» »

Nerodnosti z novo Nokio Lumia 735

Nerodnosti z novo Nokio Lumia 735

«
1
2

dergolino ::

(na žalost) imam Nokia Lumia 735 in s tem 1000 problemov :D
Na samem telefonu imam vklopljen prenos podatkov, wi-fi (čeprav sam tega nimam) in nikakor ne morem potegniti aplikacij iz windows smartphone trgovine. To v predhodnem androdu ni bil nikakršen problem.
Pa tudi to me moti, da ni v kompletu nobenega data kabla za se povezat s svojim računalnikom.
Skratka, nasvet dobrodošel.

Silvo ::

1000 problemov?
Kabel je ponavadi z polnilcem.
Silvo

Machete ::

Kaj pomeni ne moreš? Kaj napiše, kaj se zgodi? Kaj pomeni nimam, česa nimaš? Wifi omrezja? Mogoce imaš preslab signal ce prenašaš prek mobilnih podatkov. Kablov je povsod ko solate in ja tudi z polnilcem pride, ker je snemljiv..

win64 ::

@Machete: Kabel na polnilcu ni snemljiv. Vsaj na lumiah, ki sem jih jaz videl.
Poizkusi izklopiti wifi in potem poizkusi pobrati aplikacijo.

dergolino ::

@Silvo V kompletu je samo polnilec s kablom, ki (kot je rekel win64) ni snemljiv in se ga ne da uporabit drugod.

@win64 sem poskusil tudi to a brez uspeha. Napiše mi, da čaka na prenos, nato pa drugo obvestilo, da se bo prenos pričel ob ponovnem vklopu wi-fi; a se ne prične. Teh dvoje obvestil se ponavlja v začaranem krogu.

Lim00n ::

Ti vklopiš Wi-Fi čeprav nimaš Wi-Fi routerja v bližini? Verjetno imaš nastavljeno da ti store dela samo preko Wi-Fija - http://www.windowscentral.com/do-you-au....

dergolino ::

@Lim00n Hvala sem poskusil in mi aplikacije normalno dl razen Viber-ja, kjer piše že v Trgovini, da potrebuje WI-FI, ki ga pa nimam. Je kakšen drugi način, da pridem do njega.

Machete ::

aja my Bad. Na 925 sem dobil snemljiv kabel na polnilcu.

Provaj it preko browserja na: http://www.windowsphone.com/sl-si/store... in tam potegnit dol.
Drugače pa se zafuraj do najbližje gostilne, saj imajo že praktično vse wifi, ali pa do nekoga, ki ga ima, kolega, javni plac itd..
Menda ne živiš na Falklandskih otokih.
Rabljen wifi router pa dobiš že za par EUR, novi pa so od 20 naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dergolino ::

zgleda, da bo treba kar v oštarijo :D
Še to me zanima, kako se uspete povezat na pc brez kabla.
hvala vsem za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dergolino ()

mitja73 ::

dergolino je izjavil:

zgleda, da bo treba kar v oštarijo :D
Še to me zanima, kako se uspete povezat na pc brez kabla.
hvala vsem za nasvete.


Brez kabla je možen samo brezžičen prenos ;-)
Če želiš karkoli prenašat se to najboljelegantno dela preko Onedriva, Dropbox ,...

Olórin ::

dergolino je izjavil:

(na žalost) imam Nokia Lumia 735 in s tem 1000 problemov :D


v bistvu nisi komičen. Probleme imaš ti, ne naprava.

dergolino je izjavil:

(
Na samem telefonu imam vklopljen prenos podatkov, wi-fi (čeprav sam tega nimam) in nikakor ne morem potegniti aplikacij iz windows smartphone trgovine. To v predhodnem androdu ni bil nikakršen problem.


kriv si ti, ker imaš v trgovini nastavljeno, da dela preko wifi.

dergolino je izjavil:

@Silvo V kompletu je samo polnilec s kablom, ki (kot je rekel win64) ni snemljiv in se ga ne da uporabit drugod.

