» »

Delo preko oDeska

Delo preko oDeska

«
1
2

Eddies21 ::

Letos končujem s študijem in ker služb ni imam v mislih delo preko oDeska - ponudnik internetnih del iz celega sveta. Par ur sem delal tudi med samim študijem, tako, da vem približno kako to gre. Imam dobro oceno, tako, da ne bo problem dobiti dela.

Ker ne bom več študent si bom pokojninsko ter zavarovanje plačeval sam iz zaslužka.

Prav tako sem na edavki že računal, kako je z ostalimi stroški, vendar aplikacije ne znam čisto dobro uporabljati, bi lahko kdo od vas naredil par izračunov dohodnin.

Imam namen zaslužiti med 700 in 800 evrom mesečno. S tem bi si plačal pokojninsko in zavarovanje, sem prebral da za to ni potrebno imeti SPja ali D.O.O ja.

Zanima me koliko bo ostalih stroškov letno, če lahko kdo naredi izračun. Računajmo 700 ali 800EUR mesečno. Računal sem na tej strani, vendar sem v dohodninskih vodah amater. https://edavki.durs.si

Najlepša hvala!

PS: Kakor sem sedaj bral in ugotovil, da to sploh ni mogoče? Ubistvu bi bila edina možnost odprtje SP?
  • spremenilo: Eddies21 ()

solatko ::

Pravilno si prebral, moral boš institucionalizirati svojo dejavnost, kar pa pri takem predvidenem dohodku, že na začetku vodi v osebni stečaj. Minimalni dohodek, ki ga moraš doseči je vsaj 2000€/mesec, da boš lahko normalno dihal in spal.
Delo krepa človeka

Eddies21 ::

Razumem, hvala za odgovor.

Če se lahko navežem na prejšnje vprašanje bi nadaljeval - možnost imam podaljšati status študenta, kar, če prav razumem pomeni tudi dosti nižje stroške z SPjem.

Razmišljal sem v smeri freelance dela + prodaja preko interneta(Imam 5 stopnjo zaenkrat, kar zadošča?, možnost skladiščenja.)

Mi lahko pomagate pri parih izračunih, da vidim koliko se splača? Pač pri stroških bi se potrudil, da bi bili čim višji, vendar pri tem delu velikih stroškov spet ne morem imeti.

Lahko prosim za informativne izračune, koliko mi ostane recimo če bi imel mesečno(da se bom znal orientirati - lahko upoštevate očitne stroške)

800€ dobička

1000€ dobička

1500€ dobička

Hvala!

crniangeo ::

Spodbujam tvoje razmišljanje, predlagam, da poslušaš samo dobronamerne nasvete ostalih, predvsem tistih, ki imajo s tem izkušnje,in - čim bolj racionalnosti :)
Negativneži pa še vedno živijo v slo, delajo za majhen denar in molzejo svoje starše. :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Eddies21 ::

Smolar poje: je treba delat. Če že ni služb je pač potrebno nekaj drugega začet.

No, potem sem pa videl tole. Izgleda, da ne bo nič.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eddies21 ()

Eddies21 ::

Vendar: Samozaposleni prejmejo bruto dohodek in od tega sami plačajo prispevke, ki v letu 2014 znašajo minimalno 316,86 € mesečno, za podjetnike, ki so prvič registrirali dejavnost pa 221,45 € mesečno. To se nanaša tudi na študente?

user-pass ::

Slovenija je zelo uspesna pri zatiranju podjetniske iniciative, ce se ne ustavi pri birokratskih nesmislih, se pa potem pri davkih. Tistemu, ki uspe v tako neprijaznem okolju, je res treba dati priznanje.

Stripy ::

Lahko odpreš polni normirani sp. V tem primeru imaš v prvem letu prispevke 228,88€, v drugem pa 269,39€ (http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko.... Kasneje pa je zaenkrat minimum 330,15€. Prispevki so ustrezno višji, če zaslužiš več. Poleg tega plačuješ še dohodnino, ki efektivno znaša 4% dohodkov (80% normirani stroški, od ostanka 20% davek).

