» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
77 / 86
»»

Modri dirkač ::

Nokia 8 tudi zgleda zanimiva...
Everybody lies!

cekr ::

Nobenih Nokij več. To ime in firma ima slabo karmo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Modri dirkač ::

Potem pa bixby in touchwiz, na lastno odgovornost seveda ...
Everybody lies!

Machete ::

Nokia do groba!
Jaz sigurno vzamem nokio 7 ali 8, samo čakam da izdihne tale lumija, pa klub nehotenem metanju na tla kar dela.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

cekr je izjavil:

IPhone? Odpade. Isti shit. Rabim malo več. Ne rabim nekoga, ki mi bo pravil, kaj smem in kaj ne smem. Oz. še slabše, kar ultimat mi bo postavil. Igračk ne rabim.
Ostane samo S8 ali pa Note8, da bo en čas mir.

Edino fajn bi blo, da bi MS naredil Edge za Androida. No, mogoče pa tudi to dočakam.

potem odpadejo vsi danasnji smartphoni
#brezpodpisa

chesn ::

Kako deluje EON.TV od Telemacha v brskalniku na W10? V 8.1 nič od nič :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

BivšiUser2 ::

Zna kdo v LJ bi zamenjal baterijo na Lumii 930 za solidno ceno in dovolj hitro. Sem gledal par tutorialov in nisem čist šur, če bi si uničil fon, ki mi še solidno služi. Pać baterija se sprazni nenormalno hitro in jo hočem zamenjat vendar vidim, da to ni ravno enostavno.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Meni so rekli z baterijo vred 35€, nisem pa iz LJ.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Malajlo ::

Jaz sem dal za menjavo 20€. Baterijo sem pa pri ktajcih kupil.
Btw mi pa na L950 že pri 30% crkne. Gre po deset posto, očitno po dveh letih preračunano crkne, ali kaj?

BivšiUser2 ::

Kje si to dal? Kaj pa kdo v prekmurju to dela?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Lonsarg ::

Pri L950 pa res pokrovček praktično sam od sebe dol pade, mal si morda z eno mehkejšo plastično zadevco(kartica iz denarnice, ki ti je ni škoda) pomagaš pa je. Pri L930 je potrebno malce bolj okol in okoli z to plastiko saj so na youtube videi.

Maš tut na ebayu take "profi" plastike tanke, tiste so še malnekost mehkejše in je manj možnosti za rajske, z navadno kreditno zna bit da bo kaka mala rajskica nastala(jaz se ponavad ne sekiram).

Malajlo ::

L930 sem dal drugim šraufat. 950 odprem z nohtom.

MrNighthawk ::

cekr je izjavil:

IPhone? Odpade. Isti shit. Rabim malo več. Ne rabim nekoga, ki mi bo pravil, kaj smem in kaj ne smem. Oz. še slabše, kar ultimat mi bo postavil. Igračk ne rabim.
Ostane samo S8 ali pa Note8, da bo en čas mir.

Edino fajn bi blo, da bi MS naredil Edge za Androida. No, mogoče pa tudi to dočakam.


Če ne rabiš stylusa...S8+ :) simple.

cekr ::

Ni čudno, da ima MS toliko dela, ko pa na 2 leti delajo sistem iz nule.
Ko sistem pride do točke uporabnosti, ga pa skenslajo. Res inovativen pristop.

WindowsCore 10 - to bo pa rešitev za nadaljnja tri leta. :/

https://windowsunited.de/2017/10/02/das...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrNighthawk ::

http://www.techradar.com/news/the-death...

in glede na tole... http://www.androidpolice.com/2017/10/05...

Mislim, da se Windows mobile počasi poslavlja...

MaCoFaCo ::

Nikoli več v življenju ne kupim Windows Phone (ali Surface Phone v prihodnosti)... Dilema bo kaj zdaj izbrati. iPhone je načeloma stabilen in predvidljiv, vendar mi nekako vmesnik ne leži preveč. Android nudi veliko, a se mi zdi da se na dolgi rok sfiži in se občasno čudno obnaša.

Ah ja, spet problemi :P

cekr ::

Pojdi v Hoferja, vzemi en telefon za 13€ in si rešil vse dileme.

