» »

Kateri CD-RW in DVD pogon kupit

Kateri CD-RW in DVD pogon kupit

pesekstyle ::

Stvar je naslednja. Imam namen kupit nov računalnik, saj je moj že kr veliko star. No in edina stvar, ki me zanima je kateri DVD in CD-RW pogon je dober, ker se nebi rad zafrknil. Da ne bo kdo razumel, da hočen imet vse skupaj v eni enoti. Niti slučajno! Rad bi kupil kvalitetno, pa tudi cenovno primerno. Z Pioneer-om ma moj kolega ne preveč dobre izkušnje, ker ga je čez čas začel zabavati. Pogon je načase norel, ni želel več brati ne CD ne DVD plošč. Ko si vstavil CD v pogon je se kao zagnal, a nato ga je nekaj zablokiralo, le kaj je to krivo!? Al uporabnik al DVD pogon. No, zaj pa mam malo dilemo, za kateri DVD pogon se odločit. No, za CD-RW tu pa se mi niti malo ne sanja kaj bi vzel. Tak da mi dajte svetovat.:8)

sash ::

No ja z pioneerom imam tu jaz (in še nekaj kolegov) podobne izkušnje, da zadeva nekak ne dela ko bi mogla ;(( . Poznam pa osebka, ki ima Toshibin DVD (modela ti ne znam napsat na pamet) in pravi da je kr zadovoljen z njim - no ja tud jaz sem bil z pioneerom prvega pol leta :| zdaj pa nič več. Od pekačov pa tud kolikor spremljam nakupe kolegov se nekako najbolje na dolgi rok od vseh obnese Teacova 40×-na pekarna.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

AngelOfDeath ::

Sam bi ti priporočal:

pekač: plextor
mam 40x teaca ki pa je poden od podna

dvdrom pa imam pionirjev slot-in in mi že več let brezhibno deluje (tok, tok, tok).

Soulforged ::

tud jst nameravam v kratkem kupit nov dvd in cd-rw in sem si pri mlacomu že ogledal tole dvoje:

dvd: PIONEER DVD119 16X/40X IDE 13.560 sit
cd -rw: TEAC CDRW 52/24/52 IDE OEM 23.880 sit

En kolega ma pioneerja in mu brezhibno deluje več kot en let(al celo dva-sej ne vem - u glavnem bp); glede Teaca pa ne vem, al bi blo boljš kupit plextorja?

Kaj pa vi mislte???

AngelOfDeath ::

Soulforged

za 3k več dobiš plexa oem (26k) za 28k pa retail :)

tile Teaci so še samo obris nekdanje kvalitete

Soulforged ::

OK, dobr...pol rajš plexa kot teaca...

Zdej me pa sam še zanima glede DVDja, na mlacomovi strani jih je na ceniku cel kup od pioneerja:
1. PIONEER DVD106S 16X/40X ID 14.280
2. PIONEER DVD116 16X/40X IDE 16.440
3. PIONEER DVD500M 16X/40X ID 12.960
4. PIONEER DVD117 16X/40X ČRN 13.680
5. PIONEER DVD119 16X/40X IDE 13.560

in zdej ne vem kerga bi vzel...in bi kakšna modra beseda zlo prov pršla

Han ::

Toshiba SD-M1712 je relativno tiha, hitra pri branju kvalitetnih CD(RW) plošč, malo počasnejša pri branju DVD+R(W) ter počasna pri ripanju glasbe in filmov.

Tam, kjer je Toshiba počasna, je Lite-On LTD-166S hiter, a tudi bolj glasen.

Ta dva DVD pogona izstopata po tem, da bereta praktično vse, tudi 99 minutne in DVD-RAM plošče. Sony DDU-1612 je prepakiran Lite-On.

black block ::

Samsung SD616T tale je prava bomba pozab na TOSHIBO in na PIONNERJA, glej test DVD pogonov na slo-techu, jaz osebno sem mel pionnerja 104s in 105s težek apn glasno sej hiter sicer je samo glasen k avion pr prjaatlu sem pa 106 vidu isto sranje.

Lp

pesekstyle ::

Bistvo pač je, da mora bit vsak zadovoljen. Stvar pa je v tem, da če že zaj kaj kupim, pol mi naj tudi deluje tak kot jaz to želim. Mora že brat vse cd-je.Saj kolega moj pravi da mu Pioneer ne bere CD-je , ki so posneti v over-burn načino, torej to že odpade. Od CD-RW pa ne pričakujem da mi dela čudeže. Želim samo brezproblemno delovanje. Pri kolegu sem vidu ma zdaj Li-teo-na, pa je ded zadovljen.:)) . Mislim, da si bom kr enakega CD-RW kupil. (48*12*48)če se ne motim.

Boky ::

Mislim da bolj tega: LITE ON 48/24/48

Matek ::

TOSHIBA SD-M1712 16X48 IDE 11.900 14.280
LITE ON 48/24/48 IDE RET 14.200 17.040

Tole vzameš pa je :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boky ::

Tocno to bi vzel, ce bi zdaj kupoval DVD ali/in rekorder!

boštjan ::

Za cd-rw bi jaz vzel plextor 48/24/48 retail.26k


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Kupujem nov računalnik in ne vem katero osn. ploščo vzeti!

Oddelek: Kaj kupiti
6906 (790) nodes
»

Svetujte strokovnjaki!

Oddelek: Kaj kupiti
381441 (1055) nodes
»

Kater CD-ROM?

Oddelek: Kaj kupiti
401736 (1200) Clemento
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361918 (1140) bond007

Več podobnih tem