» »

Kateri High-End Router za domačo rabo?

Kateri High-End Router za domačo rabo?

habermas ::

Zdaj imam Linksys WRT54GL in Linksys E900, gor je DDWRT pa ne zmoreta več...54ka je prepočasna, E900 se obeša, hitrost gre maks do 45mb...

Situacija: hiša, 2x laptop, tablica, 2x telefon - vse apple naprave, 1x NAS, 1x DVR. Intenzivno vlečenje filmov, gledanje HD contenta, VPN, rabim čimmanjši ping. Internet je T2 optika 100mb

Zahtevam zanesljivost in hitrost, budžet 150 EUR.

Kaj kupiti???
  • spremenil: habermas ()

Goody ::

https://www.smallnetbuilder.com/tools/r...

s kateremkoli na prvih 4 mestih ne boš zgrešil. Men je najbolj všeč Asus.

zrataj4201 ::

TP-link Archer C9, poceni, hiter, zanesljiv.Ne ga navijat, pa ne boš imel nobenih težav.

katimm ::

http://www.bigbang.si/usmerjevalniki-in...

tudi dobra cena znizano :)

Poldi112 ::

Microtik-a poglej.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

habermas ::

Hey Poldi112:

Mikrotik - sem pocekiral - tegale ... http://www.mikrotik.si/mikrotik-integri...
Tale ima 600mhz procesor in 128 Mb rama, chipset je Atherosov...

in tegale ...http://www.mikrotik.si/491-rb951g-2hnd....

Kakšna je razlika med tema modeloma? Kaj priporočaš?

@katimm - tale linksys 7600 ma kar nekaj negativnih reviewjev...da je nestabilen http://www.amazon.com/Linksys-Wireless-...

@zrataj4201 -
kakšne maš kej izkušnje? maš kej težav pri intenzivnih prenosih torrentov?

Poldi112 ::

Performančno izgledata dosti identično:

http://routerboard.com/RB951G-2HnD
http://routerboard.com/RB2011UiAS-2HnD-...

Tako da je bolj vprašanje, ali so ti dodatki ala več portov in zunanja antena dovolj, da ti upravičijo razliko v ceni.
Težko ti pa kaj konkretno priporočam. Platforma mi je simpatična za ceno in mi lepo služi, nimam pa nevem kakšnih potreb.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

dj_uro ::

vw-klub.si

celebro ::

Applova prenosnika ti verjetno podpirata 802.11ac, zato ti priporočam, da gledaš routerje, ki to imajo. Linkani mikrotiki tega nimajo. Pri povezavi na NAS se ti bo kar poznalo, pri 100mb optiki pa verjetno tudi.

rini ::

še en glas za odličnega Asusa RT ac68u, a malo je ljudi, ki namenijo za router 200 eur, a če iščeš high end, je potem to to.

mare92 ::

Sam imam sicer starejšega ac66u, pa je top...

b4d ::

mare92 je izjavil:

Sam imam sicer starejšega ac66u, pa je top...


AC66U imam v sluzbi, kljub precejsnji obremenitvi dela kot mora.

N66U imam doma, kljub obilici naprav nimamo tezav.
b4d.sablun.org

scipascapa ::

n66u navzgor....asus dela dobre routerje.

mepa ::

Sam imam doma že dve leti asus RT-N66U in na njega priklopljenih obilico naprav. Moram reč da router deluje več kot odlično, brez izpadov, redne posodobitve software. Na njega je brez težav mogoče namestiti, če ausovo programje ne zadošča si lahko namestite DDWRT. Pri anni se ga da dobit za 99 €, kar je ugodno. Priporočam.
mepa

shinko ::

Še en zadovoljen uporabnik Asus RT-N66u. Priporočam.

mat xxl ::

Asusa 68 tko.....

habermas ::

Izgleda da zadovoljni uporabniki uporabljajo Asus!