Za brskanje pa kupiš eno majhno tablico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

MaCoFaCo je izjavil:

Nikoli več v življenju ne kupim Windows Phone (ali Surface Phone v prihodnosti)...


Hehe ja, saj se jih tudi počasi ne bo dalo več nikjer dobiti :)

Tudi jaz ne kupim več tega, imam L950, telefon dela brez težav (resetiranja sem rešil z novo baterijo), ampak sistem je preprosto suhoparen in prazen. Odzivnost na androidu za 200€ je bistveno bolj tekoča, gladka...

Kaj kupiti? Jaz več kot 200€ za telefon ne dam, ker enostavno ni toliko vreden, pa tudi škoda mi ga je precej bolj, če kje pade, se razbije. Jaz bi trenutno vzel Xiaomi Redmi Note 4X, okrog 160€ pa ponuja ogromno za ta denar.

Jirzy ::

solatjek je izjavil:

Kaj kupiti? Jaz več kot 200€ za telefon ne dam, ker enostavno ni toliko vreden, pa tudi škoda mi ga je precej bolj, če kje pade, se razbije. Jaz bi trenutno vzel Xiaomi Redmi Note 4X, okrog 160€ pa ponuja ogromno za ta denar.


Sam sem zamenjal L640 za Xiaomi Redmi 4 Prime in se prve par mesecev tolkel po glavi, zakaj nisem tega naredil ze prej. Super telefon.

cekr ::

Na Note 8 ne opazim kakšnih silnih pospeškov napram L950xl. Edino hladnejši je.
Samo še EDGE dobi pa bo uporaben.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andromedar ::

Samo to bi še rad enkrat citiral:

boolsheat je izjavil:

MS seveda ne opušča W10:
I want to assure you that your investment in Windows phones is not at risk. The mobility of the Windows 10 experience remains core to our More Personal Computing ambition. We will continue to support and update the Lumia devices that are currently in the market, and the development of Windows 10 phones by OEMs, such as HP, Acer, Alcatel, VAIO, and Trinity; as well as develop great new devices. We'll continue to adapt Windows 10 for small screens. We'll continue to invest in key areas - security, management, and Continuum capabilities - that we know are important to commercial accounts and to consumers who want greater productivity. And we'll help drive demand for Lumia devices.

I understand that you are hearing concerns from certain partners about Microsoft's commitment to the mobile space.

Let me be very clear: We are committed to deliver Windows 10 on mobile devices with small screen running ARM processors.

We are currently in development of our next generation products and I wanted to reconfirm our commitment to Windows 10 Mobile. We believe in this product's value to business customers and it is our intention to support the Windows 10 Mobile platform for many years. We have a device roadmap to support that from Microsoft as well as our OEM partners who will also be selling an expanded lineup of phone devices based on this platform.
Microsoft will continue to develop Windows 10 Mobile and support Lumia phones such as the Lumia 650, Lumia 950 and Lumia 950 XL, and phones from OEM partners like Acer, Alcatel, HP, Trinity and VAIO.


Za letos so že pred časom povedali, da novega HW-ja ne bo:
According to Microsoft's Executive Vice President of the Windows and Devices Group, Terry Myerson, 2016 is not going to be the year for Windows Phone.

"We're fully committed to that 4-inch screen, there will be a time for it to be our focus, but right now it's part of the family but it's not the core of where I hope to generate developer interest over the next year," he said. "There's no lack of recognition to realize how important that form factor is, but for Microsoft with Windows and for our platform it's the wrong place for us to lead."

The vast majority of Microsoft's customers do not use Windows Phone, and with Microsoft's change of focus following Steve Ballmer's retirement Microsoft is no longer focusing on Windows Phone users at the expense of the majority of their customers.

"If you wanted to reach a lot of phone customers, Windows Phone isn't the way to do it," said Myerson. "If you want to reach a lot of Windows customers, then this is the largest install base of 9 to 30-inch screens. If you wanted to do new and exciting things, then the Xbox and HoloLens is the place to have a discussion."

"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.


