» »

Avto-wizzard?

Avto-wizzard?

showsover ::

Najbrž nima, pa vseeno tvegam posmeh in prezir in vprašam, če ima kdo kje kakšnega spletnega čarovnika za nakup avta? Recimo avto.net bi lahko imel v smislu (a nima?), da je pač nekakšen vprašalnik in ti sproti prikazuje možnosti glede na tvoje izbire... Pač, mi moramo zamenjat avto (morda dva, ne vem, po letih bi lahko oba, enega pa tudi po km). In da imaš neka vprašanja, ki ti na koncu pove, kaj bi bil primeren avto zate. In da ima primerjavo gotovina/kredit/leasing in to. V resnici ne vem, kaj bi se kupilo, a kakšna elektrika, karavan, suv ali kombi ali avtodom (glede na to, da je ves svet pisarna). Nič vpadljivega, nič fancy, torej nikakor nič takšnega, da bi mladenke glave obračale... Mene celo najbolj navdušuje avtodom, malo je sicer velika zadeva (ni ravno nevpadljiv), je pa praktičen. Če ne avtodom pa en tak podoben kombi. A bi to lahko šteli kot mobilno pisarno (glede na to, da je svet naša pisarna, čisto resno)? Budget, huh, pa tu nekje ene 30k€ ali koliko?

Utk ::

Ko bom napisal, da je trol, bom pa spet jaz kriv.

Pa kak wizard ti bi lahk pomagal, če ne veš niti ali bi kupil avtodom ali cliota?

showsover ::

ja, pismo, oprosti... no, cliota zagotovo ne... v bistvu, ehm... pač nič francoskega, nič strašno kompaktnega...

ravno zato bi wizzard pomagal, bi nekaj poti preklikal in potem izbral iz množice kandidatov.

dobro, budget ima nekaj malega prostora, veliko pa ne, razen, če je na elektriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

dunda ::

Takšnih idej je bilo že precej, nisem pa še videl dobrega. Tudi kar nekaj kolegov je že povpraševalo. Jaz sem hotel nekaj narediti, nekaj zapiskov še imam, platformo tudi.
https://www.kacnje.eu

Evolve ::

praš mtko...
ma zihr več pojma ko ti

showsover ::

nima, žal :)

sem sicer pogledal za nove avtodome, dajmo to preskočit zaenkrat, tam grejo cene preko 100kEUR...
moram se posvetovati, če je to res možno vzeti kot mobilno pisarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Dag ::

VW Multivan ali California. Renault Trafic kamper od Adrie. To je to, če iščeš kompakten "avtodom". V navednicah, ker to vseeno ni pravi avtodom s popolno avtonomijo (nima kopalnice in wc-ja), zato se je zanje uveljavil izraz kamper.

Če ne pa nekaj na osnovi Fiat Ducato / Citroen Jumper. Tam je ponudba ogromna. Imaš tudi v Sloveniji kar nekaj predelovalcev (M-Caravaning, Sipras, Robeta, Žvan ...), ki ti naredijo avtodom po tvojih željah.

Tavelik avtodom (alkoven ali integrirc, nima veze) je štorast za vozit, še večji problem pa so karoserijska popravila. Zato je bolje vzeti AD na osnovi kombija (van), ker je v osnovi še vedno navaden kombi. Takšen niti slučajno ni 100k (razen če si res izmišljuješ), cene se začnejo nekje pri 45k.

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

pegasus ::

Vzameš največji avto, ki še ni kombi. Moj requirement je bil, da lahko notri prespim kak vikend kje v rovtah. Fiat Doblo Maxi je bila izbira, priporočam.

showsover ::

ok, hvala, fiat doblo sicer nekako ni po planu...
bom še ene zadeve preveril, kaj se svetuje, pač glede samega nakupa in lastništva in takšne nezanimivosti.
tam nekje konec oktobra pa bomo videli, če prilagodimo želje cenam ali obratno.
imamo še eno podobno stvar v mislih ampak se moramo vsaj občasno prizemljiti.
mislim, nakazuje se sicer prihodnost kar v redu zaenkrat, ampak krčmar, corona, račun in to...

Raptor F16 ::

Večina avto res kupuje s seznamom idej, kupijo ga pa s čustvi :)))

Moje mnenje za tako idejo.

ĐABE
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtodoma in pasti

Oddelek: Loža
449121 (3417) Mike_Rotch
»

avtodom-avtopisarna?

Oddelek: Loža
202110 (1228) nejcek74
»

Potovanje do Nordkappa

Oddelek: Loža
165040 (4370) miha1135899
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221096 (11905) VolkD
»

Rekreativno vozilo

Oddelek: Na cesti
172870 (2101) pegasus

Več podobnih tem