» »

Prekoračitev omejitve in samodejno vklapljanje prenosa podatkov (Simobil/Samsung Galaxy S4)

Prekoračitev omejitve in samodejno vklapljanje prenosa podatkov (Simobil/Samsung Galaxy S4)

TAA66 ::

Živjo,

sem nov/star uporabnik tega foruma in vas lepo prosim za pomoč oz. kakšen nasvet. Danes, ko sem se zbudil, me je na mojem mobilnem telefonu (Samsung Galaxy S4, Android 4.4.2) pričakalo neprijetno presenečenje. Čez noč, potem, ko sem šel spat, sem dobil 3 sms-e od Simobila, pri katerem imam sklenjen paket Orto Bombastik z vključenim 1GB prenosa podatkov.

Prvi sms sem dobil ob 00:04, in sicer da sem dosegel 80% od zakupljene količine prenosa podatkov. Drugi je prišel ob 03:55, češ da sem porabil vključeno količino podatkov, tretji pa ob 04:51, da sem presegel 50MB, ki se zaračunavajo po ceni 0,50€/MB in da so mi znižali hitrost prenosa. Ob 8:55, ko sem se zbudil in videl ta sporočila, sem seveda takoj preveril stanje tako z smsom kot na portalu Moj simobil, in ugotovil, da je ponoči telefon od nekje prenesel za 84€ oz. cca. 380MB podatkov.

Telefona ponoči nisem uporabljal. Podatke sem imel sicer vklopljene, ampak imam avtomatske posodobitve izklopljene oz. me vedno telefon vpraša za dovoljenje za namestitev, če sem priklopljen na kak wifi. Prav tako sem zaprl vse programe. Zjutraj sem potem poklical na simobil, kjer so mi svetovali, naj počakam še kak dan, ker naj bi imeli čez vikend težave z njihovimi števci in je mogoče prišlo do napake. Zato sem šel potem preverit še na števec podatkov na telefonu, ker sem upal, da bo ta pokazal drugačno stanje, ampak sem ugotovil, da mi je preko noči Facebook Messenger sam od sebe porabil cca. 530MB v zadnjih dveh dneh, od tega samo 414kB "v ospredju" in vse ostalo "v ozadju". Sem pa v zadnjih dneh poslal in prejel samo enih 15 sporočil preko messengerja, razen enega v katerem je bil en screenshot z enega drugega telefona, so bila vsa krajša od ene vrstice.

In za piko na i sem danes ugotovil še, da se mi je prenos podatkov, potem ko sem ga zjutraj takoj izklopil, samodejno vklopil, ne vem pa točno kdaj. Sem 100% da sem ga prej izklopil, ampak sem kar naenkrat dobil 2 obvestili s Facebooka. Najprej sem mislil, da sem pozabil vklopljen wifi in da se mi je telefon povezal na kako random odprto omrežje, ampak so bili mobilni podatki vklopljeni. In itak mi je bilo to čudno, mislim saj se podatki ne bi smeli kar sami od sebe vklapljati, sem pa potem na par forumih zasledil, da se je lastnikom S4 to že dogajalo, baje zaradi Samsungove aplikacije Knox, ki je že po defaultu inštalirana na njihovih telefonih in se je itak ne da izbrisati.

In zdaj končno vprašanje, kaj storiti po vsem tem? Seveda mi ne diši, da bi teh cca. 85€ plačal, ampak najbrž mi drugega ne preostane, glede na to, da je moj telefon te podatke očitno prejel, in ne gre za neko napako v števcu/-ih? Kako naj dokažem, da telefona v času, ko naj bi te podatke prejel, nisem uporabljal? Pa še nekaj čudnega sem opazil, tako v mojem primeru kot v nekaterih drugih, o katerih sem bral na raznih forumih - seja, v kateri so se vsi omenjeni podatki prenesli, se je začela točno ob 00:00. Ali je to zgolj naključje ali bi lahko bilo nekaj na tem? Mislite, da če napišem pritožbo, imam kaj možnosti, da bi mi dejansko ugodili? Sam se bojim da ne, ker sem bral že o primerih, ko so uporabniki dobili račune za 700€ in več v podobnih okoliščinah, pa jim je Simobil "velikodušno pomagal" tako, da jim je ponudil plačilo zneska v treh obrokih. Saj vem, da je moj račun napram tem zneskom drobiž, ampak 85€ vseeno ni malo.