...v dokaz o tem, da je MS kura brez glave, ki teka naokrog - brez vizije, brez roadmapa, ampak s polno neumnimi idejami in na koncu - brez realizacije. Nekako nič ne znajo naredit do konca - vsega se lotijo, nič pa ne naredijo, kot je treba. Vmes pa poskušajo nategnit čim več naivnežev.
Ko so objavili zgornje vrstice, je bil WP10 že kako leto klinično mrtev, odpovedali so se ga že vsi proizvajalci (razen HPja, ki je očitno bolj "počasne" sorte (ali pa je mogoče vse skupaj itak financiral MS)).
Skratka, gladko so zavajali in lagali. Vam, uporabnikom in delničarjem.

Edge na Androidu? Naslednja slaba šala ali kaj? Zakaj bi to kdo hotel na svojem telefonu? Še na desktopu, kjer je prednameščen, ga skoraj nihče noče uporabljat in ga uporabijo samo za dolpoteg Chroma.
Eh?

Lonsarg ::

Telefona se NE kupi glede na to kaj "bo" ponujal, ampak kaj dela ko ga prineseš domov in ga prižgeš. Niti en sam telefon mi ne bi z tako filozofijo prinesel bolše izkušnje, kot sta mi 930 in 950. Seveda ga pa ne bi kupil vsaj v zadnje pol leta če ne celo dlje.

Ironično je, da je Microsoft kakih 8 let nazaj štartal projekt "en OS za vse", ki bo enkrat 2018 dokončan. Je sicer zadeva že vsaj 2 leti "zelo blizu", sam pač zadnje finese trajajo.

SambaShare ::

Lonsarg je izjavil:

Je sicer zadeva že vsaj 2 leti "zelo blizu", sam pač zadnje finese trajajo.


W10M je že lep čas spet svoja "mrtva" veja. Tako da ne bo nič s tem one core. CShell-a na WP tudi ne bo, oz. vprašanje če niso že vse skupaj ukinili. Brez telefonske platforme tako precej njihovih tehnologij nima smisla. Kdo hudiča bi zdaj še delal UWP aplikacije?

Lonsarg ::

Če je Mobile notri ali ne niti ni bistveno za tako široko stvar, kot si jo je Microsoft z W10 nastavil.

UWP je nič drugega kot nov API za pisanje aplikacij. Še vse v zgodobini so sčasoma programerji bodisi adaptirali, bodisi je zadeva morphala v zadevo, ki se jo je potem adaptiralo. Software pač ne stagnira in čez 10 let pač ne boš uporabil win32 za novo consumer aplikacijo.

Poleg tega se market share tabletov z W10 bliža 20%, tu notri so zajeti zgolj detachabli. Če gledamo pa vse touch-screen windows naprave pa je procent še mnogo višji in UWP je edina logična zadeva za spisat windows aplikacijo, ki dela spodobno tudi na touch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SambaShare ::

Lonsarg je izjavil:

UWP je nič drugega kot nov API za pisanje aplikacij. Še vse v zgodobini so sčasoma programerji bodisi adaptirali, bodisi je zadeva morphala v zadevo, ki se jo je potem adaptiralo. Software pač ne stagnira in čez 10 let pač ne boš uporabil win32 za novo consumer aplikacijo.


UWP se ni prijel niti v najboljših časih WP, ko se je delež hitro dvigal in je dejansko imelo smisel pisati v UWP. Danes nima nobenega smisla več, tudi večina novih aplikacij na Store-u je samo preoblečenih win32.

Consumer aplikacije čez 10 let? Slabo kaže, Microsoft se zelo očitno umika iz consumer trga. Pa saj to mogoče ni slaba stvar. Tega njihovega produciranja tehnologij/produktov in še hitrejšega opuščanja smo že vsi siti.

V bistvu me še čudi kolikokrat se bojo OEM dobavitelji še pustili nategniti Microsoftu. Zdaj s temi arm tablicami še zadnjič? Koliko neumen pa moraš biti da kot OEM dobavitelj staviš na platformo (Windows on ARM), na katero ne stavi niti sam Microsoft. Sploh po temu kaj se je zgodilo s Surface?

