» »

Kindle,Kubo ali Nook?

Kindle,Kubo ali Nook?

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

PrihajaNodi ::

thramos je izjavil:

Pol pa beri tiste za 20 $.


V tistih za 20$ je navadno premalo strokovnosti.

Zgodovina sprememb…

zee ::

PrihajaNodi je izjavil:

zee je izjavil:

Ogromno knjig je na travniku v pdf formatu...


Avtorji morajo biti nekako placani za svoje delo, tako da je ta argument povsem bebav. Moja 0.02 S$.



Ah daj nehaj s temi argumenti. Dam za roman 10, 20$, ne dam pa 60$ in vec. Itak vecina pobere Amazon, ce smo ze pri tem.
Znanje mora biti dostopno vsem ne le bogatim.


Ne nakladaj.

Resnicno drage so strokovne knjige. Obicajna cena za elektronsko knjigo (beletristika) je nekje do 10$. 60$ in vec stanejo strokovne knjige, ki jih potrebujes med studijem (ali kasneje v karieri) in si jih lahko bodisi sposodis v ustrezni knjiznici (npr. CTK) ali pa kupis. Sam sem med studijem raje izbral drugo opcijo.

Amazon ponuje tudi Kindle Unlimited, kjer lahko za 10$/mesec preberes skoraj celoten katalog (nekaj sto tisoc naslovov), kar je v kombinaciji s klasiki, ki so na voljo zastonj (projet Gutenberg), vec kot dovolj ctiva tja do konca zivljenja in se prek.

Lahko pa se naprej nabijas v tri krasne, kako da piratski PDF izpadejo grdo na izbranem e-bralniku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mitja73 ::

Samo primer ene trenutno aktualne knjige Wild:
Amazon Kindle cena : 4,99 € v angleščini
MK knjigarna v Lj: 14,99 € - tiskana verzija, mehke platnice in v slovenščini

Gandalfar ::

No, dajte mir s tem prepucavanjem okoli PDF-ja.

Pithlit ::

Ja no, to je edini nodijev argument proti kindlu... tko da se nekako ne da mimo.
Life is as complicated as we make it...

PrihajaNodi ::

Ne ni edini. Slabo odzivnost touch gumbov smo tud omenili.

Joze_K ::

ogromno preštudiral, KOBO Aura H2O - tole izbral glede na moje potrebe,... zelo! zadovoljen.

Pithlit ::

In imaš kindla s knofi. Pravzaprav več teh. Tko kot maš kubota brez knofov. Tko da brezveze. Cena je itak tam-tam.

Imamo pa 3 strani teme prepucavanja s PDF-ji. V stilu: ti proti vsem. No, smo imeli.

Ne preferiram nobenega bralnika. Jasno mi je katere formate podpirajo. In če odmislim lastniške formate (AZW recimo, pa tudi vse ostale) od bralnika zahtevam in pričakujem le da podpira epub in/ali mobi (prc)... poleg raznih txt, rtf, html... kar itak podpira vsak. Karkoli drugega je povezano s kompromisi (razni slikovni formati, recimo... kamor pravzaprav spada tudi pdf). V tem primeru je popolnoma vseeno kaj se kupi. Razen pač bombončkov, ki jih je načeloma treba doplačat... če ti osnovna funkcionalnost ni dovolj. In spet je cena dokaj podobna, za izdelke s podobnimi bombončki.

Kupiš Kindle za 50€ ali Kubo touch za 50€ je... ista pašta, ne glede na to kako obrneš. Paperwhite in Glo enako. Rabiš knofe? Dodaj še kakih 50-100€ pa boš mel še tista 2 kosa plastike. A je vredno al ne je pa stvar osebne preference, ne pa kar univerzalna pomanjkljivost. Enim je vredno dat 100€ več za dva knofa, drugim je pa 50€ povsem zadosti za osnovno funkcionalnost.
Life is as complicated as we make it...

ezikielrage ::

Kaj pa je to za en bralnik, Kubo touch?

Najbolj glasni in pametni so zmeraj tisti, ki sploh ne vejo o čemu blebetajo :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

fantasycamp ::

treba tudi določit ceno jest tam okol 100 evrov res ne grem več 120 če je stvar res top notch pa ima res full dobre pohvale, te dene okol 200 so smešne to je že cena računalnika...

matijadmin ::

Moj glas gre Kindlu. Super zadovoljen s PaperWhite 2 modelom. Polnilec je standarden USB. Ima veliko funkcionalnosti (slovarje, wikipedio, označevanje in beleženje sprotnih opomb, pa še nekaj takih naprednih iz oblaka, ki jih ne maram zaradi zasebnosti), je hiter ... Skratka oh in sploh. Tudi midva z dekletom imava vsak svojega, da se ne bi tepla.

Formate prekucavava v Calibreju.

fantasycamp ::

matijadmin je izjavil:

Moj glas gre Kindlu. Super zadovoljen s PaperWhite 2 modelom. Polnilec je standarden USB. Ima veliko funkcionalnosti (slovarje, wikipedio, označevanje in beleženje sprotnih opomb, pa še nekaj takih naprednih iz oblaka, ki jih ne maram zaradi zasebnosti), je hiter ... Skratka oh in sploh. Tudi midva z dekletom imava vsak svojega, da se ne bi tepla.

