» »

Predplačniška visa

Predplačniška visa

1
2
3 4

krneki0001 ::

Lonsarg je izjavil:

To si pa neki zamešal Visa pač ni namenjena varčevanju, sploh ne predplačniška, pri kateri je limit kar celoten denar naložen gor! Predplačniške so pa sploh nemenjene da sproti daš gor kar boš porabil.


Dnevni limit, kot tudi mesečnega lahko določiš.

Lonsarg je izjavil:

Navadni bančni računi za do 18let so pri večina bankah brezplačni. Če hočeš še vsaj kakšno minimalno obrest(trenutni so sicer zanič) imaš tu še varčevalne račune.


Vseeno pa se šteje denar na tem računu kot od otroka in potem so manjše doklade in dražji vrtec.
Samo ne papirja zbirat in ga nest na dinos. Če boš dal otrokovo davčno, češ da je otrok zbiral, lahko izgubiš otroške doklade, ker otrok že služi denar sam.

Zgodovina sprememb…

otago ::

Ima še kdo probleme s plačevanjem z viso prepaid? Nekako mi ne linka paypal, ne morem plačati recimo na eventimu. Šlo ni tudi z nakupom letalskih kart. Vedno se zaustavi pri avtentikaciji/povezavi z banko (nkbm)? Je tisti čitalec/dekodirnik nujen?

borut_p ::

jaz sem imel včasih viso electron (prepaid od banke koper). Kjer si lahko plačeval le z Viso, z viso electron nisi mogel. Je morala biti posebej možna izbira teh dejansko plačilnih kartic. tako da mogoče ti zato ne 'potegne'

OvCa77 ::

poglej limite, vprašaj na banki. imam viso od NKBM in dela povsod
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

borut_p ::

OvCa77 je izjavil:

poglej limite, vprašaj na banki. imam viso od NKBM in dela povsod


dela visa ali visa electron / prepaid

OvCa77 ::

visa prepaid in visa od trr in visa kredit

prepaid in elektron ni isto, prepaid (brez elektron) je isto kot kreditna razlika je da ti tržejo takoj, elektron pa ima nižje provizije, podobno kot maestro, lahko pa ne dela povsod
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

smacker ::

Pred par mesci je bla neka posodobitev (vsaj za predplačniško Viso na NKBM), da moraš tel. št. dodat na banki pa dobiš pri nakupu kodo preko SMS, ki jo potem vneseš. Za NKBM sem lakho uredil preko spletne banke, samo je trajalo 1 dan (delal sem zvečer) da so številko potrdili preden sem lahko plačeval.

razerznak ::

Ma nlb mastercard prepaid , ce mas kej dnarja na kartici 50c na mesec ce pa nimas nic gor pa je itak za dzabe, das dnar na paypal gor pa mas free prepaid
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

smacker ::

Visa prepaid je pa brez mesečnih stroškov. NKBM pa Banka Koper, 10€ plačaš izdelavo, velja pa 4 leta (ne rabiš bit komitent). Lahko povežeš na Paypal pa ni treba nalagat najprej na prepaid pa pol še enkrat na Paypal.

misek ::

Pri NKBM je cena 5€.

smacker ::

5€ je virtualna, za 10€ pa dobiš fizično kartico, ki jo lahko uporabljaš tudi v trgovinah.

misek ::

Hvala za info - tega nisem vedel.
Mi namreč konec julija poteče kartica pri banki koper, kjer je pred 4 leti bila zastonj.

razerznak ::

smacker je izjavil:

Visa prepaid je pa brez mesečnih stroškov. NKBM pa Banka Koper, 10€ plačaš izdelavo, velja pa 4 leta (ne rabiš bit komitent). Lahko povežeš na Paypal pa ni treba nalagat najprej na prepaid pa pol še enkrat na Paypal.


ma teh 6€ na leto se pa pač ne bom jokal, pač 2 pira manj na leto
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

smacker ::

2 tu 2 tam pa si na koncu celo leto žejn :D
Logično da kaj maš maš, ne boš šel menjavat zdaj za par €.

peko_deko ::

beta1 je izjavil:

Bom še prespal par noči. Nekaj bom naredil glede tega.