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Lonsarg je izjavil:

Če je Mobile notri ali ne niti ni bistveno za tako široko stvar, kot si jo je Microsoft z W10 nastavil.

UWP je nič drugega kot nov API za pisanje aplikacij. Še vse v zgodobini so sčasoma programerji bodisi adaptirali, bodisi je zadeva morphala v zadevo, ki se jo je potem adaptiralo. Software pač ne stagnira in čez 10 let pač ne boš uporabil win32 za novo consumer aplikacijo.

Poleg tega se market share tabletov z W10 bliža 20%, tu notri so zajeti zgolj detachabli. Če gledamo pa vse touch-screen windows naprave pa je procent še mnogo višji in UWP je edina logična zadeva za spisat windows aplikacijo, ki dela spodobno tudi na touch.


UWP je približno tako mrtev kot W10M. Zdaj brez mobilnih telefonov pa sploh. Prodaja tablic upada že nekaj let. Nakup Windows tablice pa je približno tako nesmiseln kot nakup windows telefona zdaj. Pametnih aplikacij, prirejenih za touch ni, za drugo pa tako niso uporabne. Verjetno se večina tistih, ki kaj takega kupijo mantra z navadnimi w32 aplikacijami in špičastim stylusom...na napravi, ki definitivno ni primerna za to. Če si želiš ali potrebuješ tablico, imaš samo 2 pametni izbiri - in nobena ne poganja Windows.

Res bi me zanimalo, koliko procentov uporabnikov, ki si lastijo npr. prenosnik, ki ima tudi touch zaslon - dejansko redno uporablja touch funkcionalnost. Po moje je enomestna številka.
Eh?

Lonsarg ::

Windows on ARM ni nova platforma, ker bo zadeva poganjala x86, pač pa zgolj "podpora novemu hardwarju", pač ARM CPUji bodo sedaj lahko v polnih W10 PCjih. Windows hibridi so pa itak prodajni fenomen, ki ja OEMe rešil padajočih marž. Tablico drugo kot W10 ni šans da še primem v roke in takih kupcev je že na nivoju iPad kupcev, kaj šele če gledamo lastništvo in ne zgolj prodajne številke. Monopol nad PCji je Microsoft zaradi hibridov uspel ohranit, kratkoročno bi ga sicer tudi brez.
https://mspoweruser.com/windows-tablets...

Skratka Mobile je ena sama izjema, med množico. Saj ne da je vse rožnato, ampak malo realne perspektive izven mobile pa bi lahko nek slo-techovec poznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cekr ::

Zadeve se bodo sedaj lotili z druge strani.
Kupil boš recimo majhno WIN10 tablico, ki ji boš lahko dodal telefonsko funkcijo.
Tako bi se začeli ljudje spraševat, zakaj sploh rabijo telefon.

Je pa za ves polom kriv Intel, ki ni znal spackati enega spodobnega procesorja.
Zato se je pa razsul koncept SurfacePhone.

Itak pa sedaj z Androidom in iOS-em precej več zaslužijo. Pa še s podrobnostmi sistema se jim ni treba zafrkavat.

Win10arm pa sploh ne boš vedel, da ga imaš. Zadeva bo delovala enako kot navaden win10, samo emulacija x86 bo delovala, če bo seveda program klasičen. UWP pa bo deloval povsod native brez emulacije.
V naši firmi nove zadeve delamo v glavnem samo na UWP. Ni pa to nek hud problem. Logika je itak spravljena v servisih. Tako da ni problem, če se gor ubesimo z neko drugo tehnologijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andromedar ::

cekr je izjavil:

Zadeve se bodo sedaj lotili z druge strani.
Kupil boš recimo majhno WIN10 tablico, ki ji boš lahko dodal telefonsko funkcijo.
Tako bi se začeli ljudje spraševat, zakaj sploh rabijo telefon.
...


