» »

Izpit za A kategorijo

Izpit za A kategorijo

ATRUM ::

Zdravo a mi lahko kdo priporoči avto šolo v lj in okolici +-20km .
Toliko da so fleksibilni glede časa vožnje in da so kolikor-toliko poceni.

ATRUM ::

Nobenih idej?
Vsi so tako zelo draki po 40€ +- to vse nanese skoraj 1k € za vozniško za a kategorijo

msjr ::

Pri teh sem jaz delal ene sto let nazaj http://www.blisk-as.si/cenik.html

Drugače pa je to drag špas, tako da so cene kar zasoljene. Boš videl pri kasku za nov motor :P

theBill ::

Moj nasvet, pojdi delat v Litijo, boš imel tudi glavno vožnjo tam. Eno krožno križišče, par semaforjev, nekaj enosmernih, vse "pasti" praktično na pamet poznaš in skoraj ni variante da bi zaradi ene neumnosti (npr. spregledan stop znak, ker ga zakriva drevo) padel na izpitni vožnji. Voziš pa po dve uri naenkrat, torej se približno 6-7 krat pelješ tja.

Avtošola je pa AMTK PE Litija.

GTX970 ::

Niso izpitne centre prestavili v večja mesta ?

theBill ::

Možno, sam sem izpit naredil 2009 in takrat se je CPP opravljal v Trbovljah, član komisije se je pa pripeljal v Litijo, kjer je bila tudi glavna vožnja. Je za preverit.

gregor_m ::

theBill je izjavil:

Možno, sam sem izpit naredil 2009 in takrat se je CPP opravljal v Trbovljah, član komisije se je pa pripeljal v Litijo, kjer je bila tudi glavna vožnja. Je za preverit.


Tudi 2013 je to še veljalo. Glavno vožnjo sem imel v Črnomlju, komisija pa je prišla iz Novega mesta. Tudi sam sem se vozil in Novega mesta delat izpit v Črnomelj in s tem prihranil kar nekaj šolskih ur.

GTX970 ::

Konec lanskega leta so spremenili
http://www.24ur.com/novice/slovenija/vo...
http://www.rtvslo.si/slovenija/zupane-m...
Agencija za varnost v prometu ugotavlja, da se za kandidate in šole vožnje po uveljavitvi novega pravilnika o izpitnih centrih za opravljanje vozniških izpitov ni spremenilo praktično nič.

Pri taki izjavi se vidi, da živijo v enem drugem vesolju.

Moj predlog bi bil, da opravljaš izpitno v enem random kraju oz centru, tako bi bili vsi v enakem zosu, kajti učenje na pamet določenih posebnosti odpade.

Litije ni na seznamu:
http://www.avp-rs.si/vozniki-in-voznisk...


gregor_m
Po novem bi delal v NM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bajsibajsi ::

Prijazni gospod na IC Ljubljana (tel. 01/3063842) mi je dejal, da se lahko vse oz. karkoli opravlja kjerkoli z dolocenimi omejitvami glede na dane pogoje. Npr. CPP v Mariboru, ure voznje v Domzalah in izpitna voznja v Ljubljani.

Po drugi strani pa ravno za A kategorijo, katere ure voznje bi opravljal npr. v Trbovljah, izpitna voznja potem poteka v Celju. Nekaj v smislu, da Trbovlje nima izpitne voznje za motor - nisem popolnoma razumel.

bajsibajsi ::

Neuradno - v Litiji in Trbovljah bo "v kratkem" mozna izpitna voznja za A kategorijo.

black ice ::

theBill je izjavil:

Moj nasvet, pojdi delat v Litijo, boš imel tudi glavno vožnjo tam. Eno krožno križišče, par semaforjev, nekaj enosmernih, vse "pasti" praktično na pamet poznaš in skoraj ni variante da bi zaradi ene neumnosti (npr. spregledan stop znak, ker ga zakriva drevo) padel na izpitni vožnji. Voziš pa po dve uri naenkrat, torej se približno 6-7 krat pelješ tja.

Avtošola je pa AMTK PE Litija.

Ne dajaj takšnih nasvetov, imamo že dovolj nesposobnih voznikov na cestah.

theBill ::

Zdej najprej me zanima, ali ste moralisti navadni teoretiki ali enostavno zabiti? Ker teoretikov je na temu forumu precej.

