» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
67 / 86
»»

solatjek ::

Kar si dobil danes, ni creators update, še vedno je verzija 14393. Tudi meni se je to namestilo...

Modri dirkač ::

v.1066, na vseh napravah, nima veze s CU.
Everybody lies!

harvey ::

solatjek je izjavil:

Kar si dobil danes, ni creators update, še vedno je verzija 14393. Tudi meni se je to namestilo...

Creators update bo za mobilce na voljo po 25.04.2017. In še razočaranje, ne bo za vse telefone.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

cekr ::

Kakšne silne razlike tudi pri CU ne boš zaznal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Meni v bistvu ta verzija 143939 dela tako dobro, da bi zablokiral posodobitve, če bi jih lahko, ker trenutno pri telefonu nič ne pogrešam, prav tako nima nobene takšne napake, da bi želel, da se odpravi. Zadeva je preprosto TOP in upam, da ne bodo s CU kaj zasrali...

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Lastim si Lumio930. Po prejšnji posodobitvi, se mi je telefon že zaradi samega brskanja po internetu začel tako zelo segrevat, da mi je baterijo dobesedno požrlo, telefon je se je odzival, ko da bi CPU bil na 100%.
Je kdo imel enake težave?
Danes je tudi meni posodobilo na 14393.1066
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Brskam in se igram z telefonom ze kaksne pol ure, in se moram strinjati, da telefon in njegova odzivnost glede na pred posodobitvijo deluje kot cist drug telefon.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Malajlo ::

Slabše? Do reset ...

OmegaM ::

Ne, sploh se ne segreva, ne lagira kot sem opisal/vprasal zgoraj.
Opazil sem tudi, da lahko normalno gledam video posnetke, vcasih mi je npr. Na fb video preneslo v spomin telefona, sedaj pa ga normalno predvaja v edge-u.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

BivšiUser2 ::

Če kdo rabi myAppFree konstantno prikazuje aplikacije, ki so brezplačne a 24ur. http://prntscr.com/evvllv
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

OmegaM ::

BivšiUser2 je izjavil:

Če kdo rabi myAppFree konstantno prikazuje aplikacije, ki so brezplačne a 24ur. http://prntscr.com/evvllv

Hvala, izgleda zelo koristno, mogoče se najde kaj zame.

Drugače pa izkušnje iz današnjega dneva.
Ker sem na bolniški pač izkoriščam čas po svoje.
Zvečer sem z baterijo katera je bila na cca 75% gledal film preko tvin in:
- telefon se ni pregreval,
- ni lagiranja, tekoče deloval,
- danes z polno baterijo brskal in brksnaje konstantno brez zgornjih dveh opisov.
Ne vem kdaj je telefon delal lepše 8-O

Aja, pa zaenkrat še vedno deluje WiFi, kar sem imel vedno težavo, da se ni hotel več povezati.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Anney ::

Prej si imel neko sistemsko napako (se je meni podobno dogajalo, čuden telefon in smešne fore) ponavadi pomaga samo reset, zdaj pa te je update rešil in bo ok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BivšiUser2 ::

Mišljeno kot free app ali z free in-app purchasi? http://prntscr.com/ew422f
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Danes sem na dve L930 prejel Configuration Update na verzij 1066. Nikjer pa ne najdem podatka kaj je to. Mogoče predpriprava za CU? :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mikhaair ::

Včeraj sva z mojo 950 doživljala celo kalvarijo. Popoldan sem sel od doma, jo snel s polnilca in mi je bilo čudno, da je le 39%. Pa je bila vsaj 40 min. priklopljena. S tem da prej ni bila prazna. Ok. Sumljivo. Sledi samoresetiranje. Nato klic in reset med klicem. Cim sem jo taknil in hotel kaj narediti, reset. Kasneje sem celo uspel posnet fotografijo, se javit na klic in enega opravit. Vmes pa vedno samodejni restarti. Naredil soft reset, ni pomagalo. Zvečer je bila baterija prazna. Ob prihodu domov in polnilcu je bilo vse ok. Danes vse ok zaenkrat.

mikhaair ::

Ponovitev danes, ko se javim na klic, mrkne. Baterija 32%. Polnilec, vse OK.
Kriva baterija? Nova ali se da kako drugace pomagat?

cekr ::

Katero verzijo sistema imaš?

Na eni nemški strani poročajo, da ena od zadnjih insider verzij prav kuri baterijo.
Tudi sam imam takšen občutek. Čisto zadnja verzija, malo manj kuri.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mikhaair ::

15063.2, ampak ni problem kurjenja, temveč resetiranja pod cca. 35%.

cekr ::

Nisem imel nikoli te verzije.

