» »

Android preverjanje cene artiklov

Android preverjanje cene artiklov

1 2
3
»

ben_slo ::

@dacker
Bi lahko dodal še trgovino Tuš Cash & Carry? Nima namreš istih cen kot Tuš.
Hvala.

novaa ::

Pa saj Mercatorji, Tuši in špari nimajo istih cen med sabo. Bi morali biti ločeni glede na lokacije.

ben_slo ::

novaa je izjavil:

Pa saj Mercatorji, Tuši in špari nimajo istih cen med sabo. Bi morali biti ločeni glede na lokacije.

Če to leti na moj post - Tuš CC ima popolnoma drugačno cenovno politiko, kot običajen Tuš. Zato je zanimiv za primerjavo.

dacker ::

Zaenkrat lahko dodam Tuš C&C v spisek. Ne vem pa še kdaj bom dal ven popravek. Trenutno delam na novi verziji in imam veliko stvari za realizirat. Bom mogoče dodal manjši popravek, samo bom še videl. Lokacija tudi prihaja, pred tem moram narediti spiske vseh podružnic trgovin ki jih že imam v seznamu. Žal to verjetno ne bo v tej verziji ker moram dobiti te sezname - pa tudi interne spremembe v bazi na Androidu bo. Tako da moram upoštevati da lahko pride do konfliktov.

Še update: dodane so bile nove cene za Tuš (13.1) in Mercator (16.1) vse skupaj okrog 16.000. Dodanih je bilo tudi okrog 600 novih nazivov artiklov, ter mogoče okrog 150 ki sem jih dobil od uporabnikov. Hvala za prispevke cen in nazivov artiklov!

JanK ::

Danes sem videl, da si dodal uporabo lokacije in preverjanje cen v bliznjih trgovniah. Super!

Sem pa opazil, da se Location Services ne izklopijo ko gre aplikacija v ozadje. Sele ce jo zapres v "task managerju", neha gledati lokacijo. Spodobilo bi se, da v onPause() izklopis lokacije, drugace se zna zgoditi, da se bodo ljudem prehitro praznile baterije.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

dacker ::

Ja sem videl tudi jaz danes. Pa sem mislil da je sam moj telefon kriv. Ker na drugih napravah tega ni delal. Bom pogledal oz. popravil. Hvala za info!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dacker ()

ben_slo ::

Bi šlo poleg iskanja po EAN tudi ročno iskanje po imenu? Če je atrikel seveda v bazi.
npr. Žito krof ima pri vsakem trgovcu svoj EAN.

dacker ::

Trenutno delam na nakupovalnem vozičku in razmišljam kaj bi bilo bolje. Načeloma bi bilo v redu da bi imel iskanje po ean in po nazivu. Žal je baza artiklov še nedodelana (nekje so okrajšani nazivi, napačni nazivi, ipd.) tako da tudi če bi iskal mogoče ne bi našel. V prihodnosti bi bilo najbolje da bi imel kot smo že ugotovili, kategorije izdelkov in zraven vsakega izdelka še sliko. To bi olajšalo iskanje, ker bi po ean/nazivu/kategoriji/sliki vsaj približno vedel za kateri izdelek gre.
Problem je še recimo pri naših trgovcih (pa verjetno ne samo naših) ker kot si napisal, imajo različne šifre za iste izdelke. Ti se običajno začnejo z 28***********,29***********. Žal bi moral verjetno tukaj na roko povezati izdelke. Oziroma moram najti način kako povezati iste izdelke z različnimi šiframi. Problem je še recimo za Žitov krov ker ima svoj ean (ki se začne z 3), poleg tega da ima svoj ean še vsak trgovec posebej. Nisem še tam...

dacker ::

Če bo koga zanimalo sem štartal domačo stran za preverjanje cen. Je malo lažje nekatere stvari realizirati kot v mobilni aplikaciji. Sem dodal slike artiklov ter graf gibanj cen po trgovinah v zadnjem letu (za tiste ki ste/so mi jih posredovali).

