» »

mailboxde.com

mailboxde.com

««
«
1 / 7
»»

r3dkv1c4 ::

Pozdravljeni,

uporabljam mailboxde.com za kupovanje preko amazon.de in ebay.de, nisem ga pa še nikoli uporabil za nakup v spletnih trgovinah, kot so mindfactory.de in hardwareversand.de in podobne.
Zanima me, kakšne izkušnje imate s temi in drugimi trgovinami v nemčiji glede pošiljanja preko mailboxde.com?

Hvala za odgovore, lp
  • spremenil: r3dkv1c4 ()

opeter ::

Hvala za to stran, sploh nisem vedel za tole, da je taka možnost. Pa je pol to cenejše, kot v primeru, da bi npr. Amazon poslal?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r3dkv1c4 ::

opeter je izjavil:

Hvala za to stran, sploh nisem vedel za tole, da je taka možnost. Pa je pol to cenejše, kot v primeru, da bi npr. Amazon poslal?

poštnina na amazonu ni poceni....velikokrat se pa zgodi, da ne pošiljajo v slo in potem je tole super opcija, poštnina je pa nekaj €

Obstaja še:
http://www.cheaperandmore.com/

ki je po funkciji enaka.

huelz ::

Sem uporabil za notebooksbilliger brez problema

Runnagain ::

hardwareversand.de kakopak pošilja tudi v Slovenijo, in sicer poštnina znaša 10€...kar je ceneje, kot mailboxde.com.

LeQuack ::

Večkrat uporabil, zmeraj brez težav.
Quack !

r3dkv1c4 ::

Runnagain je izjavil:

hardwareversand.de kakopak pošilja tudi v Slovenijo, in sicer poštnina znaša 10€...kar je ceneje, kot mailboxde.com.

vem da pošiljajo v slo za 10,99€

nisem ciljal konkretno na njih ampak, če si že pikolovski sem mislil točno to stran:

http://www.mobilebomber.de/

si zdaj srečen, zdaj pa mi podaj konkreten odgovor ali pa nehaj trolat

Master_Yoda ::

hardwareverstand ima 19.99 eur postnine v slo. Vsaj toliko pise na njihovi strani.

r3dkv1c4 ::

Master_Yoda je izjavil:

hardwareverstand ima 19.99 eur postnine v slo. Vsaj toliko pise na njihovi strani.

10,99 € shipping costs

konkretno ob mojem naročilu

ne vem kje si ti našel 19,99, je pa odvisno od velikosti in teže paketa

Master_Yoda ::

Salabajzerji imajo napisano da je 19.99 ce imas na Angleski jezik nastavljeno, ce pa imas nemskega pa kaze 10.99 :D.

In ce bi to vedel bi ze par stvari pri njih vzel, ker sem mislil da je 20 eur postnine :D.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

LeQuack je izjavil:

Večkrat uporabil, zmeraj brez težav.

Kako je v primeru težav (dobiš nedelujočo/napačno robo) ?

r3dkv1c4 ::

Master_Yoda je izjavil:

Salabajzerji imajo napisano da je 19.99 ce imas na Angleski jezik nastavljeno, ce pa imas nemskega pa kaze 10.99 :D.

In ce bi to vedel bi ze par stvari pri njih vzel, ker sem mislil da je 20 eur postnine :D.

jaz vedno naredim kao naročilo, do koraka, kjer vidš kakšen je strošek pošiljanja......šele potem se dokončno odločim.

Drugače je pa prevajanje drago;)

mimo ::

Js bi pa uprasal, kako mi lahko zagotovijo da bo s paketom vse vredu , kam se potem obrnem ce posljem paket do njih dobim ga pa ne.skratka client protection.
Skrbi me , vseskupaj mal predobro zgleda da bi blo res.Kupil bi prenosnik prek noteboosbilliger.de pa je vreden 500 eu., ali lahko zaupam toliko vredno posilko? Hvala

amacar ::

Js sem naročil dva iphona za 1300€, pa je prišlo bp.