Sedaj imam 15063.138.
Verjetno pride še kakšna do RTM.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Za resetiranje bi lahko bila kriva baterija, voltaža je, ni pa sposobna dati od sebe toka, ko je to potrebno. Moj glas gre bateriji

konspirator ::

Sploh če je stara več kot 2 leti (original).
Pri nadomestni generični se lahko taka situacij ponovi še dosti prej.
--

cekr ::

En proces se je zaciklal in kuri baterijo.
L950 še nima 2 leti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

BivšiUser2 ::

We recognize that many Insiders will be disappointed to see their device is no longer supported. We looked at feedback from our Windows Insiders and realized that we were not providing the best possible experience for our customers on many older devices. That helped us determine which devices we support for the Windows 10 Creators Update. We are continually listening to your feedback to provide the best experience for ALL of our customers.

Unfortunately, this leaves many people using Windows phones like the Lumia 930 and 1520 without an official way to move up to the Creators Update when it releases on April 25. Nor will phones not on the list be able to test out future Insider builds. Devices that may already have a Creators Update test build installed can keep running it, but they'll remain unsupported going forward.

Tak, mene so ravnokar zgubili. Niti neuradno se (zaenkrat) ned a updatati na novi fast ring.
Kaj bo najpametneje kupiti kot naslednjiphone?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

Odvisno, koliko si pripravljen dat.
Mogoče S8?
Še vedno pa mogoče dobiš L950/xl za ugodno ceno.
Ali pa HP-jevo zadevo.
Kaj še pride, pa verjetno piše v zvezdah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Anney ::

Imeli smo 3 leta podpore, edini ki je ima toliko ali več je Apple, če vzameš robotka moraš vzeti flagship (veliko firmo) aparat, pa še tukaj ti noben ne garantira, kako dolgo bo uradna podpora. L950 pa bodo verjetno peglali do konca, malo rabljenega se dobi že za 200EUR, novega za 300EUR, XL za kakšnega desetaka več. Tudi sam sem v dilemi, ali še počakati na kakšno novost in gulit L930 še naprej (dela še odlično), ali vzeti 950 za drobiž in čakati naprej. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

BivšiUser2 ::

Saj še ne zdaj, pač malo overreaction, verjetno bo kdo postal kakšen hack kot pri starejših lumiah. Me pa vseeno jezi, ker hardwersko slabši foni dobijo še naprej update.

Anney je izjavil:

Imeli smo 3 leta podpore, edini ki je ima toliko ali več je Apple, če vzameš robotka moraš vzeti flagship (veliko firmo) aparat, pa še tukaj ti noben ne garantira, kako dolgo bo uradna podpora. L950 pa bodo verjetno peglali do konca, malo rabljenega se dobi že za 200EUR, novega za 300EUR, XL za kakšnega desetaka več. Tudi sam sem v dilemi, ali še počakati na kakšno novost in gulit L930 še naprej (dela še odlično), ali vzeti 950 za drobiž in čakati naprej. :)

Pa vseeno, naj povejo, da so zajebali stvar, ne pa da postopoma ukinjajo podporo, napravam, ki ni treba oz. naj vsaj zaključijo tako, da dajo še en firmware update za stvare phone. Bo zgleda res v prihodnje na zelenega robota prešaltat.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Jaz sem se zaklel, da na robota ne več. Raje sem na dumb fonu. :)
Očitno hočejo zdaj potopiti vse ex Nokia naprave (3 leta ali več (L1520) je bilo podpore, zdaj pa pozabit na znamko Nokia, stara se vrača), tiste MS Lumie, ki pa ne dobijo CU-ja so pa podhranjene. Ostane ti še L950 ali HP.
Na robotu ti želim vso srečo, naprave v flagship robotek segmentu so pa itak precenjene (S8=600EUR (vezava); L950=145EUR (vezava); L950XL=190EUR (vezava), srednji razred robotka je pa žalosten in neuporaben. :) Če mi gdo vzame L950 pri simobilu na paketu SVOBODNI M mu dam 160EUR. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mitja358 ::

Z najnovejšim Insider Buildom za Redstone 3 so ločili development branche med PC in Mobile ...

hojnikb ::

a kdo ve, če se da nahekat lumio 635, da sprejme w10 updejt ? last time i checked, je še vedno stuck na w8.1
#brezpodpisa

Anney ::

Seveda se da, uporabi Interop Tools ali pa poskusi s tem postopkom. KLIK

Sam sem pravkar sprobal Interop Tools na L930 in je vse lahko za naredit (spremeniti register), nisem pa potem pustil teh nastavitev in restartal, bom po 25.4. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

Se mi valja ena L920 pa me zanima, če je kdo poskusil nadgraditi na Win10 CU.
Predvsem če vse deluje. kamera, odzivnost...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

To poznam, samo zanima v praksi, če je kdo poskusil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tabonir ::

Obstaja mogoče možnost inštalacije Windows 10 Mobile na tablico z androidom?

cekr ::

tabonir je izjavil:

Obstaja mogoče možnost inštalacije Windows 10 Mobile na tablico z androidom?


