» »

Tožba zoper Nvidio zaradi zavajanja pri specifikacijah GTX 970

1 2
3
4

Lar3s ::

S katerim programom je se da meriti porabo vrama najboljnatancno?

Včeraj sem malo potestiral Dying Lights in na 4k resoluciji (preko DSR)
mi je MSI Afterburner pokazal max porabo okoli 3700MB (torej preko 3.5GB)
GPU-Z pa je pokazal max okoli 3560 MB (še pod 3.5GB). Na tej resoluciji
je igra (nse nastavitve na max) laufala z okoli 25fps, nisem pa opazil
nobenega zatikanja, le delovalo je malo manj gladko kot pri 1080P (laufalo
na okoli 70fps).

Je pa na vseh resolucijah (1080P, 1440P, ...) porabljalo krepko več kot
3300MB.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi še moral nastavit da bi porabo vrama spravil
na čim več (po možnosti na celotnih 4GB)?

BigWhale ::

Jest res ne razumem. Do zdaj so vam te kartice dobro delale in ni bilo tezav in ste srecni igrali. Zdaj, ko je pa tole ven prislo, vam pa stekajo in so sranje?

Hitr dat na bolho za 150 EUR po komadu. Tacga sranja res ne morte met v racunalnikih. :>

Trupl0 ::

jp, kupim za 150€ pa dam še 10€ zraven za benz ;)
If you are going through Hell, keep going !

Lar3s ::

BigWhale je izjavil:

Jest res ne razumem. Do zdaj so vam te kartice dobro delale in ni bilo tezav in ste srecni igrali. Zdaj, ko je pa tole ven prislo, vam pa stekajo in so sranje?

Hitr dat na bolho za 150 EUR po komadu. Tacga sranja res ne morte met v racunalnikih. :>

Glej, nekateri pri porabi vrama preko 3.5GB opažajo zatikanje, nekateri
tega ne opažajo. Če tvoj post leti na mene, jaz sprašujem samo kako kartico
naterati preko 3.5GB (ker meni je ni ratalo) da vidim kako se obnaša moja
kartica.

Da boš pa ti na račun tega vram buga dobil kartico za 150€ pa pozabi, tisti
ki so jezni in se čutijo opeharjene (ali pa vsaj zavedene, ker informacije glede
konfiguracije vrama niso bile dostopne ob izdajo) pa bojo verjento kartico raje
fuknili v steno, kot pa jo prodali za 150€.

m0LN4r ::

Glej, nekateri pri porabi vrama preko 3.5GB opažajo zatikanje,

Za to še uradne izjave nismo vidli, za nasprotno pa ja.
Če bi blo res, bi blo takih reviewov, kot smeti na internetu.

Pa ne mislim na homemade youtube reviewe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

Na moji stari 512MB grafi brez težav igram Dragon Age, Crysis, WoW, Diablo 3, Starcraft II in precej drugih iger. Težava je v tem, da bodo nekateri s povečevalnim steklom prečesavali net in iskali primere, kjer bi lahko GTX 970 vsaj delno "štekala".
Če npr. nekdo najde tak robni primer na netu in potem zabriše kartico v steno, poznam par čudakov, ki so tega zmožni. :D

Lar3s ::

m0LN4r je izjavil:

Glej, nekateri pri porabi vrama preko 3.5GB opažajo zatikanje,

Za to še uradne izjave nismo vidli, za nasprotno pa ja.
Če bi blo res, bi blo takih reviewov, kot smeti na internetu.

Pa ne mislim na homemade youtube reviewe.

Zato pa bi se rad sam prepričal kako je s tem :)
samo z Dying Lights mi ni uspelo priti preko 3.5GB,
vkolikor pa je pa nisem opazil nič čudnega (saj pravim
MSI Afterburner je kazal max 3700MB in nekaj, na OSD
pa nisem opazil tako visoke cifre).

Senitel ::

Lar3s je izjavil:

Zato pa bi se rad sam prepričal kako je s tem :)
samo z Dying Lights mi ni uspelo priti preko 3.5GB,
vkolikor pa je pa nisem opazil nič čudnega (saj pravim
MSI Afterburner je kazal max 3700MB in nekaj, na OSD
pa nisem opazil tako visoke cifre).

