» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
68 / 86
»»

Modri dirkač ::

Edini app, ki ga pogresam od prehoda na ios pred parimi meseci je windows maps in pa nacin, kako ima win10mobile resene bluetooth povezave z avtomobili. Klici so se OK, voice navigation je pa na ios 10.x obupno resen.
Everybody lies!

Lonsarg ::

andromedar je izjavil:

Enako je z UWP in z Microsoft Store, ki nimata smisla brez Windows Phone...itak pa ju nihče ne uporablja.

Microsoft bo pri prodaji tabletov kmalu prehitel Apple. In verjami na tabletih hočeš, če se le da UWP aplikacije in ne klasičnih desktop.
Naprimer VLC je sedaj v UWP obliki že precej blizu desktop verziji po funkcionalnosti. Prehod ne bo hiter ampak desktop aplikacije bodo čez desetletje zgolj še kake stare poslovne. API za UWP aplikacije je naprimer šele z prihodom .NET Core 2.0(pol leta nazaj) prišel dovolj blizu desktop aplikacijam, da se sedaj lahko tudi resne aplikacije(ala Photoshop) začne pisati za UWP.

Modri dirkač ::

Dokler google gladko ignorira UWP se zadeve ne bodo bistveno premaknile, tako kot se niso na tlefonih.
Everybody lies!

Lonsarg ::

Google bo itak zadnji dodal UWP podporo. Dodal jo bo takrat ko bo UWP že konkretno popularen, torej ne moreš Googlove podpore uprabljati za kakršnokoli metriko. Poleg tega Google že sedaj nima nobene popularne desktop aplikacije ampak je web-only na Windows desktopih. Govora je pa predvsem o prehodu win32 aplikacij na UWP ne o prehodu web aplikacij na UWP.

Jaz naprimer tudi na desktop uporabljam vgrajeno UWP Mail aplikacijo za pošiljanje maila, ker mi je to čisti luksuz proti uporabi iz browserja.

solatjek ::

Tudi jaz na desktop uporabljam UWP za mail, pa koledar, stike vedno dodajam in urejam na desktop UWP, uporabljam Onenote in zemljevide. Vse to mi pri googlu preko web app deluje zelo leseno in ima Microsoft to zelo dobro rešeno. In ko/če tega več ne bom imel, mi bo to zelo manjkalo. Windows 10 je dober sistem, ki se dobro ujema z mobilnim sistemom, tega google preprosto nima, je pa res, da so se pri MS z nedodelanim sistemom pokopali, sedaj tega nihče več ne želi, razen nas nekaj, ki nam je zadeva prirastla k srcu in jo s pridom uporabljamo - sedaj ko deluje brez napak.

Anney ::

Tdi sam sem se lepo navadil na vse te UWP aplikacije in sinhronizacijo.

Na CU je dodana možnost predvidevanja vnosa na tipkovnici, kar v AU ni vsaj moja druga L930 nima te možnosti.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

andromedar ::

Lonsarg je izjavil:

andromedar je izjavil:

Enako je z UWP in z Microsoft Store, ki nimata smisla brez Windows Phone...itak pa ju nihče ne uporablja.

Microsoft bo pri prodaji tabletov kmalu prehitel Apple.


Imaš kak link za to trditev (naj bo od resne firme)?

Jaz glede tega namreč najdem nasprotujoče si informacije:
Statcounter - Tablet Operating System Market Share Worldwide
iOS 65.83%
Android 33.45%
Windows 0.36%

Netmarketshare -
Mobile/Tablet Operating System Market Share

Android 63%
iOS 33%
Windows 1.3%



Dokler google gladko ignorira UWP se zadeve ne bodo bistveno premaknile, tako kot se niso na tlefonih.