Uh, torej bomo morali zdaj vsi hodit naokoli s tablicami, namesto telefoni? Predvidevam, da se bo tudi modna industrija prilagodila trendu, ki ga napredno (kot vedno) diktira Microsoft? Modne zapovedi za naslednja leta: baggy pants s širokimi žepi za vašo w10 tablico, ki zna zdaj tudi telefonirati (REVOLUCIONARNO!) in pol kilogramsko baterijo, ki bo zadostila vašim poslovnim w32 aplikacijam in njim potrebni emulaciji na arm procesorjih. Khaki barve z roza slončki!
Shut up and take my money!

Kdo, povej mi KDO bi si želel telefonirati s tablico?!? Kaj zdaj bom moral še slušalke s sabo nosit, da ne bodo vsi poslušali mojega sogovornika? Ali bom imel 9 colsko tablico na ušesu? Ali kako si si to predstavljal?

btw: ti to resno, ali sem jaz samo pozabil vklopit detektor sarkazma?

Včasih se je res za vprašat po...eh...nima smisla...
Eh?

cekr ::

Recimo, da je vmes malo sarkazma. Je pa res, da imaš polno ljudi, ki telefone uporabljajo samo doma in jim tista cola ali dve viška ne bodo delali problema.
Imajo tudi idejo o zložljivem aparatu. Ponovno bo nekaj na pol. Ideje s pregibnostjo so pa itak lari fari.
MS ima probleme samo zato, ker vedno začenjajo z znova. Apple sistema v osnovi že ni spreminjal 30 let. Ga samo popravljajo in nadgrajujejo. MS pa vedno packa neke nove ideje. Po možnosti z ljudmi, ki so skočili z "drugega" planeta. Potem pa čez 10 let vidiš neko pogruntavščino, ki ti da misliti, "le kje sem to že videl?". Samo WinPhone je imel v zadnjih letih vsaj 3x znova. Prej nisem sledil. Potem se pa čudijo, da nihče ni hotel več delat programov. Se zafrkavaš, da naštudiraš neko novo čudo, ti pa nekdo na hitro reče, da se ne gre več. Bo pa malo drugače. Res produktivno. UWP je samo neka nova inkarnacija WPF, silverlight... pa še kaj... Še dobro, da ne spreminjajo specifikacije XAML. UWP je vsaj neka varovalka, ker teče na različnih igračkah. Tako da se ni za bat, da bi šlo v pozabo. Zadaj je pa tudi velik skupnost.
Še to: medtem ko se igrajo z raznimi čudnimi zamislimi in uvažajo nove ljudi, pa uničujejo svoje nekdanje paradne konje. En od teh je Visual Basic. Razvoj so dali na stranski tir. Res da se večina VB programerjev seli na C#, je pa škoda, ker je skupnost zelo velika.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Anney ::

Nova posodobitev na moji L930 (v1703, build 15063.674), še nekaj migetajo. :D

Changelog
This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:


-Addressed issue where some UWP and Centennial apps show a gray icon and display the error message "This app can't open" on launch.

-Addressed reliability issue that causes the AppReadiness service to stop working.

-Addressed issue where applications that use the Silverlight map stack stop working.

-Addressed issue where VSync prevents devices from entering Panel Self Refresh mode, which can lead to reduced battery life.

-Addressed issue where user customizations (like pinned tiles) made to an enforced partial Start layout are lost when upgrading to Windows 10 1703.

-Addressed issue where the Universal CRT caused the linker (link.exe) to stop working for large projects.

-Addressed issue that prevents Windows Error Reporting from saving error reports in a temporary folder that is recreated with incorrect permissions. Instead, the temporary folder is inadvertently deleted.

-Addressed issue where the MSMQ performance counter (MSMQ Queue) may not populate queue instances when the server hosts a clustered MSMQ role.

-Addressed issue with the token broker where it was leaking a token that caused sessions to remain allocated after logoff.

-Addressed issue where Personal Identity Verification (PIV) smart card PINs are not cached on a per-application basis. This caused users to see the PIN prompt multiple times in a short time period; normally, the PIN prompt only displays once.

-Addressed issue where using the Cipher.exe /u tool to update Data Recovery Agent (DRA) encryption keys fails unless user certification encryption already exists on the machine.

-Addressed issue where using AppLocker to block a Modern app fails. This issue occurs only with Modern apps that come pre-installed with Windows.

-Addressed issue with form submissions in Internet Explorer.

