» »

Kateri telefon priporočate?

Kateri telefon priporočate?

«
1
2

Gates ::

Pozdrav, čez nekaj dni mi poteče pogodba. Zaradi ugodnih cen bom ostal pri Tušmobilu. Kupujem pa tudi nov telefon. Odločam se med

Nokia Lumia 830 / LG G3 S / Samsung Galaxy A3 / HTC Desire 820 / HTC Desire 816

Katerega priporočate? Kateri se najboljše obnese?
  • spremenil: Gates ()

jusv ::

Izmed teh bi ti priporočal HTC 816, ker ma za razliko od ostalih ful več prostora, najboljšo kamero, itd. Sicer pa sta trenutno top Samsung A5 in LG G3, ampak je G3 mičken večji, samsung pa meni osebno ne leži najbolj.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Lonsarg ::

Pa dejte folk se malo znajt. Vzami ti lepo popust pri Tušu in kupi telefon recimo tu:
http://www.mobisvet.si/index.php?route=...
Če ti pa ni problem pa je tujina še cenejša.

Izbira bo potem seveda še večja...

Aja Samsung A5 je šrot, še Galaxy S4 je boljši.

lovro535 ::

G3 S pa A3 sta bolj kot ne zanič če mora biti android potem uzemi htc desire 820 ki ima kar dobre specifikacije za android telefon drugače pa lumia tudi ni slaba
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Greghorian ::

jusv je izjavil:

Izmed teh bi ti priporočal HTC 816, ker ma za razliko od ostalih ful več prostora, najboljšo kamero, itd. Sicer pa sta trenutno top Samsung A5 in LG G3, ampak je G3 mičken večji, samsung pa meni osebno ne leži najbolj.


Glede kamere, vprašanje če je najboljša. Nikjer nisem zasledil, da bi imela recimo optično stabilizacijo, kot recimo G3 in Nokia, tako da ob malo slabši svetlobi skoraj zagotova manj ostra slika.

Gates ::

Hvala za odgovore. Imajo zanimive cene na tej strani. LG G2 za 299? Se ga splača kupit? Znano mi je, da je ta telefon že kar nekaj časa na trgu.

Tudi LG G3 16 GB za 359 € ni kar tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gates ()

Gates ::

Zanima me tudi glede operaterja. Rad bi šel na Telekom, ampak je Tušmobil dosti cenejši.

Lonsarg ::

Stvar je dosti subjektivna, če pa te zanima moje osebno mnenje bi v tem cenovnem rangu se jaz pač stegnil za G3, ker se mi zdi najboljši. Pri operaterju pa bi prišparal denar z vezavo za popust na Tušmobilu. Z tem lepo dobiš 10% popusta, pa še Tušmobil ima prakso da pred potekom vezave pošilja 20€ bone, ki jih ponucaš z novo vezavo. Poleg tega če boš vzel premium pakete imaš še par ur časa da izkoristiš to akcijo v marcu in zraven dobiš še zastonj za vedno dodatno Sim kartico, ki jo lahko v kak tablet uktakneš.

Egidij88 ::

Če bi zdaj moral po nov telefon: Moto G 2nd gen, G2 ali G3.

btw, ima kdo kakšne izkušnje s tem mobisvetom?

blackbfm ::

Glede kamere, vprašanje če je najboljša. Nikjer nisem zasledil, da bi imela recimo optično stabilizacijo, kot recimo G3 in Nokia, tako da ob malo slabši svetlobi skoraj zagotova manj ostra slika.


žal je lg tako za*ebal kamero, da mu tista optična stabilizacija v praksi ne pomaga NIČ

Jobs191 ::

Vzemi HTC Desire 820 al pa preko Mobisveta vzami LG G3

jusv ::

Gates je izjavil:

Zanima me tudi glede operaterja. Rad bi šel na Telekom, ampak je Tušmobil dosti cenejši.