Formate prekucavava v Calibreju.


kje si ga kupu?

matijadmin ::

fantasycamp je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Moj glas gre Kindlu. Super zadovoljen s PaperWhite 2 modelom. Polnilec je standarden USB. Ima veliko funkcionalnosti (slovarje, wikipedio, označevanje in beleženje sprotnih opomb, pa še nekaj takih naprednih iz oblaka, ki jih ne maram zaradi zasebnosti), je hiter ... Skratka oh in sploh. Tudi midva z dekletom imava vsak svojega, da se ne bi tepla.

Formate prekucavava v Calibreju.


kje si ga kupu?


V neki naši štacuni prek spleta (kitajc ali nekaj podobnega, tisti trenutek pač najceneje; poguglaj malo, kje je zdaj ceneje). Olupek pa sem naročil iz nemškega Amazona h prijateljici v Nemčijo, pa mi ga je prinesla, ker je bilo precej ugodneje (brez poštnine pa z nekim popustom).

V vsakem primeru pa je e-črnilo daleč boljša izbira od kakršnega koli LCD zaslona (in kompromisov zaradi barv). Sploh ta z osvetlitvijo od zgoraj (PaperWhite).

fantasycamp ::

http://www.saturn.at/mcs/product/KINDLE...

Ok to semi zdi cool!,sam nima formata epub, zanimivo bi blo vedt a se da to kako programirat not?

kobo glo ma epub nima pa mobi!
http://www.saturn.at/mcs/product/KOBO-G...

zee ::

Uporabis Calibre (zastonj) in pretvoris v nekaj klikih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

yayo ::

fantasycamp je izjavil:



kobo glo ma epub nima pa mobi!
http://www.saturn.at/mcs/product/KOBO-G...


KOBO Glo podpira mobi format tako kot ga je podpiral Touch preden je Glo prišel na tržišče, ker je software skoraj enak, le, da se Kobotu ni zdelo pomembno tega napisati.
http://www.mobileread.com/forums/showth...
http://www.ambience.sk/kobo-glo-mobi-su...

fantasycamp je izjavil:


http://www.saturn.at/mcs/product/KINDLE...

Ok to semi zdi cool!,sam nima formata epub, zanimivo bi blo vedt a se da to kako programirat not?

Preberi Method 2

matijadmin ::

zee je izjavil:

Uporabis Calibre (zastonj) in pretvoris v nekaj klikih.


Pa še DRM opucaš mimogrede, če imaš knjigo v epub in zaščiteno s to nesnago. Seveda, le če gre za zakonito izposojo in jo potem izbrišeš.

fantasycamp ::



Goodereader je rekel
overall better e-Reader = Kobo Aura
better PDF experience = T3

fantasycamp ::

En zelo dober review glede Pdf-jev!

aisshta ::

živjo, odločam se za nakup kindla paperwhite, pa me sam zanima mnenje glede oglasov, ima kdo izkušnje s kupljenim kindlom z reklamami? nevem a nej dam rajš 20e več, pa mam mir..? na kolk pogosto se pojavljajo?
sicer pa iščem čim cenejšega, malo pregledujem forume in spletne strani.. pa je vse nekak prbližn podobne cene,
karkoli bo v veliko pomoč:)

kuglvinkl ::

Doma imamo dva, enega z in enega brez. Kar se super, ker se ve, kateri je od koga. In oglasi prav nič ne motijo=se navadiš.
Your focus determines your reallity

St235 ::

aisshta je izjavil:

živjo, odločam se za nakup kindla paperwhite, pa me sam zanima mnenje glede oglasov, ima kdo izkušnje s kupljenim kindlom z reklamami? nevem a nej dam rajš 20e več, pa mam mir..? na kolk pogosto se pojavljajo?
sicer pa iščem čim cenejšega, malo pregledujem forume in spletne strani.. pa je vse nekak prbližn podobne cene,
karkoli bo v veliko pomoč:)


Oglasi so praktično nemoteči. Vidiš jih samo v osnovnem meniju (baner na dnu zaslona) in kadar kidnla ne uporabljaš oziroma je ugasnjen. Vsekakor pametno prihranjenih 20$.

mitja73 ::

Vidiš jih samo kadar ga ne uporabljaš .... se pravi jih ne vidiš nikoli ;-)

MrGTO ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima alternativa Kindle-u, zaradi velikosti. Mama od punce malo slabše vidi, pa bi rada imela večji Kindle, vendar Kindle DX je že v pokoju skoraj...
Kateri od ostalih e-readerjev bi bil najboljši pa večji?

kuglvinkl ::

kaj pa font size?
Your focus determines your reallity

MrGTO ::

Ja, font size je ena rešitev, vendar je nato premalo besed naenkrat na ekranu.
Če obstaja kaj večjega v primerljivi kakovosti Kindlu, bi izbrala raje večji ekran.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Kaj kupiti
1299321184 (3265) brbr21
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142981 (24281) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222412 (15469) ales85
»

Branje knjig na tabličnih računalnikih

Oddelek: Strojna oprema
389525 (8216) enadvatri

Več podobnih tem