» »

Nerodnosti z novo Nokio Lumia 735

Nerodnosti z novo Nokio Lumia 735

1
2
»

issak ::

dergolino je izjavil:

zgleda, da bo treba kar v oštarijo :D
Še to me zanima, kako se uspete povezat na pc brez kabla.
hvala vsem za nasvete.


Kompatibilen je vsak micro usb kabel, sigurno imaš kakšnega doma, če ne pa kupit najcenejšega v trgovini. Kabel od 'androida' je kompatibilen vsak.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

aerie ::

@Mordecai: Merkurjeva stran je responsive. Ti sploh nič ne prikaže, vrže ven kak error ali kako?

Mordecai ::

Ja mobilno stran mi prikaže, nastavljeno imam pa na desktop. Aha, zdaj sem se spomno, da na browser pro pa dela desktop. NA ie, UC in maxthon pa ne dela.

issak ::

aerie je izjavil:

Verjetno imaš 20MB download cap za celullar data. Bolje tako in se kurciš nad M$, kot pa za en mesec začneš z gonjo proti tvojemu operaterju češ, kako te je na suho nategnil. Drugače pa ajfon je prava stvar za tebe.


Zadnjič sem moral na hitro potegnit dol mapo za Avstrijo, sem bil na pumpi pred mejo, in mi WP ni pustil downloadat (čeprav imam 5GB zakupljenega prenosa na mesec), tako da sem moral naresti hotstop in se z android tablico povezat gor in downloadat mape da sem imel navigacijo. Preko iste povezave. Me je malo 'razkurilo'. Mislim da bo naslednji (spet) android...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

aerie ::

Mordecai je izjavil:

Ja mobilno stran mi prikaže, nastavljeno imam pa na desktop. Aha, zdaj sem se spomno, da na browser pro pa dela desktop. NA ie, UC in maxthon pa ne dela.

Ne razumem. Merkurjeva stran ima responsive design. Prikaz strani je odvisen od viewporta.
 IE na WP 8.1

IE na WP 8.1


 Firefox na W 8.1

Firefox na W 8.1

Mordecai ::

Saj če zavrtim telefon, je bližje desktop verziji, vendar na desktop verziji ni tistega zelenega toolbara "oddelki". Še vedno je vsaj delni mobilni prikaz. Gamespot pa naprimer ni drugačen ko spremenim orientacijo.

NLight ::

Mordecai je izjavil:

Windows phone ni niti približno to, kar vsi govorijo. Ima tono problemov. Mogoče se splača počakat na win 10. Mogoče jim bo celo uspelo, da bo desktop mode v IEju delal. Sicer pa kot je nekdo že povedal, izključi get updates only through wifi. Ta nastavitev je pod settings v trgovini.


WP 8.1 nima niti enega problema... Do zdaj še nisem zasledil nekih hudih napak v sistemu, razen da player prikazuje naslov predvajane pesmi tudi ko player zapreš... Ampak obstaja aplikacija ki reši ta problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

aerie ::

It's a feature. Not error ;) Kaj ti pravzaprav ni všeč na Merkurjevi strani?
BTW, Browser Pro je crap.

Mordecai ::

Ni mi všeč, da je vse v eni vrstici. Imam 6 inch telefon for christ's sake, ne nokie s60v3...
Nevem zakaj še sploh delajo mobilne strani. Naj si prišparajo to nevšečnost.

aerie ::

Subjektivno mnenje, ki pravzaprav z WP platformo nima nobene zveze. BTW, prvi in največji zagovornik responsive dizajna je Google. So, blame Google ;)

Meni recimo je všeč, ker se poveča funkcionalnost strani na mobilnih napravah. Funkcionalnost se pa poveča, ker so informacije lažje in hitreje dostopne, torej brez nepotrebnega zumiranja in navigiranja desno-levo. Le gor dol pa po hamburgerju.

Looooooka ::

So že lepo napisali, da ni mobilna stran, ampak responsive design.
To pomeni, da se design spremeni glede na velikost monitorja. Če imaš naštimano, da zatevaš desktop verzijo, potem jo skoraj vedno dobiš. Pač designer želi, da se stran vidi brez scrollanja levo in desno, kar je glede na vsebino, dejansko potrebno, ko zmanjka placa. In če nimaš zarotiranega ekrana...placa pač ni, ker še nimaš telefona s 4k resolucijo.

elson2k ::

Mogoče še moja izkušnja z Lumio 535 (zdaj že Microsoft) - zaenkrat vse deluje BP, nisem opazil nekih hudih nevšečnosti. Ja, verjetno bi si želel kakšno stvar drugače narejeno, generalno gledano pa telefonček dela. Težav, ki jih omenja avtor teme, nimam.