Ne razumem, kaj bi Google lahko imel z UWP? Kako bi Google ne-ignoriral UWP? Misliš da bi Google delal UWP aplikacije za Windows OS - za svoje storitve? Ali misliš kaj drugega?
Eh?

cekr ::

Takoj ko bo en od večjih izven MS-a zagrabil UWP, se bodo tudi drugi programerji začeli ukvarjat s tem.
Starejši programerji se izogibajo novitetam. So pa tudi slabe izkušnje iz preteklosti, ko so marsikaj kar čez noč ukinili.
Zabiješ mnogo ur, dni, tednov... , da nekaj naštudiraš. Potem ti pa nekdo najprej ukine podporo potem pa zadevo še nikjer ne moreš poganjat.
Zato pa po firmah toliko starih sistemov, da lahko mejčkeno starejše zadeve delujejo.
Z mojega stališča: če se nekaj lotimo, hočem, da bo ta program delal do moje penzije in še čez.
Pa ne v smislu, da se ga bo res toliko časa uporabljalo.
Samo da ne bo nekih hitrih presenečenj, da si prisiljen nekaj z nule postavljat, čeprav ne rabiš.
Prav veš, če boš čez toliko let še pri volji, da mozgaš po svojem umotvoru, kaj šele po tujem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Windows 10 Redstone 3
Microsoft announced last year that Windows 10 would be coming to ARM-based processors, with full Win32 emulation support. We believe Windows 10 on ARM based laptops/tablets will be ready with Redstone 3 in the fall. It's unlikely that we'll see full Windows 10 running on phones in the fall however, so don't be holding your breath for that.

Full Windows 10 coming to ARM-based laptops and tablets is significant, mainly because of the Win32 emulation support. Unlike Windows RT, Windows 10 on ARM-powered laptops and tablets will be able to run your normal Win32 programs, meaning it won't be locked to the Windows Store. Microsoft has a separate edition of Windows 10 for that called Windows 10 Cloud.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Lonsarg ::

andromedar je izjavil:


Imaš kak link za to trditev (naj bo od resne firme)?
Jaz glede tega namreč najdem nasprotujoče si informacije:
Statcounter - Tablet Operating System Market Share Worldwide
iOS 65.83%
Android 33.45%
Windows 0.36%
Netmarketshare -
Mobile/Tablet Operating System Market Share

Android 63%
iOS 33%
Windows 1.3%

Brez skrbi da si nisem kar izmislil, tukaj piše 16% oziroma 10 miljonov za 2016Q4, Apple pa da je prodal 13 miljonov:
https://www.strategyanalytics.com/strat...
Najdem še marsikatero starejši zadevo, ki korelira s tem:
https://mspoweruser.com/microsoft-accou...

Tako dimetralno nasprotje pomeni konkretno drugi način merjenja statistike. Tvoji linki morda gledajo market share po browserjih(Windows tableti se predstavijo kot desktop) ali pa morda zgolj tablete, ki prideji brez tipkovnice, who knows.. Namreč že sam Surface Pro se proda dober miljon na kvarter (pa se dejansko brez tipkovnice prodaja), kar je cirka 2%. Torej niti Surface Pro tiste statistike ne zajamejo, iz tle izhaja vprašanje ali zajamejo iPad pro, ki je tudi hibrid?
Ampak če je govora o UWP aplikacijah nas zanimajo seveda tudi 12% tableti, ne zgolj kaka omejena statistika na "pure" 10" or less tabletov. Pač tale dva tvoja linka so ene avtomatizirane statistike, ni to sploh noben človek pregledal.


Če se vrnemo na debato o Mobile, zadnji leaki govorijo o tem, kako bo pravi Desktop Windows 10 dobil podporo za 5" naprave in bo potreba po ločenem branchu za Windows Mobile odpadla. Torej namesto zdajšne situacije, kjer si sistema delita 99% kode bomo zgleda v kakem letu prišli do točke, kjer bodo res vse W10 naprave imele 100% isto kodo. Žal to zelo verjetno pomeni tudi večje minimum hardware potrebe in znajo vse "starejše" naprave vključno z L950 biti odrezane takrat, vse so zaenkrat seveda govorice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hojnikb ::

Anney je izjavil:

Seveda se da, uporabi Interop Tools ali pa poskusi s tem postopkom. KLIK

Sam sem pravkar sprobal Interop Tools na L930 in je vse lahko za naredit (spremeniti register), nisem pa potem pustil teh nastavitev in restartal, bom po 25.4. :)

sn hotu se mal poigrat s tem tuturialom, sam na l635 tole ne špila, ker že zajoka, ko hočeš inštalirat vcreg gor....

