» »

Zakonska prepoved nevarnih pasem

Zakonska prepoved nevarnih pasem

fantasycamp ::

Mehmed je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da bomo kdaj dosegli prepoved taksnih pasem. Naj napade kaksnega poslanca, pa bo slo po hitrem postopku dalje.


Ce ubije kakega poslanca bomo zbirali donacije, da ga resimo.
Ko bo ubil kakega otroka bodo spremembe. Pod pogojem, da zadevo izpeljejo v istem mesecu, preden folk izgubi pozornost. To ali pa ce kje v eu uvedejo pa mi copypastamo od njih.


Se strinjam, samo vprašanje časa ko bo kak otrok huje ranjen, potem bo pa civilna inicijativa dovolj močna!
Te psi niso bili narejeni za interakcijo v mirni okolici, so narejeni za boje!

Pit bulls were created by breeding bulldogs and terriers together to produce a dog that combined the gameness and agility of the terrier with the strength of the bulldog.[1] In the United Kingdom, these dogs were used in blood sports such as bull-baiting, bear-baiting and cock fighting.

Pit bull @ Wikipedia

PrihajaNodi ::

bambam20 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Prepoved bo 100%. Mogoce ne iz danes na jutri, ampak bo. Tako kot bodo imeli pravice istospolni bomo sli kot napredna druzba dalje in benali nevarne pasme skupaj s pasmimi borbami.



Nič ne bo. O istospolnih pravicah se bo pa odločalo na referendumu. Pa ne pametuj tok.


Ki bo jasno padel.

Kakorkoli, katalibani bi morali zbirati se podpise za referendum proti nevarnim pasmam, pa jasno nikoli ne delajo nic koristnega.

https://m.youtube.com/watch?v=arCOVKxGy...

No tega zlati prinasalec ne zmore.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

PrihajaNodi je izjavil:

bambam20 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Prepoved bo 100%. Mogoce ne iz danes na jutri, ampak bo. Tako kot bodo imeli pravice istospolni bomo sli kot napredna druzba dalje in benali nevarne pasme skupaj s pasmimi borbami.



Nič ne bo. O istospolnih pravicah se bo pa odločalo na referendumu. Pa ne pametuj tok.


Ki bo jasno padel.



To si ti rekel.

GTX970 ::

bambam20 je izjavil:

Pa spet.Še nism videl Zlatega prinašalca da bi koga ugriznil.

V moji okolici so trije (pri 3 ločenih lastnikih), psica in pes sta čisto normalna (beri socializirana, nista 24/7 v pesjaku/verigi), tretja psica pa boljše da ji ne hodiš blizu če je zunaj pesjaka (hiša na koncu ulice, dalje je potem poljska pot).
Ko sem šel mimo je bila zunaj ter se spravila na mojega psa, sem stopil vmes in se je potem spravila name.Na srečo znam dobro brcati, da sem jo začasno odgnal na neko razdaljo, potem je pritekel lastnik in jo nekako zagrabil.Lastnik je bil ves čas zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

ZaphodBB ::

fantasycamp je izjavil:

Mehmed je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da bomo kdaj dosegli prepoved taksnih pasem. Naj napade kaksnega poslanca, pa bo slo po hitrem postopku dalje.


Ce ubije kakega poslanca bomo zbirali donacije, da ga resimo.
Ko bo ubil kakega otroka bodo spremembe. Pod pogojem, da zadevo izpeljejo v istem mesecu, preden folk izgubi pozornost. To ali pa ce kje v eu uvedejo pa mi copypastamo od njih.


Se strinjam, samo vprašanje časa ko bo kak otrok huje ranjen, potem bo pa civilna inicijativa dovolj močna!
Te psi niso bili narejeni za interakcijo v mirni okolici, so narejeni za boje!

Pit bulls were created by breeding bulldogs and terriers together to produce a dog that combined the gameness and agility of the terrier with the strength of the bulldog.[1] In the United Kingdom, these dogs were used in blood sports such as bull-baiting, bear-baiting and cock fighting.

Pit bull @ Wikipedia


Iz istega članka:
A pit bull's genetic make up was developed so it would be a good fighting dog. However, this genetic disposition does not mean that all pit bulls are aggressive or that they are prone to attacking other animals. Pit bulls require the same amount of socialization training as other dogs during puppy-hood, possibly more. Like any dog, a pit bull that is well socialized is less likely to attack when it feels threatened. The pit bull breed is known to be more “rough-and-tumble” during play time, but frequent socialization with other dogs can mean that a pit bull pet goes into adulthood with a positive feeling towards other dogs. Without proper socialization, they are more prone to act aggressively.

To je tako, kot sta ti in nodi slabo socializirana, pol sta pa totalno histerična. Sicer sta imela slabe starše ampak zato še nista za prepovedat.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

mailer je izjavil:

Takih psov opažam povsod kar veliko vendar je od lastnika odvisno kako se pes obnaša. Ni nujno, da se zakonsko prepove te pasme, dovolj je, da se jim predpiše obvezno uporabo nagobčnika na javnih površinah. Stvar rešena za obe strani.