Runnagain ::

Naročil dva prenosnika za 500€, nobenega problema.

mimo ::

Imam ta naslov:
Mailbox.de e.K.
Janez Novak, ID 4****
Aussere Webstr. 57
0**** Zittau
(to je naslov k sem ga dobil preko mailbox.de)
Zdej bi se pa registriral na notebooksbilliger.de, amapk nevem kako naj vnesem podatke pravilno da bo normalno prislo do tega naslova ki sem ga dobil od mailboxde in da bodo vedeli iz tega naslova normalno poslat. v emailu ki sem ga dobil od mailboxde pa piše da moram vedno navest in svoj ID in mailboxde.com (kam naj to vpišem?)
Hvala že vnaprej :)

r3dkv1c4 ::

mimo je izjavil:

Js bi pa uprasal, kako mi lahko zagotovijo da bo s paketom vse vredu , kam se potem obrnem ce posljem paket do njih dobim ga pa ne.skratka client protection.
Skrbi me , vseskupaj mal predobro zgleda da bi blo res.Kupil bi prenosnik prek noteboosbilliger.de pa je vreden 500 eu., ali lahko zaupam toliko vredno posilko? Hvala

Vse piše v pogojih.

drugače pa, do danes nikoli nobenih težav.....tudi pri 1k + vrednosti v paketih.

Skratka, same dobre izkušnje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Runnagain ::

mimo je izjavil:

Imam ta naslov:
Mailbox.de e.K.
Janez Novak, ID 4****
Aussere Webstr. 57
0**** Zittau
(to je naslov k sem ga dobil preko mailbox.de)
Zdej bi se pa registriral na notebooksbilliger.de, amapk nevem kako naj vnesem podatke pravilno da bo normalno prislo do tega naslova ki sem ga dobil od mailboxde in da bodo vedeli iz tega naslova normalno poslat. v emailu ki sem ga dobil od mailboxde pa piše da moram vedno navest in svoj ID in mailboxde.com (kam naj to vpišem?)
Hvala že vnaprej :)


Jaz imam takole:

 Vnos naslova od mailbox.de na notebooksbilliger.de

Vnos naslova od mailbox.de na notebooksbilliger.de



Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

Dzhimen ::

Zanima me, če je kdo naročal kake komponente pri mindfactory preko mailbox de?

Naročil bi matično, proc, rame, SSD in HDD bi poslal na naslov v nemčiji, pa da mi pol mailbox de prepošlje zadevo v Slovenijo.
Kot sem od oka približno računal naj bi prišlo za mailbox nekaj pod 20€ plus kar je poštnina mindfactory znotraj Nemčije. A bi kdo vedel koliko to je?

Je kdo kdaj naročal podobne stvari pa mi mogoče zna povedat koliko bo strošek pošiljanja vse skupaj?

Hvala! ;)

amacar ::

Ja so že naročali (v temi o mindfactory), če kupiš iz mindfactory po 12 zvečer je poštnina po nemčiji zastonj, tako da lahko praktično prideš ceneje skozi kot prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Dzhimen ::

Pol loh računam da bo vse skp poštnine manj kot 20€, če naročim po polnoči?

amacar ::

Preberi temo: https://slo-tech.com/forum/t584084/p589...
Tale je dal 27€ za 11kg.

Dzhimen ::

Ok, hvala za informacijo! ;)

FireSnake ::

Jaz sem kupil damo grafično kartico iz mindfactory. Vse je šlo skozi brez problemov.
Strošek dostave je bil 20€
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

Jaz sem naročil stol iz Nemške IKEA, pa je bil strošek dostave + processing nekje 30EUR za 25kg stol preko mailboxde.com
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Dzhimen ::

Ok, danes sem tole zadevo dobil na mailbox naslov.

Naročil sem Mini-itx sistem na mindfactory in upal sem, da bo vse to prišlo v eno pošiljko, glede na to da je ohišje zelo majhno (vem da drugače ohišja posebej pošiljajo).

Torej en paket je 0.39x0.33x0.26 m, 3,16 kg,
drugi pa 0.47x0.33x0.16 m, 3,88 kg.

