» »

Kakšna je vaša plača?

Kakšna je vaša plača?

««
3 / 13
»»

vostok_1 ::

You pretty much got it made. I'm happy for you. In če dela, zakaj popravljat.

jan_g ::

Stiriclanska druzina (otroci najstniki), 10 letni kredit za hiso bo kmalu odplacan, imamo en druzinski avto star 7 let, privoscim si tudi kaksno neumnost (gadgeti), pa pri hrani in oblacilih tudi ne sparamo. Konec meseca ob vseh tekocih stroskih/zavarovanjih/varcevanjih/policah ostane toliko, da poleti brez pomisleka sibnemo dvakrat na dopust, pa se na koncu leta se nabereta kaksne dva do tri jurcke ekstra.Za otroke imam tudi ze deponiran denar ranga 40kEUR...kaj bi zelel vec.


Pohvalno, ampak moraš vedeti, da si prej izjema kot ne. Malokatera družina ima odplačano hišo, več deset tisoč evrov prihrankov za otroke, vsi tekoči stroški+dopusti in še par jurjev viška vsako leto. Če štartaš z nule, je to kar težko doseči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Okapi ::

Saj v resnici tudi Buggy ni povedal, koliko so k njihovemu sedanjemu standardu prispevali njegovi in ženini starši (ali stari starši). Ena podedovana parcelica je takoj tistih 40k "privarčevanih" za otroke.

Drugače je pa tako - v tujino gredo večinoma tisti, ki pri nas iz takih ali drugačnih vzrokov niso zadovoljni. In med njimi v tujini večinoma ostanejo tisti, ki so s svojim z življenjem v tujini zadovoljni. Se pravi so v tujini v povprečju tisti, ki pri nas niso bili zadovoljni, v tujini pa so. Ampak to v resnici niti slučajno ne pomeni, da je v tujini bolje kot pri nas, ampak je samo "statistični privid".

Na tehtnico je treba dati tudi vse, ki so bili v tujini, pa so se vrnili. In vse, ki sploh niso šli, ker so pri nas zadovoljni. In tujce, ki so se za stalno naselili pri nas. V Ljubljani živi vsaj pet Američanov, ki ti ob piru takoj razložijo, da je pri nas življenje v povprečju boljše kot v ZDA (jaz poznam dva, napisal sem pa pet, ker si ne domišljam, da poznam vse take;) ).

Drugače pa, kombinacija je morda najboljša. Jaz delam kot freelancer prek italijanske zasebne firme za "Bruselj", živim pa tu.

O.

Buggy ::


Pohvalno, ampak moraš vedeti, da si prej izjema kot ne. Malokatera družina ima odplačano hišo, več deset tisoč evrov prihrankov za otroke, vsi tekoči stroški+dopusti in še par jurjev viška vsako leto. Če štartaš z nule, je to kar težko doseči.


Verjetno sem res rojen pod srecno zvezdo, ker mi je slo dosedaj v zivljenju res kar lepo. Da pa ne bos mislil, da sem kaj od koga dobil senkano..NE..razen mamjsega posojila od zeta, ki smo ga drugo leto vrnili. V zakon je zena prisla s twingotom jaz pa z VW 65 letnik hroscom (pa dvemi kolesi ki so nama jih v LJ ukradli), katerega sem po vojski kupil s prvima dvema placama (80K SIT), da sem lahko hodil ob petih zjutraj na siht v proizvodnjo oken, ki je bila takrat super placana.

So bili casi, ko sem delal tudi v avtopralnici, pa na studentske napotnice vnasal virmane na banki, pa pri Jerovsku delal v skladiscu ter prevozil celo slovenijo od 7-ih zjutraj do 1-ih ponoci. Sluzbe ni bilo ravno za dobit tam okoli 95-98. Kasneje mi je resda uspelo najti sluzbo, kjer sem se redno zaposlil, scal kri na zacetku, delal/ucil tudi od 8ih do 22ih, ker sem zelel obvladati stvari, biti nepogresliv v teamu in za delodajalca koristen.
Ko sem imel neko navidezno varnost glede sluzbe, sem dobil tudi sedanjo zeno, ki je s svojo placo pripomogla, da sva lahko zacela razmisljati malo bolj dolgorocno (kredit). Tudi ko sva imela otroka in zivela v 44m2, sva se vedno drgnila 6 let starega twingota in nisva razmisljala o enoprostorcih ;)

Sreco sem imel s kreditom, mocno znizano akcijsko ceno montazne hiske (Marles), ter ceno parcele, kateri sem kasneje cez leta, ko smo hisko dejansko postavljali spremenil namembnost. Timing smo imeli pravi - ja vec srece kot pameti.