To je že predpisano, ampak se malokdo tega drži ...

Še manj je pa kdo kaznovan ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Najbolje se to resi z zakonsko prepovedjo nevarnih pasem. Rotwejlerji, pitbuli, argentnske doge, benat. Te pse bi lahko kvecjemu uporabljali za varovanje drobnice, pa so verjetno nemski in kraski ovcarji bolj primerni.

ZaphodBB ::

PrihajaNodi je izjavil:

Najbolje se to resi z zakonsko prepovedjo nevarnih pasem. Rotwejlerji, pitbuli, argentnske doge, benat. Te pse bi lahko kvecjemu uporabljali za varovanje drobnice, pa so verjetno nemski in kraski ovcarji bolj primerni.

Kraški ovčarji so precej bolj agresivni in tudi nevarni od Pitbullov.

Se vidi, da nimaš pojma.

Ampak spet širiš FUD, kot ponavadi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

bambam20 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Najbolje se to resi z zakonsko prepovedjo nevarnih pasem. Rotwejlerji, pitbuli, argentnske doge, benat. Te pse bi lahko kvecjemu uporabljali za varovanje drobnice, pa so verjetno nemski in kraski ovcarji bolj primerni.


Kaj pa, da se enostavno izseliš iz države. Ti men ne boš omejeval kakšno pasmo lahko imam.

fantasycamp ::

ZaphodBB je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Mehmed je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da bomo kdaj dosegli prepoved taksnih pasem. Naj napade kaksnega poslanca, pa bo slo po hitrem postopku dalje.


Ce ubije kakega poslanca bomo zbirali donacije, da ga resimo.
Ko bo ubil kakega otroka bodo spremembe. Pod pogojem, da zadevo izpeljejo v istem mesecu, preden folk izgubi pozornost. To ali pa ce kje v eu uvedejo pa mi copypastamo od njih.


Se strinjam, samo vprašanje časa ko bo kak otrok huje ranjen, potem bo pa civilna inicijativa dovolj močna!
Te psi niso bili narejeni za interakcijo v mirni okolici, so narejeni za boje!

Pit bulls were created by breeding bulldogs and terriers together to produce a dog that combined the gameness and agility of the terrier with the strength of the bulldog.[1] In the United Kingdom, these dogs were used in blood sports such as bull-baiting, bear-baiting and cock fighting.

Pit bull @ Wikipedia


Iz istega članka:
A pit bull's genetic make up was developed so it would be a good fighting dog. However, this genetic disposition does not mean that all pit bulls are aggressive or that they are prone to attacking other animals. Pit bulls require the same amount of socialization training as other dogs during puppy-hood, possibly more. Like any dog, a pit bull that is well socialized is less likely to attack when it feels threatened. The pit bull breed is known to be more “rough-and-tumble” during play time, but frequent socialization with other dogs can mean that a pit bull pet goes into adulthood with a positive feeling towards other dogs. Without proper socialization, they are more prone to act aggressively.

To je tako, kot sta ti in nodi slabo socializirana, pol sta pa totalno histerična. Sicer sta imela slabe starše ampak zato še nista za prepovedat.



hvala za potrditev tega kar vsi mislimo!
Očitno gre za pasmo kot piše d
disposition does not mean that all pit bulls
.
Dosti pa jih je agresivnih in če resnično rabiš poseben trening in mentalno močno osebo(kar ti nisi) potem je to kvečjem potrditev da ni vsak za to pasmo!

Kaj šele otroc in starejši ki jih ne morejo ukrotiti ko se jim strga!
Naj jih imajo na farmah in lovih v divjini, v civilizacijo ne spadajo!

PrihajaNodi ::

ZaphodBB je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Najbolje se to resi z zakonsko prepovedjo nevarnih pasem. Rotwejlerji, pitbuli, argentnske doge, benat. Te pse bi lahko kvecjemu uporabljali za varovanje drobnice, pa so verjetno nemski in kraski ovcarji bolj primerni.

Kraški ovčarji so precej bolj agresivni in tudi nevarni od Pitbullov.

Se vidi, da nimaš pojma.

Ampak spet širiš FUD, kot ponavadi.


Sem napisal zakaj so bolj primerni. Pitbul je pac neuporaben.

bambam20 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Najbolje se to resi z zakonsko prepovedjo nevarnih pasem. Rotwejlerji, pitbuli, argentnske doge, benat. Te pse bi lahko kvecjemu uporabljali za varovanje drobnice, pa so verjetno nemski in kraski ovcarji bolj primerni.


Kaj pa, da se enostavno izseliš iz države. Ti men ne boš omejeval kakšno pasmo lahko imam.