Še zmeraj me pa zanima naveza predplačniška visa in CSDji.

pa pejt vprašat na csd kaj je, če si z normalnega računa na račun od vise prenakažeš denar

po moje ne bi smelo bit problematično

večji problem je če začneš na njo dobivat nakazila

razerznak ::

Na nlb strani od prepaid mastercard pise da je to locena card od osebne racuna
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

radmannsdorf ::

sej verjetno je. pri banki koper je visa electron, ločena od tvojih računov, uporablja skupni račun od banke koper, če pa hočeš nakazilo nanjo, moraš pa vpisati svoj osebni sklic, tako se ve, kam sploh gre denar. TRR majo pa vse isti.

cortez ::

Ne vem kako je drugod, vendar je Visa Electron (Abanka) dnevno omejena na maximalno plačilo 3.000 EUR . Te omejitve Visa DEBIT (NKBM) nima, in lahko razpolagaš dnevno z vsemi razpoložljivimi sredstvi na kartičnem računu.

Hanzi77 ::

Kako se na VE pri BK izogniti uporabe otp generatorja. Hoče ga imeti recimo Leclerc drive.

konspirator ::

Se ne moreš izogniti, če uporabljajo verified by visa sistem.
Koliko hoče BK zanj: 5.10 za prvič, vse naslednje 10.95 eur http://www.banka-koper.si/Doc/pdf-ji/Ta... (stran 2 spodaj).

Drugače stane v prosti prodaji 28 eur.
http://www.activa.si/otp/
http://kala-koper.si/Citalci.html
--

Zgodovina sprememb…

Hanzi77 ::

Hvala

manniac ::

Katera predplacniska kartica je potem najcenjesa in najbolj prakticna za uporabnika?

smacker ::

Na NKBM dobiš za 5eur virtualno, za 10eur pa fizično, ki jo lahko uporabljaš tudi na bankomatih in v trgovinah, gostilnah,... Velja 4 leta, brez dodatnih stroškov. Dobiš dostop do banka neta za pregled stanja, polniš pa v poslovalnici ali preko UPN obrazca. Če si komitent NKBM, lahko tud direktno prenašaš iz svojega TRR na Viso.

GrimReaper ::

Tole mi izpiše na superge.si, ko hočem plačat z VISO:
Zaradi neustrezne ali manjkajoče mobilne številke postopka ni možno nadaljevati.

Kaj moram narediti? Drugače sem že klical na NKBM, ko sem se zaklenil iz Bankaneta, in sem jim povedal mobilno številko, da se bom drugič lahko sam odklenil. Oz. mi je potem itak razložila da moram pri 2. in 3. poizkusu počakati, da se zamenja koda na ključku.

Ne vem tudi kateri je sploh najlažji način plačila, potem imajo še po povzetju in po predračunu. Zadnjič, ko sem imel enak problem, sem dal potem po predračunu. Slabost je samo to, da moraš izpolnit mal več podatkov, pa provizija je 0,38EUR.
Po povzetju je pa smotano, ker moraš vedt katere trgovine nimajo pogodbe s pošto, in ti potem zaračunajo še provizijo. Tako je bilo zadnjič z enaA, ki je pomoje redka od vodilnih SLO trgovin, kjer moraš še vedno imeti pripravljenih 1,05EUR, oz. še več, če gre za zneske nad 98EUR.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Ok, sem uredil, je vse pod Pomoč.
Pa spotoma sem si še vse limite na debetni kartici brisal oz. jih nastavil na stanje na računu.

MasterCard pa sploh ne vem zakaj bi še rabil, to mi je bilo do sedaj res smotano uporabljat, in sem si v izogib problemom moral napisat slednje:
1. kartica se sprazne 18.
2. kupljeno 9. bo trgano naslednji mesec 18., do vključno 8. pa še tekoči mesec
3. če kupuješ od 9. do 17., ne smeš preseči 700€, čeprav se šteje šele za naslednji mesec

Pri debetni pa lahko kupuješ kar te je volja, dokler imaš kaj na računu, trgajo ti pa sproti. MasterCard sem vzel samo zato, ker PBS takrat ni imel debetne VISE.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MrSomeone ::

Pozdravljeni, tudi jaz bi imel vprašanje glede plačevanja s predplačniško Visa kartico, konkretno gre za kartico pri NKBM.