Pač naviješ AA tolk visoko kolikor se da (16x?), naviješ DSR kolikor se da in to je to. Moraš pa pri tem športu pazit, da dejansko ne prebiješ 4GB, ker potem se bo pa jasno pojavilo zatikanje. Pa to ne samo na 970 tudi na 980 in ostalih 4GB karticah. Kot sem zgoraj napisal ti programi kažejo porabo rama na kartici ne porabo gpu rama s strani igre. Zato dejansko ne boš videl cifre > 4GB, čeprav igra alocira več od tega.

Lar3s ::

Senitel je izjavil:

Lar3s je izjavil:

Zato pa bi se rad sam prepričal kako je s tem :)
samo z Dying Lights mi ni uspelo priti preko 3.5GB,
vkolikor pa je pa nisem opazil nič čudnega (saj pravim
MSI Afterburner je kazal max 3700MB in nekaj, na OSD
pa nisem opazil tako visoke cifre).

Pač naviješ AA tolk visoko kolikor se da (16x?), naviješ DSR kolikor se da in to je to. Moraš pa pri tem športu pazit, da dejansko ne prebiješ 4GB, ker potem se bo pa jasno pojavilo zatikanje. Pa to ne samo na 970 tudi na 980 in ostalih 4GB karticah. Kot sem zgoraj napisal ti programi kažejo porabo rama na kartici ne porabo gpu rama s strani igre. Zato dejansko ne boš videl cifre > 4GB, čeprav igra alocira več od tega.

No tole me je zanimalo. Hvala, bom probal še nastavit AA v driverjih.

Če prav razumem, če sama igra ne porablja več kot 3.5GB se "morebitno" zatikanje ne bi smelo pojavit,
tudi če sistem še porablja dodatnih 200-300MB vrama. Samo ko bo igra res porabila več kot 3.5GB bi se
načeloma moralo pojavit zatikanje (v kolikor ima/bi imela GTX970 res probleme z vramom). Še enkrat hvala.

Senitel ::

Nekako tako ja. Loviš gap med 3.5GB in 4GB, kjer naj bi se to dogajalo. S tem da, če greš čez 4GB, se bo to definitivno dogajalo. In da si šel čez 4GB ti GPU-Z in podobni tooli ne bodo povedali (Kako si v bistvu prišel do razlike? Si poganjal dva toola hkrati?).
Ampak kot rečeno številka, ki jo ti programi izpljunejo je: poraba s strani OS + poraba s strani igre + poraba s strani driverja in je navzgor omejena na 4GB (oziroma kolikor je rama na kartici).

m0LN4r ::

Za take detajle 970 ni dovolj za konstantnih 60fps z vsync, pa tudi če bi mela 1TB rama. Kdaj vam bo to jasno?
Tiste pritožbe o zatikanju so ravno brez upoštevanja le tega. Pa pitaj boga z kakšnim cpujem oz. v kaki platformi se ta grafa sploh nahaja.

Vglavnem, če bi se šlo za resen problem in ne za neke izjeme 0,01% lastnikov, bi bli ti fakti že vsepovspod in podkrepljeni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

Zato pa mas 2x970 v SLI. Ampak ce majo sam 3.5gb, LOL

Blazz ::

BigWhale je izjavil:

Jest res ne razumem. Do zdaj so vam te kartice dobro delale in ni bilo tezav in ste srecni igrali. Zdaj, ko je pa tole ven prislo, vam pa stekajo in so sranje?

Hitr dat na bolho za 150 EUR po komadu. Tacga sranja res ne morte met v racunalnikih. :>


Verjetno eni razmišljajo tudi malo v prihodnost... lohk da bodo prišli špili (4k etc..) ki bodo res potrebovali več kot 3,5 gb rama.... tle pa dejansko noben ne more res trditi kaj bo čez ne vem cca 1 leto... zato povsem razumem tiste ki whineajo zarad 512 mb , sploh ker ti dejanska uporaba teh dodatnih 512 mega naredi veliko sranje (vsaj tako kažejo testi) in bi bilo bolje če jih sploh nebi bilo nalotanih...

Senitel ::

Dej dol hladilnik in preštej ram čipe in boš videl, da je gor 8 512MB čipov.

Blazz je izjavil:

sploh ker ti dejanska uporaba teh dodatnih 512 mega naredi veliko sranje (vsaj tako kažejo testi) in bi bilo bolje če jih sploh nebi bilo nalotanih...

Izvoli pokazat na test. In test se razume igra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

m0LN4r ::

Nehajte že nakladat, vse je tko kot mora bit in je pričakovano od ene 300-350€ kartice. Tudi v SLI se ne dogaja nič nepričakovanega.



