» »

Alu folija - gostilniška

Alu folija - gostilniška

Markus386 ::

Zaradi določenih razlogov (predvsem pakiranja hrane za malico za šihte na terenu), doma pokurimo ogromno alu folije. Ponavadi so te role raznga 10-30 metrov, kar pri nas zdrži nekaj dni, ali največ kak teden-dva.

Parkrat sem po gostilnah (predvsem picerijah) opazil, da imajo tam neke večje, gostilniške role (tako širše, kot debelejše - na kartonast tulec velikosti tulca pri wc papirju, je gor namotano kake 3-4cm folije, skupni premer ranga 10-12cm in precejšnja teža). Vem, da ko sem enkrat nosil pico domov, se mi je zdela tudi kvalitetnejša (debelejša, ni se toliko trgala) kot te za doma. Žal takrat nisem niti razmišljal, da bi jih kaj povprašal o tem.

Ima kdo kako idejo, kje se da nabavit tako alu folijo? Torej nekaj kvalitetnega, gostinci-velikost, pa da se da dobiti v "normalnih" količinah (1,2,4 role, morda bi tudi 10 šlo, ne bi jih pa ravno 100 nabavljal :))

#000000 ::

http://trgovina.piskar.si/index.aspx?so...

ni pa pocen, ampak je 150 m :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Mogoče bi si omislu take zip vrečke resw da tzud te niso poceni, ampak jo pa lahko kr nekajkrat uporabiš, če maš koga v UK ti lahko napoka en paket teh škrniclov in pošlje bo precej ceneje, ker pri nas jih še nisem mikol vidu.

tale je še cenej http://vreckenet.moja-kosarica.si/si/iz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

dragana ::

Tukaj jo dobiš v kilometrih:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dragana ()

;-) ::

Pojdi na kaksen ogled Impola in poglej kako jo delajo, koliko emulzij je v materialu in kako jo valjajo, v zivljenju vec je nebos uporabljal za hrano.

šernk ::

In kaj ti uporabljaš?

če greš na obisk perutnine ptuj, KRASa itd...ne boš niti jedel več nič
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Martin Krpan ::

V Eurospinu imajo role po 150 m.

Ganon ::

šernk je izjavil:

če greš na obisk perutnine ptuj, KRASa itd...ne boš niti jedel več nič


Daj obrazloži. Verjetno ti je zgodbice natvezil nekdo, ki pozna nekoga, ki pozna nekoga, ki pozna nekoga, a ne.

korenje3 ::

no eno je industrijsko, drugo pa živilsko. imaš kretene recimo ki hrano zavijajo v vrečke za smeti, pa industrijsko folijo... to ni zdravo in je lahko kancerogeno. sploh vrečke za smeti, ki so neočiščene in narejene iz recikliranega materiala.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

šernk ::

Daj obrazloži. Verjetno ti je zgodbice natvezil nekdo, ki pozna nekoga, ki pozna nekoga, ki pozna nekoga, a ne.


zaposli se za pol leta in boš videl. Drugače bo spet to zgodbica ki ti jo je natvezil nekdo ki pozna nekoga, ki pozna nekoga, ki pozna nekoga.

gre se pač za serijsko proizvodnjo in kakorkoli obrneš to ni nekaj kot ko delaš šalame doma v kleti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

;-) je izjavil:

Pojdi na kaksen ogled Impola in poglej kako jo delajo, koliko emulzij je v materialu in kako jo valjajo, v zivljenju vec je nebos uporabljal za hrano.

Kakšna bedarija....
Tehnološki proces izdelave:
Folije in tanki trakovi se proizvajajo iz toplo valjanih ali litih trakov. Glavnino proizvodnega procesa predstavlja hladno valjanje na sodobnih kvarto valjarnah. Sledi razrez in žarjenje, s katerim dosežemo želene končne lastnosti aluminijeve folije, prav tako pa s površine odstranimo ostanke valjčnega olja. Tako obdelana folija je razmaščena in sterilna, kar je bistvenega pomena za uporabo v prehrambni in farmacevtski industriji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

3man ::

Zakaj pa ne uporabis plasticnih skatlic s pokrovi na zatice (na klik)?