Stvar je taka, kdor dela izpit za A kategorijo mora imeti že prej dve leti A2 kategorijo (torej že pozna CPP in je že enkrat uspešno naredil glavno vožnjo!), če pa A2 nima pa mora biti star 24 let, kar pomeni, da v veliki večini primerov že ima izpit za avto in tudi izkušnje na cesti. Torej največkrat znanje CPP in vožnje v prometu človek že ima, izpit za A kategorijo je potem le formalnost in na glavni vožnji v Ljubljani se pač ne boš naučil vozit nič bolje, kot če bi jo delal v Litiji, tako da sploh ne vem, kaj se določeni usajate.

Kot sem že napisal, že v Litiji je bil ob mojih ura vožnje en Stop znak popolnoma zakrit s krošnjo drevesa, Stop napis na tleh pa zbledel, praktično neviden, in sem prvič gladko peljal mimo (kdorkoli od vas pametnjakovičev bi), na glavni vožnji to pomeni avtomatski padec. V Ljubljani, kot v vsakem drugem večjem mestu, je nebroj takih pasti, cak in malih posebnosti, kjer hitro padeš, če jih ne poznaš (kdor ni delal izpita za avto v Ljubljani naj se tu ne oglaša in naj ne pametuje nekaj v prazno).

Se pa strinjam, da bi nekdo, ki nima od prej nobenih izkušenj v prometu (torej dela prvič B izpit ali A nižjo kategorijo), moral delati izpit in voziti glavno vožnjo v enem izmed "večjih" mest (Lj, MB, CE, KR, KP, NM, itd.), ker določeni naredijo izpit na "selu" in so potem v mestu popolnoma izgubljeni. In obratno, kdor dela v mestu mu je vožnja po manjših krajih mala malica. Sicer pa vožnja v avtošoli je itak samo osnova, pravo nabiranje izkušenj na cesti se začne kasneje ob samostojni vožnji, noben še ni avtomatično postal dober voznik zaradi "dobre" avtošole.

Gotovo vsi zgornji moralisti nikoli nikjer v življenju ne uberete neškodljive lažje poti in se raje jebete po težji, da bi sami sebi dokazali nevemkaj. Za vse izpite na faksu (ali predmete na srednji šoli, bilokaj v življenju) ste predelali vso literaturo, bili na vseh predavanjih in nikoli prepisovali, pa vse izpite ste naredili z 10. Ja itak, malo morgen, rad bi vas videl, dvojna morala na vrhuncu.

Avtorju teme - tam kjer boš imel glavno vožnjo, tam imej tudi ure vožnje z avtošolo. Brezveze in slabše je ure delati v kraju X, če boš imel glavno vožnjo v Ljubljani.

ATRUM ::

msjr je izjavil:

Pri teh sem jaz delal ene sto let nazaj http://www.blisk-as.si/cenik.html

Drugače pa je to drag špas, tako da so cene kar zasoljene. Boš videl pri kasku za nov motor :P


Sej nebom novega kupil.:)
Je pa kar drag izpit.
Bi pa bil vesel delat izpit pri kakšnemu ki dejansko vozi motor tudi v prostem času ....

bajsibajsi ::

Kateraga ali vsaj kaksen tip motorja pa nameravas kupiti?
Mimogrede avto sole v razlicnih krajih imajo precej, bolj ali manj ugodne, cenike. Ura voznje za A neomejeno random avto sole v Ljubljani 36 evrov, v Trbovljah 24 evrov.
http://as-amtk.si/cenik/
http://www.avtosola-krpan.si/index.php/...

@theBill
Se popolnoma strinjam s tvojim zadnjim postom.

mitja73 ::

Če voziš avto nekaj let boš naredil izpit za A brez da se karkoli učiš in extra vadiš. Če vsaj motor/moped obvladaš tehnično.
Sem po 8 letih avta šel za A delat in teorijo narediš mimgrede brez da bi karkoli se učil, prav tako vožnjo. Edino navadit se moraš da obračaš glavo ko gledaš levo in desno, zato da inštruktor in komisija vidi da ti opazuješ okolico.

black ice ::

theBill je izjavil:

Zdej najprej me zanima, ali ste moralisti navadni teoretiki ali enostavno zabiti? Ker teoretikov je na temu forumu precej.