Najlepša hvala za vsakršno pomoč/nasvete/neodobravanje/pritožbe/kakršenkoli prispevek.

Luka

GTX970 ::

SGS4 je smartphone oz praktično pc z linux os-jem in touchem za upravljanje.

Firewall potrebuješ, drugače kot vidiš appi kar sami hodijo na net in počnejo neumnosti.V g playu imaš izbrano da se appi updjejtajo samo ročno & ko si na wifi ? Če imaš kak če+uden app moraš še tam označiti enako

https://play.google.com/store/apps/deta...

Zanimivo da se telefon ni povezal preko wifi.


Preveri če nimaš vklopljen update za sistem update OS-ja.

Glede tvojega paketa: se ne da spremeniti tako, da ko porabiš zakupljeno kvoto prenos podatkov izključi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

PINki ::

Prvo zbrisi fb s telefona, nato spisi email simobilu ce ti odpisejo dolg zaradi napake telefona blabla, ce bos neuspesen pa prosi za kaksen popust in vse ustrezno argumentiraj. Seveda ti pa niso dolzni v nicemer ugoditi, le njihova dobra volja je.

Lp

M-XXXX ::

Telefoni že tako lep čas ponujajo omejitev prenosa podatkov. Vklopi. 3s dela ti prepreči kakšne koli dodatne stroške.

menjalnik ::

Kako ti je lahko Messenger porabil 530MB čez noč, če mam jest konstantno vklopljen wifi/3G s sinhronizacijo pa mi čez celi mesec porabi nekih 40MB? Resetiraj telefon, ker se tvojim programom meša, sicer pa vsekakor naredit to kar je svetoval @M-XXXX

TAA66 ::

Firewalla nimam gor, bom poskusil tega na linku. System update imam omogocen samo, ce sem povezan na wifi. "Cudnih" aplikacij tudi nimam namescenih, par igric (Neuronation, 2048, Duolingo), par slovarjev in kaksen app za vreme, nic takega no. Ne vem, ce se da to vkljuciti v paketu, sem pa zdaj (prepozno) vklopil izklop podatkov na telefonu, ko pridejo do 900MB. Do zdaj sem imel nastimano samo opozorilo, ponoci pa mi to itak ni kaj dosti pomagalo, prej pa se mi nikoli ni kaj takega zgodilo. Draga sola za naprej, kaj cem. Glede Messengerja - tudi meni ni jasno, kako je lahko porabil toliko podatkov... Tukaj je en screenshot:



Mislite da bi se splacalo tudi ponastavit telefon na tovarniske nastavitve oz. ponovno instalirat OS?

- se en screenshot. Jutri grem na simobil se pozanimat kaj lahko storim oz. prosit, ce se da kaj naredit glede tega. Upam, da mi rata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TAA66 ()

TAA66 ::

Sem bil na simobilu, kjer so mi rekli, da mi oni na prodajnem mestu ne morejo nič pomagat, in da naj počakam, da pride račun ter potem napišem pritožbo na ta račun, ki naj ga ne plačam dokler ne dobim odgovora na pritožbo. Rekli so še, da mi tako na prvo žogo ne morejo nič rečt, ali mi bojo ugodili ali me bojo zavrnili, da pa itak naj probam in naj detajlno opišem v pritožbi vse, kar se je s telefonom dogajalo. Tako da praktično nič takega, kar ne bi vedel že prej.

GTX970 ::

Kako dolgo imaš telefon ? Opisano stanje se kdaj že zgodilo ?

TAA66 ::

GTX970 je izjavil:

Kako dolgo imaš telefon ? Opisano stanje se kdaj že zgodilo ?


Od avgusta 2013, kupljen pa je bil v Italiji. Ne, prvič se mi je to zgodilo, še nikoli nisem opazil, da bi mi Messenger porabil toliko podatkov, ali pa da bi se mi podatki sami vklopili. Danes pa sem 100%, da sem jih zjutraj ugasnil, in potem dokler nisem opazil, da so spet vklopljeni, telefona nisem tikal.