Če bi zaslužil 800€, moraš torej odšteti 228,88€ prispevkov ter 32€ dohodnine. Ostane ti pribl. 540€.

Isotropic ::

ne splača se ti.
sp se splača samo, če služiš parkrat več.

kaj pa si za en faks

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Kaj pa je narobe če bi delal za 800€ bruto? Nekateri smo že delali za manj denarja preko s.p., če upoštevamo, da on ne bo imel potnih stroškov.
Sej najlažje je preko vez iskat dobro plačano delo ane. Da bi kdo pa se lotil kej delat tudi če je plačilo slabo to pa ne.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PandaFlow2 ::

Pri s.p. moraš že v štartu imeti plan, da boš zaslužil PRECEJ več kot to, da boš plačal prispevke in imel za sendvič in kokakolo vsak dan. Moraš upoštevati, da pride tud kak slab mesec, da si kdaj boln, in tudi v slabih mesecih je treba plačevati prispevke, sicer ostaneš takoj brez zdravstvenega zavarovanja...

Ciljati je treba visoko, ampak v mejah realnosti.

Eddies21 ::

Zdravstvena fakulteta.

800€ sem dal za primer, ker toliko vem, da lahko zaslužim z rednim 8 urnim delom preko freelance strani. Kako bi šlo s preprodajo nimam niti ideje. Prodajal bi preko bolhe, ebaya, amazona - problem je draga slovenska poštnina. Kitajci so zmožni vse manjše stvari pošiljat free.

Koliko bi se dohodnina višala z zaslužkom 1000€ 1500€ 2000€ recimo? Verjetno ne ostane vedno efektivnih 4%.

St235 ::

Isotropic je izjavil:

ne splača se ti.
sp se splača samo, če služiš parkrat več.

kaj pa si za en faks


daj ne nabijaj. zakaj točno se mu ne bi splačalo, če ocenjuje, da ima že vštartu dovolj za minimalo plačo?

Kaj je tvoj predlog, naj bo raje na socialni podpori in dela na črno?

Pri dohodkih, ki jih omenjaš in v izogib dodatnih administrativnih bremenih je dobra izbira normiran S.p. Data d.o.o. v okviru programa VEM mesečno organizira brezplačne tečaje kjer ti predstavijo osnove.

Dohodnina dejansko ostaja 4% dokler zadeve opravljaš kot normiran s.p. in ne presežeš letnega cenzusa (bil je 50k, ne vem če so kaj spreminjali).

Koliko bo pa zadeva dolgoročno rentabilna pa je predvsem odvisno od tega ali lahko prihodke dvigneš na 1000-1500€ oziroma o temu kakšne apetite po zaslužku imaš.

solatko je izjavil:

Pravilno si prebral, moral boš institucionalizirati svojo dejavnost, kar pa pri takem predvidenem dohodku, že na začetku vodi v osebni stečaj. Minimalni dohodek, ki ga moraš doseči je vsaj 2000€/mesec, da boš lahko normalno dihal in spal.


Idealen nasvet za vse slovenske podjetnike, ki kot pogoj za poslovanje navajajo nakup BMWja. Vsi ostali pa lahko take neumnosti mirno spregledamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Eddies21 je izjavil:

Zdravstvena fakulteta.

800€ sem dal za primer, ker toliko vem, da lahko zaslužim z rednim 8 urnim delom preko freelance strani. Kako bi šlo s preprodajo nimam niti ideje. Prodajal bi preko bolhe, ebaya, amazona - problem je draga slovenska poštnina. Kitajci so zmožni vse manjše stvari pošiljat free.

Koliko bi se dohodnina višala z zaslužkom 1000€ 1500€ 2000€ recimo? Verjetno ne ostane vedno efektivnih 4%.


Pri prodaji bodi previden, ker si podvržen EU zakonodaji, kar se tiče odgovornosti za napake. Ravno tako te zavezuje zakon o trgovini in podredni predpisi: http://www.tzslo.si/Splosna-zakonodaja/...