Za vsakega piše poštnina takole:
Total (postage + sum of process. fees + box or other costs): 18,84 EUR

Torej me pride 37,68 € da tole dobim v Slovenijo. Kar je mal več kot sem pričakoval, glede na to da je LeQuack zograj napisal da je plačal 30€ za 25 kilski stol...

A je mogoče kdo že bil v podobni situaciji? Je kakšna rešitev? Pisal sem sicer na mailboxde support, če se da mogoče oba paketa združiti in poslati skupaj al pa karkol podobnega, ampak me samo zanima če mate vi kako idejo kako tole rešit?

Če ne bo druge bom seveda plačal, zarad 15€ me ne bo pobralo, ampak kako se takim zadevam izognit v prihodnje? Preprosto ne kupovat preveč naenkrat, da ne dajo v dva paketa? Al je kakšen workaround?

Hvala. :)

FireSnake ::

Jaz sem vedno že na mailbox dobil en paket.

Tako, da me vsekakor zanima, če boš tole uspešno uspel združiti v en paket.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kaboom ::

Dzhimen je izjavil:

Ok, danes sem tole zadevo dobil na mailbox naslov.

Naročil sem Mini-itx sistem na mindfactory in upal sem, da bo vse to prišlo v eno pošiljko, glede na to da je ohišje zelo majhno (vem da drugače ohišja posebej pošiljajo).

Torej en paket je 0.39x0.33x0.26 m, 3,16 kg,
drugi pa 0.47x0.33x0.16 m, 3,88 kg.

Za vsakega piše poštnina takole:
Total (postage + sum of process. fees + box or other costs): 18,84 EUR

Torej me pride 37,68 € da tole dobim v Slovenijo. Kar je mal več kot sem pričakoval, glede na to da je LeQuack zograj napisal da je plačal 30€ za 25 kilski stol...

A je mogoče kdo že bil v podobni situaciji? Je kakšna rešitev? Pisal sem sicer na mailboxde support, če se da mogoče oba paketa združiti in poslati skupaj al pa karkol podobnega, ampak me samo zanima če mate vi kako idejo kako tole rešit?

Če ne bo druge bom seveda plačal, zarad 15€ me ne bo pobralo, ampak kako se takim zadevam izognit v prihodnje? Preprosto ne kupovat preveč naenkrat, da ne dajo v dva paketa? Al je kakšen workaround?

Hvala. :)


Imas tam storitev "consolidation" - zdruzevanje paketov ... naj ti naredijo nov preracun s to opcijo. https://www.mailboxde.com/pricelist.html
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

LeQuack ::

Ja pakete lahko združiš v enega, seveda plačaš nekaj malega z škatlo in delo.
Quack !

cortez ::

seveda pa more še letno naročnino plačat, če želi združevat pakete.

Annual consolidation fee is 12.50 EUR including VAT.

LeQuack ::

cortez je izjavil:

seveda pa more še letno naročnino plačat, če želi združevat pakete.

Annual consolidation fee is 12.50 EUR including VAT.


Mislim da ne, to je alternativa temu da plačaš vsakič, se pravi letna naročnina in potem na rabiš vsakič plačevati ko dobiš paket.
Quack !

nsa_ag3nt ::

V FAQ-u piše
https://www.mailboxde.com/faq.html#h15s...

How much are the registration and user fees?
None. The address in Germany is without any registration or monthly fees. You will pay just for the transport and the fee for the forwarder for carriage. When you wish for the consolidation of your shipments then you´ll have to pay a fee of 12.50 EUR yearly for this service.


How can I consolidate all shipments?
Shipment consolidation is a paid service and it costs 12.50 Euros for 12 months from its payment. You buy this service by clicking on ,,Buy consolidation for 1 year" button and then you will be able to see on your account the button ,,Consolidate all shipments".
As soon as you´ll get all of your packages to your mailbox in Germany click on the button ,,Consolidate all shipments" and after that they will be consolidated into a box within 1 working day and you will be able to see the final price on your account. At the same time you´ll receive an e-mail with an information about the new consolidated shipment.