Zdaj se moram samo še odločiti kateri model...

trenutno ne uporabljam nobene naprave, ki podpira AC, zato me zanima tisti ki to imate ali v praksi to uporabljate oz. ali se pozna...?

Hitrost interneta je omejena na 100Mb, se pravi AC pride upoštev samo za prenose med klienti.

Je AC vreden nakupa?

dj_uro ::

misli v prihodnost...
vw-klub.si

celebro ::

Na 802.11n se ti lahko zgodi, da ne boš mogel izkoristiti 100Mb optike: http://www.tomshardware.com/reviews/802...

Runnagain ::

Ima kdo kaj občutka (pa da je celo imel oba dva routerja) kakšna je razlika med legendarnim WRT-54GL, ki ga imam trenutno (DDWRT), in RT-N66U, kar se tiče signala oz. dostopnosti.
Na WRT-ju moram imeti signal dvignjen na okoli 80mW, da pride okrog hiše oz. do stranskih sob.

Če le-tega zamenjam z Asus-om, ali bo signal kaj boljši?

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Razlika v prepustnosti bo blazna , še bolje če vzameš RTN68U !

Runnagain ::

mat xxl je izjavil:

Razlika v prepustnosti bo blazna , še bolje če vzameš RTN68U !


mat_xxl, kaj pa pokritost s signalom? Za hitrost se mi ne gre toliko kot za večjo pokritost s signalom. Kaj pa je razlika med RTN66U in RTN68U?

Aha, verjetno si mislil RT-AC68U, ki ima še 801.11ac. Zaenkrat imam samo eno napravo, ki podpira ta standard (MBA), ampak imam v mreži še en kup 100Mbit stikal, tako da kaj veliko ne bi pridobil, pa glede na to, da je slednji skoraj še enkrat dražji, zaenkrat ne vidim smisla.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

N4m31355 ::

Runnagain je izjavil:

Ima kdo kaj občutka (pa da je celo imel oba dva routerja) kakšna je razlika med legendarnim WRT-54GL, ki ga imam trenutno (DDWRT), in RT-N66U, kar se tiče signala oz. dostopnosti.
Na WRT-ju moram imeti signal dvignjen na okoli 80mW, da pride okrog hiše oz. do stranskih sob.

Če le-tega zamenjam z Asus-om, ali bo signal kaj boljši?

imam wrt-54gl in rt-n65u, pa imam wrt navit na 251mw, asus pa default firmware na 100% in ni razlike v pokritosti..

Runnagain ::

Kakšen je pa naslednji router:
Usmerjevalnik (router) brezžični TP-Link Archer C5, AC1200

Cena je kar ugodna...pa gre gor tudi DDWRT in tomato, tako kot na asuse?

trnvpeti ::

je hudic, ce ne ves, ali zelis imeti router z ddwrt/tomato
ali pa zelis imeti dober doseg
se najbolje za linijo recimo 5/5 in kaksni 3 racunalniki

Runnagain ::

trnvpeti je izjavil:

je hudic, ce ne ves, ali zelis imeti router z ddwrt/tomato
ali pa zelis imeti dober doseg
se najbolje za linijo recimo 5/5 in kaksni 3 racunalniki


Trenutno imam še WRT-54GL z dd wrt ker osnovni SW ne omogoča vsega kar sem potreboval.
Želim imeti najboljši doseg z najmanjšo oddajno močjo.
V bajti je kar nekaj računalnikov in telefonov ter ostalih wifi naprav. Trenutno stanje podeljenih naslovoh na DHCP serverju je okrog 40. V bajti je tudi delno 1GB mreža, NAS, NMT-ji.

trnvpeti ::

a ni bolj pomembno, da poves, kaj ti ne omogoca?

Runnagain ::

trnvpeti je izjavil:

a ni bolj pomembno, da poves, kaj ti ne omogoca?


