» »

Najmočnejši procesor

Najmočnejši procesor

Grey ::

Zanima me, koliko GHz procesor lahko spravim na plato, ki ima zdaj gor PIII 500MHz?
  • premaknil: boštjan ()

c3R4R ::

Na to plato, boš verjetno lahko spravu gor najmočnejši proc družine P3!

Grey ::

A to pomen da lahko dam gor Celeron 1400?

c3R4R ::

A lahko poveš lastnosti, firmo,... tvoje plate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Grey ::

Hja...moram bratranca vprašat, k ma birmo pa mu bom procesor kupu pa mogoče še ram zraven.

ali3n ::

Grey - če misliš Tualatina 1,4 GHz... verjetno bo delalo, sploh če plata podpira FCPGA2. Če ne pa z modifikacijo. Tale je dost simpl pa še garancije ne zgubiš :-), preverjetno dela na BX čipsetu (Abit BH6, BX6 rev2.0).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CaqKa ::

jaz imam asus cuv4x plato pa trenutno celeron2 566 .. pravijo da tistile celern 1400 ne paše gor.. tolk za info.. mislim da lahko samo nekaj okrog 800 mhz spravim gor... sicer pa poglej specifikacije plate in če podpira fcpga boš dobo 1400celerona tud gor.

OZZY ::

Mislim to so vprašanja. Vprašaš ali lahko pa ne poveš plate. in pol naj ljudje ugibajo.
Go with the flow.

VASkO ::

caqka, z adapterom dela celeron do 1.4 na taki plati
pa ga navijes na 1.8 pa stvar poleti

CaqKa ::

kje pa dobit adapter pa taki proc DANES?

c3R4R ::

@CaqKa
Bolha, smetišče:D .... ej, mogoče trgovina;((

Predator ::

caqka: poglej če majo še tukaj

CaqKa ::

em.. predator tole je da lahko na slot1 vtakneš socket 370 cpu.. jaz pa že imam socket 370 samo baje ne gre 1400 celeron gor ker ima baje nižjo napetost ... or samtng. tole kar ste mi napisali pa bi bilo vredi če bi seki dal namesto celerona 300a noter nekaj novejšega :)

ali3n ::

CaqKa - preberi moj prejšnji post v tej temi in malo pobrskaj po forumu (iskalni niz: "tualatin"); te tualatini sekajo (sploh za svojo ceno); meni je delalo na Via chipsetu, sedaj mi dela na BX chipsetu; modifikacija je pa dost enostavna - glej zgornji post. Garantirat, da bo delalo, pa žal ne more nihče; lahko pa probamo (če si iz Lj).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Grey ::

Ja zdej mi je povedu kera plata je in na žalost ne vem če bo kej od procesorja,
DFI P2XBL---->Slot1.....Celeron Tualatin odpade:'(

ali3n ::

Glede na to, da ima ta plata BX chipset, podpira FSB do 133 MHz so možnosti da bo Tualatin delal gor ZELO VELIKE! (dam konček leve tace v ogenj); preverita, koliko ne najnižja voltaža, ki se jo nastavlja v biosu - Tualatini delajo na 1,5 V;
Sestavine:
- dotična plata
- slotcket adapter (Slot1 -> socket 370)
- Tualatin po izbiri (od 1,0 do 1,4 GHz)
- košček čim tanjše žice (ne pletene)
- modifikacija za BX matične
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

planetparty ::

Predator je dal pravi naslov!

Tam lahko kupiš komplet adapter+procesur 1300MHz skupaj za 20.000):))

Spajky ::

Ta plata NI Coppermine ready in bo Tulc delal na njej dolgoročno samo preko dragega PowerLeap-ovega konverterja; nič ne bo iz tega s Tulcem in modifikacijo!!!! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blazp88 ::

Jah, najprej moraš pogledat, ali ima socket ali slot. Potem boš moral najbrž updateati bios. Če ima slot, boš najbrž potreboval slot to socket (tri jurje stane), procesor pa mislim, da bo šel gor do kakšnega 1 GHz Pentiuma 3. Samo razlike ne bodo tako opazne.

Drugače pa ti priporočam, da bolj misliš na RAM in ga notri nabiješ 768 Mb, ali kolikor ga že gre notri.

Lahko pa seveda kupiš namesto novega Pentiuma, ki sploh ni poceni, novo ploščo in Durona 1300 (13.000 sit), pa potem lahko vzameš še DDR Ram, ki je cenejši od starega SDja. Tudi če boš kdaj kasneje razmišljal o upgradeih, bo boljše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410771 (7109) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352006 (1607) Spajky
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222271 (1719) GTi
»

c1000@1330

Oddelek: Navijanje
181733 (1317) Spajky

Več podobnih tem