Link

sorceror ::

Ziv,
Zmeraj več uporabljam ta app.... Pa še drugim priporočam... Se navdušujejo :)

Nekaj me zanima...:
Barva fontov in barva ozadja sta na moji Motoroli neusklajena.. recimo pri rezultatih iskanja je ena vrstica črn font in belo ozadje, druga vrstica temno siva (skoraj črno) ozadje in črn font, tako da se ne vidi prav dobro...
Verjetno se nanaša na default fonte, ma nevem kje bi se to spreminjalo....

Mogoče še en predlog...
Jst živim blizu Italije... Dodati trgovine tudi izven SLO, naprimer pogoste v Italiji ali Avstriji..., nevem kam še ljudje hodijo kupavati... in potem v nastavitvah recimo dodati kje vse naj ti išče, samo SLO ali IT ali A....

lp

matobeli ::

Ker nimam g+ ti moram tukaj izrazit podporo. Kul aplikacija, bom uporabljal!

matejmesar ::

Super aplikacija, sem jo kar malo pogrešal, odkar sem na WindowsPhone. Ali bi bilo možno dodati poleg vnosnega polja še opcijo skeniranja bar kode kar iz browserja? Sem že opazil nekje, torej predvidevam, da bi se mogoče dalo.

LPM

red_baron ::

Super!!! Dela na xiaomi redmi note telefonu.

Hvala lepa.

dacker ::

sorceror: Čisto možno da sem kje falil ker sem moral par stvari popravljat kar se tiče seznamov. Si bom dal na listo in pregledal kje je problem. Fonte žal ne moreš spreminjati razen če si na kakem custom ROMu. Kar se tiče bližine Italije se strinjam. Sem šel čez mejo v Interspar in sem malo pogrešal da nisem mogel preveriti cene (pač roaming stroški)- to je moj naslednji feature. Offline informaije za artikle ki jih boš skeniral/iskal. Sicer so ti podatki že shranjeni na telefonu samo prikazati jih moram. Kar se tiče dodat druge države se še ne bom širil. Ker sem imel probleme pridobiti vse informacije o vseh podružnicah trgovin, njihove naslove/telefonske in najpomembnejše gps koordinate (zato ti prikazuje če so v bližini). Že tako imam kronično pomankanje časa tako da moram izbirati kaj se bom lotil. Mogoče če bom imel nekoč čas oziroma dovolj motivacije se bom lotil tudi drugih trgovin zunaj Slovenije. Nastavljeno sicer že imam vse, potreben je le čas.

matobeli: hvala za spodbudo

matejmesar: bi z veseljem delal tudi na drugi platformi kot je windows phone ampak si žal ne lastim aparata, pa zdaj sem v varčnem načinu tako da nič nakupov za sedaj :) Mogoče nekoč, drugače ni problem prenesti mojo aplikacijo na drugo platformo ker imam standardne gradnike (sqlite, kamera, web). V browserju se da narediti vse, samo si bom odprl še eno fronto če začnem delati skener. Pa žal mi to časovno ne znese. Če bi imel ekipo zadaj verjetno to ne bi bil problem ampak sem sam...

red baron: hvala za informacijo in za vse prihodnje posredovane cene ;)

Ta mesec sem kupil nekaj stvari ki jih drugače ne kupujem pa sem žal opazil da še vedno veliko artiklov nimam v bazi. Tako da upam da bo vse več uporabnikov, ki bodo posredovali informacije. Sploh zdaj ko je še spletna stran. Nekdo me je že vprašal če bom omogočil tudi posredovanje slik artikla in niti ni slaba ideja, tako da bo v prihodnje upam tudi to ena od opcij. Idej je polno vendar bo verjetno kar nekaj časa trajalo da se realizirajo.

hunter01 ::

Samo za info.

Po zadnji posodobitvi, se mi je app vsakič zaustavil (ob zagonu takoj). Sem pobrisal cache in sedaj deluje.