Ravno tako tukaj prideš do tega, da je potrebno imet določene zaloge, normirano obračunavanje stroškov zgubi smisel (ker ne moreš vodit stroškov), računovodstvo itd... Glede na napisano imam občutek, da si to predstavljaš preveč poenostavljeno in tukaj pa kot je opozoril Solatko lahko s tako nizkimi prilivi končaš v osebnem stečaju. Jaz bi se na tvojem mestu držal tega kar veš da znaš. Če ne drugega si s tem nabereš izkušnje s katerimi se lahko čez leto dve poteguješ za službo.

Zavedati se je treba, da če se greš podjetje moraš imet izhodno strategijo. Dokler si normiranec in opravljaš storitveno dejavnost (brez zalog in odprtih terjatev dobavitejev) se dobesedno čez noč lahko odločiš, da se ne greš več in ni rizika po kakšnih doglovih in osebnih stečajih.

Stripy ::

Normirani dohodki so 4% dokler ne presežeš 50000€ letno. Ko boš tam, sporoči. :)
Po mojem okvirnem izračunu pa moraš za plačevanje višjih prispevkov, kot so minimalni, zaslužiti več kot 2900€ po letošnjih predpisih (kot normiranec).

Jerry000 ::

Sem probal nekajkrat preko oDesk (se ,i zdi da je bil oDesk). Ne vem kako uspeš dobiti stranko glede na to da se prijavljajo profili z X več izdelki, X več pozitivnih komentarjev pa prijavlja se X veliko število indijcev kateri so zlo poceni...kako uspeti? Jaz sem si portfolio naredil, pošiljal ponudbe ampak nisem prišel zranev ker je vedno zmagal indijc oziroma tisti z več review

Stripy ::

Začeti je težko. Ali si najdeš neko nišo, kjer je manj konkurence, ali za začetek delaš pod ceno. Dobro je tudi, da ne odgovoriš na ponudbo samo, ja, to znam, ampak malo komentiraš, po možnosti postaviš kakšno vprašanje itd.

Drugače imaš še tudi druge ponudnike. Jaz sem začel na vWorkerju, ki ga je potem prevzel Freelancer, zdaj imam pa profil še na Elance.

Eddies21 ::

Zavedam se, da ni enostavno. Prav tako se zavedam da bi moral imeti zaloge - že pri nakupu bi bilo veliko ceneje kupovati velike količine. Kar bi povečeval je število artiklov. V zvezi z odgovornostjo za napake mislim, da ne bi bilo težav če bi bila dejavnost preprodaja?

Glede normiranega obračunavanje ne vem, bi vzel to, s čimer bi bilo najlažje.

Težava, ki se jo dobro zavedam je cena poštnin, cena objavljanja na portalu, celo paypal vzame nekaj % od cene. Bi moral za vsak artikel dobro preračunati ali se splača ali ne.

Je pa vse skupaj zelo v oblakih - imam pa veliko željo.

Pač vztrajen moraš biti. Na začetku pač pošiljaš prošnje kolikor jih pač imaš in v roku nevem recimo 14 dni nekaj že dobiš. Potem je dosti lažje. Sem opravil nekaj manjših del in imel 6x 5 star in so me začeli sami spraševat, če sem na voljo. Problem je bil, ker so mi tisti profil zaprli in še to brez vzroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eddies21 ()

Isotropic ::

Eddies21 je izjavil:

Zdravstvena fakulteta.

800EUR sem dal za primer, ker toliko vem, da lahko zaslužim z rednim 8 urnim delom preko freelance strani. Kako bi šlo s preprodajo nimam niti ideje. Prodajal bi preko bolhe, ebaya, amazona - problem je draga slovenska poštnina. Kitajci so zmožni vse manjše stvari pošiljat free.

Koliko bi se dohodnina višala z zaslužkom 1000EUR 1500EUR 2000EUR recimo? Verjetno ne ostane vedno efektivnih 4%.

fakulteta za zdravstveno nego?
pejt v avstrijo, pozabi na odesk.
preprodaja je tut tko-tko, od kitajcev lahko tut sam kupim.
alpa najdi kakšen random šiht tukaj in si plačuj tečaj nemščine.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Točn to sm delu, na ponudbo sem odgovoril z komentarji, kaj lahko pričakuje od mene, kaj bom naredil itd. Ampak nič. Imaste kakšne "tipe" kako začeti? A ni tko da če greš pod ceno deluješ že preveč cheap...sploh če maš 0 review

Eddies21 ::

Tudi Avstrija ni samo to, da prideš gor in že delaš. Znanje nemščine, ki ga morš met, da delaš v tem poklicu mora bit pa kar na nivoju - še z angleščino bi bile težave, ne glede na to, da jo govorim par ur na dan. Pri nemščini pa komaj preštejem do 10. =)

black ice ::

Se naučiš, tako kot vsega drugega. Ne vidim v čem je problem.