Seveda bom. Mogoce bo moral se kak otrok umreti ampak bo slo, pocasi.
Bos pac vzel civavo namesto pitbula. Tudi civave so statusni simbol in drage.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Dosti pa jih je agresivnih in če resnično rabiš poseben trening in mentalno močno osebo(kar ti nisi) potem je to kvečjem potrditev da ni vsak za to pasmo!

Ne seveda nisem, jaz sem bogo labilno umobolno bitje. Ti si pa veliki intelektualec, razumnik in sinonim za mentalno stabilnost.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mehmed ::

bambam20 je izjavil:


Boli pa kazen v znesku 1000-2000€ in zaradi te višine ne bo nihče bankrotiral. Bo pa marsikdo dvakrat pomislil , če je sposoben sploh imeti takšno pasmo .

Lepe besede nikoli ne zaležejo.


Ne vem zate ampak vecina ljudi si ne rece eh kaj je to 400 eur, ne bom ga pripenjal. Aja 800 je? Ja potem pa bom, ker 400 me ne boli, 800 pa. Ljudje ne ignorirajo kazni, ker bi bile nizke, ampak ker so sanse da jo dobijo tok mizerne. Ker zlepa ne vidis nikogar kaznovanega za to. Pri kaznih nasploh velja, da ima vec ucinka verjetnost da jo bos dobil kot visina. In to se resuje tako, da se jih pricne talat masovno, ne pa kaznovati par ljudi na leto pa jih odreti do konca.
Toliko bolj, ce te kazni talamo sele po napadih, za katere so vsi prepricani, da se njim ne morejo zgoditi. Ker drugace itak ne bi puscali psa tekati prosto naokoli. S tvojim pristopom bi drzava mastno sluzila ob incidentih, ne bi pa realno naredila nic na preventivi.

Enostavno razdelimo pse v razrede pa dolocimo pogoje za njih. Nobenega ne prepovemo, nobenemu ne odrekamo nobene pasme, enostavno uvedemo kriterije kot pri kupu drugih stvari v zivljenju, nic novega. Bolj kot je stvar nevarna, vecim kriterijem moras zadostiti, edino logicno. Noben ni realno na slabsem ob tem, ce ni lih psihic, ki nabavlja napacnega psa iz napacnih razlogov.

Reycis ::

Sej lastnik psa bo poleg 200 eur najverjetneje plačal še lepo odškodino zaradi civilne tožbe. Če bi psa napadla direktno njega bi bil znesek prek 10000. Tako pa se bo lastnik krvoločnih psov lahko branil da je oškodovanec na izjemno neprimeren način branil svojega psa in na ta način sam doprinesel precejšnji delež k poškodbam ki jih je utrpel.

Pa nikakor nočem branit lastnika napadalnih psov. Še posebej se mi zdi naravnost neverjetno, da tudi oseba, ki je trenutno imela pse v oskrbi (tj. mati lastnika) ni bila sposobna ustaviti napada psov. Vseeno pa se mi zdi, da so kazni in odškodnine primerne za naše razmere. Potrebno je le povečati nadzor nad izvajanjem trenutnega zakona. In nikakor ne razumem ljudi, ki želijo tako stroge kazni. Kot da bi na vsak način želeli biti še bolj krvoločnih od tistih dveh psov. Tudi sicer problem pasjih ugrizov ni tako pereč, da bi nujno potrebovali novo zakonodajo, ki bi še bolj regulirala področje. Je dovolj večjih in pomembnejših problemov ki jih je potrebno rešiti.

PrihajaNodi ::

Kakšne nore ideje imate nekateri. Potem je najbolje da vzrediš dva agresivna pitbula, povabiš svojega sovražnika na dvorišče, kjer ga razmesarita in hej niti nisi obtožen za naklepni umor. Hudo.

Tiste civilne tožbe so pa eno sranje. Že odvetnikom se bo pustilo 10k, potem pa še čakaš desetletje da naše sodišče zmeljejo.

Te pse je potrebno zakonsko prepovedat. Period.

Tudi sicer problem pasjih ugrizov ni tako pereč, da bi nujno potrebovali novo zakonodajo, ki bi še bolj regulirala področje. Je dovolj večjih in pomembnejših problemov ki jih je potrebno rešiti.


Mi se sedaj ukvarjamo s pravicami istospolnimi kjer jih enačimo z vesoljci. No zame je to redardiranost naroda, ne pa večji problem. Takšne pasme predstavljajo problem in grožnjo, kot avtomatsko orožje ali tank. Zakaj ne kupijo raje tanka?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Že odvetnikom se bo pustilo 10k,
Ne bo ne.

vostok_1 ::

Sem ljubitelj psov. Enkrat se mi je zgodilo to, da me je predvidevam argentinska doga, začela ovohavat tako, da me je konkretno dregnila ob nogo. Tistih energičnih 40kg se kar čuti. Pa sem skoraj dvakrat težji.
Če te tak pes zgrabi za nogo te takoj spodnese. To so izredno močne živali.

