» »

Kateri pralno sušilni stroj kupiti?

Kateri pralno sušilni stroj kupiti?

1
2
»

Invictus ::

          je izjavil:


A za vakumsko črpalko pa še nisi slišal?

Seveda sem.

Sam še vedno mi ni jasno kako to vpihava vakuum v sušilni stroj.

Ker, če še nisi vedel, v vakuumu nič ne piha. Ker ni zraka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

theBill je izjavil:

Težava pri teh kombiniranih pralno sušilnih strojih je, da nima enake zmogljivosti sušenja kot pranja. Tako da če daš polnega prat, ne more vse v eni rundi osušit.
Rešitev te težave je trivialna - ne daš polnega prat.

FuI2cY ::

Seveda nikoli ne bom pral čisto polnega stroja. Sploh takrat, ko bom sušil bom pral toliko kolikor bom potem lahko optimalno tudi sušil. Kadar bom pa samo pral in sušil zunaj ali na stojalo, pa bom dal prati malo več not.

Invictus ::

theBill je izjavil:

Težava pri teh kombiniranih pralno sušilnih strojih je, da nima enake zmogljivosti sušenja kot pranja. Tako da če daš polnega prat, ne more vse v eni rundi osušit.

Seveda imajo.

2006 kupil Candyja, ki je imel 5+5.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

theBill ::

Okapi je izjavil:

theBill je izjavil:

Težava pri teh kombiniranih pralno sušilnih strojih je, da nima enake zmogljivosti sušenja kot pranja. Tako da če daš polnega prat, ne more vse v eni rundi osušit.
Rešitev te težave je trivialna - ne daš polnega prat.

Tako kot je trivialen nakup kombiniranega stroja v primerjavi z ločenima. Res praktično, predvsem za tiste ki veliko perejo :))

Mislim resno, to je kot da bi oče za prevoz številčne družine namesto limuzine kupil še enkrat dražji kombi s sedmimi sedeži, potem pa bi vozil v njem samo po 4 potnike naenkrat, in bi dvakrat fure delal.


Invictus je izjavil:

theBill je izjavil:

Težava pri teh kombiniranih pralno sušilnih strojih je, da nima enake zmogljivosti sušenja kot pranja. Tako da če daš polnega prat, ne more vse v eni rundi osušit.

Seveda imajo.

2006 kupil Candyja, ki je imel 5+5.

Invictus, kje si ga le našel, Merkur nima v ponudbi niti enega kombiniranega, kjer bi bila enaka zmogljivost pranja in sušenja.

http://www.merkur.si/aparati/bela-tehni...
Vržeš jurja za stroj, v katerem lahko potem po zgornjem nasvetu opereš uboge 4 kg perila naenkrat.

Invictus ::

Kot sem rekel, leto 2006 :D.

Ima pa Etis AEG mislim, ki ima 7+7.

Ti kombinirani so šli vsi na velike teže. 7 kg in več. Malih ni več za dobiti. Info prodajalca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Za nekatere je 4 kg čisto v redu, več sploh ne potrebujejo.

Upoštevati je treba tudi, da sušilnega stroja (oziroma kombiniranega) ni treba vedno uporabljati. Nekateri sušenje v stroju uporabljajo samo občasno - ko vremenske razmere niso ugodne za sušenje na prostem, ali ko se ti mudi in daš zvečer prati stvari, ki bi jih rad naslednji dan nosil. Za takšno občasno sušenje je nakup ločenega sušilnega stroja precej potratna stvar.

Potem so pa tu še prostorske omejitve - nekateri preprosto nimajo prostora za dva stroja, ali pa ga morda tudi imajo, ampak se vseeno raje odločijo za kompromis, da ne bodo mogli naenkrat posušiti toliko, kot lahko največ operejo. Naj omenim še, da nekateri v stroju ne sušijo vsega, ampak samo stvari, ki se ne mečkajo, svilene bluze in ta boljše srajce pa posušijo na klasičen način. In naj omenim še, da je nekaterim odveč perilo prekladati iz enega v drug stroj (in prazniti kondenzirano vodo iz sušilnega stroja), in se tudi raje sprijaznijo s tem, da bodo lahko naenkrat oprali in posušili samo 4 kg (ali kolikor je pač že kapaciteta sušenja).

          ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:


A za vakumsko črpalko pa še nisi slišal?

Seveda sem.

Sam še vedno mi ni jasno kako to vpihava vakuum v sušilni stroj.

Ker, če še nisi vedel, v vakuumu nič ne piha. Ker ni zraka...


Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.

FuI2cY ::

Z mojo sma naročila AEG L99695HWD. Vam bom poročal stanje, ko ga bom dostavil domov in preizkusil. Drugače pa mi2 imava namen uporabljati sušilca bolj pozimi, ko ne morema imeti odprtega okna, ko bojo slabe vremenske razmere in bo nujno potrebno nekaj posušiti :) drugače pa pri nama v kopalnici sploh ni možno imeti ločena stroja, ker je prostora samo za en stroj. Stroj na stroj pa tudi ne gre, ker je plinska peč nad strojem. Imava pa enosobno stanovanje, brez balkona. Tak, da nama bo ta kombinirani stroj prišel zelo prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

Invictus ::

          je izjavil:


Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.

Vakuum ni plin...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:


Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.

Vakuum ni plin...


