» »

Kje so vsakdanji izdelki cenejši

Kje so vsakdanji izdelki cenejši

neon21 ::

Iščem , če obstaja kakšna spletna stran , kjer bi lahko pogledal kje se da dobit določene izdelke ceneje v naših trgovinah. Zanima me splošno vsakdanje blago , ki ga zaužijemo. Primer: iskanje barcaffe kave , kakšne so cene pri naših trgovcih in kje je primer kava cenejša.

Sem iskal na netu pa nisem našel nič kar bi ustrezalo , mogoče sem premalo zavzeto iskal. Če obstaja podobna tema na forumu se opravičujem.

Hvala za pomoč
  • spremenil: neon21 ()

black ice ::

Obstajala je ena aplikacija, a jo je avtor umaknil.
https://slo-tech.com/forum/t595380/0

neon21 ::

Zanimivo , ampak ker nimam androida mi aplikacija v vsakem primeru nebi koristila. Mislim , da sem pred nekaj časa nekje zasledil neko spletno stran kjer si lahko preverjal cene med trgovci ampak žal nimam pojma , kako se je reklo spletni strani ter , če še sploh obstaja.

Tr0n ::

Problem je, ker online ni podatkov za te zadeve, ali pac? Na uradnih straneh ponudnikov je bolj malo tega, pa se to se ne updejta redno.

black ice ::

Tr0n je izjavil:

Problem je, ker online ni podatkov za te zadeve, ali pac?

Točno v tem grmu tiči zajec. Uspeh aplikacije je odvisen od rednega inputa uporabnikov.

Yohan del Sud ::

Tudi, če bi naredil app, ki bi sam sledil cene, bi bili rezultati ubogi. Vsakdanje akcije, pošle zaloge, kamoli popusti na kartice, bone in razne pike ... Pa primerjaj potem. Misija nemogoče.

Če ne pripraviš prodajalcev, da tekočih podatkov in prodajnih politik iz svojega ERP-ja ne delijo z razvijalci in vzdrževalci tega appa, potem nisi naredil nič. Saj ne, da bi sami vedeli kaj se jim dogaja v trgovini. Itak. Je glavni razlog zakaj nimajo splošnih cenikov na netu, ampak samo akcijske.

Čeprav za določene dobrine in v določenem obsegu deluje (ceneje.si) včasih celo zadovoljivo, dobro pa ne več. IMHO. Ampak nekaj je, te vsaj usmeri nekam, ko kaj iščeš.
www.strancar.com

neon21 ::

Kot vidim vas je večina mnenja z menoj vred , da bi takšna spletna stran ali aplikacija bila misija nemogoče. Lahko bi rekli , da ima trgovina nekakšno nepisano pravilo , če želiš izvedeti cene izdelka boš pač moral priti v trgovino pogledat in seveda redko kdo pogleda in nič ne kupi. Je pa popolna potrata časa in bencina da bi hodil od trgovine do trgovine gledat koliko kaj stane in kje se cena razlikuje. Zato se strinjam z vami dokler trgovine ne bodo objavile tekoče podatke cen za svoje izdelke , bomo se pač morali sami znajti. Bi pa bilo zelo praktično in marsikaj bi ljudem prišparali , če bi res obstajala takšna stran , kjer bi lahko primerjal cene vsakdanjih izdelkov za nas potrošnike.

energetik ::

Za izdelke, ki jih pogosto kupuješ, si pač sam narediš evidenco. Kmalu ugotoviš, kje je najceneje. Potem pa recimo 1x na leto narediš obhod po ostalih štacunah, da vidiš, če se je kaj spremenilo.
Iskat popolni real time optimum je pa misija nemogoče, ker bi pobrala ogromno časa in bencina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Bellzmet ::

Ja Mercator in Leclerc imata internetno trgovino lahko tam primerjaš.

In vzameš npr. kakšne kataloge potem od Spara, Hoferja, Tuša ter se to primerjaš. Narediš tabelo in jo tukaj objaviš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

neon21 ::

Našel sem tole spletno stran:

http://www.najcena.si

Upam , da bo komu vsaj malo pomagala. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

web scraping ideje

Oddelek: Programiranje
172169 (1458) HotBurek
»

Študija: deljenje podatkov iz mobilnih aplikacij je ušlo izpod kontrole

Oddelek: Novice / Zasebnost
176344 (4228) ripmork
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12818596 (9886) dacker
»

Android Market bo ponovno osvežen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5419899 (18047) CaqKa
»

Cene trgovcev v realnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7131502 (28892) fosil

Več podobnih tem