@win64 sem poskusil tudi to a brez uspeha. Napiše mi, da čaka na prenos, nato pa drugo obvestilo, da se bo prenos pričel ob ponovnem vklopu wi-fi; a se ne prične. Teh dvoje obvestil se ponavlja v začaranem krogu.


v najbližji trgovini so tovrstni kabli nekaj eurov. Če si imel prej android imaš verjetno tak kabel že doma.

dergolino je izjavil:

@Lim00n Hvala sem poskusil in mi aplikacije normalno dl razen Viber-ja, kjer piše že v Trgovini, da potrebuje WI-FI, ki ga pa nimam. Je kakšen drugi način, da pridem do njega.


porka madona. pojdi na kafe v najbližjo kafeterijo z brezplačnim wifijem in tam zlovdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

dergolino ::

@Olorin, preklinjat ti pa res ni potrebno. Če ni maš živčkov, da bi umirjeno pomagal, potem se raje ne oglašaj.

Olórin ::

a si desc ali ne. eno kletvico boš pa že preživel.

vklopi možgane, v tvoji bližini se zagotovo nahaja vsaj 1 brezplačen wifi.

prihodnjič pa ne piši zavajajočih naslovov, saj ni nerodnost z nokio. Si ti neroden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

mat xxl ::

win64 je izjavil:

@Machete: Kabel na polnilcu ni snemljiv. Vsaj na lumiah, ki sem jih jaz videl.
Poizkusi izklopiti wifi in potem poizkusi pobrati aplikacijo.


Na Lumiji 1020 dobiš USB kabel , potem pa še pretvornik 220V na USB, kamor utakneš prej omenjeni kabel.

Lim00n je izjavil:

Ti vklopiš Wi-Fi čeprav nimaš Wi-Fi routerja v bližini? Verjetno imaš nastavljeno da ti store dela samo preko Wi-Fija - http://www.windowscentral.com/do-you-au....



Mora nekaj takega biti, ker meni če je wi fi, gre tja sicer pa podatkovna povezava ............

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

krneki0001 ::

settings -> applications -> store -> odkljukaj Only get updates over wi-fi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dergolino ::

ok vsem hvala za odgovore - bo pać treba to sranje od lumie prodat pa preit na android.

mitja73 ::

Mogoče je res boljše da si najde boljšega lastnika ;-)

dergolino ::

ne ser takih, dokler se ne soočiš s problemom

Machete ::

Pa saj ti je nebivedu se najbolj tocno odgovoril. Zrihtaj si wifi al pa en pameten paket. Bemtiš brezveze, ker sam nisi v koraku s časom in potrebo smartphona.

aerie ::

Za take like je najbolj primeren ajfon.

norcuron ::

Ne vem kako so nastavili pri M$ Store limit, da začne forsirat tisto (Snemi preko Wi-Fi) in ne sname drugače dol.
Če vsaj malo pobliskneš z enim očesom po nastavitvah, je tam tista famozna opcija, ki v tvoje dobro ne pusti pokurit podatkovnega prenosa kar ga imaš.

Pa koliko stane tisti detachable USB kabel? WP uporabniki veste kaj mislim. Jaz ga vekslam od doma do službe pa še vedno dela .. dela .. dela ... dejansko je pa edina fora, da telefon zagrabi na polno voltažo šele, ko je z nastavkom direkt na vtičnici.

Ko je direkt na USB zaštekan pa delaj kar češ. Da pa v tem času ne prideš v doseg enega normalnega Wi-Fi omrežja ...
Great are mysteries of the mind ... or not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norcuron ()

loveJDM ::

človek misli da je telefon za kurac ker ni sposoben 1x nastavit nastavitev kot treba,imas windows phone slovenia kjer ti ogromno stvari pise kako pa kaj v SLOVENSCINI

dergolino ::

ma ful ste pametni vsi, če sem lahko pobral nevem koliko app in da k******evega Viberja ne morem, potem sem jaz v vaših očeh nor.