Nauk te štorije...morda ne prepovedi, ampak licenco. Nepravilno vzgojene take živali so nevarne toliko kot pištola.

ZaphodBB ::

Ja, licenca bi bila kar dobra rešitev.

Meni gredo ti bedaki, ki zlorabljajo večje in močnejše pse že pošteno na kurac.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Pameten lastnik nima napadalnih psov, tudi če so borilniih pasem. Pes je v veliki meri zgled lastnika, torej, če lastnik ni agresiven in napadalen, tudi pes ni. In to se vedno pokaže. Brez problema ima lahko samozavestna in mirna oseba pitbula ali kakršnokoli drugo pasmo, pa ta pes ne bo napadalen. Če si labilna oseba, pa nimaš kaj imet psa, ki je težji od 10kg in ne sme biti iz pasem prirejenih za borbe.

Sam bi uvedel za tiste, ki bi radi imeli psa, 1 mesec popoldanskega sprehajanja psov iz zavetišča, potem pa psiho teste in preverjanja na vsakih par let, ter obvezno šolanje lastnika, če hoče imeti borilno pasmo. S tem bi se takoj zmanjšalo število lastnikov nevarnih pasem, hkrati pa bi bili tudi ljudje osveščeni, kakšnega psa kupujejo in kako morajo z njim delat.

Osebno mi gredo pa recimo na k**** ljudje, ki kupijo psa in ga čez par tedno dajo v zavetišče, ker vidijo, da to pač ne bo šlo. Primer: Vidijo haskija, joj kok ima lepe učke in gredo vlečnega psa kupit za otroka, ker ima pes lepe modre učke. Čez 2 tedna je pa v zavetišču, ker jim je doma uničil vse čevlje in komplet vse noge od stolov pogrizel in se vsi sosedje pritožujejo, ker cel dan zavija, ponoči pa v luno laja - seveda, če je bil pa dvakrat po 5 minut zunaj, ostalo se pa dolgočasi v stanovanju v bloku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

What nebivedu said...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Matej22 ::

Pri psih bi se morala uvesti podobna zakonodaja, kot pri orožju. Manjše pasme, recimo do 10 kg lahko imaš brez posebnih papirjev, ker ne morejo povzročiti posebne škode, kar se da primerjati recimo z airsoft orožjem.

Težje, načeloma nenevarne pasme se lahko ima, če lastnik opravi psiho test in dokaže, da zna skrbeti za psa in tako pridobi neke vrste licenco za posedovanje psov. To bi bilo primerljivo z orožjem, ki se ga da posedovati pri nas.

Nevarne pasme pa bi morale biti načeloma prepovedane, mogoče dovoljene samo zbirateljem, za katere pa bi veljali zelo strogi pogoji, to je da se takšni psi ne smejo pojavljati v javnosti, kjer bi lahko povzročali splošno nevarnost, lastnik bi moral zagotoviti primeren ograjen in zavarovan prostor, ter redne kontrole lastnika. To bi se dalo primerjati z zbiratelji orožja, ki sicer lahko posedujejo tudi avtomatsko orožje in orožje, ki je namenjeno sicer samo za vojsko, ampak so kriteriji za to zelo zaostreni.

Za vse pasme pa bi bilo potrebno uvesti še zavarovanje odgovornosti, da v primeru, da pes koga napade, ne rabiš tožit lastnika, ampak dobiš škodo povrnjeno od zavarovalnice. To je pomembno sploh zato, ker danes večino nevarnih psov posedujejo razni faliranci in junkiji in nasploh smetje družbe, ki niti nima prihodkov od katerih bi lahko izterjal odškodnino.

GTX970 ::

Sam bi uvedel za tiste, ki bi radi imeli psa, 1 mesec popoldanskega sprehajanja psov iz zavetišča,

Upam si trditi da bi na tem zelo enostavnem kriteriju padlo 90% wannabe lastnikov.
Zunaj dežuje, te boli glava, nimaš časa zaradi X stvari, psa to ne zanima.In na take malenkosti ljudje pozabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bambam20 ::

PrihajaNodi je izjavil:



No zame je to redardiranost naroda, ne pa večji problem. Takšne pasme predstavljajo problem in grožnjo, kot avtomatsko orožje ali tank. Zakaj ne kupijo raje tanka?


Dobro da obstajajo klubi anonimnih osebkov oz. forumi, da si lahko daš duška.

Problem predstavlja samo človek in pes je podlajšan karakter lastnika.

Prosim , da to razumeš.

Moj pitbull te zagotovo ne bi ugriznil. Če bi ga imel. Razen, če bi v njega metal npr. kamenje ali kaj podobnega. V tem primeru bi te pač ugriznil za rit. Ampak si izzival.