Seveda pa, če zna kdo potrdit pa kr na plano z podatki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Blazz je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jest res ne razumem. Do zdaj so vam te kartice dobro delale in ni bilo tezav in ste srecni igrali. Zdaj, ko je pa tole ven prislo, vam pa stekajo in so sranje?

Hitr dat na bolho za 150 EUR po komadu. Tacga sranja res ne morte met v racunalnikih. :>


Verjetno eni razmišljajo tudi malo v prihodnost... lohk da bodo prišli špili (4k etc..) ki bodo res potrebovali več kot 3,5 gb rama.... tle pa dejansko noben ne more res trditi kaj bo čez ne vem cca 1 leto... zato povsem razumem tiste ki whineajo zarad 512 mb , sploh ker ti dejanska uporaba teh dodatnih 512 mega naredi veliko sranje (vsaj tako kažejo testi) in bi bilo bolje če jih sploh nebi bilo nalotanih...

Ker je seveda 970gtx dovolj za 4k. 4GB rama gor ali dol.
#brezpodpisa

Jarno ::

Verjetno eni razmišljajo tudi malo v prihodnost... lohk da bodo prišli špili (4k etc..) ki bodo res potrebovali več kot 3,5 gb rama....

V tej "4k" prihodnosti bodo zunaj že nove generacije grafičnih kartic, verjetno bodo nekoč tudi take s 6BG in 8GB. Upam, da bodo nove igre potrebovale ta VRAM, ker bo potem res vseeno, če je na rabljenih gor 3.5 ali 4GB (primer, trenutno je skoraj vseeno, če je gor 1GB ali pa 768MB+256MB).

m0LN4r ::

Verjetno eni razmišljajo tudi malo v prihodnost... lohk da bodo prišli špili (4k etc..) ki bodo res potrebovali več kot 3,5 gb rama.... tle pa dejansko noben ne more res trditi kaj bo čez ne vem cca 1 leto...


So bli taki junaki ja, ki so si nabavli zaradi tega 770sli za +600€... Maš prav... Zravn pa še 1kw psu za ziher. Potem pa gremo šparat na cpuju.

V nekaterih starejših igrah poseka gtx 980 (v drugih pa šepa za njo), vključno z ogromnim frame variancom in ostalim zajebom, ki pride poleg.
Potem pa mora verjetno en običen 2500k prežvečit tole.

Get real. 2xMid/high range nikoli nebo high range na dolgi rok.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

Hec, men na radeonu to deluje. A je SLI res tok slabs od xfire?

m0LN4r ::

Kaj to? Definiraj že enkrat nekaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Senitel ::

Truga je izjavil:

Hec, men na radeonu to deluje. A je SLI res tok slabs od xfire?

Glede nato, da se nisi nič pritoževal nad tem:
 7970 Crossfire frame pacing

7970 Crossfire frame pacing


Te je precej težko resno jemat.

m0LN4r ::

Ja tudi 290X CF ima 50% nad 20ms, 970sli pa LE 10%

Lahk da ma v resnici potem 290x 2gb hitrega in 2gb počasnega, če dela slabše kot 970 z LE 3,75 hitrega :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

Senitel je izjavil:

Truga je izjavil:

Hec, men na radeonu to deluje. A je SLI res tok slabs od xfire?

Glede nato, da se nisi nič pritoževal nad tem:
 7970 Crossfire frame pacing

7970 Crossfire frame pacing


Te je precej težko resno jemat.


Ne razumem. Meni to zgleda kot da je na istem grafu narisano za triple buffering? Sploh pa jaz nimam 7970, mogoce moja grafika nima tega problema ker se pozanimam preden nabavim?

D3m ::

Frame pacing so izboljšali z novejšimi driverji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Senitel ::

Truga je izjavil:

Senitel je izjavil:

Truga je izjavil:

Hec, men na radeonu to deluje. A je SLI res tok slabs od xfire?

Glede nato, da se nisi nič pritoževal nad tem:
 7970 Crossfire frame pacing

7970 Crossfire frame pacing


Te je precej težko resno jemat.


Ne razumem. Meni to zgleda kot da je na istem grafu narisano za triple buffering? Sploh pa jaz nimam 7970, mogoce moja grafika nima tega problema ker se pozanimam preden nabavim?

