» »

Štekanje/trokiranje/zastajanje miške na prenosniku

Štekanje/trokiranje/zastajanje miške na prenosniku

galu ::

HW:
Lenovo T440P (i5 4200M, 8GB RAM, MX100 SSD);
(Logitech G700s);

SW:
Win 8.1 64bit pro, vsi patchi, razmeroma nova inštalacija;
stvar se dogaja od začetka (ko zlonamernega SW res ni bilo gor);
(ročno) inštalirani glavni driverji za prenosnik, Logitech miško, obe grafični;

Opis problema:
Na kurzurju se občasno čuti grozen delay/štekanje, ko se odpre kaka aplikacija - Chrome, VLC, BS player, ... Se pa vedno dogaja, ko je odpretih veliko YT filmčkov (CPU load: 100%). Včasih Chrome odprem BP, včasih pa je miška neuporabna za sekundo, največ dve - izredno tečno. Power plan po testiranju ne igra neke vloge.

Naj še omenim, da se to dogaja neodvisno od vrste miške - torej tudi na samem trackpadu. Zvok (iz videov) pa recimo dela med tem štekanjem miške normalno...

Je kdo že mel tako težavo? Ker je sistem res čist, driverji friški, nastavitve Nvidia Optimus ne igrajo vloge, ... in se stvar dogaja ob velikem CPU loadu (in spikih) nekak sumim na CPU oz. neumno razporejanje resursov s strani Windows OS-a. Ko sem izklopil HT in 1 jedro, se mi je zdelo, da sem tega "trokiranja" čutil še več. Bom še pa potestiral ob vseh možnosti CPU throttlanja izkopljenih.

Q:
Torej... kako dopovedati Win 8.1, da naj raje da prednost procesiranju miškinega signala, napram vsemu ostalemu (logitech driverju sem že boostal procesno prioriteto, ampak razlike ni)? Ali bom mogel pač kupiti nekega quada?

Hvala.
Tako to gre.
  • spremenil: galu ()

tilenmpower ::

pregrevanje?

galu ::

Ne, tudi to sem že testiral (a pozabil omeniti) in so temperature CPU-ja popolnoma normalne (pod 60°C).
Tako to gre.

hojnikb ::

da te ssd ne zjebava. Dej poglej disk utilization, ko prižgeš kak večji app.
#brezpodpisa

galu ::

Ne, vse je na zlo nizkih ravneh. To se dogaja recimo tudi takrat, ko teče YT video v nekem Chrome tabu, jaz pa klikam po Google linkih (ko SSD bolj ali manj spi). Če dam YT vid v IE je razlika res velika, ker je IE konkretno manj požrešen za CPU.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

galu ::

Neverjetno. En executable za Realtek AUDIO Driver je povzročal težave z miško. 8-O

Natančneje: http://www.bleepingcomputer.com/startup...

Odkril sem pa z brute-force metodo - ubijanje neznanih procesov. :))

Svašta.
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490435262 (943) jedateruk
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18446603 (33822) bajar
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585561 (4387) BorutK-73
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454791 (4059) solatko

Več podobnih tem