Privarcevana sredstva (za otroke) pa niso moj produkt temvec dediscina (po pokojnem svojcu), ki pa je nisem porabil zase, temvec jo samo predajam naprej, da bo mogoce kaksen zacetni korak mojih otrok lahko bolj odlocen. Za razliko od mene.

BlackMaX ::

ZaphodBB je izjavil:


Zakaj ubil. A ti ko greš na razgovor rečeš, da pričakuješ npr. 1800 bruto :).

Jaz človeka, ki bi mi nekaj palamudil o brutu, netu in raznih dodatkih niti ne bi vzel v službo.

Drugače pa zaslužim - cca 4000€ mesečno bruto, če delam za slovenske stranke. Če delam za tuje stranke, zaslužim 2-3x toliko. Sem pa freelancer.

V povprečju nanese nekje med 2-3k€ mesečno bruto, ker imam rad dolge dopuste.


Zakaj ga nebi vzel?

driver_x ::

Okapi je izjavil:

In vse, ki sploh niso šli, ker so pri nas zadovoljni.


Jaz sem eden takih. Delam za slovensko podjetje, precej dela opravim tudi v tujini (srednja in zahodna Evropa, Amerika, Azija). Plačo (redno, dodatke, udeležbo pri dobičku) imam glede na vaše pisanje v tej temi precej solidno, v podjetju so tudi urejene razmere, tako da sem z delom zadovoljen. Da bi razmišljal o odhodu v tujino, bi mi moral nekdo ponuditi res visok znesek.

<b>klima</b> ::

1. job, malo več kot 2 leti, IT sektor - razvijalec programske opreme, 1300+ neto/mesec, Slovenija.

Sem eden izmed tistih z optimističnim pogledom na svet, na splošno zelo zadovoljen z življenjem in delom v Sloveniji, zato tudi ne pomislim da bi kdajkoli odšel v tujino.

Karaya 52 ::

Buggy je izjavil:

Slovenija = zapor. Samo v krsti me nazaj pripeljejo.


Jaz pa sem bil vedno preprican kako nam je v tej mali dezelici lepo...nekaj zgleda ne stima :(


Lepo, da tako gledaš na SLO, a v tako enodimenzionalnem SLO gospodarstvu jih mnogo obtiči v zoni somraka in njihove ambicije ostanejo nerealizirane.

ZaphodBB ::


Zakaj ga nebi vzel?

Zato ker mene zanimajo ljudje, ki imajo neko določeno lucidnost. Taki se znajo postavit na svoje mesto in ponavadi že iz konteksta situacije vedo kako pravilno ukrepati (v smislu odličen vajenec drži v rokah pravi kos orodja še preden mojster stegne roko po njem). Po drugi strani ne maram ozkogledih oportunistov, ki rečejo X neto, zraven pa po tihem računajo koliko bodo potegnili za prevoz, regres, itd...

Taprav profesionalc ve kako deluje posel in zato govori o bruto zneskih, ker vse ostalo je neprimerljivo.

Gre se čisto za nivo znanja in odnos.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

3man ::

ZaphodBB je izjavil:


Zakaj ga nebi vzel?

Zato ker mene zanimajo ljudje, ki imajo neko določeno lucidnost. Taki se znajo postavit na svoje mesto in ponavadi že iz konteksta situacije vedo kako pravilno ukrepati (v smislu odličen vajenec drži v rokah pravi kos orodja še preden mojster stegne roko po njem). Po drugi strani ne maram ozkogledih oportunistov, ki rečejo X neto, zraven pa po tihem računajo koliko bodo potegnili za prevoz, regres, itd...

Taprav profesionalc ve kako deluje posel in zato govori o bruto zneskih, ker vse ostalo je neprimerljivo.

Gre se čisto za nivo znanja in odnos.