Eddies21 ::

Jerry000 je izjavil:

Točn to sm delu, na ponudbo sem odgovoril z komentarji, kaj lahko pričakuje od mene, kaj bom naredil itd. Ampak nič. Imaste kakšne "tipe" kako začeti? A ni tko da če greš pod ceno deluješ že preveč cheap...sploh če maš 0 review


Vztrajn morš bit - porabiš kolikor prošenj maš, na vsako probaš individualno pisat zraven pa še malo sreče.

black ice je izjavil:

Se naučiš, tako kot vsega drugega. Ne vidim v čem je problem.
Govoriš za nemščino? Hotu sm povedat da tut gor ni raj. Prjatli ki so diplomiral so s tekočim znanjem iskal gor službo - brez uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eddies21 ()

Stripy ::

@Eddies21: Normirani sp se ti splača pri programiranju, kjer verjetno ne boš prišel do 80% realnih stroškov. Pri trgovini pa je že vprašanje. V primeru nenormiranega sp se boš moral naučiti še vodenja računov ali pa plačevati računovodjo.

@Jerry000: Na začetku pač napišeš, da delaš za nižjo ceno zato, ker si nov na portalu, čeprav stvar obvladaš.

Glugy ::

Kaj pa če si za začetek plačuješ vrednotnice za prvo silo? Sej pol k boš mel več izkušenj bo verjetno laži kej bl ornk zrihtat delo si.

Eddies21 ::

Niti delo preko oDesk, niti prodaja nista v okviru vrednotnic. A ni tako?

M.B. ::

Bi bilo fajn če bi lahko prek vrednostnic. Vrednotnice so samo kar delaš ročno in dokler zaslužiš letno dovolj malo.

Skupen prihodek od osebnega dopolnilnega dela v posameznem polletju koledarskega leta ne sme presegati treh povprečnih mesečnih neto plač v državi. Za plačno primerjavo zakon določa povprečno plačo v preteklem koledarskem letu. V posameznem polletju prihodek ne bo smel presegati 2.974,32 EUR.


Kar pomeni ne smeš več kot 500€ na mesec. Kako s tem preživet verjetno ne vejo oni na ministrstvu.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

urosz ::

Mene pa zanima, kako je z izdajo računa, v primeru ko delaš na oDesk in imaš odprt tudi s.p.

Invictus ::

user-pass je izjavil:

Slovenija je zelo uspesna pri zatiranju podjetniske iniciative, ce se ne ustavi pri birokratskih nesmislih, se pa potem pri davkih. Tistemu, ki uspe v tako neprijaznem okolju, je res treba dati priznanje.

Slovenija ni nič bolj neprijazna do novih podjetnikov kot ostale države.

Povsod prej ali slej plačaš davke in prispevke.

Problem večine novopečenih "podjetnikov" ni država in njihovi zakoni, ampak njihovo pomanjkljivo poznavanje stroškov poslovanja, njihovo razmišljanje da jim mora država pomagat (država ni tvoja mama), nepoznavanje poslovne zakonodaje in predvsem pomanjkanje poslovnega načrta, kjer bi predvideli slabo, dobro in odlično varianto dotekajočega kapitala. Predvsem pomanjkanje slabe scenarija tepe večino novopečenih podjetnikov.

Podjetniki bi bili vsi, če jih nič ne bi stalo.

Pravila so jasna, treba se jih je samo naučiti in poslovati v okviru njih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Eddies21 je izjavil:


800€ sem dal za primer, ker toliko vem, da lahko zaslužim z rednim 8 urnim delom preko freelance strani. Kako bi šlo s preprodajo nimam niti ideje. Prodajal bi preko bolhe, ebaya, amazona - problem je draga slovenska poštnina. Kitajci so zmožni vse manjše stvari pošiljat free.