To, da se spuščaš na osebni nivo dovolj pove.

theBill je izjavil:


Stvar je taka, kdor dela izpit za A kategorijo mora imeti že prej dve leti A2 kategorijo (torej že pozna CPP in je že enkrat uspešno naredil glavno vožnjo!), če pa A2 nima pa mora biti star 24 let, kar pomeni, da v veliki večini primerov že ima izpit za avto in tudi izkušnje na cesti. Torej največkrat znanje CPP in vožnje v prometu človek že ima, izpit za A kategorijo je potem le formalnost in na glavni vožnji v Ljubljani se pač ne boš naučil vozit nič bolje, kot če bi jo delal v Litiji, tako da sploh ne vem, kaj se določeni usajate.

Lahko izpit že ima, kaj pa če ne? Nikjer ni pogoja, da moraš za A kategorijo imeti tudi izpit za avto, tudi, če si star nad 24 let.

theBill je izjavil:


Gotovo vsi zgornji moralisti nikoli nikjer v življenju ne uberete neškodljive lažje poti in se raje jebete po težji, da bi sami sebi dokazali nevemkaj. Za vse izpite na faksu (ali predmete na srednji šoli, bilokaj v življenju) ste predelali vso literaturo, bili na vseh predavanjih in nikoli prepisovali, pa vse izpite ste naredili z 10. Ja itak, malo morgen, rad bi vas videl, dvojna morala na vrhuncu.

Tema je promet, ne faks. Predlagaj OPu naj izpit kupi, da lahko zaključimo z debato.

theBill ::

black ice je izjavil:

theBill je izjavil:

Zdej najprej me zanima, ali ste moralisti navadni teoretiki ali enostavno zabiti? Ker teoretikov je na temu forumu precej.

To, da se spuščaš na osebni nivo dovolj pove.

theBill je izjavil:


Stvar je taka, kdor dela izpit za A kategorijo mora imeti že prej dve leti A2 kategorijo (torej že pozna CPP in je že enkrat uspešno naredil glavno vožnjo!), če pa A2 nima pa mora biti star 24 let, kar pomeni, da v veliki večini primerov že ima izpit za avto in tudi izkušnje na cesti. Torej največkrat znanje CPP in vožnje v prometu človek že ima, izpit za A kategorijo je potem le formalnost in na glavni vožnji v Ljubljani se pač ne boš naučil vozit nič bolje, kot če bi jo delal v Litiji, tako da sploh ne vem, kaj se določeni usajate.

Lahko izpit že ima, kaj pa če ne? Nikjer ni pogoja, da moraš za A kategorijo imeti tudi izpit za avto, tudi, če si star nad 24 let.

theBill je izjavil:


Gotovo vsi zgornji moralisti nikoli nikjer v življenju ne uberete neškodljive lažje poti in se raje jebete po težji, da bi sami sebi dokazali nevemkaj. Za vse izpite na faksu (ali predmete na srednji šoli, bilokaj v življenju) ste predelali vso literaturo, bili na vseh predavanjih in nikoli prepisovali, pa vse izpite ste naredili z 10. Ja itak, malo morgen, rad bi vas videl, dvojna morala na vrhuncu.

Tema je promet, ne faks. Predlagaj OPu naj izpit kupi, da lahko zaključimo z debato.

Ja ubogi revež, poln teorije se zdaj čuti napadenega na osebnem nivoju. Koliko motoristov brez izpita za avto pa poznaš? Koliko ljudi starih 24 let in brez izpita za avto nasploh poznaš?

Zaključimo s kakšno debato? Debatiramo o konkretnih stvareh lahko tisti, ki imamo praktične izkušnje, tudi avtor teme sprašuje po konkretnem nasvetu, razni teoretiki, ki niso delali posebej niti izpita za moped, ne pripomorejo pri takšnih vprašanjih ama nič, mi tudi ni jasno, kaj se sploh oglašajo v takih temah. Edino kar je lahko koga kaj vprašaš, to je pa tudi vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

black ice ::

theBill je izjavil:

Debatiramo o konkretnih stvareh lahko tisti, ki imamo praktične izkušnje, tudi avtor teme sprašuje po konkretnem nasvetu, razni teoretiki, ki niso delali posebej niti izpita za moped, ne pripomorejo pri takšnih vprašanjih ama nič, mi tudi ni jasno, kaj se sploh oglašajo v takih temah. Edino kar je lahko koga kaj vprašaš, to je pa tudi vse.