Se zelo strinjam s tvojimi pricakovanji glede novih kolegov v timu. Na drugi strani pricakovat ali zahtevat od strokovnjaka na svojem podrocju, da bo obvladal to naso spreminjajoco davcno politiko, stopnje in izracun place pa je v mnogih primerih nesmiselno. Delavca naj zanima kako bo najbolj pripomogel k uspehu ekipe in kaj bo za to dobil. V zep, saj zivi od tega ne od obveznih prispevkov. Jasno, da govorimo o legalnih oblikah zaposlitve ne o kuverti opranega denarja.

ZaphodBB ::



Se zelo strinjam s tvojimi pricakovanji glede novih kolegov v timu. Na drugi strani pricakovat ali zahtevat od strokovnjaka na svojem podrocju, da bo obvladal to naso spreminjajoco davcno politiko, stopnje in izracun place pa je v mnogih primerih nesmiselno. Delavca naj zanima kako bo najbolj pripomogel k uspehu ekipe in kaj bo za to dobil. V zep, saj zivi od tega ne od obveznih prispevkov. Jasno, da govorimo o legalnih oblikah zaposlitve ne o kuverti opranega denarja.

Da ugotoviš koliko je bruto plača ne rabiš bit ravno računovodja. Od svojih sodelavcev pričakujem tudi, da ne uporabljajo takih poceni izgovorov kot je tvoj.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Roadkill ::

>> Slovenija = zapor. Samo v krsti me nazaj pripeljejo.

Samo še s forumov se te znebimo in smo rešeni.

edit: aja... pa daj si še britof zunaj zrihtaj... Hvala.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

LuiIII ::

Slovenija je za ljudi z normalnimi dohodki in dobro davčno optimizacijo pravi raj v Evropi. OK ne smeš gledati TV-ja, poslušati politikov,... pa si odpravil 90% razlogov za nezdravo življenje.

Invictus ::

Okapi je izjavil:


Drugače pa, kombinacija je morda najboljša. Jaz delam kot freelancer prek italijanske zasebne firme za "Bruselj", živim pa tu.

O.

Definitivno se obnese, saj ima Slovenija najnižje davke za s.p. ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Tudi 80% normirani stroški kar prav pridejo;)

lambda ::

3man je izjavil:

/.../ pricakovat ali zahtevat od strokovnjaka na svojem podrocju, da bo obvladal to naso spreminjajoco davcno politiko, stopnje in izracun place pa je v mnogih primerih nesmiselno. Delavca naj zanima kako bo najbolj pripomogel k uspehu ekipe in kaj bo za to dobil. V zep, saj zivi od tega ne od obveznih prispevkov.

Seveda, in bruto plača je natanko tisto, čemur praviš "kaj bo za to dobil". Če ni sposoben ugotovit koliko približno mu bo neto ostalo od bruto plače, potem že v splošnem ni prav sposoben in je težko kaj prida strokovanjak. Če pa to zna in misli, da je naloga delodajalcev, da to počnejo namesto njega, je pa len. Takega pa tudi nočeš. Ne gre za to, da delodajalci ne bi mogli ali znali - preprosto se jih ne tičejo tvoje družinske razmere.

Govorim o informacijsko pismenih ljudeh. Kar naj bi ljudje, ki iščejo zaposlitev na IT področju, bili.

kozmy ::

Povprečje 1150eur s potnimi + prehrana. Zdr. tehnik, ponavadi 192h mesečno.

kixs ::

Vceraj je bila placa, lahko pogledam na listek kaj pise :))

Bruto 1433,44€

Ni veliko. Glede na delo, pa niti ni tako slaba (IT podpora). Pred nekaj leti je bil neto visji, kot je zdaj bruto - recesija pa to :|

opeter ::

@nubes: in zakaj bi ljudi morali vedeti in jih zanimati, kolikor je njihova bruto, kaj šele bruto 2 plača?

Edino, kar jih mora zanimati je, če jim delodajalec plačuje vse prispevke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jan_g ::

Verjetno sem res rojen pod srecno zvezdo, ker mi je slo dosedaj v zivljenju res kar lepo. Da pa ne bos mislil, da sem kaj od koga dobil senkano..NE..razen mamjsega posojila od zeta, ki smo ga drugo leto vrnili. V zakon je zena prisla s twingotom jaz pa z VW 65 letnik hroscom (pa dvemi kolesi ki so nama jih v LJ ukradli), katerega sem po vojski kupil s prvima dvema placama (80K SIT), da sem lahko hodil ob petih zjutraj na siht v proizvodnjo oken, ki je bila takrat super placana.


