» »

Windows tel

Windows tel

koprive ::

Lep pozdrav vsem in upam da niste že siti tovrstnih vprašanj. Dobil sem neracionalen vzgib da bi si nabavil Windows telefon in me tako malo za zabavo zanima nekaj zadev za informacije o katerih bi bil hvaležen od nekoga ki ima izkušnje iz prve roke.

Trenutno uporabljam Android, Samsung Galaxy 3 mini če koga zanima. Star je dve leti in je moj prvi pametni telefon. Nisem zahteven uporabnik kar se telefonov tiče. Za internet imam računalnik, prav tako za igrice. Razen 2048 (odlična zadeva za preganjanje časa na wcju). Nagledano imam Nokio 735 ali pa kakšnega androida za podoben denar.

Najprej ali se Windows telefoni sploh še razvijajo ali je to bolj slepa ulica? Predvsem bi bilo zanimivo vedeti ali obstajajo nekatere aplikacije na Windowsu, ki jih uporabljam na Androidu:
- Auto bluetooth (aktivira bluetooth ob sprejetem ali oddanem klicu za povezavo z avtoradiem, tako da bluetooth ni aktiven 24ur)
- Timed toggles (program ki ob določeni uri vklopi ali izklopi wifi, zvok, podatkovni prenos, sinhronizacijo...)
- Skype (da te lahko šef gnjavi ko si na dopustu v tujini)
- Viber -||-
- Fing (program ki izpiše vse računalnike v izbranem omrežju in mnogo tega)
- Wifi analyzer (podatki o moči wifi signalov v okolici)
- Google talk?

Najlepša hvala za odgovore in lahko noč.

Machete ::

Meni je WP super, ga uporabljam tudi za čisto praktične službene stvari, praktično kot PC, minus nišni PC programi seveda.
Drugače pa si poglej vse kar iščeš v http://www.windowsphone.com/sl-si/store če obstaja..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Skype je,viber tudi mislim da,za wifi imas pa kr v nastavitvah tam opcijo wifi omrezja v blizini...ostalega pa mislim da žal ni,je pa super zadeva res pa še win10 pride zdaj zdaj.Jaz sem že zadovoljen s tem,da ni treba telefona ponastavit vsak mesec in ponovno vklaplat da deluje kot treba.

sajmon ::

Skype, viber, 2048 aplikacije so.

Poglej še Nokio 640.

tujina
Simobil

Greghorian ::

Imam lumio 735, glede bluetootha mislim da ne rabiš izklapljati, ker tak ne porabi nič in ni velike razlike. Baterija mi ponavadi zdrži dobra 2 dni pa imam vse vlkopljeno (wifi, NFC, bluetooth).
Skype, Viber je, glede ostalih pa morda najdeš kakšen podoben program na Windows phone trgovini.
Drugače pa je mnda lumia 640 cenejša, večja in z boljšo kamero.

Zgodovina sprememb…

koprive ::

Hvala za odgovore. Odgovarjam pozno ker mi poštar ni poslal obvestil o odgovorih.

Informacija o bateriji me je že precej razveselila.

Gledam na Mobitelu, ker tam dobim "ceneje" ko jim že ravno preplačujem njihove pakete ki jih nikoli ne izkoristim do konca. 640 na Mobitelovi strani ne vidim, od tega kar imajo mi je še najbolj všeč 735.

Sem raziskoval možnosti glede programov za preiskovanje omrežja in jih ni ker Mirkosoft razvijalcem ne pusti dostopa do vseh funkcij naprave. Jih ne bom preveč pogrešal, sicer se pa lahko v naslednjih dveh letih tudi kaj spremeni. Za enkrat še kaže da bo moj drugi telefon od malega mehkega.

loveJDM ::

daj preveri na Mobitelu kaj je z 640,ker je res vredna tega denarja,naj ti jo zrihtajo...Če nisi 14letnik obseden z igricami in bedarijami na telefonu se ne boš več vrnil na android,no vsaj jaz se ne bom in tudi ostali katere poznam in uporabljajo WP.

Domobrancek ::

Jst bi ti definitivno priporočal da kupiš windows phone. Mogoče kakšne aplikacije neboš našel (čeprav se ponavadi dobi dost podobne) vendar ima kljub temu windows phone nekaj kar androidi (usaj cenejši) nimajo. Gladko delovanje brez štekanja, zmrzevanja itd..sam sem imel kakšni 2 leti nazaj WP telefon (htc 8s) bil je pol slabši (po specifikacijah) od tega, ki ga imam trenutno pa je kljub temu deloval veliko bolje. Ta neprestano šteka zmrzuje..res skos so sami problemi. WP je deloval zelo lepo cel čas. Zaradi usega tega bi vsakomur, ki kupuje nov telefon nižjega/srednjega cenovnega razreda priporočal da kupi windows phone. Priporočal bi ti tudi da pogledaš microsoft lumio 640 LTE (ali brez..odvisno kaj rabiš).

