» »

Računalniška trgovina

Računalniška trgovina

Ex0rC|5t ::

Lep pozdrav!

Zanima me, kako bi odprl računalniško spletno stran, ki pa bi bila povezana z neko drugo stranjo in posledično cenami od tam.

Torej gre se za to, da bi jih uporabil kot mojega dobavitelja, če je to sploh izvedljivo, s tem da stranka, ki bi kupovala izdelek preko moje spletne strani, ne bi videla cen dobavitelja ( iz očitnih razlogov ).

mitja73 ::

Xml je magicna beseda.

matobato ::

Ex0rC|5t je izjavil:

Lep pozdrav!

Zanima me, kako bi odprl računalniško spletno stran,

Na kateri tehnologiji bi jo pa baziral?

Ex0rC|5t je izjavil:

ki pa bi bila povezana z neko drugo stranjo in posledično cenami od tam.

A ta spletna stran ponuja kaksen feed?

Ex0rC|5t je izjavil:


Torej gre se za to, da bi jih uporabil kot mojega dobavitelja, če je to sploh izvedljivo,

Zakaj se pa ne pozanimas ce lahko dobis feed od njih? Ce je dobavitelj zagotovo imajo moznosti.

Ex0rC|5t je izjavil:


s tem da stranka, ki bi kupovala izdelek preko moje spletne strani, ne bi videla cen dobavitelja ( iz očitnih razlogov ).

Tu je se veliko drugih zadev, ki jih moras razcistiti. Npr koliko imajo na zalogi etc.

hojnikb ::

Torej ti bi ubistvo rad mel trgovino, ampak sam backend in distribucijo pa od nekoga drugega...

Te opcije afaik imajo naše večje trgovine... Malo se pozanimaj pri njih..
#brezpodpisa

matobato ::

@Ex0rC|5t

Ce neko nekaj kupi na tvoji spletni strani ,bos ti posiljal ali bo to storitev opravil nekdo drug?

Ex0rC|5t ::

Na kateri tehnologiji bi jo pa baziral?

O tem dejansko ne vem skoraj nič, kot prvo me je zanimalo če je sploh izvedljivo.

A ta spletna stran ponuja kaksen feed?

Bom se moral pozanimati pri njih.

Zakaj se pa ne pozanimas ce lahko dobis feed od njih? Ce je dobavitelj zagotovo imajo moznosti.

Upam da imajo ja.

Tu je se veliko drugih zadev, ki jih moras razcistiti. Npr koliko imajo na zalogi etc.

Verjetno bi prvo bila stran, da ne bi pisalo zaloge, ampak pač kot poizvedba, ker na tej določeni strani tudi ne dela števec zaloge teko kot bi naj. To bom razčistil takrat, ko bo malo več naročil.

Torej ti bi ubistvo rad mel trgovino, ampak sam backend in distribucijo pa od nekoga drugega...

Te opcije afaik imajo naše večje trgovine... Malo se pozanimaj pri njih..

Ja v bistvu bi preko moje strani naročal iz njihove + nekaj mojih dodanih % k ceni. Ker karkoli bi delal ročno bi blo vloženo veliko preveč časa + vsaka sprememba cen še seveda dodatno oteži delo. In pa zdi se mi, da si pri nekaterih stvareh naše strani pošteno nabijejo ceno, kar bi bila recimo prednost moje trgovine.

Ce neko nekaj kupi na tvoji spletni strani ,bos ti posiljal ali bo to storitev opravil nekdo drug?

Zaenkrat jaz sam, odprl bi na začetku samo dopolnilni s.p., službo imam zagotovljeno, jo pa sovražim, in upam, da bi nekaj takega čez čas zamenjal z rednim s.p oz. d.o.o

matobato ::

Najprej ugotovi, kako ti bo dobavitelj poslal seznam izdelkov (API feed,xml,csv,...).
Potem najdi webcart ki ima plugin za data import tega formata oz naroci aplikacijo ki to naredi zate.
Nato potrebujes formulo za izracun tvojih cen ter scripto ki to izracuna ter posodobi cene v podatkovni bazi tvoje spletne strani.