Želim recimo opraviti nakup pri spletni trgovini, ki se nahaja v Združenem kraljestvu, v vrednosti cca. 600 ?. Trgovina vse izdelke zaračuna v ? in ne izvaja pretvorb med valutami. Če hočem izdelke plačati direktno z Viso dobim v potrditvenem SMS poročilu (Verified by Visa) znesek, ki je cca. 25 € večji od zneska, ki mi ga v primeru plačila preko PayPal-a izpiše le ta, če pretvorbo naredijo oni (PayPal). Čudno se mi zdi, da je znesek pri pretvorbi z Viso večji, saj naj bi PayPal kakor berem vedno računal več. Klical sem tudi na banko, ampak ali mi ne znajo razložiti ali pa jaz na razumem. Pravijo, da dodatnih provizij pri pretvorbi valut nimajo. Če izračunam na spletni strani Visa Europe, so vrednosti za moje pojme (glede na valuto) normalne in nekje cca. 50 € nižje kot v konkretnem primeru z Viso. Za kaj gre tukaj, spletna trgovina preverjeno ne dodaja nobenih stroškov? Vrednosti v SMS sporočilih so bile pri manjših nakupih kakor se spomnim ažurne, torej enake bremenitvam na kartici. Čudno mi je tudi to, da se vrednost v SMS sporočilu ni spremenila glede na dan pred tem, saj valuta se najbrž je.

Vnaprej hvala za pomoč.

OvCa77 ::

Meni vedno računajo po visinem tečaju.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MrSomeone ::

OvCa77 je izjavil:

Meni vedno računajo po visinem tečaju.

Lahko prosim podaš povezavo do tega tečaja (da nisem jaz kaj narobe gledal). Tudi v SMS sporočilu dobiš enako vrednost kot po tem tečaju?

OvCa77 ::

Seveda: https://www.visaeurope.com/making-payme...
Nimam pa SMS-ov, lahko da imajo pri smsih neposodobljene tečaje. Poglej v bankanetu kaj tam piše.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

MrSomeone ::

OvCa77 je izjavil:

Seveda: https://www.visaeurope.com/making-payme...

No sedaj sem vnesel zadevo in sepravi zgoraj levo € in zgoraj desno £. Za 582.45 £ bi torej plačal 695.59 €. V Verified by Visa sporočilu pa dobim vrednost 748,4 €. Torej meni ni nič jasno.

Po spomniu so se vrednosti natančno ujemale, vendar ne morem nič konrektno preverit, ker sem sporočila preteklih nakupov že izbrisal. Tega nakupa pa iz previdnosti še nisem opravil.

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

Ja, sms o nakupu in verified by visa sporočila ne pošilja isti.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MrSomeone ::

OvCa77 je izjavil:

Ja, sms o nakupu in verified by visa sporočila ne pošilja isti.

Kako to misliš? Govorim o vrednosti v Verified by Visa SMS sporočilu in o vrednosti v bank@net, torej bremenitvi kartice. Po spominu sta se vrednosti pri prejšnjih nakupih ujemali, nisem pa 100 %, ker sem sporočila že izbrisal.

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

MrSomeone je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Ja, sms o nakupu in verified by visa sporočila ne pošilja isti.

Kako to misliš? Govorim o vrednosti v Verified by Visa SMS sporočilu in o vrednosti v bank@net, torej bremenitvi kartice. Po spominu sta se vrednosti pri prejšnjih nakupih ujemali, nisem pa 100 %, ker sem sporočila že izbrisal.

Lahko je res, da niso posodobili valut, meni ni nikdar delalo problemov.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MrSomeone ::

Sepravi vedno je bilo kot na Visa strani? Pri kateri banki pa imaš Viso, sicer to verjetno ne igra neke vloge? Bom naročil tako da bo pretvorbo opravila banka, potem bom pa videl na spletni banki kolikšna je bila bremenitev. Kar bo bo, še vedno je ceneje kot pri nas.