So za večkratno uporabo, zelo dobro tesnijo, preprečujejo zmeckanje, izolirajo bolje kot alu folija. Jaz jih uporabljam vsaj 5 let in sem zelo zadovoljen. Dobis n dimenzij.

;-) ::

francek1 je izjavil:

;-) je izjavil:

Pojdi na kaksen ogled Impola in poglej kako jo delajo, koliko emulzij je v materialu in kako jo valjajo, v zivljenju vec je nebos uporabljal za hrano.

Kakšna bedarija....
Tehnološki proces izdelave:
Folije in tanki trakovi se proizvajajo iz toplo valjanih ali litih trakov. Glavnino proizvodnega procesa predstavlja hladno valjanje na sodobnih kvarto valjarnah. Sledi razrez in žarjenje, s katerim dosežemo želene končne lastnosti aluminijeve folije, prav tako pa s površine odstranimo ostanke valjčnega olja. Tako obdelana folija je razmaščena in sterilna, kar je bistvenega pomena za uporabo v prehrambni in farmacevtski industriji.

Delal sem na topli valjarni, razrezu, hladni valjarni ter na zarjenju-pecarna. Pravtako sem bil v vzdrzevanju tocno tega cikla kjer gre folija naprej za prehrambo...tega ne dela impol raje proda svojemu bivsemu zaposlenemu naprej cele kolobarje ta pa potem dela koncen razrez ter obrez ter pakiranje da se operejo sranja...drugace vrjemi tako velika firma nebi svojega skoraj koncnega izdelka dala tretji osebi. spucan ociscen sterilen je samo vrhnji del folije "kao"

chucki ::

AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

francek1 ::

;-) je izjavil:

francek1 je izjavil:

;-) je izjavil:

Pojdi na kaksen ogled Impola in poglej kako jo delajo, koliko emulzij je v materialu in kako jo valjajo, v zivljenju vec je nebos uporabljal za hrano.

Kakšna bedarija....
Tehnološki proces izdelave:
Folije in tanki trakovi se proizvajajo iz toplo valjanih ali litih trakov. Glavnino proizvodnega procesa predstavlja hladno valjanje na sodobnih kvarto valjarnah. Sledi razrez in žarjenje, s katerim dosežemo želene končne lastnosti aluminijeve folije, prav tako pa s površine odstranimo ostanke valjčnega olja. Tako obdelana folija je razmaščena in sterilna, kar je bistvenega pomena za uporabo v prehrambni in farmacevtski industriji.

Delal sem na topli valjarni, razrezu, hladni valjarni ter na zarjenju-pecarna. Pravtako sem bil v vzdrzevanju tocno tega cikla kjer gre folija naprej za prehrambo...tega ne dela impol raje proda svojemu bivsemu zaposlenemu naprej cele kolobarje ta pa potem dela koncen razrez ter obrez ter pakiranje da se operejo sranja...drugace vrjemi tako velika firma nebi svojega skoraj koncnega izdelka dala tretji osebi. spucan ociscen sterilen je samo vrhnji del folije "kao"

Po žarjenju ni nobenih šans, da bi še kaj organskega ostalo na foliji! Pri tej debelini si pa ne predstavljam, kako lahko sploh pomisliš, da je okužena spodnja stran....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

;-) ::

Organske stvari tud ce ostanejo niso problem, clovek se na organske "strupe"-bakterije itd navadi oz. Ce so v malih kolicinah postane imun nanje saj ustvari protitelesa.

Bolj zanimive so emulzije in radioaktivne stvari ki se uporabljajo pri valjarnah. Sem bil zraven ko poci valj ki ima priblizno 25 ton in priletijo gasilci in mojstri v skafandrih popravljat zadeve pa merit stopnjo radioaktovnosti. Pa ravno pri tanjsih folijah je problem ker se pri valjanju delajo jeziki in prakticno konci postanejo precej dolgi iz cca 4t materiala keksa nastane veliko km volije jeziki so dolgi par km

francek1 ::

Lej, ko boš postal pismen, lahko komunicirava. Zdaj pa ne vem, kdo te razume...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DeeJay ::

;-) je izjavil:

Organske stvari tud ce ostanejo niso problem, clovek se na organske "strupe"-bakterije itd navadi oz. Ce so v malih kolicinah postane imun nanje saj ustvari protitelesa.