Mare3 ::

Mogoče ti pa do določene velikosti aplikacije še prenaša preko mobilnega interneta, kar je več kot to pa potrebuje wi-fi. Drugače pa ja, če ti windows phone predstavlja take težave, je morda bolje da ga zamenjaš. Pri meni je bilo enako, ker se mi ni dalo ukvarjat sem šel nazaj na android, pa ne rečem da je WP slab.

dergolino ::

a je možno na lumii preit iz winsow na android; obratno baje da je možno. Al je treba tud pikslo (drugače ga ne morem imenovat-ni vreden lepšega imena) zamenjat. Ta Lumia se mi je čist zasrala.

MadMax ::

To je nekaj takega, kot bi povprečen amerikanc kupil odličen evropski avto z ročnim menjalnikom, potem pa bentil kako se mu je kanta čist zasrala.

Nimam lumie, pa sem vseeno malce preletel reviewe za ta fon in kot je videt gre za problem v uporabniku, ne pa v telefonu. Slednji je očitno prepameten.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gladi ::

dergolino je izjavil:

a je možno na lumii preit iz winsow na android; obratno baje da je možno. Al je treba tud pikslo (drugače ga ne morem imenovat-ni vreden lepšega imena) zamenjat. Ta Lumia se mi je čist zasrala.

Haha, čisto resno vprašam, zakaj kupuješ elektronske aparate, za katere nimaš funkcionalnosti, da bi jih sploh uporabljal?
Ker imaš večje težave z telefonom kot 6 letni otrok.

Drugače pa da odgovorim na tvoje vprašanje, ne se ne da inštalirati Android OS na tvoj telefon.

dergolino ::

Gladi je izjavil:

Drugače pa da odgovorim na tvoje vprašanje, ne se ne da inštalirati Android OS na tvoj telefon.
hvala

krneki0001 ::

dergolino je izjavil:

ma ful ste pametni vsi, če sem lahko pobral nevem koliko app in da k******evega Viberja ne morem, potem sem jaz v vaših očeh nor.



Sam imam že četrto lumio, pa še na nobeni ni bilo problemo viberja potegnit z neta in naložit. Očitno si nesposoben. Prodaj telefon, pa si kupi nokio 3310, ker tisto boš potem mogoče razumel.

Moj 3 letni otrok uporablja lumio 720 za igrce igrat in kak poučen programček zagnat, pa nima s tem nobenih problemov, ravno tako ne s tem telefonom. Očitno je tukaj problem le in izključno v uporabniku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dergolino ::

@nebivedu raje, kot da nakladaš bi mi potem takem lahko z opisom pomagal, če že praviš, da si imel toliko teh piksl. Na forum sem pisal zaradi potrebne pomoči ne pa tebi podobnim komentarjem.
Če že omenjaš mojo nesposobnost, zakaj sem to z androidom kot za šalo pobral dol in namestil. Pri WP v trgovini teži, da samo z wi-fi in če ga nimam pol se lahko j***m.

krneki0001 ::

Greš v store aplikacijo na telefonu in klikneš install. To je najlažje. Lažjega od tega ni. Preglej si nastavitve kaj ti dovoli in kaj ne in si nastavi tako kot hočeš.

Že zadnjič sem ti napisal:

settings -> applications -> store -> odkljukaj Only get updates over wi-fi.

settings -> cellular+SIM -> Data Connection
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

aerie ::

Verjetno imaš 20MB download cap za celullar data. Bolje tako in se kurciš nad M$, kot pa za en mesec začneš z gonjo proti tvojemu operaterju češ, kako te je na suho nategnil. Drugače pa ajfon je prava stvar za tebe.

dergolino ::

krneki0001 je izjavil:

Greš v store aplikacijo na telefonu in klikneš install. To je najlažje. Lažjega od tega ni. Preglej si nastavitve kaj ti dovoli in kaj ne in si nastavi tako kot hočeš.

