» »

DVD

DVD

gorazd ::

Kateri DVD ROM mi priporočate?

PIONEER DVD106S ali PIONEER DVD116

Gre se mi predvsem za to da bi bil čim tišji in regijsko nezaščiten... A obstaja HACK če sta oba zaščitena?

Čao! :\

matevzm ::

En ima rezo, drugi navaden pladenj. ODloci se, kaj ti je bolj vsec in to vzami. Drugace sta mislim da ista.

Paramedic ::

Neka razlika je še, baje. Nek zvočni izhod zadaj, al kaj. V prid tistega brez pladnja.
BTW: Kje je kak test tega, in če se da hacknat ga?
End transmission.

matevzm ::

Ja, izhod ima mislim da 106S spdif. Samo ne vem, kdo to sploh rabi..

SLOWWWeb.net ::

NAjbolj bi se bilo smoterno vprašat takole,...
Res je tisti ki ima režo mogoče majhen bolje zgleda, ampak mi lahko poveš kje se nabira umaznija, bakterije, kako boš čistil CD pogon, ko se ti bo zasvinala glava [kot sem rekel umazanija se nabira v pogonu in ko se bo gobica tok zasvinala ti bo nekaj svinarije nanesel tudi na glavo-laser,...situacija od tukaj naprej pa je že razvidna kaj te čaka,...mar ne :8)
Skratka jaz bi se odločil za vratca, odločitev pa je na tvoji strani.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

TESKAn ::

Hm, sej lahko tisto gobico tut opereš, če češ:). Men je boli slot - in verzija. spdif je pa digitaln izhod, k ga prklopiš na zvočno kartico. Se tko izogneš šumom, ki nastanejo zarad EM moten v računalu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Matek ::

TY-Team, mam Pioneer 105S z slotom, uporabljam ga intenzivno že eno leto, nikoli očistil gobice, pa je vse še zmeraj super, niti najmanjših problemov.:P

Gorazd, ti kar vzemi tistega s slotom, ker bolj kul zgleda, pa še cd lahko takoj not vržeš, in nič ne rabiš čakat, da se vrata ven prpelejo.;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Han ::

Tu najdeš regijsko nezaščiten firmware...

DVD Infomatrix je odlično izhodišče za spoznavanje DVD sveta, kjer boš našel tudi nepogrešljivi DVD Genie.

DVD Utility program za Pioneer DVD-116, DVD-106S in DVD-A06S pogone pa omogoča naslednje:

1. Spremembo hitrosti pogona (Quiet / Performance mode, hitrost DAE)
2. Nastavitev regije
3. Nadgradnjo strojne kode (firmware) v Oknih

mich ::

Oba zgoraj našteta sta full glasna, pišem iz izkušenj sploh pa 106s.
Kupi TOSHIBO ,ki je tišja za 50%!!
mich

Boky ::

Sam imam model 105 ki zaenkrat dela brez problema. Poznam pa 3 ljudi ki imajo 104-ke in enega, ki ima model 114. Pri vseh je zacelo v DVD-ju pokat. Zgleda da poka takrat, ko pogon kakega cd/dvd-ja ne more prebat in znizuje hitrost vrtenja. Zgodi se tudi, da dolocenih cd/dvd-jev doloceni pogoni nocejo prebrati(eden enega drugi spet drugega). Moj, ki je najmlajsi dela zaenkrat ok in tudi prebere vse kar v njega potisnem, ampak glede na to, da se je ze vec ljudi pritozevalo cez pioneerje, bi jaz v tem trenutku kupil raje Toshibo.