Kot ti je že azgard odgovoril. Čist od tebe odvisno. Jaz osebno raje manj plačujem za naročnino. Telefoni so tudi pri tušmobilu cenejši. Ampak če želiš na telekom ti nihče ne brani.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

niko111 ::

Po mojem mnenju se ti od naštetih najbolj splača vzet enega izmed HTC-jev...so zelo hitri, solidni in zmogljivi...
http://www.fightshop.si - Najboljša ponudba borilne opreme!
http://www.kupujpoceni.si - spletna trgovina s poceni izdelki

FX6300B ::

kup kkšnga kitajca jst mam elephone je super za to ceno drugače pa A3 odsvetujem ker za to ceno lahko dobiš več

BivšiUser2 ::

Če gledaš price/performace razmerje so najbolša izbira Lumie (še posebej od 830 navzgor),glas za lumio,... edino zna bit problem da ni nekaterih appov ( snapchat ali pa so v beta fazi), če pa že android potem pa se izogibaj Samsung A serije

Invictus ::

Sony Xperia Z3 compact če pade v tvoj budžet ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirko_77 ::

Pozdravljeni,

v kratkem mi na Simobilu poteče aneks in imam namen zamenjat telefon.
Odločam se med Lg G3 in Lg G5.
Oba seveda gledam pri Simobilu. G3 https://www.simobil.si/telefoni/lg-g3-3... in G5 https://www.simobil.si/telefoni/lg-g5-t....

Ok vem, da je G5 nov model, kar je tudi razlog, da je dražji, vendar me zanima, če je toliko dražji, da se dejansko splača kupiti G5 in ne G3. Ali bi bila mogoče boljša izbira G4 ali kateri drug proizvajalec (Samsung, Huaweii ...)?

cokipoki ::

G3 je vrh glave, mogoče 32 GB varijanto, ker ima 3 GB rama.

mambli ::

Nexus 5x

mirko_77 ::

Nexus mi nekak ne "potegne".
Bo verjetno G3 kar prava izbira. G5 je mogoče predrag za to kar dobiš, glede na G3.

jusv ::

Vzami G4, boljši od trojke in cenejši od petke.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Newholland ::

Si kdo lastni Lenovo Vibe X3 in bi dal kakšen nasvet zakaj kupiti oz. zakaj ne kupiti?

Sneijderman ::

Telefon do 250€. Povprečni uporabnik, uporabljam ga za rtv, facebook, poslušanje glasbe, če je priložnost rad naredim kakšno dobro sliko...

Anyone?

Egidij88 ::

N5X za kaksen euro vec.

Sneijderman ::

Kaj pa Galaxy j5 ali j7?

Jobs191 ::

Da malo še jas obudim temo...

Kaj bi vi izbrali na mojem mestu: Nexus 6P ali iPhone 6s (navaden ne plus)?

Pogoj je da telefon RES deluje tekoče.....imam Galaxy S6 in mi res ne odgovarja (zelo se greje, šteka, počasni updati od Samsunga itd.)

Hvala za nasvet

shadeX ::

Potem tukaj sploh ni debate. iPhone 6S anytime. Sem ga kupil 1. tedn nazaj in je bomba :)

Poleg tega da dela tekoče (in bo delal še naslednjih 5. let), ti še npr 4k kamera vzame dih, ali pa 3D touch - Ko telefon ve, koliko močno si pritisnil na zaslon :) :)

Sam vzami vsaj 32GB verzijo. 16GB je definitivno premal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Jobs191 ::

+shadeX

Ja. Problem je edino, da je RES drag. Za s6ko sem dal 480eur novo brez vezave. iPhone je pa 700+

shadeX ::

Mogoče počakaš da pride iPhone 7 ven in s tem posledično pade cena 6S? Ali pa vzameš iPhone SE, ki je dobrih 200€ cenej, ampak nimaš potem več nekaterih bombončkov.

Jobs191 ::

+shadeX

SE mi je premali telefon. Mogoče res počakam na 7 in potem kupim 6S. Kaj pa navadna 6ka? je še vedno solidna? en kolega mi namreč ponuja pol leta star iPhone6 64GB

bojsi ::

Jobs191 je izjavil:

+shadeX

Ja. Problem je edino, da je RES drag. Za s6ko sem dal 480eur novo brez vezave. iPhone je pa 700+


Malo povprašaj pri kakšnih dealerjih. Zadnjič je en znanec dobil 6s (64gb) za 550. Nov in zapakiran.