Why do you charge the yearly fee for the consolidation of the shipments?
We offered the service to consolidate shipments for the price of packaging materials in Germany in the first four years. It was only feasible to a certain volume of shipments. The employees have monthly worked maximum hours allowed by the law and we still needed to employ more, just for consolidation of shipments. When calculating the German wages and counting to it the 30% of extra pay for night work I found out that the company can´t afford to hire more employees and we have to make radical changes. When I was returnig home at 7 Am after finishing the consolidation of all packages, I decided that for the sake of speeding up the process and even for getting a possibility of hiring other colleagues for these activities we will have to introduce an annual fee.
If you´ve paid for the service and didn´t use it yet then let us know, we´ll pay the fee back to you.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

LeQuack ::

nsa_ag3nt je izjavil:

V FAQ-u piše
https://www.mailboxde.com/faq.html#h15s...

How much are the registration and user fees?
None. The address in Germany is without any registration or monthly fees. You will pay just for the transport and the fee for the forwarder for carriage. When you wish for the consolidation of your shipments then you´ll have to pay a fee of 12.50 EUR yearly for this service.


How can I consolidate all shipments?
Shipment consolidation is a paid service and it costs 12.50 Euros for 12 months from its payment. You buy this service by clicking on ,,Buy consolidation for 1 year" button and then you will be able to see on your account the button ,,Consolidate all shipments".
As soon as you´ll get all of your packages to your mailbox in Germany click on the button ,,Consolidate all shipments" and after that they will be consolidated into a box within 1 working day and you will be able to see the final price on your account. At the same time you´ll receive an e-mail with an information about the new consolidated shipment.


Why do you charge the yearly fee for the consolidation of the shipments?
We offered the service to consolidate shipments for the price of packaging materials in Germany in the first four years. It was only feasible to a certain volume of shipments. The employees have monthly worked maximum hours allowed by the law and we still needed to employ more, just for consolidation of shipments. When calculating the German wages and counting to it the 30% of extra pay for night work I found out that the company can´t afford to hire more employees and we have to make radical changes. When I was returnig home at 7 Am after finishing the consolidation of all packages, I decided that for the sake of speeding up the process and even for getting a possibility of hiring other colleagues for these activities we will have to introduce an annual fee.
If you´ve paid for the service and didn´t use it yet then let us know, we´ll pay the fee back to you.


Aha, zgleda so potem spremenili način, zgleda niso mogl sfolgat. Jaz sem to storitev uproabil enkrat še pred tem in plačal nekej malega za škatlo in delo. Je bolj za zihr rečt že trgovini če lahko vse naenrkat pošljejo, res pa je da to ni povsod mogoče, npr Amazon sploh rad pošlje stvar v ene treh paketih naenkrat.
Quack !

Dzhimen ::

yes, I understand you.
This problem happens quite often.

However I made a preliminary calculation for you, if we consolidate and send your 2 shipments :

Processing fee for our service for each your shipment is: 4,10EUR
Consolidation box: 1.46EUR (depending of the size of this box) - I guess our M box.
Consolidation request: 3,00EUR
Postage to Slovenia for shipments up to 10kg: via DP 18,74EUR or via UPS 16,77EUR

The total price is: 31,40EUR/DP or 29,43EUR/UPS.

Feel free to contact me in the case of any questions.

Sincerely,

Lucie Laláková


____________________________________________________________


To sem dobil odgovor. Tko da lah bi me pršlo 8€ cenej recimo, pa sm reku da kar posebi plačam, da ne bom kompliciru, pa še kak dan prej bom dobil zadevo...
Za naprej pa je mogoče vredno tud na to študirat. :D

r3dkv1c4 ::

FireSnake je izjavil:

Jaz sem vedno že na mailbox dobil en paket.

Tako, da me vsekakor zanima, če boš tole uspešno uspel združiti v en paket.

Mailbox nima nobene veze s tvojim naročilom.

Mailbox samo opravlja paketno storitev in sprejme ter odpošlje toliko paketov, kolikor jih naročilo vključuje.