Sicer to ni vse kar potrebujes vendar za zacetek bo dovolj.

Lonsarg ::

Sam da ne boš zašel v nedovoljene vode, kot je tale dečko:
http://www.oskarveliki.si/

Hitra v izi rešitev obstaja samo, če najdeš kakšnega dobavitelja ali trgovino, ki že ima implementiran b2b sistem, pa da se potem zmeniš. Razne rešitve brez vednosti trgovine pa bodo kar velik zalogaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ex0rC|5t ::

matobato je izjavil:

Najprej ugotovi, kako ti bo dobavitelj poslal seznam izdelkov (API feed,xml,csv,...).
Potem najdi webcart ki ima plugin za data import tega formata oz naroci aplikacijo ki to naredi zate.
Nato potrebujes formulo za izracun tvojih cen ter scripto ki to izracuna ter posodobi cene v podatkovni bazi tvoje spletne strani.

Sicer to ni vse kar potrebujes vendar za zacetek bo dovolj.


Super informacije, hvala. Odpišem ko dobim odgovor.

Lonsarg je izjavil:

Sam da ne boš zašel v nedovoljene vode, kot je tale dečko:
http://www.oskarveliki.si/

Hitra v izi rešitev obstaja samo, če najdeš kakšnega dobavitelja ali trgovino, ki že ima implementiran b2b sistem, pa da se potem zmeniš. Razne rešitve brez vednosti trgovine pa bodo kar velik zalogaj.


V bistvu sem naročil par stvari iz te spletne strani, zakaj pa se je dejansko stran zaprla pa nisem nikjer prebral.

Drugače pa ne vidim problema, zakaj mi ne bi dali "API feed,xml,csv,...", saj bi jim jaz le delal profit.

mitja73 ::

Ni tako enostavno ;-)

A bi ti prodajal cenejše kot že sedaj prodajajo njihovi partnerji? Zakaj bi to bilo njim v interesu?
Kje vidiš svojo tržno inšo oz. na katere stranke boš ciljal ?
Koliko boš vložil v začetek ? Zaloga, reševanje vračil-odprtih izdelkov v 14 dnevih, ipd ?

Ex0rC|5t ::

Jaz ne bi prodajal ceneje kot oni ( kako bi to bilo sploh mogoče? ), bi pa bil nekje s cenami kot so naše trenutno najcenejše slovenske trgovine z računalniško opremo, oz še nekoliko ceneje.

Ciljal bi na stranke, ki jim ni potrebno dobiti robe v 2-3 dneh, saj ne bi imel izdelkov doma, ampak bi jih naročil, ko bi stranka pri meni naročila komponento/e, tako da izdelkov ne bi imel na zalogi, bi pa jih imel veliko večino na zalogi pri dobavitelju / dobavljivost nekaj dni.

Vložka s tem ne bi rabil drugega kot pa za kako reklamo in pa tiste stvari, ki so potrebne za dopolnilni sp, cca. 80€/mesec

Povsem mogoče je, da bi imel še servis / sestavo, verjetno brezplačno ob nakupu vseh osnovnih komponent računalnika preko moje spletne trgovine.
Moj prvotni namen je bil servis / sestava, ampak se mi zdi da je veliko večja možnost zaslužka s samo trgovino, še posebej po ogledu cen enaa/mimovrste glede računalniških komponent, ki so včasih precej visoke.

Zaenkrat je res vprašanje kako bi rešil s samimi izdelki, katerim bi se posodabljala cena glede na dobavitelja in samo postavitvijo spletne trgovine, vse ostalo pa še je povsem nedorečeno.