Bellatrix ::

Matek je izjavil:

Pištole in tovornjaki so tudi potencialno zelo nevarni, pa jih ne prepovedujemo, ampak samo poostreno kontroliramo njihove uporabnike. In to je vse, kar je treba vedeti. Problem so neodgovorni lastniki, ki pse neprimerno vzgajajo.


+1
People are quick to judge and slow to correct themselves.

krneki0001 ::

Matej22 je izjavil:

Za vse pasme pa bi bilo potrebno uvesti še zavarovanje odgovornosti, da v primeru, da pes koga napade, ne rabiš tožit lastnika, ampak dobiš škodo povrnjeno od zavarovalnice. To je pomembno sploh zato, ker danes večino nevarnih psov posedujejo razni faliranci in junkiji in nasploh smetje družbe, ki niti nima prihodkov od katerih bi lahko izterjal odškodnino.


Večinoma imajo zavarovalnice, če zavaruješ hišo, v zavarovanje vključeno tudi psa in to če koga poškoduje. Vsaj jaz imam zavarovana oba psa kar pod hišno zavarovanje in mi to pokriva ugriz psa po celi sloveniji (tako piše v pogodbi).
Pa imam psa, ki sta nenapadalna in največ kar lahko otrok ali odrasla oseba od njiju dobi, je obilo blatnih flekov po obleki in moker smrček na licaa (sploh otrokom rada to delata - prideta do otroka in mu mrzel moker smrček nasloni na lice, potem se pa cel nasloni na otroka, češ daj me malo počohaj).
Moram imeti pa moja psa zunaj vedno na špagi. Sta lovca in pri živalih se vse konča. Brez problema ujameta srno ali zajca, pa ker se mi ne da kregat z lovci, ju imam stalno na 8 metrskem fleksu, doma imata pa pesjak 10X9 metrov in z metrom zakopanega betona pod ograjo (da se ne skopljeta ven, ker tudi to znata), ter 180cm visoko ograjo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matej22 ::

krneki0001 je izjavil:

Matej22 je izjavil:

Za vse pasme pa bi bilo potrebno uvesti še zavarovanje odgovornosti, da v primeru, da pes koga napade, ne rabiš tožit lastnika, ampak dobiš škodo povrnjeno od zavarovalnice. To je pomembno sploh zato, ker danes večino nevarnih psov posedujejo razni faliranci in junkiji in nasploh smetje družbe, ki niti nima prihodkov od katerih bi lahko izterjal odškodnino.


Večinoma imajo zavarovalnice, če zavaruješ hišo, v zavarovanje vključeno tudi psa in to če koga poškoduje. Vsaj jaz imam zavarovana oba psa kar pod hišno zavarovanje in mi to pokriva ugriz psa po celi sloveniji (tako piše v pogodbi).
Pa imam psa, ki sta nenapadalna in največ kar lahko otrok ali odrasla oseba od njiju dobi, je obilo blatnih flekov po obleki in moker smrček na licaa (sploh otrokom rada to delata - prideta do otroka in mu mrzel moker smrček nasloni na lice, potem se pa cel nasloni na otroka, češ daj me malo počohaj).
Moram imeti pa moja psa zunaj vedno na špagi. Sta lovca in pri živalih se vse konča. Brez problema ujameta srno ali zajca, pa ker se mi ne da kregat z lovci, ju imam stalno na 8 metrskem fleksu, doma imata pa pesjak 10X9 metrov in z metrom zakopanega betona pod ograjo (da se ne skopljeta ven, ker tudi to znata), ter 180cm visoko ograjo.


Okrog zavarovanja je point ravno v tem, odgovorni lastniki imajo to urejeno. Težava je v tistih ki tega nimajo. Dvomim da ima kak 25 letni mulc, ki ne dela nikjer, razen da malo počes droge prodaja, sklenjeno zavarovanje za hišo in 10x9 metrov velik boks. Ampak da te ne more kdo obtožit diskriminacije, je edina rešitev v popolni prepovedi določenih pasem ali pa v takem načinu, kot sem ga opisal prej in se rešiš večine tistih, ki niso sposobni imeti takšnih psov.

krneki0001 ::

Sam imam haskije. To so vlečni, delovni psi. Nenevarni za okolico.

Zakaj prepovedat nevarne pasme??? Sem proti prepovedi. Stafordski pitbull je en izmed najboljših družinskih psov poleg buldoga. Nežen, zaščitniški in zelo miren pes. Seveda ob pravem, samozavestnem in pametnem lastniku. V rokah butla, postane pa tak pes orožje.

Sam verjamem, da bi bilo že pol manj lastnikov, če bi vsak lastnik moral v pasjo šolo. Sej pasja šola ni za pse, te šole so za lastnike. Da se lastniki naučijo živeti s psom in da mu na pravi način ukažejo kaj pes sme ali ne. Ti kot lastnik si za psa idol in on te spoštuje v vsakem trenutku. Samo če ne razume ukazov, potem je zmeden. In to te naučijo v pasji šoli. Da ti podajaš psu razumljive ukaze. Pes potem, ko mu je pravilno razloženo itak vse pravilno naredi.