Ha ha, ta je pa dobra! Kaj pa je potem? tekočina ali trda snov? Da te ne bodo starejši vrstniki poslali v trgovino po en meter vakuma.

mat xxl ::

Ne to smo pošiljali mulčke, ki jim avtomatiki niso dovolj vlekli po 200 g kompresije v trgovino ! ;).

Utk ::

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

          je izjavil:


Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.

Vakuum ni plin...


Ha ha, ta je pa dobra! Kaj pa je potem? tekočina ali trda snov? Da te ne bodo starejši vrstniki poslali v trgovino po en meter vakuma.

Če je vakuum plin, imaš ti plin v glavi.

gruntfürmich ::

          je izjavil:

Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.


skrajni čas je da se začne označevati butaste uporabnike...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

          ::

gruntfürmich je izjavil:

          je izjavil:

Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.


skrajni čas je da se začne označevati butaste uporabnike...


Sem takoj za. Tukaj jih je kar nekaj takih, ki mislijo da je vakum trda snov. Sicer pa smo kar precej zašli od prvotne teme, tako da je to moj zadnji post na temo vakuma. Za tiste, ki ne veste kaj to je, si pa le preberite o tem na wikipediji, je v članku tudi fotka vakumske črpalke. Saj na forumu je vseeno, če pa boste v kakšni družbi prihajali ven s takimi izjavami pa zna biti za vas rahlo neprijetno.

gruntfürmich ::

ti si prvi na tem spisku.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Kaj lamotate?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

          je izjavil:

Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.


skrajni čas je da se začne označevati butaste uporabnike...

Ej moderatorji, a lahko uvedemo Persona Butalis?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

A bi se rad še s tem hvalil?

Invictus ::

          je izjavil:

A bi se rad še s tem hvalil?

Pojdi do svojega učitelja za fiziko, da ti zaključi cvek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Prepozno. Letos mi je že zaključil 5. 8-) Ti pa lahko tvojega vprašaš, če ti prinese nekaj kock vakuma. ;)

Utk ::

Mislim, da še ni prepozno, da se pritožiš na oceno. Do kdaj je rok v vrtcu? Sej se lahko tudi mi pritožimo, če se ti ne upaš.

D3m ::

          je izjavil:

Prepozno. Letos mi je že zaključil 5. 8-) Ti pa lahko tvojega vprašaš, če ti prinese nekaj kock vakuma. ;)


S piflanjem se ni za hvaliti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FuI2cY ::

Ah jej kam ste zašli s temo :) sem s tem pralno-sušilnim strojem kr orng sraje naredo :D

D3m ::

Niti ne. Samo marketinško poimenovanje "vakumskega kar neki" se je sfižilo.

Sam si sicer lastim Candy pralno-sušilni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FuI2cY ::

In kako si kaj zadovoljen z njim? Vredu pere in suši ?

D3m ::

Pere in suši v redu, če upoštevaš količino perila za sušenje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Rias Gremory ::

          je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

          je izjavil:

Pač vpihavaš vakum kakor vsak drugi plin. Bolj enostavno ti ne znam razližiti.


skrajni čas je da se začne označevati butaste uporabnike...


Sem takoj za. Tukaj jih je kar nekaj takih, ki mislijo da je vakum trda snov. Sicer pa smo kar precej zašli od prvotne teme, tako da je to moj zadnji post na temo vakuma. Za tiste, ki ne veste kaj to je, si pa le preberite o tem na wikipediji, je v članku tudi fotka vakumske črpalke. Saj na forumu je vseeno, če pa boste v kakšni družbi prihajali ven s takimi izjavami pa zna biti za vas rahlo neprijetno.

Hvala za te izjave, si mi polepšal dan kolikor ga je še ostalo.
Linke ne samo lepit ampak jih tudi odpri in prečitaj. Pomaga.
Prvih nekaj besed: Vacuum is space void of matter.

Da ne bom povsem OT:
Nimam izkušenj z pralni + sušilni stroji ampak kolikor prebiram po svetovnem spletu sem ugotovil, da so načeloma "kombo" pralni+sušilni stroji ok, če nimaš veliko perila. Pa še rabijo dalj časa, da posušijo kot namenski aparat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

MasterSPi ::

FuI2cY je izjavil:

Z mojo sma naročila AEG L99695HWD. Vam bom poročal stanje, ko ga bom dostavil domov in preizkusil. Drugače pa mi2 imava namen uporabljati sušilca bolj pozimi, ko ne morema imeti odprtega okna, ko bojo slabe vremenske razmere in bo nujno potrebno nekaj posušiti :) drugače pa pri nama v kopalnici sploh ni možno imeti ločena stroja, ker je prostora samo za en stroj. Stroj na stroj pa tudi ne gre, ker je plinska peč nad strojem. Imava pa enosobno stanovanje, brez balkona. Tak, da nama bo ta kombinirani stroj prišel zelo prav.


Kakšni so rezultati? si zadovoljen? je perilo po koncu sušenja OK za pospravit v omaro ali ga je vseeno potrebno likati?
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154935 (3187) IL_DIAVOLO
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521083 (9697) LeXani
»

Kateri pralno-sušilni stroj

Oddelek: Loža
106496 (6264) Lonsarg
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830170 (22132) oberskitona
»

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

Oddelek: Loža
3616914 (15479) michel

Več podobnih tem