dergolino ::

sedaj bi prosil za eno res prijaznost. Ker mi po vseh napotkih ne uspe rešit problema. Kaj si moram oz. kaj mi priporočate za nabavit v zvezi z wi-fi. Ta wi-fi, katerega bi priporočili bi potreboval za to idiotsko Lumio 735 in Smart TV. Domet naj bi bil cca po stanovanju in radius 20 m okolice.
Hvala

krneki0001 ::

Da ti nebi viberja naožilo, ker nimaš wifi signala in imaš samo 3G signal, je samo stvar nastavitev. Ne more biti nič drugega, ker imamo večinoma vsi isti software na telefonih in nam vsem dela.


wifi nastavitve - imaš izklopljen wifi? Če ne, ga izklopi.

telefonske nastavitve - imaš vklopljen prenos podatkov?

nastavitve aplikacij - store - imaš izklopljeno "Only get updates over Wifi"?

Imaš vse to nastavljeno?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mitja73 ::

dergolino je izjavil:

sedaj bi prosil za eno res prijaznost. Ker mi po vseh napotkih ne uspe rešit problema. Kaj si moram oz. kaj mi priporočate za nabavit v zvezi z wi-fi. Ta wi-fi, katerega bi priporočili bi potreboval za to idiotsko Lumio 735 in Smart TV. Domet naj bi bil cca po stanovanju in radius 20 m okolice.
Hvala


1. Dostop do interneta od nekega ponudnika.
2. Usmerjevalnik
3. Podaljševalnike dosega če usmerjevalnika ne bo imel dovolj dolgega dosega za tvoje potrebe.

GTX970 ::

wifi router:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

Zmore 94 mbit wan to lan, ima odstranljivo 5 dbi anteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

dergolino ::

krneki0001 je izjavil:

Da ti nebi viberja naožilo, ker nimaš wifi signala in imaš samo 3G signal, je samo stvar nastavitev. Ne more biti nič drugega, ker imamo večinoma vsi isti software na telefonih in nam vsem dela.


wifi nastavitve - imaš izklopljen wifi? Če ne, ga izklopi.

telefonske nastavitve - imaš vklopljen prenos podatkov?

nastavitve aplikacij - store - imaš izklopljeno "Only get updates over Wifi"?

Imaš vse to nastavljeno?

vse to imam nastavljeno, kot si navedel. Ko poskusim ponovno aktivirat download mi izpiše: 1 app will download the next time you're on WiFi. In to se vseskozi ponavlja.

Machete ::

Pa a se res 5 dni že nisi premaknil iz hiše, do najbližjega wifija, da bi naložil ta klinčev viber.
Še ena zanimivost, večinoma imajo wifi tudi črpalke, če že wifi gostilne nimaš nikjer v radiju 500km.
Pa itak ga ne rabiš, če nimaš wifija. Fora viberja je ravno zastonjkarstvo :), za katerega boš rabil wifi. Ali boš pa v drugi temi bemtil nad porabo podatkov in visokim računom.

mitja73 ::

1. Dostop do interneta od nekega ponudnika.
2. Usmerjevalnik
3. Podaljševalnike dosega če usmerjevalnika ne bo imel dovolj dolgega dosega za tvoje potrebe.
4. Nekoga ki ti bo vse to povezal in nastavil.

GTX970 ::

Pa a se res 5 dni že nisi premaknil iz hiše, do najbližjega wifija, da bi naložil ta klinčev viber.

Bringing computer addiction to whole next level !

sedaj:



kaj mora nabaviti:

dergolino ::

Machete je izjavil:

Pa a se res 5 dni že nisi premaknil iz hiše, do najbližjega wifija, da bi naložil ta klinčev viber.
Še ena zanimivost, večinoma imajo wifi tudi črpalke, če že wifi gostilne nimaš nikjer v radiju 500km.
Pa itak ga ne rabiš, če nimaš wifija. Fora viberja je ravno zastonjkarstvo :), za katerega boš rabil wifi. Ali boš pa v drugi temi bemtil nad porabo podatkov in visokim računom.

že ves čas nakladam, da rabim wifi sam za ta k..... viber namestit potem pa ko ga j... Zdej zakaj nisem bil 5 dni ven je mojaa osebna stvar in je ne bi obešal na veliki zvon.

mitja73 ::

dergolino je izjavil:

Machete je izjavil:

Pa a se res 5 dni že nisi premaknil iz hiše, do najbližjega wifija, da bi naložil ta klinčev viber.
Še ena zanimivost, večinoma imajo wifi tudi črpalke, če že wifi gostilne nimaš nikjer v radiju 500km.
Pa itak ga ne rabiš, če nimaš wifija. Fora viberja je ravno zastonjkarstvo :), za katerega boš rabil wifi. Ali boš pa v drugi temi bemtil nad porabo podatkov in visokim računom.