Če se ti pes poserje v pritlični sobi in mu ti gobec zabiješ v drek, pa ga vržeš skozi okno, bo po parih tretmajih sam sral v sobi, zabil gobec v drek in skočil skozi okno! Resnično se je to zgodilo tipu, ki je mislil, da vse obvlada.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::


Če se ti pes poserje v pritlični sobi in mu ti gobec zabiješ v drek, pa ga vržeš skozi okno, bo po parih tretmajih sam sral v sobi, zabil gobec v drek in skočil skozi okno! Resnično se je to zgodilo tipu, ki je mislil, da vse obvlada.

Lepa ponazoritev :)
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

s1m0n ::

Prvo morajo ljudje začet lastnike tudi kdaj prijavit ali pa se kdaj kje redarji oglasit.

Pri nas v parku kjer je na vikende ob sočnem dnevu polno otrok je prepovedano imeti psa v parku.
A se kdo tega drži? A kdo koga prijavi? Nič od nič. Tudi mala količina lastnikov ima pse na povodcih.
Dokler ne bo na takšnih lokacijah večje kontrole ali prijav lastnikov ne bo pri nas iz ničesar nič!

krneki0001 ::

s1m0n je izjavil:

Prvo morajo ljudje začet lastnike tudi kdaj prijavit ali pa se kdaj kje redarji oglasit.

Pri nas v parku kjer je na vikende ob sočnem dnevu polno otrok je prepovedano imeti psa v parku.
A se kdo tega drži? A kdo koga prijavi? Nič od nič. Tudi mala količina lastnikov ima pse na povodcih.
Dokler ne bo na takšnih lokacijah večje kontrole ali prijav lastnikov ne bo pri nas iz ničesar nič!


Zakaj vsi mislite, da bo pa prijava kaj pomagala?
Ne bo, dokler lastniki sami ne bodo postali samokritični do sebe in svojih psov. In to je treba rešiti. Ampak tukaj pomaga izobraževanje lastnikov, ne kazni in prijave. Tega pa pri nas manjka in dokler je tako, bo kljub prijavam in kaznim enako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

scipascapa ::

Prej bi morali benat ljudi.

PrihajaNodi ::

Torej nujen ban nevarnih pasem saj so nevarni ljudem. Pa, žal ne tistim ki jih posedujejo.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej nujen ban nevarnih pasem saj so nevarni ljudem. Pa, žal ne tistim ki jih posedujejo.


Ne, izločiti je potrebno nevarne lastnike. Saj ti producirajo nevarne pse. Pes sam po sebi ni nikoli nevaren ob pravilnem učenju in pravilnem obnašanju lastnika. Nevaren postane, ko ga nek agresiven, posesiven in nevaren mladec z IQ-jem na stopnji zmrzovalne skrinje, dobi v roke in ga uči neumnosti, hkrati pa se pes navzame še temperamenta lastnika.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dzinks63 ::

Potrebno je tudi ločiti če imaš enega psa, dva ali celo več in temu je potrebno posvetiti zelo veliko pozornost pri izobraževanju , šolanju in pri dovoljenju da bi jih sploh imel. Vsakemu bi moral biti en pes dovolj, kdo jih rabi več, pa bi moral opraviti pravo expertizo v teoriji in v praksi. Torej za enega psa bi bilo dovolj osnovno šolanje, za dva nadaljevalno, za tri ali več pa še nadgradnja tega. En sam pes bo le malokdaj naredil kaj narobe in še to bo hitro odnehal, recimo da bo bolj čavsnil kot pa da bo popenil do obisti. V paru si že dajeta duška in se počutita dokaj močna, saj en drugega vzpodbujata in si dvigujeta samozavest, pri treh ali večih je pa to že krdelo in če se odločijo za kakšno stvar naredijo dr-mr. Torej lastnike s potencialno nevarnimi pasmami bi bilo potrebno tudi glede na število psov zelo dobro izobraziti, če peleš na sprehod tri razbijače jih enostavno ne moreš ukrotiti, če ne poznajo osnov poslušnosti v nulo.

fantasycamp ::

Glavno vprašanje je civilizacijsko!

Ali v urbanih naseljih še resnično potrebuješ psa ki si ga rabil ko si živel nekje kjer je bila dnevna nevarnost da te kaka žival napade?

Vsak ki ima psa ki je potencialno nevaren, ga ima zaradi svojega ega in ne potrebe po takem psu, gre se za EGO TRIP, ki je prisoten pri ljudeh ki se drugače brez teh psov počutijo majhne, bodisi ker niso fizično impresivni ali pa enostavo nimajo dovolj v življenju!

Danes je kvečjem minus da imaš psa ki lahko rani osebo ali drugega psa, kazni so visoke, ljudje takih ljudi ne marajo in gledajo na njih kot primitivne!

