» »

Hitrosti DVD pogonov

Hitrosti DVD pogonov

Crimson_Shadow ::

Torej, zanima me, katere računalniške DVD pogone uporabljate in ali navedeni DVD pogon podpira različne hitrosti in katere, seveda? Napišite polno ime pogona.

Sam imam PIONEER DVD - 116 V1.22. Deluje samo v "polnem", 40x načinu. ;((

Najbolj pa me jezi, ker Nerov DriveSpeed sploh ne more zmanjšati hitrosti vrtenja ploščkov ampak vedno deluje s polnimi "obrati", 40x hitrostjo. To je precej nadležno in moteče, še posebno pri poslušanju mp3-jev iz cedeja kot tudi pri poganjanju iger. Poleg tega ne bi rad, da bi mi nekoč v prihodnosti razneslo CD v pogonu. Pa naj bo to original ali kopija česarkoli.

Najbolj absurdno pa je dejstvo, da ta pogon (Pioneer DVD - 116) sploh ne podpira enkratne hitrosti (okoli 8x hitrost CD ploščkov) za DVD ploščke? To bi vendar moral podpirati prav vsak DVD pogon, tudi tisti, ki so namenjeni za računalnike!

black block ::

ja apn so tile PIONEERJI fuul apn nabav kakšen SAMSUNG to je zakon prot nemu, jaz sem mel 115 in 116 ma kakšna apna glasna!!

TheJack ::

Torej, jaz imam Toshibo SD-M1612 (1004). Nero Info Tool pravi, da podpira hitrosti 48x, 32x, 20x in 8x. Je pa drugače dokaj tiha, pa čeprav zna pri nizkih obratih precej zavibrirati, kar je verjetno posledica tega, da je pogon v ohišje vpet preko tračnic (evo, sem po dolgem času le našel chieftecovo slabo stran...:D ). Pri tem je gotovo zanimivo, da so pogoni v prejšnjem ohišju (neka generična reč) moteče vibrirali pri visokih obratih, sedaj pa le še pri čisto določenih, dokaj nizkih, takole na uho....

Han ::

Vibriranje je bolj posledica slabo centrirane in neenakomerno obtežene plošče.

Na Pioneer Australia boš našel programček, s katerim lahko upočasniš svoj DVD, da bo ob predvajanju občutno tišji.

iso2000 ::

Imam Pioneerja DVD-106S in sem z njim zelo zadovoljen. V navezi s programom DVD-Rom Utility, ki omogoča zmanjašnje hitrosti je pogon praktično neslišen.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527964 (13723) GrimReaper
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13810261 (7414) reber
»

Kateri CD-RW in DVD pogon kupit

Oddelek: Kaj kupiti
121489 (1228) boštjan
»

DVD

Oddelek: Kaj kupiti
231446 (1072) matter
»

razlike med temi komponentami

Oddelek: Strojna oprema
111489 (1297) Loki

Več podobnih tem