Že zadnjič sem ti napisal:

settings -> applications -> store -> odkljukaj Only get updates over wi-fi.

settings -> cellular+SIM -> Data Connection

ne dela!!!

aerie je izjavil:

Verjetno imaš 20MB download cap za celullar data. Bolje tako in se kurciš nad M$, kot pa za en mesec začneš z gonjo proti tvojemu operaterju češ, kako te je na suho nategnil. Drugače pa ajfon je prava stvar za tebe.
za prenos podatkov imam kar nekaj placa, trenutno okol 700mb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dergolino ()

Stipex ::

Dandanes je kar težko shajati s pametno napravo in brez wifija, si sploh ne predstavljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

vilonja ::

A je kdo opazil, da je z brskalna izkusnja na lumii 735 zelo slaba.
Na s4 mini je bolj tekoce brskanje.
Edina dobra aplikacija za brskanje je stock, vse ostale so pa zelo slabe.

mitja73 ::

Zakaj bi sploh rabil x razlicnih appov za brskanje ?
To ni testna naprava, ampak naprava za uporabo vsebine.

Mordecai ::

Windows phone ni niti približno to, kar vsi govorijo. Ima tono problemov. Mogoče se splača počakat na win 10. Mogoče jim bo celo uspelo, da bo desktop mode v IEju delal. Sicer pa kot je nekdo že povedal, izključi get updates only through wifi. Ta nastavitev je pod settings v trgovini.

vilonja ::

Dobro to je res, ampak brskalna izkusnja je pa vseeno slabs.
-npr. ko slidam s prstom navzgor, da skrijem home vrstico, se mi povecava v brsalniku samodejno ponastavi (nor. iz 150% na 100%).
-ko povecam besedilo dolgo casa traja, da telefon besedilo izostri, je pri s4 mini ostrenje hitrejse

Samo upam, da se bodo take napake odpravile v wp10,saj verjamem, da je telefon dovolj mocen, samo da brskalnik ni dovolj optimiziran, kaj pravite.

Mordecai ::

Nevem, na lumii 1520 je smooth :D

krneki0001 ::

Mordecai je izjavil:

Windows phone ni niti približno to, kar vsi govorijo. Ima tono problemov. Mogoče se splača počakat na win 10. Mogoče jim bo celo uspelo, da bo desktop mode v IEju delal. Sicer pa kot je nekdo že povedal, izključi get updates only through wifi. Ta nastavitev je pod settings v trgovini.


Meni na lumii 920 in na 720 deluje IE v desktop mode brez problema.

dergolino je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Greš v store aplikacijo na telefonu in klikneš install. To je najlažje. Lažjega od tega ni. Preglej si nastavitve kaj ti dovoli in kaj ne in si nastavi tako kot hočeš.

Že zadnjič sem ti napisal:

settings -> applications -> store -> odkljukaj Only get updates over wi-fi.

settings -> cellular+SIM -> Data Connection

ne dela!!!


Kaj ne dela? Si odkljukal "Only get updates over wi-fi"?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Verjetno bi bilo za pricakovati, da bi bill brskanje na lumii 735 bolj tekoce kakor na s4 mini, kajne.
Ce bom imel cajt, bom naredil en comparison, da boste videli o cem govorim.

krneki0001 ::

vilonja je izjavil:

Verjetno bi bilo za pricakovati, da bi bill brskanje na lumii 735 bolj tekoce kakor na s4 mini, kajne.
Ce bom imel cajt, bom naredil en comparison, da boste videli o cem govorim.


Doma imam lumio 920, lumio 720, lumio 635, prestigio 8500 duo. Na nobenem ni problema brskanje po netu. Nikjer tudi ni zatikanja (prva dva telefona sta dvojedrna, druga dva pa štirijedrna). Ob tem, da ima lumia 720 celo samo 512Mb rama, pa na njej vse deluje tekoče, ampak res tekoče.
Nokia 735 bi morala biti od lumie 720 samo še boljša in verjamem da je boljša. Bi pa rekel, da je vse v nastavitvah.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mordecai ::

Ne verjamem. Na Ativ S desktop mode tudi ne dela in na treh drugih browserjih tudi ne. Na symbianu in operi je delalo bp. Poleg tega se na ativ s ne da nastaviti na google kot default search provider, na 1520 se pa da. Pa mail se včasih ne pokaže v threadu, če se pogovarjam z nekom ampak izključno v mapi unread. Music player je bil crashville dokler ga niso patchali pred par mesci itd. Ampak še vedno je čisto druga liga napram prestigio crapdroid kombinaciji. S tem, da moram priznat, da mi android na novem xperia m2 aqua kar porihtano deluje. Mogoče je samo prestigiov crapware kriv za zanič delovanje.
Kako pogrešam, da sem lahko prek računalnika pisal smse in še marsikaj...