-Addressed issue with the rendering of a graphics element in Internet Explorer.

-Addressed issue that prevents an element from receiving focus in Internet Explorer.

-Addressed issue with the docking and undocking of Internet Explorer windows.

-Addressed issue caused by a pop-up window in Internet Explorer.

-Addressed issue where a Vendor API deleted data unexpectedly.

-Addressed issue where using the Robocopy utility to copy a SharePoint document library, which is mounted as a drive letter, fails to copy files. However, in this scenario, Robocopy will copy folders successfully.

-Addressed issue where MDM USB restrictions did not disable the USB port as expected.

-Addressed issue where creating an iSCSI session on a new OS installation may result in the "Initiator instance does not exist" error when attempting to connect to a target.

-Addressed issue where connecting to RDS applications published using Azure App Proxy fails. The error message is, “Your computer can’t connect to the Remote Desktop Gateway server. Contact your network administrator for assistance”. The error can occur when the RDP cookie size limit is exceeded. This update increased the size of the RDP cookie limit.

-Addressed issue where USBHUB.SYS randomly causes memory corruption that results in random system crashes that are extremely difficult to diagnose.

-Addressed issue that affects the download of some games from the Microsoft Store during the pre-order phase. Download fails with the error code 0x80070005, and the device attempts to restart the download from the beginning.

-Addressed issue where the ServerSecurityDescriptor registry value does not migrate when you upgrade to Windows 10 1703. As a result, users might not be able to add a printer using the Citrix Print Manager service. Additionally, they might not be able to print to a client redirected printer, a Citrix universal print driver, or a network printer driver using the Citrix universal print driver.

-Security updates to Microsoft Windows Search Component, Windows kernel-mode drivers, Microsoft Graphics Component, Internet Explorer, Windows kernel, Microsoft Edge, Windows Authentication, Windows TPM, Device Guard, Windows Wireless Networking, Windows Storage and Filesystems, Microsoft Windows DNS, Microsoft Scripting Engine, Windows Server, Windows Subsystem for Linux, Microsoft JET Database Engine, and the Windows SMB Server.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Machete ::

Nasvidenje win10. Ni bilo slabo, ni bilo pa tudi vrhunsko. Se pridružujem gejtsovemu bilu..

PS: na voljo lumia 930 za dele, baterijo ali kar tako. Edino zvočnik je očitno šel, ker oddaja zraven noise, ko govoriš in ima sogovornik težavo te slišat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cekr ::

Zakaj nasvidenje? Obstoječe zadeve morajo še en čas funkcionirati. Podpora je še do leta 2020.
Do takrat se bo pa še zgodilo marsikaj.
Skakat takoj na drug sistem pa nima smisla. Tega so ravno spilili.
Sedaj bi ravno prav prišla L970xl. Ha, ha.

Brez kakšnega hudega posega v HW bi lahko nadaljevali. Itak na mobilnem področju ne more biti več kaj novega.
Recimo moj Note 8 ni nek hud presežek napram L950xl. Slike so po mojem občutku celo slabše.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Machete ::

Nasvidenje ker mi je ravno spregel mikrofon na lumiji. Drugače bi še vztajal, saj generalno nisem pogrešal skoraj nič. Mi bo pa zelo sedla boljša kamera, ker roko na srce, lumia ni več presežek fotk v današnjem svetu. In ker nimam fotoaparata mi je pomembno, da imam lepe slike mulcev itd.. Zato je prišel čas za slovo, ki slučajno sovpada z javnim pokopom win10m.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

cekr ::

To je potem drugo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

darkolord ::

Machete: katera lumia pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Anney ::

Kaj boš pa vzel S8?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Machete ::

darkolord je izjavil:

Machete: katera lumia pa?