OvCa77 ::

MrSomeone je izjavil:

Sepravi vedno je bilo kot na Visa strani? Pri kateri banki pa imaš Viso, sicer to verjetno ne igra neke vloge? Bom naročil tako da bo pretvorbo opravila banka, potem bom pa videl na spletni banki kolikšna je bila bremenitev. Kar bo bo, še vedno je ceneje kot pri nas.

Tako, imam enako predplačniško viso od NKBM.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MrSomeone ::

OvCa77, še enkrat najlepša hvala za vso pomoč. Se je izkazalo, da je bremenitev enaka izračunu na Visa Europe spletni strani.

GrimReaper ::

GrimReaper je izjavil:

Ne vem tudi kateri je sploh najlažji način plačila, potem imajo še po povzetju in po predračunu.

Si bom kar sam odgovoril, debetna VISA je nekaj najboljšega kar si je človek izmislil.
V Google Chrome ti jo tudi shrani, tako da rabiš samo vtipkat CVV, pogledat na telefon in vpisat 8-mestno kodo. Nič več vtikanja kartice v čitalec.
Resno, gotovine praktično ne uporabljam več, razen za manjše nakupe, za spletne nakupe pa sploh ne. Več kot 50€ na mesec sigurno ne rabim več dvignit.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

seba-beba ::

Bom kar tukaj vprašal.

Imam predplačniško Viso od NKBM (https://www.nkbm.si/predplacniska-visa).
Zanima me, kako je glede plačevanja z njo v tujini. Je kakšen dnevni limit?

Sprašujem zato, ker grem v tujino, hotel rezerviran preko Bookinga...plačilo v hotelu možno z Viso...

Hvala

konspirator ::

Če delajo rezervacijo sredstev (tako kot pri rent a car, kjer v pogojih piše, da mora biti kreditna), potem ne bo v redu.
--

seba-beba ::

Pri rezervaciji sem uporabil službeno kartico. To je šlo skozi. Hotel je rezerviran.

Na licu mesta pa bi plačal s svojo kartico t.j. Visa predplačniška. Zato me zanima, ali obstaja dnevni limit...

Ali naj kar plačam z gotovino...?

OvCa77 ::

seba-beba je izjavil:

Pri rezervaciji sem uporabil službeno kartico. To je šlo skozi. Hotel je rezerviran.

Na licu mesta pa bi plačal s svojo kartico t.j. Visa predplačniška. Zato me zanima, ali obstaja dnevni limit...

Ali naj kar plačam z gotovino...?

Limit je samo tisti, ki si ga nastavil, po defaultu je stanje na računu. Sem tudi višje zneske plačeval z njo...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

IL_DIAVOLO ::

Tudi jaz dobim sporočilo na eni tudi strani:

Zaradi neustrezne ali manjkajoče mobilne številke postopka ni možno nadaljevati.


@GrimReaper Kako si to rešil, ker mobilno številko imam aktivirano.

svecka ::

Pri treh bankah (NLB, NKBM in Banka Koper) so začeli zaračunavati "obdelava plačil in dvigov gotovine v valuti države, ki ni EUR". Torej na banki koper za viso electron po novem zaračunavajo za vsako konverzijo valute 1,05% od transakcije. Torej plačaš telefon za recimo 300EUR, plačaš banki še 3,15 EUR provizije, ker je banka pretvorila iz funtov v eur recimo. Skratka nateg.

Obstaja kakšna banka, kot je recimo N26 ki ima debetno viso electron, ki bi jo uporabljal izkjučno za plačevanje online?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

OvCa77 ::

svecka je izjavil:

Pri treh bankah (NLB, NKBM in Banka Koper) so začeli zaračunavati "obdelava plačil in dvigov gotovine v valuti države, ki ni EUR". Torej na banki koper za viso electron po novem zaračunavajo za vsako konverzijo valute 1,05% od transakcije. Torej plačaš telefon za recimo 300EUR, plačaš banki še 3,15 EUR provizije, ker je banka pretvorila iz funtov v eur recimo. Skratka nateg.