Sindrom prekratke vžigalne vrvice? Obnašaš se kot da si edini na forumu, ki je vozil kaj hitrejšega od kolesa. Hočem povedat samo to, da motor ni hec in če se bo nadrkal teh par znakov v neki vukojebini bo prej ali slej na pamet vozil tudi drugje. Ali mu bo pa prestavljanje povzročalo preglavice.

theBill ::

black ice je izjavil:

Obnašaš se kot da si edini na forumu, ki je vozil kaj hitrejšega od kolesa.

Še zdaleč ne edini, prav gotovo pa eden izmed tistih, za razliko od tebe.

Ali mu bo pa prestavljanje povzročalo preglavice.

Svašta, daj še kakšno teorijo razvij 8-O

Kot bi poslušal nasvete in teorije geeka o osvajanju žensk :))

black ice ::

theBill je izjavil:

black ice je izjavil:

Obnašaš se kot da si edini na forumu, ki je vozil kaj hitrejšega od kolesa.

Še zdaleč ne edini, prav gotovo pa eden izmed tistih, za razliko od tebe.

Krepke besede.

theBill je izjavil:

Svašta, daj še kakšno teorijo razvij 8-O

Zgleda ne bereš ostalih tem na forumu. Nima smisla, očitno sem naletel na Jureta na motorju.

bajsibajsi ::

ATRUM je izjavil:

Zdravo a mi lahko kdo priporoči avto šolo v lj in okolici +-20km .
Toliko da so fleksibilni glede časa vožnje in da so kolikor-toliko poceni.


Se vedno nobenega konkretnega odgovora.

Je AMZS (Dunajska cesta) ok? Trenutno imajo ugodno akcijo "AKCIJA!!! CPP + EK + 21 ur* 670,00" do 30.5.2015. Se nekaj drugih avtosol ima podobne akcije do enakega datuma. Domnevam, da je mogoce to ravno zaradi zgoraj omenjene situacije - vracanje glavne voznje v manjse kraje v "okolici"; Litija, Trbovlje, itd. - in zelijo privabiti stranke k sebi.

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Ja poklici jih in povprasaj kok so fleksibilni.

ATRUM ::

Ojo če bi vedel kakšni bodo odzivi in komentarji verjetno sploh nebi vprašal....
Ja amzs so kar korektni in cenovno vredu.... najbrž bom kr pri njih delal...
najdražji so tudi tam cca 1200€ za vse skupaj 'GROZA'

bajsibajsi ::

V obzir lahko vzames, da bos (mogoce) potreboval vec kot 21 ur; posledicno vec denarja.
Ne bi mogoce raje delal v Litiji? Kaksen motor te mika?

ATRUM ::

Nevem litija se mi zdi daleč, pa še urnik mam malo smotan da bi se vozil v litijo delam od 10 do 18:00 .
kakšen motor najbolj domače sem se počutil na Yamahi fazer in na monsterju, zdej sem pa sprobal eno Honda VFR800 in je čudovita - udobna ....

Matevz96 ::

So v Litiji spet glavne vožnje?

ATRUM ::

To pa nevem.
Sem kontaktiral in so prilagodljivi za urnik in pa shranijo ti tvoj motor pri njih dokler ne narediš izpita ...
posledično so kr dobro cenejši kot v lj...

ATRUM ::

In ja glavne vožnje se po novem tudi opravljajo v litiji..

theBill ::

Glavna ali izpitna vožnja?

Če je Litija varianta izpitna vožnja pol je to zmaga.

ATRUM ::

Vse se naredi v litiji...

bajsibajsi ::

ATRUM je izjavil:

Vse se naredi v litiji...


Je to ze uradno z zagotovilom, ali zgolj naj bi (glavna voznja prisla nazaj v Litijo)?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit Za Motor (A) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6015565 (7124) Twixz
»

Izpit kategorije A

Oddelek: Loža
3613372 (5488) bajsibajsi
»

Vozniski izpit za kategorijo c

Oddelek: Loža
2315236 (7740) Pečo89
»

Najcenejše vožnje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812511 (10876) šernk
»

Motoristi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8313008 (10915) guest #44

Več podobnih tem