Ne, ne, sploh nisem mislil, da moraš komurkoli polagati račune. Hotel sem samo poudariti (glede na debato o odhodu v tujino), da imajo mnogi težave že s tem, da si dobijo ustrezno plačano službo, ki bi jim omogočala življenje srednjega sloja. Se pravi, da ti vsaj ni potrebno vsak mesec skrbeti, ali bodo vsi stroški pravočasno plačani ali ne. In iščejo svojo priložnost izven Slovenije. Jasno je, da ko imaš življenje (predvsem finančno) urejeno, potem je želja po emigraciji blizu nule. Ok, so ljudje, ki imajo tudi druge razloge, ampak mislim, da so v manjšini.

lambda ::

opeter je izjavil:

@nubes: in zakaj bi ljudi morali vedeti in jih zanimati, kolikor je njihova bruto, kaj šele bruto 2 plača?

Edino, kar jih mora zanimati je, če jim delodajalec plačuje vse prispevke.

Ker je razlika med bruto in neto relacija med tabo in državo, ne med delodajalcem in tabo. Sem imel nekoč neto zapisan v pogodbi. Iz tega izhajajo neverjetne anomalije. Kaj se zgodi, ko z novim letom država spremeni davčne pogoje, ti bi pa delodajalcu hkrati povedal, da boš uveljavljal olajšavo za otroka? No, takrat nihče ne ve več kaj in kako ...

Narediš potem tako, da olajšavo javljaš direktno DURSu konec leta in dobivaš vrnjeno preplačano dohodnino (sicer si na slabšem, v kolikor se ne zmeniš naj ti delodajalec ustrezno korigira neto iz pogodbe in ohranja neto). Glede sprememb davčnih stopenj in prispevkov je pa tako, da če je država povišala prispevke, si na boljšem, ker se je delodajalcu bruto zvišal. In vice versa. Skratka razmerje med tabo in državo se v takem primeru prenese na delodajalca (lahko v njegovo korist, lahko v njegovo škodo, odvisno od tega kaj se spreminja).

BlackMaX ::

ZaphodBB je izjavil:


Zakaj ga nebi vzel?

Zato ker mene zanimajo ljudje, ki imajo neko določeno lucidnost. Taki se znajo postavit na svoje mesto in ponavadi že iz konteksta situacije vedo kako pravilno ukrepati (v smislu odličen vajenec drži v rokah pravi kos orodja še preden mojster stegne roko po njem). Po drugi strani ne maram ozkogledih oportunistov, ki rečejo X neto, zraven pa po tihem računajo koliko bodo potegnili za prevoz, regres, itd...

Taprav profesionalc ve kako deluje posel in zato govori o bruto zneskih, ker vse ostalo je neprimerljivo.

Gre se čisto za nivo znanja in odnos.


Legitimni razlogi, vendar se v večini nanašajo na krog že izkušenih posameznikov. Veliko ljudi je kot neobrušen diamant kateri rabi malo dela, da kasneje služil tako kot treba.

Potem je tukaj še varnost delavca pred nespoštljivi delodajalci. Vsak delodajalec hoče šparat in zmanjšat stroške na minimum. Malo ljudi bo spoštovalo tvojo stroke oz. delo, tisti k pa bojo pa svaka čast. Veliko je faktorjev zakaj se nekateri borijo za to neto plačo.

Zakaj pa profesionalec govori o bruto znesku?

Mavrik ::

lambda je izjavil:

opeter je izjavil:

@nubes: in zakaj bi ljudi morali vedeti in jih zanimati, kolikor je njihova bruto, kaj šele bruto 2 plača?

Edino, kar jih mora zanimati je, če jim delodajalec plačuje vse prispevke.

Ker je razlika med bruto in neto relacija med tabo in državo, ne med delodajalcem in tabo. Sem imel nekoč neto zapisan v pogodbi. Iz tega izhajajo neverjetne anomalije. Kaj se zgodi, ko z novim letom država spremeni davčne pogoje, ti bi pa delodajalcu hkrati povedal, da boš uveljavljal olajšavo za otroka? No, takrat nihče ne ve več kaj in kako ...