Ne.
Lahko pa dobiš kakšno kitajsko z obema sistemoma.

Eventuelno bi šlo, če bi dobil tablico z Atomom in klasičnim BIOSom, da bi se zadeva obnašala kot klasični računalnik.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

okica11 ::

Microsoft confirms the Windows 10 Creators Update will only come to 13 Windows phones.
Here's a look at the supported phones:
HP Elite x3
Microsoft Lumia 550
Microsoft Lumia 640/640XL
Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 950/950 XL
Alcatel IDOL 4S
Alcatel OneTouch Fierce XL
SoftBank 503LV
VAIO Phone Biz
MouseComputer MADOSMA Q601
Trinity NuAns NEO
http://www.windowscentral.com/microsoft...

Anney ::

Okica, malo pozen si, mi se že pogovarjamo kako bomo flashali, to že vemo. :))
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

okica11 ::

@anney: ne, ne :) sem komentiral prvotni članek 2,3 strani nazaj. Takrat je bilo še to poročano od ZDNet in še ne-komentirano od MS (zdaj je žal 100% potrjeno) ;)

SambaShare ::

Ironija pa je da CU pravzaprav ne prinese nič novega. Razen nove share ikone.

Anney ::

Izboljšano je samo jedro sistema in na splošno sistem, zunanjih izboljšav je res bore malo.
Sem pa fliknil na L930 slow ring CU-ja, da vidimo kako bo. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Tukaj se je eden raspisal za low enda 535 na CU-ju.
https://www.reddit.com/r/windowsphone/c...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Upajmo, da bo kaj iz tega koncepta, meni je všeč.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andromedar ::

Eh?

SambaShare ::

Na redditu se tudi na veliko govori, da je z Win 10 Mobile konec in da je CU zadnja posodobitev za trenutne telefone (podmnožico le teh). Od Microsofta pa tako kot vedno spet tišina. Vse skupaj meji že na bizarno, odnos m$ do strank pa neresen in nevreden resne firme.

Kdo bo poskusil še s tretjim rebootom njihovega poskusa telefonije?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

mogoče bo pa microsoft forknu android v svojo verzijo >:D

think AOSP z microsoft appi in storom
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SambaShare ::

Dvomim da bo android, najbrž spet hypanje z nekim "surface phone" leto ali dve, potem ko stvar ne bo dosegla 20% deleža na trgu pa zopet nekakšen reboot. V Microsoftu imajo res hud problem s commitanjem na neko tehnologijo in izpadejo čisto neresno.

Zakaj je bilo treba na vrat na nos narediti prehod iz W8.1 na polizdelek od W10M, ki je spiljen šele zdaj po dveh letih? Dejasnko so dali na trg flagship, ki je bil zaradi zanič SW polizdelek. Medtem še zajebeš vso svojo bazo uporabnikov, ker jim ne nadgradiš telefonov ali pa vsaj nudiš podpore za lastne aplikacije (npr. Skype). Neresno.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

SambaShare je izjavil:

Na redditu se tudi na veliko govori, da je z Win 10 Mobile konec in da je CU zadnja posodobitev za trenutne telefone (podmnožico le teh). Od Microsofta pa tako kot vedno spet tišina. Vse skupaj meji že na bizarno, odnos m$ do strank pa neresen in nevreden resne firme.

Kdo bo poskusil še s tretjim rebootom njihovega poskusa telefonije?


Windows Phone je mrtev že vsaj 2 leti, čeprav si nekateri še zdaj zatiskajo oči pred resnico in kupujejo telefone. Enako je z UWP in z Microsoft Store, ki nimata smisla brez Windows Phone...itak pa ju nihče ne uporablja. Moreš bit zadet, da uporabljaš UWP programe na desktopu. Kar se pa tiče androida z Windows storom in Windows aplikacijami... To se sliši tako butasto, da stavim da bo ms to skušal narediti.
Eh?

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

UWP appi so vsaj oku prijaznejši. Btw eno aplikacijo programiram v UWP (bolj za širjenje obozorij) v C# vendar ker bi rad vsaj nekaj uporabnikov imel bi moral seliti vse na android. Je Xamarin dovolj dober, da končam app v UWP to sportam v Android kodo, ali naj vse vržem vstran in začnem od znova z Javo?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

SambaShare ::

andromedar je izjavil:

Moreš bit zadet, da uporabljaš UWP programe na desktopu.


Edge, Skype, Mail, ...? UWP je že v redu tehnologija. Je pa res da nihče noče investirati vanjo, kater developer pa se bo učil to, če bo Microsoft čez par let verjetno spet vse zavrgel.
««
67 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546687 (25392) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431435 (27087) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527253 (17643) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513651 (11241) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841774 (33022) boolsheat

Več podobnih tem