Sicer se sploh nebi špilal, samo messenger app je crknu z 1.4 pa je zdej cela štala pr tastarih :)
#brezpodpisa

Anney ::

Sej imaš več načinov, malo pobrskaj. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hojnikb ::

mah, neda se mi ukvarjat s tem, da bo nakoncu en brick... Sn lepo nastavo bližnjico do web facebooka, bo že za silo :)
#brezpodpisa

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hojnikb ::

nope, z 1.4 so ubil podporo za wp8.1
#brezpodpisa

Anney ::

Kaj pa preko tega še dela? Nekaj so govorli, da se bo ukinilo tudi to.
https://www.microsoft.com/en-us/store/p...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hojnikb ::

nope, tut preko tega ne gre...

ce bi bil kje kak naizi nacin za forcat w10 upgrade, bi se se poigral..
#brezpodpisa

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

PrihajaNodi ::

Se komu na 8.1 zajebava sinhronizacija z onenote oziroma nasplosno? Mam dve 8.1 na obe mi pise sinhronizacija ni mogoca? Na 10 vam dela vse ok?

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Zanimivo postaja tole spet. :)
Windows 10 Mobile is NOT dead -- but its future is far from guaranteed
http://www.windowscentral.com/windows-1...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

okica11 ::

Kaka ideja, zakaj mi windows 10 z cortano na PCju ne kaže več notification-ov od telefona? Cortana ma nastavljeno da pošilja med napravami. Dodaten hec je da brez problema pošljem SMS iz pcja pa potem preko telefona... Razen reseta fona nisem nič spreminjal, pa mi je včasih delovalo...

Lonsarg ::

Tale povezave z notificationom od telefonov in pošiljanjem SMSov je načeloma še vedno beta če se ne motim.

Jaz bi na tvojem mestu probal unpairat in nazaj pairat -> Skype/Settings/SMS.

BivšiUser2 ::

Anney je izjavil:

Zanimivo postaja tole spet. :)
Windows 10 Mobile is NOT dead -- but its future is far from guaranteed
http://www.windowscentral.com/windows-1...

Mah vsaki drugi članek je osmrtnica W10M oz. kakršnikoli verziji za mobilne naprave. Po moje sam pozornost iščejo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

okica11 ::

Update: čudežno je začelo delovat-samo od sebe :O

Anney ::

Windows 10 Mobile Creators Update review
KLIK
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

SambaShare ::

Anney je izjavil:

Windows 10 Mobile Creators Update review
KLIK


TLDR: Opazno hitrejše delovanje in iris scanner naj bi bil zdaj celo uporaben (rahlo hitrejši, dela z večje razdalje).

Malajlo ::

Iris dela že ene par buildov prav v redu. Tudi skozi špegle. S polarizacijskim filtrom.

cekr ::

No, Iris je še daleč od tega, kar bi moralo bit. Vse bi moralo biti v trenutku, ne pa da loviš, kdaj ti bo zagrabilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Za iris se jaz vprašam, koliko je to škodljivo za oči, nekako nimam občutka, da je ravno blagodejno, to je eden izmwd glavnih razlogov, zakaj tega ne uporabljam. Za kakšno svetlobo to sploh gre?

_IKE_ ::

Glede na vse skupaj : se nezahtevnemu uporabniku ( klici sms občasno kak FB ) zeli pa imet dobro kamero , splača kupiti 950XL?

SambaShare ::

solatjek je izjavil:

Za iris se jaz vprašam, koliko je to škodljivo za oči, nekako nimam občutka, da je ravno blagodejno, to je eden izmwd glavnih razlogov, zakaj tega ne uporabljam. Za kakšno svetlobo to sploh gre?


Infrardečo, ravno na meji vidnega spektra. Skratka nič česar ne dobiš mnogo več že od sonca.

Malajlo je izjavil:

Iris dela že ene par buildov prav v redu. Tudi skozi špegle. S polarizacijskim filtrom.


Najbrž si v slow/fast ringu?

Pri meni v release preview je tako nekako ne meji uporabnosti, počasnost bi še preživel, da moram telefon držati tako blizu obraza je pa huda cokla.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Skalibriraj Hello na dominantno oko. In potem se tega drži vsakič. Torej malce obrneš telefon levo/desno. Vse je v zapestju ;)
Sem na FR že od L920. Mazohist, jbg.