IMO maibox ni kriv za to in ne bo želel o tem slišat nič.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

MrStein ::

A obstaja podobna storitev za Avstrijo?

En TV ugodno pošiljajo samo v Avstriji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

r3dkv1c4 ::

MrStein je izjavil:

A obstaja podobna storitev za Avstrijo?

En TV ugodno pošiljajo samo v Avstriji.

Pošlješ si ga v Wagno na pošto...se zapelješ tja in ga prevzameš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Vaseer ::

mailboxde.com ima med Prohibited & Restricted Goods napisano tudi "...LCDs over 21 inch...". Na Mindfactory sem nameraval naročiti 27'' ekran.
Je kdo že naročal 21''+ ekran/TV prek mailboxde in ga tudi dobil?

Ales ::

Z *rdečo* imaš napisano, da ne gre... pa sprašuješ, če gre..? Resno?? :))

Vaseer ::

To naredi življenje v Bananastanu, kjer papir prenese vse. Sem že dolgo nazaj spoznal, da je, kljub napisanemu "pravilu", dobro še dodatno vprašat. Škodi ne, stane me pa tudi nič ne in pogosto se da kaj zmenit kljub napisanim "pravilom" :)

Ales ::

Sori, ampak Slovenija nima s tem nobene blage veze. :)

Se pa kjerkoli v svetu da marsikaj z marsikom zmenit, ampak v tem primeru skoraj zagotovo ne na Slo-techu...

MrStein ::

Pozna kdo kaki drug servis, ki bi monitorje tako prepeljal v Slovenijo, iz Nemčije?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gapicek ::

Ali pa kolesa, glede na to, da ima mailboxde restricton for bikes..?

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Pozna kdo kaki drug servis, ki bi monitorje tako prepeljal v Slovenijo, iz Nemčije?

www.mygermany.com podpira monitorje (in še kaj drugega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Ima še kdo težave pri plačilu na mygermany.com ?
Pred dvema tednoma je tistih 1 EUR šlo brez težav, zdaj pa bi plačal za poštnino, pa ne gre nikakor. Poskusil z več različnimi karticami, na različnih PC-jih.
Support se v 24 urah še ni odzval.

Napaka na strani za plačilo je v stilu "the financial institution has declined..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

umetnic ::

MrStein je izjavil:


www.mygermany.com podpira monitorje (in še kaj drugega)

Slednji si edino vzamejo bistveno več časa za kreacijo naslova, saj ga kreirajo ročno po 1Eur PP avtorizaciji. Pri meni traja že več kot 24h, sem pa dobil mail z njihove strani, da bo najkasneje do jutri..
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

MrStein ::

Meni že dva dni niso sploh odgovorili. Ti si plačal preko PayPal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

umetnic ::

Yep, PP.
Evo, '29 June 2018 at 16:53' sem od njih dobil mail z dodeljenim DE naslovom;

Ime priimek Mygermany
Nordstrasse 5
99427
Weimar
Deutschland

Potrebovali so torej cca dobrih 48h za aktivacijo.

V istem času je Nexus 7 naročen na ebay.de in preposlan preko mailboxde.com že skoraj na mojem slovenskem naslovu. A Mygermany morda ponucam naslednjic...upam, da ti odgovorijo čimprej.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

MrStein ::

So odgovorili, naj poskusim še enkrat in zdaj je šlo.
Prej mi recimo sploh ni pokazalo tistega "poslali vam bomo kodo na SMS", ampak kar takoj zavrnilo.

Jeba, monitor bi lahko zdaj ali jutri že bil tu... zdaj pa bo, upam da v petek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AJHEAT ::

kaj točno je treba ko naročuješ preko mailboxa vpisat v prve tri vrstice?

null



če lahko kdo pomaga, lepo prosim

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466110 (2752) darkolord
»

Preusmeritev paketa iz Nemčije v Slovenijo

Oddelek: Loža
323891 (520) kixs
»

cheaper & more (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216079 (4766) Steinkauz
»

Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov

Oddelek: Kaj kupiti
285862 (2915) pe3c
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211855 (8386) DeeJay

Več podobnih tem