BustA ::

mam 115 in je ful glasen! Ko das not dvd/cd se zacne vrtet ko mal smotan>:D
Ti ga ne priporočam, slišal sem pa da je 116 manj glasen, še manj glasna pa je toshiba
Devide Et Impera

Vegetto ::

POZDRAVLJEN! PRIPOROČIL BI TI TISTEGA Z REŽO, MORDA JE RES MANJŠA RAZLIKA V CENI MED TEM IN TISTIM Z PLATO, A JE S TEM MANJ TEŽAV, POLEG TEGA PA ŠE LEPŠE IZGLEDA V OHIŠJU. TOREJ TO JE MOJE MNENJE. ODLOČITEV PA JE ŠE VEDNO TVOJA. LP:D
Vsaka stvar ima svojo dobro stran, vendar tudi slabo stran.
Torej,če je težava, potem je za njo tudi rešitev.



ferjan ::

torej Toshiba ali Pioneer 106s

pluse in minuse prosim.
Moje zahteve pa so...čim hitrejši, čim tišji, čim cenejši, bere vse cd-je (tako kot teac), spdif, podpira DMA prenose...:\

js ::

js mam pioneer 104 pa mi tud poka. pa še ko gledam filme mi šteka.;((

Boky ::

Neglede na to da je v prejsnjem Monitorju zmagal Pioneer 106 bi se jaz verjetno odlocil za Toshibo. Na monitorjevem testu se je zelo dobro odrezal tudi Samsung, ki edini na testu ni imel regijske zascite in tudi deloval je precej tiho.

Han ::

Pioneer 106S (in 116) deluje v "Quiet" načinu zelo tiho. Toshibe sicer še nisem slišal, a sem prepričan, da je bolj glasna. Pa še težava je z modelom, ki ima 1002 firmware, saj zanj ni na voljo regijsko nezaščitenega...

Pioneer bere vse znane standarde, tudi DVD-R in DVD-RW. Podpira ATA-4 (Ultra DMA 66) in ripa glasbo 2x hitreje kot Toshiba.

Boky ::

Saj upam(za svoje dobro) da se je pioneer pri modelih 105(115) in 106(116) kaj popravil. :))
Btw a ve kdo, ce obstaja kak program za spremembo hitrosti pogona za model 105 ?

Paramedic ::

Js iščem firmware 1.22 RPC1 za Pioneerja 116. Tam na oni strani ga ne morem dobit, ker ni povezave poštimane. A mi ga kdo pošlje?
Če ga bo naj prej pove, da jih ne bo 10 na račun prišlo :D.
End transmission.

Han ::

Trenutno res ne dela. Povej kam pošljem - doma sem do 20h.

Paramedic ::

Ja na moj email, ki pa je drugač zapisan tut med mojimi podatki.
End transmission.

Han ::

Ok, prihaja... :)

Paramedic ::

BTW: kolk pa je to veliko? Da vem kolk cajta si morm počakat :)
End transmission.

Paramedic ::

Glih dobu. Thanks.
End transmission.

matter ::

Uzem 106S. Pa DVD utili kjer daš quiet mode. Ga ne slišiš pikce. Maš tut 1.09 flsah kje pol ni več regijsko zaščiten. Z dvd utility ga flešaš v windowsih. Tko da ni panike. Nardi u 25 sekundah.
Priporačam ga, iz lastnih izkušenj. Lahk ti pa tut povem da pazi kake CD je not daješ. Moj je bil čist mal počen pa mi ga je not razfakal. Pol sm odpru je pršu vn, tko da vse dela normalno. Verjetno je mal umazanije ostal not, ampak zaenkrat se ne pozna nič. Je pa dobr da maš quiet mode. To ti dela pol s 25 x hitrostjo, tko da ne po kr tko poču .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker, kako zakaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
311707 (1290) perci
»

dvd enota

Oddelek: Kaj kupiti
14932 (768) mobisuxguru01
»

DVD ///// CDRW

Oddelek: Pomoč in nasveti
141405 (1222) Kriko
»

Še en dvd vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
71077 (988) MTB
»

razlike med temi komponentami

Oddelek: Strojna oprema
111419 (1227) Loki

Več podobnih tem