Jaz bi pa glih mel argument, da je zaradi konstantnega spreminjanja zakonodaje glih neumno se dogovoriti za karkoli drugega kot neto znesek. Ker se stroški življenja ne spremenijo skupaj z novo zakonodajo, je bruto dogovor kockanje s prihodkom na prdec države.

ZaphodBB je izjavil:


Da ugotoviš koliko je bruto plača ne rabiš bit ravno računovodja. Od svojih sodelavcev pričakujem tudi, da ne uporabljajo takih poceni izgovorov kot je tvoj.


Jaz si pa upam trditi da skoraj gotovo ne boš vedel niti za sebe točno izračunati skupek vseh dajatev za naslednje leto v skladu z vsemi spremembami zakonov in vsemi posebnimi pogoji.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

antireal ::

650eur neto/mesec - javna uprava. Od pon - pet od 07.00 - 15.00 naprej od 15.00 - 19.00 hodim v šolo od 19.00 - 21.00 se učim. Med vikendi delam priprave za delo med tednom ter se izobražujem. Dopusta nimam, saj me šef ne spusti. No comment.

ZaphodBB ::

Potem je tukaj še varnost delavca pred nespoštljivi delodajalci. Vsak delodajalec hoče šparat in zmanjšat stroške na minimum. Malo ljudi bo spoštovalo tvojo stroke oz. delo, tisti k pa bojo pa svaka čast. Veliko je faktorjev zakaj se nekateri borijo za to neto plačo.

A ravnokar razlagam, da ne delam s šalabajzerji - pa naj bodo sodelavci ali pa stranke.


Zakaj pa profesionalec govori o bruto znesku?

Zato ker se zaveda koliko odprtih vprašanj in potencialnih nepotrebnih konfliktov sebi in stranki ustvari z nečem tako trapastim, kot je dogovorjanje v relativnih številkah. V kontekstu zaposlencev oz. sodelavcev, je pa zadeva taka - da je skrajno žalostno, če deluješ v gospodarskem okolju in nimaš razčiščenih osnovnih pojmov o tem kako gospodarski subjekti delujejo in razmišljajo. In nenazadnje, lažje je pri pogajanju izpulit 300€ bruto več, kot pa neto.

Jaz si pa upam trditi da skoraj gotovo ne boš vedel niti za sebe točno izračunati skupek vseh dajatev za naslednje leto v skladu z vsemi spremembami zakonov in vsemi posebnimi pogoji.

A smem pogooglat? Nihče ne pričakuje, da moraš poznati vse prispevke in vsa jajca. Pomojem 10% napake ni noben problem in komot zaokrožiš navzgor - pri pogajanjih. Kaj si sploh hotel povedat? Se samo malo obešaš na semantiko in polagaš besede v usta?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

tony1 ::

Prepirali smo se že večkrat, polagam pa na srce: resni ljudje se pogovarjajo o bruto(1) plači.

Običajno v letnem znesku.

Okapi ::

Mavrik je izjavil:

Jaz bi pa glih mel argument, da je zaradi konstantnega spreminjanja zakonodaje glih neumno se dogovoriti za karkoli drugega kot neto znesek. Ker se stroški življenja ne spremenijo skupaj z novo zakonodajo, je bruto dogovor kockanje s prihodkom na prdec države.
Točno tako. Tebe kot "delavca" zanima neto in čisto nič drugega. V pogodbi bi lahko zahteval, da hočeš po plačilu vseh prispevkov in dohodnine imeti XXXX evrov v žepu. V idealnem primeru bi hotel imeti vključeno še čim bolj sprotno prilagajanje inflaciji. Tako nekako recimo, kot pokojnine. Penzioniste zanima izključno neto, in se samo o netu tudi vedno govori, ko je beseda o penzijah.

Na drugi strani seveda delodajalca zanima izključno "bruto bruto", ker ga toliko pač stane delavec. Koliko ostane delavcu, ga v bistvu ne zanima.

V praksi se potem sklepajo različni kompromisi med obema skrajnostma, tudi odvisno od tega, kdo koga bolj potrebuje.