Koliko bi se dohodnina višala z zaslužkom 1000€ 1500€ 2000€ recimo? Verjetno ne ostane vedno efektivnih 4%.

Če se ti ljubi zafrkavati s tem, potem vedi da odpade kak normiran s.p. Če lahko preko oDesk zaslužiš vsaj 800EUR, se drži tega zaenkrat. Tarife bodo zrasle, če boš dober in zanesljiv.

Ja, vedno ostane pri normiranem s.p. davek 4%. To je tudi končni davek in se ne prišteva k drugim zaslužkom. Daj si preberi zakonodajo. In forume. Je povsem dovolj informacij. Ampak če boš služil 800 EUR/mesec, se ti bolj splača imeti navaden s.p., ker imaš splošno olajšavo pri dohodnini (mislim da okoli 6k). Ostalo si lahko čez leto nabiješ stroške (malica, potni stroški, kak računalnik).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neznanko ::

Ali kdo od vas dela prek oDesk? In ali dejansko dobi kakšno delo? Sam sem prijavljen pri njih in sem naredil nekaj izpitov, dodal certifikate in izkušnje.
Nato sem se prijavil na nekaj delovnih mest in ni bilo nobenega odziva. Mogoče bi moral delat zastonj nekaj sto ur da bi dobil ocene in reference na strani?
Nekako nimam želje konkurirat nekim indijcem ki programirajo za 2$ na uro...

ZaphodBB ::

Brez problema se da dobiti gige za po 40$/uro in več. Tudi na Freelance sajtih je folk sit Indijcev, ki delajo za 5$/uro, pa nič ne naredijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

St235 ::

Eddies21 je izjavil:

Zavedam se, da ni enostavno. Prav tako se zavedam da bi moral imeti zaloge - že pri nakupu bi bilo veliko ceneje kupovati velike količine. Kar bi povečeval je število artiklov. V zvezi z odgovornostjo za napake mislim, da ne bi bilo težav če bi bila dejavnost preprodaja?



Kot prodajalec odgovarjaš za vse garancijske zahtevke kot tudi stvarne napake v odnosu do potrošnik /kupca. Prav tako si zavezan zagotovit, da izdelki ustrezajo slovenskim (EU) standardom in imajo ustrezno deklaracijo.

Tako, da ne vem kako točno ne bi bilo težav.

user-pass ::

Invictus je izjavil:

Slovenija ni nič bolj neprijazna do novih podjetnikov kot ostale države.

Povsod prej ali slej plačaš davke in prispevke.

Problem večine novopečenih "podjetnikov" ni država in njihovi zakoni, ampak njihovo pomanjkljivo poznavanje stroškov poslovanja, njihovo razmišljanje da jim mora država pomagat (država ni tvoja mama), nepoznavanje poslovne zakonodaje in predvsem pomanjkanje poslovnega načrta, kjer bi predvideli slabo, dobro in odlično varianto dotekajočega kapitala. Predvsem pomanjkanje slabe scenarija tepe večino novopečenih podjetnikov.

Podjetniki bi bili vsi, če jih nič ne bi stalo.

Pravila so jasna, treba se jih je samo naučiti in poslovati v okviru njih.


Se v vsem strinjam. Ampak:
- visina davkov,
- dostop do kapitalskega trga,
- zbirokratizirani postopki (velikokrat nepotrebni in samim sebi namen),
- pridobitev gradbena dovoljenja (ali kaksnih drugih dovoljenj)
- trajanje vseh teh postopkov,
- pravna varnost v primeru raznoraznih nesoglasij (da ne omenjam razsodbe v razumnem casu)
- zadovoljevanje raznoraznim pogojem, za katere kaksen Evropejec sploh se ni slisal,
in se marsikaj bi se naslo,
kar naredi Slovenijo prakticno za zelo zajebano drzavo za furat firmo. In resnicno so junaki tisti, ki jim v takih necloveskih razmerah vseeno uspe.