Bolj zanimive so emulzije in radioaktivne stvari ki se uporabljajo pri valjarnah. Sem bil zraven ko poci valj ki ima priblizno 25 ton in priletijo gasilci in mojstri v skafandrih popravljat zadeve pa merit stopnjo radioaktovnosti. Pa ravno pri tanjsih folijah je problem ker se pri valjanju delajo jeziki in prakticno konci postanejo precej dolgi iz cca 4t materiala keksa nastane veliko km volije jeziki so dolgi par km


huh?
Rad bi razumel. Te lahko prosim, da še enkrat napišeš bolj razumljivo. Kaj so jeziki, keksi, volije?

#000000 ::

chucki je izjavil:




Kje si tole najdu ? če ima pokrov je tole super zadeva.

DeeJay ::

#000000 je izjavil:

chucki je izjavil:




Kje si tole najdu ? če ima pokrov je tole super zadeva.


Ma tega maš na ebayu ko dreka. Išči lunch box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

korenje3 ::

;-) je izjavil:

Organske stvari tud ce ostanejo niso problem, clovek se na organske "strupe"-bakterije itd navadi oz. Ce so v malih kolicinah postane imun nanje saj ustvari protitelesa.

Bolj zanimive so emulzije in radioaktivne stvari ki se uporabljajo pri valjarnah. Sem bil zraven ko poci valj ki ima priblizno 25 ton in priletijo gasilci in mojstri v skafandrih popravljat zadeve pa merit stopnjo radioaktovnosti. Pa ravno pri tanjsih folijah je problem ker se pri valjanju delajo jeziki in prakticno konci postanejo precej dolgi iz cca 4t materiala keksa nastane veliko km volije jeziki so dolgi par km


o kakšni radioaktivnosti ti sanjaš?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

francek1 ::

korenje3 je izjavil:

;-) je izjavil:

Organske stvari tud ce ostanejo niso problem, clovek se na organske "strupe"-bakterije itd navadi oz. Ce so v malih kolicinah postane imun nanje saj ustvari protitelesa.

Bolj zanimive so emulzije in radioaktivne stvari ki se uporabljajo pri valjarnah. Sem bil zraven ko poci valj ki ima priblizno 25 ton in priletijo gasilci in mojstri v skafandrih popravljat zadeve pa merit stopnjo radioaktovnosti. Pa ravno pri tanjsih folijah je problem ker se pri valjanju delajo jeziki in prakticno konci postanejo precej dolgi iz cca 4t materiala keksa nastane veliko km volije jeziki so dolgi par km


o kakšni radioaktivnosti ti sanjaš?

RADIOAKTOVNOSTI ! :))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

korenje3 ::

aaaa že kapiram.
radio-aktivnosti. poslušajo radio. le kaj sem mislil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

;) a so tebe s folijo futral, ko si bil majhen?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

harvey ::

Zaradi določenih razlogov (predvsem pakiranja hrane za malico za šihte na terenu),

Maš sedaj v Sparu neko akcijo na točke za steklene posode za shranjevanje živil. IMHO boljša zadeva kot zavijanje v folijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

echo ::

Mi smo to široko folijo kupovali v Tuševemu Cash&Carryju. Poglej, če je kje v tvoji bližini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotografski fim se vrača - vsaj malo

Oddelek: Sedem umetnosti
479583 (5840) no comment
»

Pleskanje sobe

Oddelek: Loža
323925 (2307) FTad
»

So zaščitna stekla smiselna?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4212509 (11063) tomaz-
»

Barvanje celega avtomobila

Oddelek: Na cesti
4521713 (18390) N0t0ri0us
»

Indukcijska in tetrapak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410366 (8932) Pyr0Beast

Več podobnih tem