» »

Tudi letala imajo programske hrošče

1
2
»

shadeX ::

Sem me pošilja novica o odpovedanih HP-jevih SSDjih.

Dotične novice se drugače spomnim, ampak mi jo je bilo zanimivo še enkrat prebrati. Kakorkoli..

Letalska programska oprema sodi med najbolj preizkušene in najvarnejše kose kode na svetu, a vseeno ni brez napak, tovrstna odkritja pa zgolj dokazujejo, kako natančno se preverja njeno delovanje.



Dobre tri leta po tej novici program že "namerno" usmerja letalo proti tlem:

Boeing 737 MAX: "Hold my beer".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Utk ::

pegasus je izjavil:

Utk je izjavil:

Resne napake, ki bi resno lahko spravila letalo dol, ne bi javno objavili, brez skrbi. Tako pa dajo nekaj ven, kot zanimivost, da je ta napaka, ki itak ni nevarna, največ kar so našli. Če so našli še kaj hujšega, pa ne bojo povedali.
Dovoli mi, da ti rečem: nimaš pojma. Letalska industrija je lahko vsem ostalim branžam samo za zgled, kako se obravnavajo varnostne zgodbe in predvsem IT se lahko ogromno nauči od njih. To kar ti dojameš kot "javno objavili" pomeni, da je nek novinarski pes zavohal smrad in razbobnal zadevo. Če želiš, imaš sorodnega branja vsakodnevno na tone, a ga na srečo novinarji ne razumejo in ga zato ne razbobnajo.

Dovoli, da ti rečem, da je zgodovina dokazala, da imam jaz prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU še ni zadovoljna z Boeingom 737 Max in ne bo verjela ZDA

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4612057 (7638) AndrejO
»

Odkrita nova napaka na Boeingu 737 Max (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7317407 (11762) Cr00k
»

Razvoj Boeinga 737 Max oviralo varčevanje, FAA gledal stran (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10222574 (16079) pegasus
»

Vmesno poročilo: pilota Boeinga 737 Max sledila navodilom in urjenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7921575 (16824) fikus_
»

Prvi strmoglavljeni Boeing 737 Max 8 dan pred nesrečo komaj rešili (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11727238 (17516) poweroff

Več podobnih tem