Zelo dobro bi bilo naresti profil ljudi, ki imajo pitbule in ostale agresivne pasme, izobrazba, IQ...

Hitro bi prišla slika ki jih nebi zastopala dobro...

GTX970 ::

nebivedu
Večinoma imajo zavarovalnice, če zavaruješ hišo, v zavarovanje vključeno tudi psa in to če koga poškoduje. Vsaj jaz imam zavarovana oba psa kar pod hišno zavarovanje in mi to pokriva ugriz psa po celi sloveniji (tako piše v pogodbi).

Do katere vsote je zavarovanje ?

krneki0001 ::

GTX970 je izjavil:

nebivedu
Večinoma imajo zavarovalnice, če zavaruješ hišo, v zavarovanje vključeno tudi psa in to če koga poškoduje. Vsaj jaz imam zavarovana oba psa kar pod hišno zavarovanje in mi to pokriva ugriz psa po celi sloveniji (tako piše v pogodbi).

Do katere vsote je zavarovanje ?


Mislim da nekje do 2000 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

fantasycamp je izjavil:

Glavno vprašanje je civilizacijsko!

Ali v urbanih naseljih še resnično potrebuješ psa ki si ga rabil ko si živel nekje kjer je bila dnevna nevarnost da te kaka žival napade?

Irelevantno.

fantasycamp je izjavil:


Vsak ki ima psa ki je potencialno nevaren, ga ima zaradi svojega ega in ne potrebe po takem psu, gre se za EGO TRIP, ki je prisoten pri ljudeh ki se drugače brez teh psov počutijo majhne, bodisi ker niso fizično impresivni ali pa enostavo nimajo dovolj v življenju!

Mogoče nekaj, vsi pa ne.

fantasycamp je izjavil:


Danes je kvečjem minus da imaš psa ki lahko rani osebo ali drugega psa, kazni so visoke, ljudje takih ljudi ne marajo in gledajo na njih kot primitivne!

Mogoče ti in še par takih, ostali ne.

fantasycamp je izjavil:


Zelo dobro bi bilo naresti profil ljudi, ki imajo pitbule in ostale agresivne pasme, izobrazba, IQ...

stafordski pitbul je najbolj družinski pes. Zelo je priljubljen v družinah z otroci, ker se stalno igra. Tako da ti tukaj takoj pade profiliranje ljudi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Smo pa videli cesa je stafordski terier zmozen. Zal je to nevarna pasma.

ZaphodBB ::

Ti si tudi zaplankan, pa nič ne de.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Smo pa videli cesa je stafordski terier zmozen. Zal je to nevarna pasma.


Kot zanimivost;
Po lestvici umorov ljudi je stafordski pitbull nekje par mest nižje kot recimo sibirski haski. Haski je namreč na četrtem mestu po uboju ljudi. Sicer en sam ne zmore ubiti človeka (dojenčka mogoče, 5 letnega otroka že težko). Vendar v krdelu to brez problemov naredi več psov. In ponavadi imajo ljudje več kot enega haskija (za sanke vleči morata biti vsaj dva, če vlečejo otroka, za kaj več pa vsak 6 ali 8) in če ne znaš z alfa samcem ali samico in ga/jo recimo udariš pred vsemi ostalimi psi, ga/jo ostali branijo. Seveda se to branjenje lahko konča tudi s smrtjo lastnika teh psov. In zaradi teh ubojev so zelo visoko na lestvici, pa čeprav so u bistvu nenevarni.

Pa še ena zanimivost.
Za največ ugrizov ljudi so zaslužni kokeršpanjeli in to nekje 5x več kot pitbuli.


Tako da zame nevarne pasme ni. Bolj ko ne so samo nevarni ljudje. Pes se pa obnaša po lastniku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gejspodar ::

>Tako da zame nevarne pasme ni.

Zato ker narobe bereš statistiko in ne veš kaj je "nevaren" pes.

ZaphodBB ::

Zato ker narobe bereš statistiko in ne veš kaj je "nevaren" pes.

Ti jo pa bereš pravilno, ker nočeš razumeti - da so v resnici nevarni gospodarji? Da je težje zjebat Stafforda, kot Rotweillerja ali pa Dobermanna, ampak čapci vztrajajo dokler jim ne rata? Da so pudlji med najagresivnejšimi pasmami, pa jih še vedno glupe pičke lahko vlačijo za seboj?

Kdo ne zna brat statistike? Korelacija ni enako kavzalnost, to je prvo pravilo statistike.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Gejspodar je izjavil:

>Tako da zame nevarne pasme ni.

Zato ker narobe bereš statistiko in ne veš kaj je "nevaren" pes.