930
Anney jup. Že laufa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Anney ::

Jaz še vztrajam, edino baterija me malo heca, bom videl kaj bo decembra če bo kakšna pametna ponudba kje, samsunga definitivno nebi, sem pa rahlo nagledan v Huawei Mate 10 ali pa Nokia 8, mogoče celo menjam baterijo. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

AvtoR ::

Imam L830 in do sedaj sem imel vse kar sem potreboval, dober fotkič, navigacijo, office, maili, cad itd. Brskalnik bi lako bil boljši, ni pa slab. Z novo verzijo Toshla nimam več sinhronizacije, ker nove verzije ni več za w10m. Verjetno bom počasi presedlal na androida. Drugače mi je bil w10m super sistem. Na začetku malo bugast, zdaj pa je čist soliden sistem. Hiter in enostaven. Na andoidu bom verjetno pogrešal live tiles. Škoda, da pocasi izginjajo aplikacije s stora.

Machete ::

Anney je izjavil:

Jaz še vztrajam, edino baterija me malo heca, bom videl kaj bo decembra če bo kakšna pametna ponudba kje, samsunga definitivno nebi, sem pa rahlo nagledan v Huawei Mate 10 ali pa Nokia 8, mogoče celo menjam baterijo. :)


Jaz sem isto rekel, (čeprav brez pravega razloga), ampak dela daleč najboljše fotke med vso konkurenco, zato sem se vseeno odločil za Samsung.
Odloči se po svojih kriterijih.
Tu lahko primerjaš: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
Predvsem koristno za primerjavo kamere. Žal Huawei tu nima fotke za primerjavo. Lahko pa vidiš kakšen ščiš je kamera Nokia 8 vs Galaxy 8..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Anney ::

Kako se ti zdi pa sam sistem napram, da si navajen še na WP. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Machete ::

Nisem še mel časa igrat se, ker sem ga zjutraj dobil. Samo osnovno sem ga zalaufal pa pritiskal preskoči..
Prvi vtis strnita dve besedi: konfuzno in zakomplicirano. Plus gmail mi je zelo odbijajoč ekosistem že od vedno. Je bila pa vsaj migracija kontaktov stvar dveh klikov.. (Outlook/Ljudje - izvozi - Gmail/Kontakti - uvozi).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cekr ::

Fajn bi bilo, da bi lahko direktno uporabljal stike iz OneDriva.
Koledar in ostalo pa ni problem, če uporabljaš MS-ovo programje.
Edge pa tudi že nekako deluje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

Anney je izjavil:

Nova posodobitev na moji L930 (v1703, build 15063.674), še nekaj migetajo. :D

Changelog
This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:


-Addressed issue where some UWP and Centennial apps show a gray icon and display the error message "This app can't open" on launch.

-Addressed reliability issue that causes the AppReadiness service to stop working.

-Addressed issue where applications that use the Silverlight map stack stop working.

-Addressed issue where VSync prevents devices from entering Panel Self Refresh mode, which can lead to reduced battery life.

-Addressed issue where user customizations (like pinned tiles) made to an enforced partial Start layout are lost when upgrading to Windows 10 1703.

-Addressed issue where the Universal CRT caused the linker (link.exe) to stop working for large projects.

-Addressed issue that prevents Windows Error Reporting from saving error reports in a temporary folder that is recreated with incorrect permissions. Instead, the temporary folder is inadvertently deleted.

-Addressed issue where the MSMQ performance counter (MSMQ Queue) may not populate queue instances when the server hosts a clustered MSMQ role.

-Addressed issue with the token broker where it was leaking a token that caused sessions to remain allocated after logoff.

-Addressed issue where Personal Identity Verification (PIV) smart card PINs are not cached on a per-application basis. This caused users to see the PIN prompt multiple times in a short time period; normally, the PIN prompt only displays once.

-Addressed issue where using the Cipher.exe /u tool to update Data Recovery Agent (DRA) encryption keys fails unless user certification encryption already exists on the machine.

-Addressed issue where using AppLocker to block a Modern app fails. This issue occurs only with Modern apps that come pre-installed with Windows.

-Addressed issue with form submissions in Internet Explorer.

-Addressed issue with the rendering of a graphics element in Internet Explorer.

-Addressed issue that prevents an element from receiving focus in Internet Explorer.

-Addressed issue with the docking and undocking of Internet Explorer windows.

-Addressed issue caused by a pop-up window in Internet Explorer.

-Addressed issue where a Vendor API deleted data unexpectedly.