Jaz sem recimo imel za prve 4 leta v pogodbi z italijansko firmo zapisano 5% povišanje vsako leto, letos sem obnovil za 4 leta in je 2,5% povišanja na leto (glede na to, da imamo menda itak deflacijo).

O.

Blinder ::

kixs je izjavil:

Vceraj je bila placa, lahko pogledam na listek kaj pise :))
a (IT podpora). Pred nekaj leti je bil neto visji, kot je zdaj bruto - recesija pa to :|


Recesija tu ni kriva oz. je le izgovor za nižanje plače v vaši firmi: grda resnica je da je raznih računalničarjev čedalje preveč in podjetja ki želijo privarčevati lahko nižajo plače.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mr.B ::

Blinder,
težava je ta da kakršno koli delo potrebuje za kvalitetno izvedbo, minimalno potrebnega časa.
Problem, ki pa je zelo očiten za Slovenijo in ne samo v IT-ju, so pa pogodbe, kjer je itak že vse zmenjeno in dogovorjeno..... Toda če bodo naročniki začeli v pogodbi dodajati resnimi penali, se bodo Slovenka IT podjetja že zmenila za ustrezno ceno, če seveda bodo imela ustrezni kader.. Do takrat dalje se bo adaljevalo.... no nadaljevalo se bo še nekaj časa, dokler ne bodo HRvati postali konkurenčni Slovenskim podjetjem...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejO ::

tony1 je izjavil:

Prepirali smo se že večkrat, polagam pa na srce: resni ljudje se pogovarjajo o bruto(1) plači.

Običajno v letnem znesku.

Ali pa v urnem bruto znesku. Profesionalci smo namreč v obeh skupinah: "salaried", kjer je govora o fiksni mesečni plači (torej tudi fiksni letni), in "for hire", kjer je govora o fiksni urni postavki.

Ravno zaradi kompleksnih in raznolikih davčnih zakonov, ki za posameznike v različnih položajih predvidevajo različne obdavčitve, je že razmišljanje o neto zneskih komično.

Pove se bruto znesek in kaj ta bruto vsebuje, ker si lahko potem vsakdo, ki je sposoben imeti lastne finance pod nadzorom, iz tega bruto zneska izračuna koliko bo to za njega osebno neto. Nihče pa ne more iz neto zneskov izračunati nazaj bruto zneskov, ki so edini, ki delodajalce zanimajo, in edini, ki tretji osebi omogočajo, da si sama zasa izračuna kakšen bo potem njen neto prihodek.

Kot je Zaphod povedal, to je en signal, ki nekaterim šteje pri izbiri bodočih sodelavcev, ker pokaže, da znaš razmišljati kot delodajalec, ker znaš primerjati primerljive stvari na pravilen način in, ker imaš očitno razčiščene nekatere osnovne pojme o osebnih financah. Vse, kar bi lahko dodal je to, da njemu to očitno pomeni veliko, nekomu drugemu pa morda malo ali pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Blinder ::

Kaj tolko kompilicirate. 95% ljudi ne ve razlike med nakazilom na TRR in neto plačo. Vi pa pričakujete od folka da ve da obstajao olajšave itd
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AndrejO ::

Blinder je izjavil:

Kaj tolko kompilicirate. 95% ljudi ne ve razlike med nakazilom na TRR in neto plačo. Vi pa pričakujete od folka da ve da obstajao olajšave itd

Samo od tistega folka, ki se ima za profije.

Blinder ::

Je pa zanimivo koliko podjetnikov nima pojma o teh rečeh. Pa če se greš menit z njimi za plačo ti rečejo nekaj v smislu 600e plače in 200€ malice in potnih stroškov. neto bruto nakazilo itd je njim vse španska vas.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Tudi 80% normirani stroški kar prav pridejo;)

Res je :D ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

AndrejO je izjavil:

Pove se bruto znesek in kaj ta bruto vsebuje, ker si lahko potem vsakdo, ki je sposoben imeti lastne finance pod nadzorom, iz tega bruto zneska izračuna koliko bo to za njega osebno neto.
Zakaj bi se moral ti (kot delavec) truditi s preračunavanjem? Če te delodajalec potrebuje bolj, kot ti potrebuješ njega, lahko mirno ti postavljaš pogoje, vključno s tem, kdo naj se ukvarja s preračunavanjem prispevkov in davkov.