Jobs191 ::

+dani8oy

Mogoče kakšen link do tega "dealerja"? Namreč vsepovsod so po 700eur+

klinker ::

shadeX je izjavil:

Potem tukaj sploh ni debate. iPhone 6S anytime. Sem ga kupil 1. tedn nazaj in je bomba :)

Poleg tega da dela tekoče (in bo delal še naslednjih 5. let), ti še npr 4k kamera vzame dih, ali pa 3D touch - Ko telefon ve, koliko močno si pritisnil na zaslon :) :)

Sam vzami vsaj 32GB verzijo. 16GB je definitivno premal :)


Hmm, a sploh ves da je Nexus cisto druga klasa napram Samsungi, kar se SWja tice? Moj bivsi N4 je z zadnjim uradnim updateom delal boljse od iPhone 5S od necakinje.

No jst pa se moram losat sranja od WPja in grem nazaj na Nexusa. Sem pa neodlocen med 5X in 6P. Nekako sem se navadu na veliko Lumio 1520 in razmisljam bolj v smeri 6P. Ker pa je drazji in tudi ker vem da je ni naprave brez vsaj ene hibe, me zanimajo izkusnje lastnikov teh Nexusov, da se malo lazje odlocim. Specifikcije poznam in mi jih ni treba primerjat, me bolj zanimajo prakticne izkusnje, kaj je dobro in kaj ni.

Egidij88 ::

Mojega N4 počasi baterija zapušča... bo treba to poletje menjati. Skoraj ziher bom vzel N5X, tudi 32GB dobiš pod 300€. Saj na N5X baterija ni nekaj super, ampak proti več kot 3 leta staremu N4 bo najbrž velika razlika...???

Jobs191 ::

Je kdo kupoval iPhone preko te strani: http://www.mobisvet.eu/apple/iphone-6s-... ?

Imajo precej ugodne cene. Upam da ni kak "fake" ali kaj podobnega

Sneijderman ::

Mami poteče pogodba z debitelom in bom jaz prek nje vzel en telefon, ker je moja lumia 830 doživela srečanje z vodo. Do 250e sem pripravljen odštet. Zdej majo pa še neko akcijo. Kater telefon priporočate?

jusv ::

Debitel ne obstaja več. Vse uporabnike je Telekom (novi lastnik) prestavil na ful predrage in nekonkurenčne pakete. Se vama splača prestavit na telemach, ker imajo velik nižje cene naročnin in mobiteli so tudi cenejši. Priporočam pa P9 Lite.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

karmiee ::

Ojla.

Da ne odpiram nove teme... izbiram med LG X-Cam/ Samsung Galaxy J5 (2016)/ Huawei Honor 7 Lite/ LG stylus 2/ Samsung Galaxy J7 (2016)/ HTC Desire 825 ter HTC Resire 10 lifestyle..
Kakšna se vam zdi pomembnost, da imajo te PDF, Word pregledovalnike in urejevalnike? Jaz bi, da bi vsaj pregledovalnik PDF in Word-a imel. Aja, pa če ima telefon vgrajeno baterijo... kaj pa če zašteka? Sem imelatakega, pa sem samo čakala, da baterije zmanjka. Zdaj pa sem videla, da jih je več takih...
Hvala za pomoč.

Lonsarg ::

4+ skundno držanje power tipke pri vseh mobitelih povzroči "hardware reset" neodvisen od softwera, torej tudi če zašteka v biosu ali kjerkoli mora to delat.

karmiee ::

Hvala.
Kaj pa telefon? Kdorkoli?

Toiletman ::

karmiee je izjavil:

Hvala.
Kaj pa telefon? Kdorkoli?


Jaz bom napisal svoje mnenje, ker me mobilna telefonija dosti zanima in veliko spremljam novosti pri telefonih in poznam katere specifikacije je potrebno gledati. Prvo kot prvo, moraš napisati koliko je tvoj budget pa kaj predvsem želiš pri telefonu. Ali imeti lep dizajn, ali dobro kamero, ali dober procesor ali dober pomnilnik za hitrejše delovanje teleofona itd. Vsak gleda neke speficikacije, ki so mu všeč.