Goran's Blog ::

_IKE_ je izjavil:

Glede na vse skupaj : se nezahtevnemu uporabniku ( klici sms občasno kak FB ) zeli pa imet dobro kamero , splača kupiti 950XL?

Sam bi rekel da vsekakor!
Sam uporabljam za klice, sms-e,FB,kakšne novice za prebrati, za slikati, GPS sem nekajkrat uporabljal, za tek uporabljam in kolesarjenje... dejansko nobenih problemov nisem imel do sedaj.

cekr ::

Ne bi blu slabu?
S8
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Če bi blo to res, je škoda samo, da bo samsungova cena. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

klinker ::

Ker highend lumie so pa kostale manj, ane...1520ko sem placal 750€ ob izidu.

Anney ::

Še vedno je manj. Skoraj stotaka. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Modri dirkač ::

Pri MS so že leta prav čudni.

Kot da je problem dat 10mobile na katerikoli telefon s snapdragonom.
Everybody lies!

klinker ::

Anney je izjavil:

Še vedno je manj. Skoraj stotaka. :)


Z razlogom ;)

cekr ::

Koliko pa mislite, da bi bil sedaj Surface Phone?
Kar lepo v rangu S8 ali raje več. Raje v cenovni rang odgriznjenega jabuka.

L950xl je imel ob izidu ceno najdražjega Samsunga, čeprav ni bil vreden niti pol, ker je bil takrat brez sistema.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

Sej so prakticno vsi navili cene svojim flagshipom na raven jabuka.

cekr ::

klinker je izjavil:

Sej so prakticno vsi navili cene svojim flagshipom na raven jabuka.


Ceno so navili, ker so dodali tudi nekaj več zraven. Jabuk pa navija ceno samo zaradi imena in mogoče kakšnega črva, ki je prilezel notri.
Bo pa zanimivo gledat, do koliko bodo kupci pripravljeni še seči v žep.
1k€ za neko igračko, ki ti ob trdem pristanku na tleh spusti dušo, je enostavno preveč za večinsko šminkiranje.
Zato pa smer, ki jo gre MS, sploh ni slaba. Emulacija x86 bo prinesla marsikaj. Vendar, kljub taki možnosti, cena 1k€ ni ravno spodbudna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Invictus ::

Modri dirkač je izjavil:

Pri MS so že leta prav čudni.

Kot da je problem dat 10mobile na katerikoli telefon s snapdragonom.

Ni problem sam CPU, ki je pač standardne arhitekture, pač vse vsi ostali moduli, ki so zraven na siliciju.
Ker vsal tlači gor svoje, in ne deli informacij, je malo težko pisat gonilnike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

andromedar ::

cekr je izjavil:



Emulacija x86 bo prinesla marsikaj....


Kaj misliš s tem? Kaj bo emulacija x86 prinesla telefonom?
Eh?

krneki0001 ::

andromedar je izjavil:

cekr je izjavil:



Emulacija x86 bo prinesla marsikaj....


Kaj misliš s tem? Kaj bo emulacija x86 prinesla telefonom?


Zelo veliko. Imel ga boš namesto PC-ja doma, kot imaš sedaj recimo continuum, samo da boš še 32 bitne programe brez problema laufal. Torej ne bo treba imeti še nekje ene mašine in remote desktop uporabljat (kot to danes počnemo), ampak boš kar iz telefona to poganjal.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

A ni trend iz x86 (legacy) na arm ?
--

Lonsarg ::

"Trend" je iz win32 API na UWP API.

Ampak win32 je bil do sedaj podprt zgolj na x86, medtem ko je bil UWP tudi za ARM. Ker je ta trend prepočasen bo Microsoft spisal emulacijo, da bosta oba APIja delala tudi na ARMjih.

loveJDM ::

Majstri kaj bi kdo šel na android z L950?

cekr ::

loveJDM je izjavil:

Majstri kaj bi kdo šel na android z L950?

Ni izvedljivo. Ker bi vse laufalo prepočasi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

loveJDM je izjavil:

Majstri kaj bi kdo šel na android z L950?

Misliš flashati na stock android? Načeloma, bi se, ob zadnjih izdihljajih fona. So kje podrobnejši datasheeti?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.
««
68 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546537 (25242) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431346 (26998) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527215 (17605) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513612 (11202) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841668 (32916) boolsheat

Več podobnih tem