Obstaja kakšna banka, kot je recimo N26 ki ima debetno viso electron, ki bi jo uporabljal izkjučno za plačevanje online?

NKBM še ne zaračunava, v ceniku nikjer ne piše.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Lonsarg ::

svecka je izjavil:

Pri treh bankah (NLB, NKBM in Banka Koper) so začeli zaračunavati "obdelava plačil in dvigov gotovine v valuti države, ki ni EUR".

WOW, ta je pa huda postavka, to je blo pa zlato pravilo pri vseh bankah, da se ti je vedno splačalo pri "domači" banki konvertirat, ker je blo brez provizij namesto da to konverzijo opraviš online oziroma na tujem bankomatu. Skratka tale postavka pomeni da nočeš take banke, če količkaj potuješ ali kupuješ v tujini...

Upam da to ne bo kak trend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

svecka ::

Banka koper že zaračunava, tako da iščem sedaj alternativo.

Je tudi novica o tem tukaj:
https://www.vecer.com/placevati-vec-ali...



OvCa77 je izjavil:

svecka je izjavil:

Pri treh bankah (NLB, NKBM in Banka Koper) so začeli zaračunavati "obdelava plačil in dvigov gotovine v valuti države, ki ni EUR". Torej na banki koper za viso electron po novem zaračunavajo za vsako konverzijo valute 1,05% od transakcije. Torej plačaš telefon za recimo 300EUR, plačaš banki še 3,15 EUR provizije, ker je banka pretvorila iz funtov v eur recimo. Skratka nateg.

Obstaja kakšna banka, kot je recimo N26 ki ima debetno viso electron, ki bi jo uporabljal izkjučno za plačevanje online?

NKBM še ne zaračunava, v ceniku nikjer ne piše.


Popravek NKBM še nima tega.

Glede na trend SLO bank, bodo kmalu vse začele podobno zaračunavati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

krneki0001 ::

Vse banke v tujini zaračunajo provizijo od transakcije, ki ni v domači valuti.

rubymax2008 ::

Pozdravljeni,

Včeraj hočem plačati nakup v GBP - angleških funtih preko predplačniške VISA izdajatelja NKBM. Znesek nakupa znaša 649 GBP. Po varnostnem preverjanju dobim SMS za potrditev nakupa , ki naj bi znašal 833 EUR. Od kje takšna razlika v menjalnem tečaju oz. kakšna provizija je to??

Ali sem kaj spregledal oz. kaj mi svetujete, v izogib oderuškim konverzijam in provizijam.

Hvala za odgovore

OvCa77 ::

rubymax2008 je izjavil:

Pozdravljeni,

Včeraj hočem plačati nakup v GBP - angleških funtih preko predplačniške VISA izdajatelja NKBM. Znesek nakupa znaša 649 GBP. Po varnostnem preverjanju dobim SMS za potrditev nakupa , ki naj bi znašal 833 EUR. Od kje takšna razlika v menjalnem tečaju oz. kakšna provizija je to??

Ali sem kaj spregledal oz. kaj mi svetujete, v izogib oderuškim konverzijam in provizijam.

Hvala za odgovore

Živijo, mislim da je nekje na tem forumu tudi to obrazloženo. V glavnem, fora je v tem, da na koncu obračunajo po tečaju vise, ne glede na to kar je v sms obvestilu. Pač malo zastarel sistem.

MrSomeone je izjavil:

OvCa77, še enkrat najlepša hvala za vso pomoč. Se je izkazalo, da je bremenitev enaka izračunu na Visa Europe spletni strani.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

rubymax2008 ::

Ja res je tako kot si napisal - SMS sporočilo (VISA SECURE) ne napiše pravilnega zneska v EUR. Najlepša hvala za pomoč smo že opravili nakup in konverzija GBP v EUR je popolnoma enaka kot visa excange rates na Visa europe.com

LP
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734588 (17619) plusdzabaka1
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106736 (25586) Vetrpiha
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106386 (33433) PINki
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk

Več podobnih tem