Za primerjavo sem gledal cene na Telekomu.

Torej izmed naštetih telefonov: Jaz ne bi vzel nobenega od tega, posebej pa ne Samsunga, ker imaš že veliko naloženih aplikacij, ki so že na telefonu, katerih ne moreš izbrisati (saj se da z rootanjem itd, ampak če ne veš o čem govoriš, kar ignoriraj). Poleg tega je tudi pri Samsungu tema oz. dizajn njihovega menija za nič. Veliko šteka zaradi premalo pomnilnika itd.


LG X cam je za en bullshit, tudi glede na ceno. LG Stylus 2 ni nekaj posebnega, pa še svinčnik dobiš zraven zaradi izredno velikega ekrana, sam imam LG-ja in so za en kurac s temi tipkami na hrbtni strani. HTC Desire NE ker nima Full HD ekrana + slab procesor. Isto HTC Desire 825.

Edini, ki mi je iz tega seznama všeč je Huawei Honor 7 Lite, ampak POTEM IZBERI RAJE Huawei P9 lite. Po specifikacijah sta čisto enaka.Tukaj imaš link, če ne verjameš http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Govorim pa ti iz izkušenj, ker smo ga ravno v soboto 25.2 nabavili moji mami. Sem ga preizkusil in je resnično neverjetna naprava + ima še čitalec prstnih odtisov, zadovoljivo kamero, lep dizajn pa hitro dela kot urca :)

Če pa hočeš kupiti trenutno najboljši telefon na svetu in ti ni težko dati 440 evrov pa še vedno priporočam Oneplus 3T. Naročiš ga preko te strani in ti ga dostavijo tudi direkt v Slovenijo na dom, ne rabiš plačevati carine.

https://oneplus.net/si/oneplus-3t

Lep pozdrav in upam, da boš upoštevala moj nasvet. Izmed teh telefonov ki si jih naštela je definitivno Huawei P9 lite zmaga po speficikacijah in ceni.

next3steps ::

Če hočeš majhnega (4.7) je zelo zanimiva opcija tudi Galaxy A3 2017.
Zelo fino paše v roko :D

FTad ::

Toiletman je izjavil:

karmiee je izjavil:

Hvala.
Kaj pa telefon? Kdorkoli?


Jaz bom napisal svoje mnenje, ker me mobilna telefonija dosti zanima in veliko spremljam novosti pri telefonih in poznam katere specifikacije je potrebno gledati. Prvo kot prvo, moraš napisati koliko je tvoj budget pa kaj predvsem želiš pri telefonu. Ali imeti lep dizajn, ali dobro kamero, ali dober procesor ali dober pomnilnik za hitrejše delovanje teleofona itd. Vsak gleda neke speficikacije, ki so mu všeč.

Za primerjavo sem gledal cene na Telekomu.

Torej izmed naštetih telefonov: Jaz ne bi vzel nobenega od tega, posebej pa ne Samsunga, ker imaš že veliko naloženih aplikacij, ki so že na telefonu, katerih ne moreš izbrisati (saj se da z rootanjem itd, ampak če ne veš o čem govoriš, kar ignoriraj). Poleg tega je tudi pri Samsungu tema oz. dizajn njihovega menija za nič. Veliko šteka zaradi premalo pomnilnika itd.


LG X cam je za en bullshit, tudi glede na ceno. LG Stylus 2 ni nekaj posebnega, pa še svinčnik dobiš zraven zaradi izredno velikega ekrana, sam imam LG-ja in so za en kurac s temi tipkami na hrbtni strani. HTC Desire NE ker nima Full HD ekrana + slab procesor. Isto HTC Desire 825.