Okapi ::

solatko je izjavil:

Pravilno si prebral, moral boš institucionalizirati svojo dejavnost, kar pa pri takem predvidenem dohodku, že na začetku vodi v osebni stečaj. Minimalni dohodek, ki ga moraš doseči je vsaj 2000EUR/mesec, da boš lahko normalno dihal in spal.
Ne pretiravat. Prispevkov se mesečno plača minimalno okoli 330 evrov, dohodnina pa pri 80% normiranih stroških pride 4% od zaslužka. Se pravi če zaslužiš 800 evrov mesečno, boš plačal še 32 evrov dohodnine mesečno. Od 800 evrov ti torej ostane 440 evrov, pa recimo, da imaš kot sp še 40 evrov mesečnih stroškov, ki jih sicer ne bi imel (bančni račun, konec leta izdelava bilance ...), in ti ostane 400 evrov. Koliko boš s tem normalno dihal in spal se mora pa vsak sam odločit.

Edit: Eh, vidim, da je že Stripy vse povedal, še bolj natančno;-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Stripy je izjavil:

Normirani dohodki so 4% dokler ne presežeš 50000€ letno. Ko boš tam, sporoči. :)
Po mojem okvirnem izračunu pa moraš za plačevanje višjih prispevkov, kot so minimalni, zaslužiti več kot 2900€ po letošnjih predpisih (kot normiranec).
Če imaš "polni" sp, je meja od letos 100.000 evrov. 50.000 ostaja, če imaš "popoldanski" sp.

O.

opeter ::

Lahko odpreš s.p. tudi npr. v Avstriji (ali na Madžarskem, Hrvšakem, Italiji), kjer so prispevki nižji. Edino zdaj to ne vem, da v kolikor živiš v SLO, če te slovenski DURS/FURS (ali kakorkoli se že imenuje) ne bo prisilil, da plačaš razliko v obdavčitvi.

Bodo ti že drugi kaj pametnega napsiali.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neznanko ::

ZaphodBB je izjavil:

Brez problema se da dobiti gige za po 40$/uro in več. Tudi na Freelance sajtih je folk sit Indijcev, ki delajo za 5$/uro, pa nič ne naredijo.


Na katerem področju pa delaš?

Invictus ::

user-pass je izjavil:


Se v vsem strinjam. Ampak:
- visina davkov,
- dostop do kapitalskega trga,
- zbirokratizirani postopki (velikokrat nepotrebni in samim sebi namen),
- pridobitev gradbena dovoljenja (ali kaksnih drugih dovoljenj)
- trajanje vseh teh postopkov,
- pravna varnost v primeru raznoraznih nesoglasij (da ne omenjam razsodbe v razumnem casu)
- zadovoljevanje raznoraznim pogojem, za katere kaksen Evropejec sploh se ni slisal,
in se marsikaj bi se naslo,
kar naredi Slovenijo prakticno za zelo zajebano drzavo za furat firmo. In resnicno so junaki tisti, ki jim v takih necloveskih razmerah vseeno uspe.


- 4% na dohodek ti je previsok davek? Več plačaš za stroške firme v davčni oazi ...
- za storitve pač ne rabiš kapitala
- normiran s.p. nima skoraj nič birokracije
- kaj bo normiran s.p. z gradbenim dovoljenjem

Ti problemi, ki si jih naštel, so priosotni v celi Evropi. Pa drži se teme OPa, ne pa noter napisat vseh svojih frustracij ...

V Sloveniji lahko celo sam furaš firmo. V zahodni Evropi je to skoraj nemogoče. Rabiš precej podpore drugih služb je računovodstvo, ki stane precej več kot v S

Okapi je izjavil:

]Ne pretiravat. Prispevkov se mesečno plača minimalno okoli 330 evrov, dohodnina pa pri 80% normiranih stroških pride 4% od zaslužka. Se pravi če zaslužiš 800 evrov mesečno, boš plačal še 32 evrov dohodnine mesečno. Od 800 evrov ti torej ostane 440 evrov, pa recimo, da imaš kot sp še 40 evrov mesečnih stroškov, ki jih sicer ne bi imel (bančni račun, konec leta izdelava bilance ...), in ti ostane 400 evrov. Koliko boš s tem normalno dihal in spal se mora pa vsak sam odločit.