Kaj naj bi imel triple buffering s tem? To pomeni, da je frame iz ene kartice na ekranu za 2ms, frame z druge kartice pa 33ms. Povprečno bo fps 60, realno pa tistega 2ms dolgega sploh ne boš videl. Skratka čisto isti rezultat, kot če enostavno v glavi (ali s hackom) podvojiš fps, ki ti ga pokaže fraps. Pa še prišparaš bistveno.
Kot je D3m sicer omenil, je AMD to z novimi driverji izboljšal. In kot je m0LN4r še pred tem omenil se tretnutno ta variacija giblje okrog 50% (na tistile sliki je v bistvu 100%). Torej lahko iz tistegale oranžnega dela odrežeš spodnjih 25% in zgornjih 25% in imaš današnjo sliko. To je problem z CF in driverji. Nima nič specifičnega z 6970 ali 7970. Zajema vse CF postavitve. Če tega dosedaj nisi opazil, potem je ideja, da boš opazil kar koli glede 3.5GB+512MB na 970 v SLI zlo taka... Optimistična. >:D

Truga ::

Se dobr da si prlepu skoraj 3 leta star graf:

Senitel ::

Še dobro da je moj screen shot od tule. Torej, 2. april 2014 in z Catalyst 14.4 driverji.
Tvoj pa od tule. Torej, 1. avgust 2013 in Catalyst 13.8 driverji.
Go figure... :))

MrStein ::

Senitel je izjavil:


To pomeni, da je frame iz ene kartice na ekranu za 2ms

Kateri monitor pa preklopi sliko v 2 ms?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

D3m ::

Senitel je izjavil:

Še dobro da je moj screen shot od tule. Torej, 2. april 2014 in z Catalyst 14.4 driverji.
Tvoj pa od tule. Torej, 1. avgust 2013 in Catalyst 13.8 driverji.
Go figure... :))


Zanimivo, da so 14.4 beta pokvarjeni napram 13.8

Ali je kaj drugega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Senitel ::

MrStein je izjavil:

Senitel je izjavil:


To pomeni, da je frame iz ene kartice na ekranu za 2ms

Kateri monitor pa preklopi sliko v 2 ms?

To je point. Noben. Torej gledaš 33ms eno sliko, za 2ms pa blinkne druga slika (v najboljšem primeru je to 1/8 vrstic na zaslonu če se update zgodi ravno med refreshom). Ko pa izračunaš povprečje je pa 17,5ms in si ultra zadovoljen, ker imaš 57fps. "Ja, je res, da ste večino časa gledal eno in isto sliko, ampak mi smo zraven zrenderiral še eno, trust us."

D3m je izjavil:

Zanimivo, da so 14.4 beta pokvarjeni napram 13.8

Ali je kaj drugega?

Nevem. Po pravici povedano me niti ne briga. Zanimivo mi je samo to, da nekdo, ki ima "že leta" CF setup tega ni opazil. Pa se je kar dosti pisalo o tem, ko je AMD izdal 13.8. Po drugi strani pa pričakuje, da bo opazil razliko na 970 SLI, ki je noben benchmark ne pokaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

D3m ::

http://www.guru3d.com/articles-pages/am...

Guru malo drugače prikaže.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mitja73 ::

Men se pa skoz bolj zdi da sploh ne igrate iger zarad igre, ampak sam se zato da postas kolk hitro vse skup dela. ;-)

Senitel ::

D3m je izjavil:

http://www.guru3d.com/articles-pages/am...

Guru malo drugače prikaže.

To je spet novejši driver. Poleg tega imaš tukaj problem, da je FPS že tako visok, da dvomim, da je CPU sploh sposoben refreshat igro hitreje (si kje zasledil kateri CPU je uporabljen za test?). Pod 10ms (100+fps) je hudičevo hitro.

D3m ::

Hmmm CPU ni nikjer omenjen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Tu so testiral CF 295x2 X2 ali samo eno 295x2 v enem pci-e slotu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

D3m je izjavil:

Senitel je izjavil:

Še dobro da je moj screen shot od tule. Torej, 2. april 2014 in z Catalyst 14.4 driverji.
Tvoj pa od tule. Torej, 1. avgust 2013 in Catalyst 13.8 driverji.
Go figure... :))


Zanimivo, da so 14.4 beta pokvarjeni napram 13.8

Ali je kaj drugega?

Sej je pejstu. "Mantle crossfire early performance..."