Drugače pa je app od začetka do sedaj lepo napredoval! Ga kr redno uporabljam. Hvala!

dacker ::

Vem v čem je težava ampak se je žal to moralo zgoditi ker sem neke stvari korenito spremenil. Načeloma je to zelo slabo programiranje, ampak glede na to da nisem ekipa 10 ljudi se bo žal moralo tolerirati. Oziroma boste morali tolerirati tisti, ki imate starejše verzije. V prihodnje upam da ne stvari ne bom več podiral in da se bo obdržala ta struktura ki jo imam zdaj.
Drgače pa hvala za spodbudne besede. Se bom trudil da bom v aplikacijo vnesel še kaj uporabnega (upam), seveda kolikor bom imel prostega časa. Če imaš kak predlog bom z veseljem poslušal.

sorceror ::

Po zadnji verziji mi vrstice ne obarva več črno. Hvala :)

dacker ::

Sem že mislil malo vprašati pa sem se vzdržal da ne bi bilo še več dela ;)
Hvala za info, mislim da že vem kaj je odpravilo problem.

hunter01 ::

Ena ideja na hitro, ko boš imel čas in če se ti zdi smiselno :)

Ko sem v trgovini in bi rad dodal neko število cen, je nekoliko zamudno, da vsakič pri dodajanju nove cene, moram izbrati najprej trgovino, potem še podružnico. Bi bilo zelo v pomoč, če bi si vsaj v času dokler je program odprt shranil mojo zadnjo izbiro.

dacker ::

Je smiselno seveda. Sploh če vnašaš veliko artiklov in artikel še sploh nima vnešene cene za trgovino.
Ker nimam ravno dokumentirane aplikacije bi te samo vprašal če mogoče veš da se ti ob dolgem pritisku na ceno izpolnejo podatki za to trgovino. Torej če imaš za artikel recimo navedeno trgovino Mercator in imaš ceno se ti ob dolgem pritisko nanjo izpolneta oba polja pri posredovanju cene. Zaenkrat mi manjka še avtomatično izpolnjevanje trajanja akcije ampak bom upal da kmalu dodal. Povej če je ta rešitev v redu, ali bi potreboval da si zapomni trgovino (v primeru dodjanja nove trgovine je to smiselno).

hunter01 ::

Ja če urejam ceno je čist ok, se napolni trgovina. Problem je, da sem največkrat v sparu in vidim, da še kr veliko artiklov, ki jih redno kupujem, nima spar(interspar) cene. Tako, da dodajam veliko več kot urejam.

dacker ::

Razumem. Glede na to da je to kr uporabno (tudi zame) bom verjetno vključil to kot nastavitev v naslednji verziji. Še kakšen predlog mogoče?:)

hunter01 ::

Trenutno ne, sporočim, če mi kaj na pamet pade. :)

k4vz0024 ::

Kaj se je zgodilo za app Preveri ceno? A obstaja kakšen update?

shadeX ::

Očitno jo je avtor umaknil iz Google Play-a, ali pa jo je G.play sam odstranil.

dacker ::

Aplikacijo sem v marcu umaknil z Google Play tako da žal ne obstaja noben update.

galu ::

Izguba interesa za vzdrževanje/nadgrajevanje ali kaj drugega?
Tako to gre.

hojnikb ::

Mogoče buyout kakega večjega appa >:D
#brezpodpisa

dacker ::

Aplikacija mi je tedensko požrla preveč ur za vzdrževanje. Poleg tega je premalo ljudi je posredovalo cene da bi aplikaciji res dalo zagon. Tako da sem pretehtal opcije in glede na to da sem vložil precej časa in tudi nekaj denarja sem app ukinil. Vztrajal sem eno leto in še nekaj malega. Mislim da je bilo dovolj časa da se izkaže ali se splača nadaljevati - in se je pokazalo da se ne. Konec koncev torej uspešno zaključen neuspešen projekt.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

web scraping ideje

Oddelek: Programiranje
172166 (1455) HotBurek
»

Ideja za mobilno aplikacijo: SuperRadar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010140 (7840) PaX_MaN
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131878 (1596) shadeX
»

Informirani potrošnik strikes back (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6118486 (16022) Alexius Heristalski
»

Cene trgovcev v realnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7131498 (28888) fosil

Več podobnih tem