že ves čas nakladam, da rabim wifi sam za ta k..... viber namestit potem pa ko ga j... Zdej zakaj nisem bil 5 dni ven je mojaa osebna stvar in je ne bi obešal na veliki zvon.


ZAKAJ RABIŠ VIBER ČE NIMAŠ WI-FI-ja ?

krneki0001 ::

dergolino je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Da ti nebi viberja naožilo, ker nimaš wifi signala in imaš samo 3G signal, je samo stvar nastavitev. Ne more biti nič drugega, ker imamo večinoma vsi isti software na telefonih in nam vsem dela.


wifi nastavitve - imaš izklopljen wifi? Če ne, ga izklopi.

telefonske nastavitve - imaš vklopljen prenos podatkov?

nastavitve aplikacij - store - imaš izklopljeno "Only get updates over Wifi"?

Imaš vse to nastavljeno?

vse to imam nastavljeno, kot si navedel. Ko poskusim ponovno aktivirat download mi izpiše: 1 app will download the next time you're on WiFi. In to se vseskozi ponavlja.


Potem nimaš vsega tako naštimanega. Vklopljeno imaš only get updates over wifi.

Ravnokar sem viber dol vrgel in ga šel še enkrat inštalirat. Če imaš vklopljeno only get updates over wifi, potem zajoka to kar je tebi. Ko to izklopim, gre brez problema potegnit teh 21Mb preko 3G.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

Zamenjati telefon, pa je. Kdo se bo matral s teboj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nejcek74 ::

*tudi mene je firbec matral, pa sem preizkusil. Na 920-tki lepo pobere Viber navkljub izkljucenemu wifi. Moral pa sem seveda razkljukati da pobira samo cez wifi.

PurpleMoo ::

Enako. Poizkusila na 635, 735, 930 in 1520. Dergolino, očitno je nekaj narobe z nastavitvami na telefonu. Si mogoče poizkusil ponovno zagnati telefon, še enkrat iti skozi nastavitve, in potegniti dol Viber?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

loveJDM ::

se na 520 ga lepo potegne,edino za access za lokacijo vprasa

Mordecai ::

Da nimaš slučajno mladoletnega računa, ker ti je potem marsikaj preprečeno.

Machete ::

Mene pa ena stvar res moti. Zakaj se ne da v IE naštimat home strani in odpira zadnjo odprto?
Vem da lahko daš katerikoli naslov direkt na namizje, samo original ikona od IE je lahko prosojna, kar mi je všeč. Ali samo ne najdem tega? Tnx

krneki0001 ::

Machete
Android tega ne omogoča, IOS tega ne omogoča, blackberry tega ne omogoča. Zakaj misliš da bo homepage naštimal prav Microsoft?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Machete ::

Ne vem. Sem mislil, da sem samo kaj spregledal. Drugih sistemov ne poznam, razen na videz. Čudna fora v vsakem primeru. V bistvu ena browser osnova od leta 94 naprej.. :)

krneki0001 ::

U bistvu tega noben izmed sistemov ne omogoča. Sicer je to samo en klic po stringu iz aplikacije, ampak ne vem zakaj tega ne naredijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jizzer ::

mitja73 je izjavil:



ZAKAJ RABIŠ VIBER ČE NIMAŠ WI-FI-ja ?


To je precej zgrešeno... Sam uporabljam Viber, pa sploh nimam vklopljenega WiFi-ja večinoma. Gre se za to, da enostavno komuniciraš med osebo (prijatlom), ki uporablja komp, ti pa si nekje brez kompa, na telefonu.
Poleg tega ti enih par (4-5) viber sporočil pobere približno eno enoto podatkov (mb), medtem ko, če bi pošiljal prek sms-a, porabil 4-5 enot (res da odvisno kolko napišeš ampak v mojem primeru so to večinoma kratka sporočila).

krneki0001 ::

Sam tudi uporabljam Viber, pa wifija nimam skoraj nikoli vklopljenega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031332 (11623) Ghost007
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272606734 (198219) karafeka
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104634620 (248390) mat11
»

Windows tel

Oddelek: Mobilne tehnologije
172289 (1602) Domobrancek
»

NOKIA LUMIA 920 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
487113792 (50864) Machete

Več podobnih tem