» »

popravljanje gumijastega podplata čevlja

popravljanje gumijastega podplata čevlja

mulc007 ::

Imam ene dobre črne zimske čevlje ki so se mi kot ponavadi zaradi Čarli Čaplinove hoje znucali na zunanjih straneh zadaj.

Guma podplatov je podobna tisti od avtomobilskih gum.

Sprašujem se kako bi gumi spojil skupaj.
V mislih imam lepilo za gumo in pa vroči fen.

-Z lepilom bi bilo najmanj dela ampak dvomim da bi dolgo držalo ker je na podplatih pogosto voda ki lepilom ni všeč.
-Z vročim fenom še nisem delal. Če je ista vrsta gume potem bi se vroči gumi spojili skupaj. Potem bi moral ohlajeno še obrezat da bi bilo okoli ravno. Vprašanje če bi bilo po obrezovanju res gladko ali bi bilo bolj porozno, lisasto.

Kaj drugi mislite in ali obstaja še kaka druga varianta spajanja gum?

Stari maček ::

Najbolj drži cianokol(sekundno lepilo). Potem višek zbrusiš z brusnim papirjem na kotni brusilki.

mulc007 ::

Si že probal?
Po moji logiki sekundno lepilo ne bi držalo ker ni prožno in se bi začelo lomit v drobce, potem pa tudi voda hitro pride zraven, cianokol ni pa nič odporen na vodo.

ttommy ::

Neseš čevljarju?
Gamer

tomy5 ::

Za kake 3€ ti to naredi čevljar Stivale v Šiški, ukvarja se praktično smao z gojzarji in podobnim in je potem boljše kot novo. ;-)

ttommy ::

Meni je mati pred 15- imi leti nesla popraviti podplate k čevljarju. Še sedaj držijo. Naredil je pa za drobiž. Ne odlašaj in nesi čevljarju, boš res presenečen.
Gamer

gruntfürmich ::

lahko zaliješ z epoksi dvokomponentnim lepilom. ampak prej probaj če ne bo kaj razžiralo.
moraš pa tudi vedeti da imajo PU podplati cca 5 let življenske dobe. za tem se začnejo starati in morda ti dolgoročno popravilo ne bo uspelo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usnjen čevelj problem

Oddelek: Loža
362939 (2041) Unknown_001
»

INTERSPORT težave z reklamacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7715714 (13801) maco-maco
»

Kje kupiti samo levo supergo

Oddelek: Loža
212462 (1231) Lari
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505545 (4672) sharp
»

vent na rebra

Oddelek: Navijanje
7767 (666) Tomi

Več podobnih tem