Gladi ::

Za iskanje lahko enostavno inštaliraš googlovo aplikacijo in to je to. Problem?

Mordecai ::

Ja, ker moram spet imeti eno aplikacijo več, ki ne reši desktop problema.

aerie ::

O kakšnem "desktop mode-u" je tu govora? Navedi nek URL kjer so težave.
Spodaj je nekaj prikazov spletnih strani v IE, če prav razumem o čem se gre.
 Študent

Študent


 Slo Tech

Slo Tech


 Arnes

Arnes

krneki0001 ::

Mordecai je izjavil:

Ne verjamem. Na Ativ S desktop mode tudi ne dela in na treh drugih browserjih tudi ne. Na symbianu in operi je delalo bp. Poleg tega se na ativ s ne da nastaviti na google kot default search provider, na 1520 se pa da. Pa mail se včasih ne pokaže v threadu, če se pogovarjam z nekom ampak izključno v mapi unread. Music player je bil crashville dokler ga niso patchali pred par mesci itd. Ampak še vedno je čisto druga liga napram prestigio crapdroid kombinaciji. S tem, da moram priznat, da mi android na novem xperia m2 aqua kar porihtano deluje. Mogoče je samo prestigiov crapware kriv za zanič delovanje.
Kako pogrešam, da sem lahko prek računalnika pisal smse in še marsikaj...


desktop version
IE -> settings -> Website preference -> izbereš desktop version

Google search
IE -> settings -> advanced settings -> default search provider - izbereš Google

Za player pa ne vem, ker ga nikoli nisem uporabljal za poslušat muziko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zlate ::

Za večino težav velja, da je problem v uporabniku in ne v napravi. Bo kar držalo kar je že nekdo pred menoj zapisal, da so naprave očitno prepametne za svoje uporabnike.

Lumio 920 imam že skoraj dve leti, pa praktično vse dela tako kot mora, izkušnja z operacijskim sistemom pa se je z update-i le še izboljševala. Sicer bi verjetno še vedno našel kako stvar, ki bi bila lahko v operacijskem sistemu narejena (po moje) bolje, vendar sto ljudi sto čudi...

Seveda pa uporabnik sam ni nikoli kriv, kriva je vedno naprava, zato jo je potrebno na netu spljuvat in se držat edine stvari, ki jo (mogoče) pozna. Adijo pamet.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Gladi ::

Mordecai je izjavil:

Ja, ker moram spet imeti eno aplikacijo več, ki ne reši desktop problema.

Jao, potem pa pač razčisti s svojimi omejitvami v glavi.

Mordecai ::

Gladi je izjavil:

Mordecai je izjavil:

Ja, ker moram spet imeti eno aplikacijo več, ki ne reši desktop problema.

Jao, potem pa pač razčisti s svojimi omejitvami v glavi.


Očitno nisi dobil dovolj ljubezni, ko si bil majhen.

@nebivedu
Vem kje se te stvari nastavijo, nisem od včeraj. Preprosto ne deluje. Merkur.si stran na primer ne dela. In kot sem že prej povedal, se na lumii 1520 brez problema da nastaviti na google search, na samsungu pa ne. Če Samsung potiska naprej posodobitve, je mogoče samsung kaj zajebal. Ali je pa to posebnost denim updejta.
Kmalu dobim lumio 830 pa bom še videl, kak bo tam.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031332 (11623) Ghost007
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272606734 (198219) karafeka
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104634614 (248384) mat11
»

Windows tel

Oddelek: Mobilne tehnologije
172289 (1602) Domobrancek
»

NOKIA LUMIA 920 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
487113792 (50864) Machete

Več podobnih tem