O.

Invictus ::

antireal je izjavil:

Dopusta nimam, saj me šef ne spusti. No comment.

Dopust je treba samo napovedati. To da greš ti na dopust, ki ti ga šef ne odobri, ni pogoj za krivdno odpoved. Pogoj za krivdno odpoved je da greš na dopust ne da bi povedal. V bistvu tolčeš "plave".

http://www.odvetnik-mele.si/odpoved-iz-...
http://www.mojazaposlitev.si/delodajalc...

Malo v študij ...

Sicer pa tole smrdi po mobbingu. Če imaš službo za nedoločen čas, mu povej par krepkih. In poskušaj vmes najti drugo službo ... Lahko pa dobiš celo povišico. Malo izsiljevankja včasih dobro dene ... Tudi za tvojo samozavest ...

BTW. v pogodbi imejte vedno zapisano bruto plačo. Že otrok vam potem lahko dvigne neto plačo, če uveljavljate olajšave. Če imate neto, ste potem za delodajalca cenejši, ker bo upošteval olajšave in vam zmanjšal bruto plačo. Zato sam nikoli nisem uveljavljal olajšav pri delodajalcu ampak konec leta pri državi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Karaya 52 ::

Roadkill je izjavil:

>> Slovenija = zapor. Samo v krsti me nazaj pripeljejo.

Samo še s forumov se te znebimo in smo rešeni.

edit: aja... pa daj si še britof zunaj zrihtaj... Hvala.


Zavrnjeno. Še glasoval bom za najbolj neoliberalno slovensko stranko. Cry me a river.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Pove se bruto znesek in kaj ta bruto vsebuje, ker si lahko potem vsakdo, ki je sposoben imeti lastne finance pod nadzorom, iz tega bruto zneska izračuna koliko bo to za njega osebno neto.
Zakaj bi se moral ti (kot delavec) truditi s preračunavanjem? Če te delodajalec potrebuje bolj, kot ti potrebuješ njega, lahko mirno ti postavljaš pogoje, vključno s tem, kdo naj se ukvarja s preračunavanjem prispevkov in davkov.

Kot že napisano, ker so davki na relaciji ti - država, plačilo pa na relaciji ti - delodajalec.

Če se balinaš z neto zneski, potem prideš do vsaj dveh bizarnosti:

1) Če želim primerjati svojo trenutno plačo s plačo nekoga tretjega pri nekem X delodajalcu, potem bo potreboval poleg neto zneska še celoten roman o liku in delu tega posameznika iz katerega bi za Slovenijo moral pogruntati koliko ima vzdrževanih družinskih članov, katera dodatna zavarovanja si oseba plačuje, da si zniža davčno osnovo in katere druge prihodke ima ta oseba, da bom lahko uganil njen davčni razred in s tem efektivno obdavčitev. Vse to, da si izračunam bruto iz katerega si potem za svoje lastne življenske okoliščine izračunam koliko bi mi prišel neto.

2) Zato, ker navajanje neto zneska v pogodbi pomeni, da se lahko kadarkoli v davčnem obdobju te okoliščine spremenijo, kar popolnoma neodvisno od vseh dejanj delodajalca vpliva na izračun bruto stroška osebe, kar lahko privede do bizarnih in za eno stran vedno neljubih zapletov, ko je potem potrebno za predhodno leto delai "poračun", kdo je komu koliko dolžen. In ja, če dobiš "novega vzdrževanega člana", potem plačaš manj davka, neto pa ti mora ostati isti, kar pomeni, da bi bil delodajalec upravičen terjati nazaj vse, kar ti bi FURS povrnil preplačane akontacije iz tega naslova, vendar pa samo in izključno iz tega naslova, kar lahko znova zelo hitro postane dejansko kompleksen izračun.

Smurf ::

Sam znate pa zakomplicirati. V bistvu se komot pogovarjas o neto placi, brez izjem, ki ti nizajo davcno osnovo. Seveda na koncu zadeve preracunas na bruto in napises to v pogodbo. Ce tega ne zna naresti vsaka firma, bi me resno skrbelo za tako firmo. Tako, da je na koncu precej trivialno kaj uporabljas. To je, ko se pogovarjas o redni zaposlitvi. Ce pac delas na projektih/storitvah se bos seveda prilagodil stranki in ji povedel koliko jo bo dejansko stalo.