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Tudi za svoj denar dobiš dejansko boljši telefon, kot konkurenca za isto ceno, vsaj z Lumiami je tako.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koprive ::

Dobre strani WP kot opažam, so uporabniki načeloma z njimi zadovoljni. Kar je po svoje tudi zanimivo, za nekaj kar je prišlo iz Microsofta. Gledam še nekaj primerjav in letošnji modeli nimajo kakšnih bistvenih izboljšav v primerjavi z lanskoletnimi. Trenutno še vedno zmaguje 735, tako po tehničnih lastnostih kot tudi oblikovno mi je bolj všeč, predvsem napis Nokia je bolj simpatičen kot Microsoft :P

NLight ::

koprive je izjavil:


Sem raziskoval možnosti glede programov za preiskovanje omrežja in jih ni ker Mirkosoft razvijalcem ne pusti dostopa do vseh funkcij naprave. Jih ne bom preveč pogrešal, sicer se pa lahko v naslednjih dveh letih tudi kaj spremeni. Za enkrat še kaže da bo moj drugi telefon od malega mehkega.


How to detect network changes for Windows Phone 8

Capture Windows Phone 8 Network Traffic with Fiddler

Domobrancek ::

No ja js se velik pritoževal čez WP, ko sem ga še uporabljal. Imel je "premalo" aplikacij..skratka bil sem še otročji in nisem mogel igrat igric, ki so jih igrali vsi sošolci na androidih. Šele sedaj vidim, da je biv WP veliko boljši od androida, ki ga imam sedaj. Kot sem že povedal je deloval veliko bolje in hitreje. Moj naslednji telefon bo 99% WP.

miko22 ::

kaj ponujate linke čez 200€

jaz sem kupil tule
http://www.amazon.de/Microsoft-Lumia-64...

super telefon za malo dnara. Če ti dual ne odgovarja, vzami lte. še vedno ceneje kot pri nas. Telefon več kot odličen.

Domobrancek ::

miko22 je izjavil:

kaj ponujate linke čez 200€

jaz sem kupil tule
http://www.amazon.de/Microsoft-Lumia-64...

super telefon za malo dnara. Če ti dual ne odgovarja, vzami lte. še vedno ceneje kot pri nas. Telefon več kot odličen.


Kok pa pride poštnina? pa kako je glede plačila..rabiš mastercard da plačaš ?

miko22 ::

10€ je poštnina, preko ups-a. Za amazon pa rabiš kartico, ja. Telefon te pride 150€, lte je 20€ dražji.

Je pa telefon fenomenalen. Jaz sem sedaj že drugega naročil.

PurpleMoo ::

640 je res odličen telefon. Če ne bi imela 1520, bi sigurno kupila 640 XL. Sploh ne vidim več razloga za nakup dražjih Lumij, ta ima dejansko vse, kar človek potrebuje, pa še deluje brez zatikanja.

miko22 ::

Danes sem dobil 2 telefon lumia 640. Ta pa roma nazaj, saj škripa ohišje, usb za polnit je zamaknjen. Očitno en škart. Ko dobim nazaj dnar, kupim ponovno. Prvi je bil ok, ta pa je res malo defekten. Pa prvič pošiljam nazaj preko amazona. Super imajo porihtano vračilo. Upam, da se držijo rokov tudi.

Domobrancek ::

men take lumia tok dobr zgleda da resno razmišljam o menjavi telefona. Škoda ker so trenutno moje finance bolj slabe :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni smart phone

Oddelek: Kaj kupiti
142041 (1790) Scaramouche
»

HTC Desire 816 vs Lumia 830 vs Lumia 640 XL

Oddelek: Mobilne tehnologije
141506 (916) Siddh
»

nakup samsng galaxy s2 pri kommdata

Oddelek: Pomoč in nasveti
134536 (3544) Cveto
»

Iz neumnega na pametni telefon ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9117611 (14794) MatH
»

Dve SIM kartici, Lte, dobra kamera? Ni Bogve kaj!

Oddelek: Mobilne tehnologije
232754 (1832) Vlayke

Več podobnih tem