-Addressed issue where using the Robocopy utility to copy a SharePoint document library, which is mounted as a drive letter, fails to copy files. However, in this scenario, Robocopy will copy folders successfully.

-Addressed issue where MDM USB restrictions did not disable the USB port as expected.

-Addressed issue where creating an iSCSI session on a new OS installation may result in the "Initiator instance does not exist" error when attempting to connect to a target.

-Addressed issue where connecting to RDS applications published using Azure App Proxy fails. The error message is, “Your computer can’t connect to the Remote Desktop Gateway server. Contact your network administrator for assistance”. The error can occur when the RDP cookie size limit is exceeded. This update increased the size of the RDP cookie limit.

-Addressed issue where USBHUB.SYS randomly causes memory corruption that results in random system crashes that are extremely difficult to diagnose.

-Addressed issue that affects the download of some games from the Microsoft Store during the pre-order phase. Download fails with the error code 0x80070005, and the device attempts to restart the download from the beginning.

-Addressed issue where the ServerSecurityDescriptor registry value does not migrate when you upgrade to Windows 10 1703. As a result, users might not be able to add a printer using the Citrix Print Manager service. Additionally, they might not be able to print to a client redirected printer, a Citrix universal print driver, or a network printer driver using the Citrix universal print driver.

-Security updates to Microsoft Windows Search Component, Windows kernel-mode drivers, Microsoft Graphics Component, Internet Explorer, Windows kernel, Microsoft Edge, Windows Authentication, Windows TPM, Device Guard, Windows Wireless Networking, Windows Storage and Filesystems, Microsoft Windows DNS, Microsoft Scripting Engine, Windows Server, Windows Subsystem for Linux, Microsoft JET Database Engine, and the Windows SMB Server.

Keri ring to?
Sicer pa se jaz od svoje 930 ne mislim posloviti dokler še laufa ker enostavno ni neke alternative, upam, da do takrat ko crkne bo ta Continuum/Dex že ustaljena zadeva.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Navaden ring.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Machete ::

Po malce več igranja lahko rečem da sem osnove hitro pokril ampak po jasnosti in preprostosti ni primerjave. Tu je win totalen zmagovalec. Pri andoridu je toliko enih nastavitev na različnih nivojih, da je neumno. Od povsod ti predlaga neke primpomočke, razširitve, dodatne storitve, dovoljenja za to za ono, gmail hotmail imap vse je nekaj ločeno, en cel kaos, da sploh ne vem kdo in kaj ima pravico do česarkoli na telefonu. Saj vem da se bom navadil, ampak po prvem kontaktu si želim da bi bil win eden od dveh..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d4vid ::

Rabim 2 aplikaciji za w10m, za smsje. Prva je sms forwarder, torej da posreduje avtomatsko smsje iz dolocene stevilke. Druga aplikacija je "firealert" klon za w10m. Torej da se po prejetem dolocenem smsju sprozi budilka oz. telefon igra dokler ne izklopis rocno. Gre se za gasilski sistem pozivov. Preusmeritev pa bi rad naredil iz fotrovega telefona na mojega, da te smse od gasilcev dobim tudi jaz (stahotno drago je dodajanje novih v ta sistem menda...)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andromedar ::

cekr je izjavil:

https://windowsunited.de/2017/10/31/tre...


OMG, očitno pri Trekstoru (al kdorkoli pač že stoji za tem) nimajo predsodkov. Telefon so že dali razvit in sfinancirali razvoj (prva idiotska ideja), potem pa je MS ukinil ekosistem, zdaj so pa pač toliko in toliko milijonov v minusu. In zdaj probajo preko Kickstarterja nategnit naivneže, da jim pokrijejo čim več izgube, ki so si jo zakuhali z butastimi odločitvami.
Svaka čast.

Trekstor je verjetno še en "proizvajalec", ki jih je MS uspel nategnit, da bo MS Phone "The next big thing"...čeprav se je že pred leti vedelo, da ideja nima prihodnosti.
Eh?
««
77 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546633 (25338) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431366 (27018) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527238 (17628) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513639 (11229) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841704 (32952) boolsheat

Več podobnih tem