Da pa zaradi takih zadev ne bi zaposlil ljudi pa je malce smesno. Seveda je to popolnoma odlocitev vsakega posameznika, ampak velja tudi obratno. Resni delodajalci ponavadi nimajo takih kapric in zaposljujejo ljudi, ki so v celoti najbolj primerni za posamezno delovno mesto.

kixs ::

Blinder je izjavil:

kixs je izjavil:

Vceraj je bila placa, lahko pogledam na listek kaj pise :))
a (IT podpora). Pred nekaj leti je bil neto visji, kot je zdaj bruto - recesija pa to :|


Recesija tu ni kriva oz. je le izgovor za nižanje plače v vaši firmi: grda resnica je da je raznih računalničarjev čedalje preveč in podjetja ki želijo privarčevati lahko nižajo plače.


V bistvu sem zdaj v drugi firmi in delo ni enako kot v prejsnji. V prejsnji nas je veliko izgubilo sluzbo zaradi pomanjkanja novih projektov. V bistvu sem zdaj, kot tudi sam opazas, lahko zadovoljen s tem, vsaj v tem delu SLO.

Krusell ::

Jaz pa zaslužim okoli 100k €/leto, bruto.

Delo od pon-pet - predavanja, projekti, pisanje člankov.

Machete ::

Pol upam da si vsaj zmanejal Renoja, ker niso to ravno najvarnejši avti in škoda je šparat na avtu pri taki plači.

Krusell ::

Machete je izjavil:

Pol upam da si vsaj zmanejal Renoja, ker niso to ravno najvarnejši avti in škoda je šparat na avtu pri taki plači.


@ Upam, da je sarkazem evidenten in leti na našo 'akademsko elito'

Machete ::

Ups, dejansko nisem razbral sarkazma. Se posipam s pepelom in z zanimanjam spremljam 'mavrični samorog' temo naprej :)

Cervantes ::

Imam 1100 penzije neto.
Resno razmišljam o tujini. Sejšeli, Barbados...

kixs ::

Js en bi samo razmisljal...

trancer01 ::

Blinder je izjavil:

Sej imaš neke statistične podatke, mediana kake 800-850EUR, povprečje nekje 1050EUR.

Nekdo ki ima 1000EUR neto, od katere z dodatki za nedeljo nočno nadure nanese na 1500EUR.. ima še vedno 1000EUR plače načeloma, razen če niso tej dodatki le dobra volja delodajalca (torej da ni dolžan jih dat).



Redni izmenski dodatki se štejejo v neto plačo in se upoštevajo tudi pri penziji. Za nadure pa nisem prepričan. Drugače pa dobim dobrih 1000 EUR neto plače + malica + prevoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Blinder ::

Ko se primerja plače kot v tej temi v smislu "kolikšna je vaša plača" je bolj pravilno govorit o plači brez dodatkov.
Nekdo ki ima 1000€ neto po mojih kriterijih ima boljšo plačo kot nekdo ki ima 900€ neto + 200€ dodatkov zaradi nočne izmene, nadurnega dela itd.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Okapi ::

Kako dobro plača ima šele tisti, ki dobi minimalca in mu ni treba nič delati:))

St235 ::

trancer01 je izjavil:

Blinder je izjavil:

Sej imaš neke statistične podatke, mediana kake 800-850EUR, povprečje nekje 1050EUR.

Nekdo ki ima 1000EUR neto, od katere z dodatki za nedeljo nočno nadure nanese na 1500EUR.. ima še vedno 1000EUR plače načeloma, razen če niso tej dodatki le dobra volja delodajalca (torej da ni dolžan jih dat).



Redni izmenski dodatki se štejejo v neto plačo in se upoštevajo tudi pri penziji. Za nadure pa nisem prepričan. Drugače pa dobim dobrih 1000 EUR neto plače + malica + prevoz.


V bistvu vse kar sodi v BRUTO (torej znesek od katerega se plačujejo prispevki) šteje v penzijo/bolniško...
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322772 (19499) BigWhale
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10529635 (23616) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12532549 (29524) Matko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15833111 (28195) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422924 (20377) St235

Več podobnih tem