Narobe si me razumel oz. sem se narobe izrazil. DDWRT mi omogoča praktično vse, sicer ni brez bugov, osnovni SW, ki je bil na WRT54GL prvotno, pa mi ni omogočal vsega.
Sedaj bi rad boljšo pokritost s signalom in nadgradnjo hitrosti.
Želim imeti guest omrežje z omejitvijo hitrosti, ter privat omrežje. Poleg tega router uporabljam še kot stikalo (transport) za IP TV in Siolove BOX-e. Omrežje je eno oz. je omejeno s /24 masko.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

se pravi prioriteta ti je pokritost?
nisi povedal kolk mas linijo in cca kolk sessionov, ali ti sedanji 54gl to folga

a) kupis en mikrotik(giga porti, si omenil)
54gl das drugam kot AP, in bos imel vecjo pokritost

b)pustis sedanji wrt54gl na ddwrt za router+wifi
dokupis UNIFI AP (sem ti linkal gor LR, lahko vzames tudi navadnega)

vse drugo nic kaj(veliko) ne bos pridobil na pokritosti

Runnagain ::

trnvpeti je izjavil:

se pravi prioriteta ti je pokritost?
nisi povedal kolk mas linijo in cca kolk sessionov, ali ti sedanji 54gl to folga

a) kupis en mikrotik(giga porti, si omenil)
54gl das drugam kot AP, in bos imel vecjo pokritost

b)pustis sedanji wrt54gl na ddwrt za router+wifi
dokupis UNIFI AP (sem ti linkal gor LR, lahko vzames tudi navadnega)

vse drugo nic kaj(veliko) ne bos pridobil na pokritosti


Mja, si moram enkrat vse skupaj narisat, mogoče je tole res dobra varianta, glede na to, da praviš, da teli novi routerji nimajo nič kaj dosti boljšega dosega.

Bom še malo razmislil, pa bom potem videl. Hvala za idejo.

trnvpeti ::

v kopru lahko kupis unifi ap
ko bos to nastimal, bos 54gl izklopil wifi, ker ti bo tako dobro delal

OldSkul ::

Vidim da imajo večino stvari out of stock, dobro planirajo zalogo ni kaj.

Han ::

Uporablja kdo Linksys WRT1200AC? Na Newegg ima večinoma dobre ocene...

Nikonja ::

Zdravo, ne pozabit da je tale tvoj Linksys že cca 15 let star router in je še vedno ok ruter ampak za tvojo 100mb linijo definitvno prešvoh. Edino kaj mi ni jasno je ko si napisal da imaš delno 1Gb linijo po hiši kaj pa 100% ni možno z tem Linksysom ker on nima 1Gb port.
Pejd na https://www.smallnetbuilder.com/tools/f... in tamo lahko primerjaš vse ruterje, in gledaj kateri ima najvišji WAN to LAN pretok ker z toliko naprav router bo močno obremenjen z hendlanjem vseg.

Dr_M ::

Se en glas za Asusa.
Nalozis gor Merlinov fw in to je to. Ne rabis nicesar drugega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ombre ::

Mogoče bi tudi kak Buffalo WZR-1750DHP prišel v poštev? Ima isti procesor kot Asus AC68 in enkrat več rama (512 MB). Sam si ga lastim pa gor laufa najnovejši ddrwrt.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

dukedl ::

trnvpeti je izjavil:

v kopru lahko kupis unifi ap
ko bos to nastimal, bos 54gl izklopil wifi, ker ti bo tako dobro delal


hvala za tale link, kolega ploska z ušesi :)
lp dukedl

OldSkul ::

Poročam kakšen bo doseg s tem unifi. Žal s 3 routerji ne uspem dobro pokriti hiše :S Oddajniki so preslabi na mojih routerjih, tako da polagam velike upe na tale unifi LR.

Gapi ::

Ali ima kdo urejen IPv6 preko teh malih routerjev?
No person is rich enough,to buy back his past.