Edit: Eh, vidim, da je že Stripy vse povedal, še bolj natančno;-)

O.

Točno to. Bolje na mesec dobiti 440 EUR kot pa nič. Pa se reference pridobivaš. Nihče ni začel služiti 5k/mesec.

opeter je izjavil:

Lahko odpreš s.p. tudi npr. v Avstriji (ali na Madžarskem, Hrvšakem, Italiji), kjer so prispevki nižji. Edino zdaj to ne vem, da v kolikor živiš v SLO, če te slovenski DURS/FURS (ali kakorkoli se že imenuje) ne bo prisilil, da plačaš razliko v obdavčitvi.

Bodo ti že drugi kaj pametnega napsiali.

Če imaš v tujini s.p., ti ga bo Slovenija obdavčila po dohodninski lestvici. Glede na davke na normiran s.p., je Slovenija postala prava davčna oaza.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

user-pass je izjavil:

Invictus je izjavil:

Slovenija ni nič bolj neprijazna do novih podjetnikov kot ostale države.

Povsod prej ali slej plačaš davke in prispevke.

Problem večine novopečenih "podjetnikov" ni država in njihovi zakoni, ampak njihovo pomanjkljivo poznavanje stroškov poslovanja, njihovo razmišljanje da jim mora država pomagat (država ni tvoja mama), nepoznavanje poslovne zakonodaje in predvsem pomanjkanje poslovnega načrta, kjer bi predvideli slabo, dobro in odlično varianto dotekajočega kapitala. Predvsem pomanjkanje slabe scenarija tepe večino novopečenih podjetnikov.

Podjetniki bi bili vsi, če jih nič ne bi stalo.

Pravila so jasna, treba se jih je samo naučiti in poslovati v okviru njih.


Se v vsem strinjam. Ampak:
- visina davkov,
- dostop do kapitalskega trga,
- zbirokratizirani postopki (velikokrat nepotrebni in samim sebi namen),
- pridobitev gradbena dovoljenja (ali kaksnih drugih dovoljenj)
- trajanje vseh teh postopkov,
- pravna varnost v primeru raznoraznih nesoglasij (da ne omenjam razsodbe v razumnem casu)
- zadovoljevanje raznoraznim pogojem, za katere kaksen Evropejec sploh se ni slisal,
in se marsikaj bi se naslo,
kar naredi Slovenijo prakticno za zelo zajebano drzavo za furat firmo. In resnicno so junaki tisti, ki jim v takih necloveskih razmerah vseeno uspe.


Tole se bere kot brezvezen rant, ki nima nič skupnega z temo.

4% enotna obvavčitev - nižje skoraj ne gre
Kakšen dostop do kapitalskega trga točno rabiš za to, da preko oDeska prodajaš stritve?
Zbirokratizirani postopki so navaden bull shit, ker normiran s.p. imaš odprt v par dneh.
Gradbenega dovoljenja za delovanje s.p. ne potrebuješ.
Postopek odpiranja normiranega s.p.ja se zgodi v par dneh.
Kakšno pravno varnost pričakuješ da ti bo RS nudila pri opravljanju storitev preko oDeska?
Kakšne točno posebne neživljenske pogoje ti vidiš?

Tisto kar dela Slovenijo zelo zajebano državo za furat podjetje so nečloveški prebivalci, ki nimajo pojma o čem govorijo.

Okapi ::

4% enotna obvavčitev - nižje skoraj ne gre
Dohodnina ni problem, problem so prispevki - 38,2% - višje skoraj ne gre.;(

Oziroma pri nas celo gre, če zaslužiš manj kot 870 evrov bruto mesečno.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZaphodBB ::


Na katerem področju pa delaš?

Softver.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

Okapi je izjavil:

4% enotna obvavčitev - nižje skoraj ne gre
Dohodnina ni problem, problem so prispevki - 38,2% - višje skoraj ne gre.;(

Oziroma pri nas celo gre, če zaslužiš manj kot 870 evrov bruto mesečno.