GTX970 ::

Predlagam da namestiš en clean custom rom brez Samsung bloatware-a.

FB Messenger ne poznam, je v njej kakšen log/dnevnik dogajanja ? Ker 533 mb prenosa je veliko podatkov za sam tekst.


https://www.facebook.com/help/messenger...
How do I report a problem with Messenger?


Ta app meri porabo na ravni aplikacije in je bolj pregleden kot sistemski
https://play.google.com/store/apps/deta...


Enak problem:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TAA66 ::

GTX970 je izjavil:

Predlagam da namestiš en clean custom rom brez Samsung bloatware-a.

FB Messenger ne poznam, je v njej kakšen log/dnevnik dogajanja ? Ker 533 mb prenosa je veliko podatkov za sam tekst.


https://www.facebook.com/help/messenger...
How do I report a problem with Messenger?


Ta app meri porabo na ravni aplikacije in je bolj pregleden kot sistemski
https://play.google.com/store/apps/deta...


Enak problem:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-...


Da bi mel Messenger kak log ne bi vedel, oz. toliko se ne spoznam, je pa definitivno res, toliko podatkov mi ni še nikoli porabil, sem pa zdaj še enkrat pogledal, in mi je danes požrl 311MB, od tega vse razen 15kB v ozadju:



Na FB tech support sem že pisal danes zjutraj, pa sem zaenkrat še brez odgovora. :-(

Preveril sem tudi vse aplikacije oz. procese v task managerju, pa nisem zasledil nič sumljivega. A mislite, da bi se vseeno splačalo ponovno inštalirati OS oz. povrniti telefon na tovarniške nastavitve, za vsak slučaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TAA66 ()

GTX970 ::

Če pri zadnji sliki poscrolaš do konca boš našel opcijo "restrict background data".
Enemu Švicarju (glej xda link od prej) je v 15 dneh ta app pokuril 24 Gb ;((.


Pojdi v settings, apps, fb messenger, clear data/cache, uninstall.Rebootaj telefon in jo ponovno namesti iz g playa.
Prijavi se v fb, drugih nastavitev appa ne spreminaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TAA66 ::

GTX970 je izjavil:

Če pri zadnji sliki poscrolaš do konca boš našel opcijo "restrict background data".
Enemu Švicarju (glej xda link od prej) je v 15 dneh ta app pokuril 24 Gb ;((.


Hm, imam ja gumb, ki pravi "Ogled nastavitev programa", ampak ne morem tapniti nanj, niti ne izgleda aktiven :-/

TAA66 ::

GTX970 je izjavil:

Enemu Švicarju (glej xda link od prej) je v 15 dneh ta app pokuril 24 Gb ;((.


Pojdi v settings, apps, fb messenger, clear data/cache, uninstall.Rebootaj telefon in jo ponovno namesti iz g playa.
Prijavi se v fb, drugih nastavitev appa ne spreminaj.


Faak, proti onemu Švicarju je pa moj račun drobiž :O

Sem naredil tako kot piše v zgornjem citatu. Zdaj pa mi najbrž ne preostane drugega kot vse podokumentirat, naredil sem par screenshotov, pisal na facebookov tech support, še en mail moram napisat na Samsung glede tega njihovega Knoxa in ali je možno, da le-ta vklaplja prenos podatkov po svoje. Vse to in seveda odgovore nameravam vključit v mojo pritožbo, in lahko samo upam, da se me usmilijo. Vas pa lepo prosim, če imate še kakšno idejo oz. nasvet, da ga delite z mano. Hvala tudi vsem, ki ste mi že pomagali.

TAA66 ::

V zadnjih dveh dneh so se mi še dvakrat sami od sebe vklopili podatki. Res ne vem, kaj bi lahko bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838418 (514) bosmla
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540823 (162854) zk_eu
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419760 (9136) Mavrik
»

2gb podatkov šlo v 10 minutah na telefonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
375635 (4265) Magic1
»

WhatsApp bo povsem brezplačen

Oddelek: Novice / Ostale najave
2912445 (10430) smihael

Več podobnih tem