SeMiNeSanja ::

Predvidevam, da ima....samo se nekaj sramežljivo skrivajo ;)

mailer ::

OldSkul je izjavil:

Poročam kakšen bo doseg s tem unifi. Žal s 3 routerji ne uspem dobro pokriti hiše :S Oddajniki so preslabi na mojih routerjih, tako da polagam velike upe na tale unifi LR.
Odvisno od (postavitve) routerjev, gradnje ter velikosti hiše. Tile Asusi so zgleda res odlične zadeve. Zdaj imam Telemachov modem in naprej le 100MBit Netgearov router pa me mika, da razširim doseg in povečam prepustnost mreže na 1000Mbit. Priključena imam trenutno 2 stacionarca, tiskalnik, 2 prenosnika preko wifi in 3 telefone. Če pride še en TV mislim da bo to vse, razen morebitnih novih brezžičnih naprav. Bi bila dovolj N verzija ali AC glede na to, da je trenutni paket le 30/4?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

OldSkul ::

Idealno ne more biti postavljeno, ker na idealnem mestu nimam elektrike za router. Sedaj sem na to idealno mesto lahko dal unifi, ker se napaja preko UTP kabla. Signal je sedaj po celi hiši. Težava je samo, da intel 7260 mini pcie kartica ne dela s to dostopno točko :D

skico ::

OldSkul je izjavil:

Idealno ne more biti postavljeno, ker na idealnem mestu nimam elektrike za router. Sedaj sem na to idealno mesto lahko dal unifi, ker se napaja preko UTP kabla. Signal je sedaj po celi hiši. Težava je samo, da intel 7260 mini pcie kartica ne dela s to dostopno točko :D


Ali obstaja mogoče kakšen seznam nekompatibilne opreme za te Ubiquiti AP? Do sedaj si že drugi, odkar sem slišal za te "dobre" AP-je, ki je rekel da mu kaj ne dela z tem AP-jem. Se pravi, da ti APji le nisio tisto kar bi človek priporočal...

UniFi LR - ne dela z intel 7260
UniFi PicoStation M - ne dela z Note 3 telefonom

To je zaenkrat moj seznam opreme, ki ne dela z temi APji..

PS: Je mogoče, da samo vidva (uporabnika) ne znata skonektat pravilno? :)

PS2: Ima še kdo kakšne probleme z temi APji?



lp

dukedl ::

mogoče je treba naštimat drugo enkripcijo?
lp dukedl

wini ::

Če nastaviš wpa namesto wpa2 bi morale delat vse naprave (tudi najstarejše)
meni note2 je delal BP na picostation

skico ::

razumem, da se da uštimat če bastaviš slabšo enkripcijo, ampak to ni rešitev.

crniangeo ::

@oldskul, pa ti intel 7260 podpira wpa2 ? ce ti podpira probaj za foro ročno dodati omrezje z TKIP nastavitvami :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

vrossi46 ::

mepa je izjavil:

Sam imam doma že dve leti asus RT-N66U in na njega priklopljenih obilico naprav. Moram reč da router deluje več kot odlično, brez izpadov, redne posodobitve software. Na njega je brez težav mogoče namestiti, če ausovo programje ne zadošča si lahko namestite DDWRT. Pri anni se ga da dobit za 99 €, kar je ugodno. Priporočam.



Sem prebral,da se lahko priklopi zunanji HDD in se uporabi za p2p torrente dol cukat.A si kaj probal to funkcijo?

OldSkul ::

V prenosnik sem dal nazaj staro original wifi kartico, sedaj dela normalno. Na njihovom forumu je ena tema o tem problemu, neke rešitve ni. Meni se sploh ne poveže, sem probal neke nastavitve, res pa nisem probal druge zaščite. Sicer je 7260 kartica znana po tem, da ni ravno biser stabilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62881177349 (3424) Daniel
»

Kateri ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
394710 (2815) Redman
»

Zamenjava za wrt54gl

Oddelek: Kaj kupiti
81350 (835) davidb
»

ROUTER ZA visoko brezžično hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
133823 (3331) styled
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112462 (8906) Jackass

Več podobnih tem