Vem, da ni optimalno, da samih izdelkov ne bi imel na zalogi, ampak če nočem iti v minus vsaj nekaj tisoč €, se mi zdi, da je tak način edini.

fosil ::

Saj na tak način posluje večina spletnih računalniških trgovin v Sloveniji.
Vendar pri boljših še vedno dobiš robo v 2-3 dneh.
Ampak takih trgovin je že cel kup.
Tako je!

mitja73 ::

Ex0rC|5t je izjavil:

Jaz ne bi prodajal ceneje kot oni ( kako bi to bilo sploh mogoče? ), bi pa bil nekje s cenami kot so naše trenutno najcenejše slovenske trgovine z računalniško opremo, oz še nekoliko ceneje.

Ciljal bi na stranke, ki jim ni potrebno dobiti robe v 2-3 dneh, saj ne bi imel izdelkov doma, ampak bi jih naročil, ko bi stranka pri meni naročila komponento/e, tako da izdelkov ne bi imel na zalogi, bi pa jih imel veliko večino na zalogi pri dobavitelju / dobavljivost nekaj dni.

Vložka s tem ne bi rabil drugega kot pa za kako reklamo in pa tiste stvari, ki so potrebne za dopolnilni sp, cca. 80€/mesec

Povsem mogoče je, da bi imel še servis / sestavo, verjetno brezplačno ob nakupu vseh osnovnih komponent računalnika preko moje spletne trgovine.
Moj prvotni namen je bil servis / sestava, ampak se mi zdi da je veliko večja možnost zaslužka s samo trgovino, še posebej po ogledu cen enaa/mimovrste glede računalniških komponent, ki so včasih precej visoke.

Zaenkrat je res vprašanje kako bi rešil s samimi izdelki, katerim bi se posodabljala cena glede na dobavitelja in samo postavitvijo spletne trgovine, vse ostalo pa še je povsem nedorečeno.

Vem, da ni optimalno, da samih izdelkov ne bi imel na zalogi, ampak če nočem iti v minus vsaj nekaj tisoč €, se mi zdi, da je tak način edini.


Še enkrat preveri vprašanje o cenah in dobro razmisli kaj iščejo večji distributerji?
Sestava - kako boš rešil ti. atestiranje, vložek v konfiguracijo je je ranga 1000+ EUR in veliko časa.

scipascapa ::

Pozabi, iz te moke ne bo kruha...trg je že nasičen in Slovenija premajhni trg.

matobato ::

Ce bo uporabljal iste dobavitelje kot ostali potem ima zelo majhne moznosti.

m0LN4r ::

AGT ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

AGT ?

Glede na hate temo tukaj na Slo-Tech bi ga res odsvetoval ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Glede na napisano, je zelo podobna ideja :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

N0t0ri0us ::

kako boš rešil problem, ko ti bo nekdo naročil robo in plačal po povzetju, medtem pa se bo odločil, da ne bo vzel komponent
Kako boš rešil problem, ko ti bo nekdo naročil robo in plačal po predračunu, potem pa se bo v x dneh odločil preklicati naročilo, ti boš pa že imel komponente naročene ?
blablabla, ko ti bo nekdo dal v garancijo komponente
ko bo v njihovi zalogi pisalo da je dobavljivo, in se bo v tem času zaloga spremenila oziroma je ne bo več ?
14 dnevni rok vračila ?
Vrjetno se bodo našli tudi taki, ki bodo naročali robo namenoma in je ne bodo prevzeli
Ko boš naročil 5 računalnikov v enem tednu to lahko hitro nanese 5000€ kar pa ni malo. ČE ! ti dva ne vzameta računalnika imaš 2000€ zaloge, katera samo izgublja ceno medtem ko stoji.

Še bi se kaj našlo..

Če pa bo samo plačilo v naprej pa že imamo AGT :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 487 88 89 90 )

Oddelek: Kaj kupiti
4452853570 (2077) srus

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132993 (72533) kuglvinkl
»

AGT računalniki d.o.o. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6815594 (11392) gendale

Več podobnih tem