Kot receno, jaz ze precej dolgo furam crossfire, in nikoli nisem imel problemov z njim. Je pa res da ko imam driver ki laufa igre ki jih igram gladko ne upgrejdavam neki brezveze..

Senitel ::

No pa imamo prvi dejaski 970 fail.

Lar3s ::

Senitel je izjavil:

No pa imamo prvi dejaski 970 fail.

Kaj to pomeni ...da dejansko so problemi z GTX970 memory sistemom, ali za to obstaja kak
drug vzrok?

Truga ::

640KB3.5GB je dost za vse!

Senitel ::

Lar3s je izjavil:

Senitel je izjavil:

No pa imamo prvi dejaski 970 fail.

Kaj to pomeni ...da dejansko so problemi z GTX970 memory sistemom, ali za to obstaja kak
drug vzrok?

To je sedaj scenarij, ko driver heuristika faila (špil je bil release-an prejšnji teden). Sedaj pa počakamo na naslednji NV driver release kaj se bo s tem špilom zgodilo.

Lar3s ::

Senitel je izjavil:

Lar3s je izjavil:

Senitel je izjavil:

No pa imamo prvi dejaski 970 fail.

Kaj to pomeni ...da dejansko so problemi z GTX970 memory sistemom, ali za to obstaja kak
drug vzrok?

To je sedaj scenarij, ko driver heuristika faila (špil je bil release-an prejšnji teden). Sedaj pa počakamo na naslednji NV driver release kaj se bo s tem špilom zgodilo.

Torej bo treba skoraj za vsak špil čakat da se driverji optimizirajo da bo delalo brez večjih problemov?
Kaj pa ko GTX970 ne bo več imel driver supporta? ...če je GTX970 nVidiin 'grdi raček' se zna to zgoditi
še prej kot običajno

m0LN4r ::

Tist variance izgine, če vklopiš adaptive vsync na 30fps.
Tisti, ko imajo CF pa teh 80ms spikov tak al tak nebi opazli.
Je pa kruto, da 290x z 4gb pade minimum na pod 30fps že na 1080p neglede in ti niti vsync ne pomaga... average pa komaj malo nad 30.

No sicer, nevem od kdaj ma folk fetiš igrat na manj kot 60fps z vsyncom. Playstation generacija.

Ampak v bistvu, eni še vedno pričakujejo 980 performance od 970ke. Nevem včem je fora tega, saj se lepo vidi, da ne ena in ne druga kartice ne dela brez problemov.
Pa ma 4gb.

Ampak ok, če nekdo uživa z dropi vse do 25fps, naj uživa. Tak človek itak ne opazi frame variance, če mu je tole smooth.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blazz ::

fantje, jaz sem kontaktiral tega Roya iz AMDja glede tega kar oglašujejo po twitterju, da imajo super ponudbo za tiste, ki bi vrnili 970 GTX.

me je zelo nasmejalo...

offer ki sem ga dobil za SLO je:

http://experience.amd.com/iwant4gb/

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/gra...

sedaj sem mu odpisal, da upam da se ne delajo norca in da če lahko dajo resen offer. Čakam odgovor...

D3m ::

Verjetno malo drugače v USA, kot pri nam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

particle ::

Truga je izjavil:


Kot receno, jaz ze precej dolgo furam crossfire, in nikoli nisem imel problemov z njim.


Ti pa si za štose. Dobra ja.

Truga ::

particle je izjavil:

Truga je izjavil:


Kot receno, jaz ze precej dolgo furam crossfire, in nikoli nisem imel problemov z njim.


Ti pa si za štose. Dobra ja.


Ti verjetno res bolje ves ce mam jst probleme al ne. Mi jih prides danes popoldan pokazat?

hojnikb ::

verjetno zate že niso več problemi :)
#brezpodpisa

D3m ::

Če mu dela je to plus.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Je pa menda edini,:)):)) ki mu dela brez problemov

MrStein ::

<ST mode>ja, ker drugi ne znajo nastaviti, a ne?</ST mode>
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožba zoper Nvidio zaradi zavajanja pri specifikacijah GTX 970 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
15733844 (26989) CellarDoor

Vračilo GTX 970 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15726490 (22193) Mavrik
»

GeForce GTX 960 prihaja januarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11424500 (20836) FlyingBee
»

NVIDIA prenosnike spreminja v igričarske pošasti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
2311160 (9122) m0LN4r

Več podobnih tem