Edini, ki mi je iz tega seznama všeč je Huawei Honor 7 Lite, ampak POTEM IZBERI RAJE Huawei P9 lite. Po specifikacijah sta čisto enaka.Tukaj imaš link, če ne verjameš http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Govorim pa ti iz izkušenj, ker smo ga ravno v soboto 25.2 nabavili moji mami. Sem ga preizkusil in je resnično neverjetna naprava + ima še čitalec prstnih odtisov, zadovoljivo kamero, lep dizajn pa hitro dela kot urca :)

Če pa hočeš kupiti trenutno najboljši telefon na svetu in ti ni težko dati 440 evrov pa še vedno priporočam Oneplus 3T. Naročiš ga preko te strani in ti ga dostavijo tudi direkt v Slovenijo na dom, ne rabiš plačevati carine.

https://oneplus.net/si/oneplus-3t

Lep pozdrav in upam, da boš upoštevala moj nasvet. Izmed teh telefonov ki si jih naštela je definitivno Huawei P9 lite zmaga po speficikacijah in ceni.


Toiletman, glede na to, da pravis, da si dobro informiran o trenutnih telefonih. Kaksno je tvoj mnenje o Sony Xperia-h?

karmiee ::

Trenutno imam starega Samsunga A3. Tako da ne vem ali je dobro, da obdržim istega, le boljšega ali bi raje nekaj novega... :D

Toiletman ::

FTad je izjavil:



Toiletman, glede na to, da pravis, da si dobro informiran o trenutnih telefonih. Kaksno je tvoj mnenje o Sony Xperia-h?


Meni osebno dizajn Xperia telefonov ni všeč, ampak to sem jaz. Če jo nameravaš kupiti, so zdaj predstavili nove Xperie-e. Tako da lahko še malo počakaš, da pride na slovenski trg. Tukaj imaš speficikacije in slike:http://www.gsmarena.com/sony_mwc_2017_x...

Tukaj so datumi izzida: http://www.gsmarena.com/prices_and_laun...

So pa kar dragi tile telefoni :) ampak če maš denar potem to ni ovira. Glede tega da te še opozorim, da ful oglašujejo te telefone, da imajo recimo 23MP kamero (kar je več od mojega domačega digitalca).
Večje število pikslov še ne pomeni, da telefon dela boljše slike. Še vseeno lahko telefon z 13MP dela boljše slike kot telefon z 23MP. Ker moraš vedno gledati na to, kakšen senzor ima kamera na telefonu. Večji senzor boljše slike :)

Če pa boš še rabil kakšne primerjave glede določenih modelov pa kar vprašaj :)

LP

Dimnik ::

Bom samo napisal o sony kameri, imel sony z3 in kolega z3kompakt, nenormalno lepe slike, da ne govorim pri slabi svetlobi, se skoraj vsi lahko skrijejo, predvidevam da so na novejših modelih še boljše, tako da ni zastonj reklamirano 21mpx....vem da ni vse v mpx

dope1337 ::

Z3 je IMHO edini, ki se lahko primerja z Nexus 5X, 6P ter Pixel pri slabi svetlobi. Tipala pri 5X, 6P ter Pixel so abnormalno dobra pri slabi svetlobi. Ga pa šiša z3 pri dobri svetlobi (predvsem na račun pixelov).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Sssaga ::

Pozdravljeni!

Kaj priporočate pri teh pogojih:
- dober zemljevid (nujno tudi offline način kot stare nokie)
- majhen (s cegli se zida! :P)
- poceni
- wifi

Trenutno imam Nokio C2 in offline zemljevid, ki počasi deluje in bi rad naredil prehod na nekaj boljšega in hitrejšega. Ni potrebe po kiču.

next3steps ::

Nov, rabljen?

klinker ::

Tezka bo, ker pod 5" ni vec nic.
Sam predlagam Redmi 4A in Here we go navigacijo, oz se bolje travniski iGO, ce ti ni za placevat licenc, ceprav je iGO vreden prav vsakega centa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511407 (7717) Leko
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513767 (12283) kmegli
»

Samsung Galaxy S5 vs. LG G3 32GB

Oddelek: Mobilne tehnologije
142403 (2002) salabajs
»

Kateri high end telefon? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13131199 (25758) GPUpoweR

Več podobnih tem