Pes je žival, za katero točno vemo kako se obnaša v naravnem okolju. Volk se vedno umakne. In nimaš primera zadnjih 20 let, da bi volk napadel človeka. Ga ni primera. Kako pa zajebe lastnik psa, pa vidiš v novicah, ko psi napadejo človeka. In tukaj je krivda izključno v lastniku in ne pasmi psa. Vsak pes lahko postane agresiven in napadalen. Različne so samo posledice, ker če te napade čivava se ji boš smejal in jo našutiral, če te napade staford, pa ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matej22 ::

Nevaren pes je tisti, ki izhaja iz pasme, ki je sposobna resno poškodovati ali celo ubiti človeka. Ne glede na vzgojo imajo vsi pitbuli, rotweillerji in dobermani to predispozicijo, pa če so še tako luškani in prijazni do otrok!!

fantasycamp ::

Matej22 je izjavil:

Nevaren pes je tisti, ki izhaja iz pasme, ki je sposobna resno poškodovati ali celo ubiti človeka. Ne glede na vzgojo imajo vsi pitbuli, rotweillerji in dobermani to predispozicijo, pa če so še tako luškani in prijazni do otrok!!


točno to, dejstvo je da če je mali pes agresiven isto kot veliki ki ima močan ugroz ga lahko vsaj dobro našutiraš, težka bo z pit bulom ki je sama mišica...

ZaphodBB ::

Skratka potem bi vi geniji prepovedal vse pse nad 10kg?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Matej22 je izjavil:

Nevaren pes je tisti, ki izhaja iz pasme, ki je sposobna resno poškodovati ali celo ubiti človeka. Ne glede na vzgojo imajo vsi pitbuli, rotweillerji in dobermani to predispozicijo, pa če so še tako luškani in prijazni do otrok!!


Tukaj si že falil. Predispozicije za napad in obgrizenje imajo predvsem manjše pasme, ker napadajo iz strahu in tudi ugriznejo iz strahu - preventivno. In teh ugrizov je parkrat več kot ugrizov "nevarnih" pasem, kot jih ti imenuješ. Razlika je samo v posledicah ugriza.

Imel sem rottweilko. Imela je ogromno kilažo (okol 80kg). Kolegova mati se edino tega psa ni bala, vseh ostalih se je. Zakaj? Ker je bil pes pravilno vzgojen in je bil totalno nenevaren za okolico. In tako se je tudi obnašal. Vsedel se je zraven te gospe in se stisnil k njej ter se pustil čohat, čeprav se je gospa na pri prvem obisku tega psa na smrt bala. Po parih obiskih sta bili najboljši prijateljici. In vsakdo, ki je bil v stiku s tem psom, se ga ni bal.

Zato pravim, da nevarne pasme ni. Samo in izključno od lastnika je odvisno, kakšen bo pes.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gejspodar ::

Nevarnost psa se meri izključno v tem, če je zmožen koga ubiti (otroka, odraslo osebo). Če bi merili po številu ugrizov je tudi moja mačka izjemno nevarna, lev pa ne, ker me še ni ugriznil.
Čivava te ne ubije, pitbul te lahko.
So pa seveda problem lastniki, a opravičevanje pasme je ignorantsko.

Najbrž je za lastnike psov ta debata tako zahojena kot za lastnike orožja tista za "velike kalibre" in "assault orožje". To bi razumel, če bi bile puške živa bitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Gejspodar ()

negot ::

krneki0001 je izjavil:

Matej22 je izjavil:

Nevaren pes je tisti, ki izhaja iz pasme, ki je sposobna resno poškodovati ali celo ubiti človeka. Ne glede na vzgojo imajo vsi pitbuli, rotweillerji in dobermani to predispozicijo, pa če so še tako luškani in prijazni do otrok!!


Tukaj si že falil. Predispozicije za napad in obgrizenje imajo predvsem manjše pasme, ker napadajo iz strahu in tudi ugriznejo iz strahu - preventivno. In teh ugrizov je parkrat več kot ugrizov "nevarnih" pasem, kot jih ti imenuješ. Razlika je samo v posledicah ugriza.

Imel sem rottweilko. Imela je ogromno kilažo (okol 80kg). Kolegova mati se edino tega psa ni bala, vseh ostalih se je. Zakaj? Ker je bil pes pravilno vzgojen in je bil totalno nenevaren za okolico. In tako se je tudi obnašal. Vsedel se je zraven te gospe in se stisnil k njej ter se pustil čohat, čeprav se je gospa na pri prvem obisku tega psa na smrt bala. Po parih obiskih sta bili najboljši prijateljici. In vsakdo, ki je bil v stiku s tem psom, se ga ni bal.

Zato pravim, da nevarne pasme ni. Samo in izključno od lastnika je odvisno, kakšen bo pes.

Rotweiller samica niti teoretično ne more biti težka 80 kg, resnična teža je med 35 do 40kg, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225196 (16387) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451939 (47962) BRBR
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16735031 (29515) Vajenc
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922269 (20518) krneki0001
»

Nevarne pasme

Oddelek: Problemi človeštva
213483 (2994) bremzzi

Več podobnih tem