O.

Potem se pa pojdi ameriški način, kjer moraš vse dodatno plačati.

In tebi se zdi fer da bi morali s.p.ji plačevati manjše prispevke kot redno zaposleni?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Zakaj se pri redno zaposlenih ne govori o bruto bruto plači (ali celo o bruto bruto bruto, v kar bi bili vključeni še plačani dopust, malica, prevoz, regres, bolniške do 30 dni...)? Če se delodajalci pritožujejo, da je delo pri nas preveč obdavčeno, se lahko menda tudi espeji.

42% od prihodkov dati za davke in prispevke je veliko, kakorkoli obračaš. Če k temu prišteješ še bolniške, dopust, regres in še kakšno obvezno "dajatev", si že krepko čez 50%.

Edina prednost espejev v tem pogledu je "socialna kapica", ki je redno zaposleni nimajo. Če zaslužiš več kot 65k evrov na leto, se ti odstotek za prispevke začne zmanjševati, ker je 2060 evrov mesečno največ, kar plačaš prispevkov.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

Zato ker se zaposlene zanima samo znesek, ki ga dobijo na svoj transakcijski račun. Ostale zadeve jih ne brigajo.

Zato pride tudi do situacij ko prispevki nekaj let niso plačani. Čeprav je to napaka sistema in ne zaposlenih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Nisi razumel vprašanja. Zakaj se vedno operira s številkami o bruto plači, ne o bruto bruto? Ko je recimo govora o bruto plači poslancev, ali kogarkoli. Zaposleni iz svoje bruto plače plačajo samo pol socialnih prispevkov, espeji pa vse.

user-pass ::

St235 je izjavil:

Tisto kar dela Slovenijo zelo zajebano državo za furat podjetje so nečloveški prebivalci, ki nimajo pojma o čem govorijo.

Se umikam iz debate, da vam ne kvarim veselja nad vaso "davcno oazo" (se zdaj se krohotam, da me otroci ze cudno gledajo). Necloveski faktor se umikam iz debate, iz Slovenije pa sem se ze pred leti.
Se opravicujem, ker sem si izmislil dejstva in tebi in tebi podobnim kvaril ocarljivo podjetnisko izkusnjo, ki jo lahko dozivis le v najbolj ugodnih davcnih oazah, takorekoc top-of-the-pops, v bistvu je samo ena, Slovenija! Krohot :D

solatko ::

user-pass - Zakaj raje ne podaš linka, v kateri državi na svetu, je davek 4%-.
Živo delo + dohodnina je pa res med najvišjimi, ni pa najvišji.
Delo krepa človeka

Invictus ::

user-pass je izjavil:


Se umikam iz debate, da vam ne kvarim veselja nad vaso "davcno oazo" (se zdaj se krohotam, da me otroci ze cudno gledajo). Necloveski faktor se umikam iz debate, iz Slovenije pa sem se ze pred leti.
Se opravicujem, ker sem si izmislil dejstva in tebi in tebi podobnim kvaril ocarljivo podjetnisko izkusnjo, ki jo lahko dozivis le v najbolj ugodnih davcnih oazah, takorekoc top-of-the-pops, v bistvu je samo ena, Slovenija! Krohot :D

Ne vem kaj se sploh oglašaš, če ne poznaš zadnjih štosov slovenske zakonodaje. Lansko leto sem plačal 10% davka in prispevkov skupaj glede na svoje dohodke ... Letos bom tudi tam nekje ...

Ja, bi se dalo z davčnimi oazami še kak procent stisnit. Ampak to je potem črn denar, ki ga malo težko legalno porabljaš, sploh kadar gre za velike zneske.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neznanko ::

ZaphodBB je izjavil:


Na katerem področju pa delaš?

Softver.


No potem sva na istem področju. Ali delaš na večjih projektih ali na več manjših? V katerem frameworku delaš? Upam da ni preveč vprašanj :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160238 (125058) jype
»

Spisek: Kaj je dobrega v tej državi. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10017633 (13561) technolog
»

Freelance (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014218 (11945) djmisq
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911563 (10372) M.B.

Več podobnih tem