» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
65 / 86
»»

kriko1 ::

Imas to tezavo?
http://en.miui.com/thread-388880-1-1.ht...

To se mi je zgodilo na Nexusu in sem si pulil lase ter sumil kable, dokler nisem ugotovil da na drugem PCju je delalo ok.
Ne vem zakaj ampak sem prav rocno moral izbrati MTP USB Device na seznamu, drugace ni pomagalo samodejno namescanje.

Ocitno je bil nek popravek na desktop verziji, ki je to sesul.

Trance4mer ::

Hvala, spet deluje :D

BivšiUser2 ::

A mogoče ve, kako je treba nastaviti APN-e za LTE v W10M, da se bo MMS prenesel? Enih polj za izpolnit sploh ni.
Internet je sem nastavil brez problemov.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Mobitel, simobil, delata s primarnimi nastavitvami, nikoli nič nastavljal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BivšiUser2 ::

Aja sorry nisem povedal, da je moj operater telemach, sem kopiral kar iz Telemach Mobil teme.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

solatjek ::

Simobil na 640 ni delal s primarnimi oz. je delal, ampak ne v redu, včasih ni poslal ali pa ni mogel prejeti, ko sem nastavil APN je delalo. Pri izimobilu podobna zgodba.

Pa telefon je treba resetirat, ko nastaviš.določena polja ostanejo prazna, izpolniš tisto, kar je operater napisal.

Malajlo ::

solatjek je izjavil:

Simobil na 640 ni delal s primarnimi oz. je delal, ampak ne v redu, včasih ni poslal ali pa ni mogel prejeti, ko sem nastavil APN je delalo. Pri izimobilu podobna zgodba.

Pa telefon je treba resetirat, ko nastaviš.določena polja ostanejo prazna, izpolniš tisto, kar je operater napisal.

Ročno je tudi za T2 potrebno nastaviti. Po par mesecih je crknilo.

Kaj ::

Žalostno je, da mi na Lumii 930 na W10 (zadnja uradna verzija, nisem insider) še vedno (napaka je stara že mesece) grozno šteka kamera. Posnetki se ne shranjujejo vedno, kdaj se samo prvih 40sec, kdaj zablokira, kdaj je vse ok.

Sem upal da bodo v tem času že porihtali.

Rešitev: vritev na Windows Phone 8.1. Žalostno, da je treba iti tok nazaj, ampak ta sistem vsaj dela. In sedaj opažam da precej bolj tekoče in zanesljivo kot w10.

Lonsarg ::

Kako se lahko pojavi bug zgolj pri nekaterih (moja L930 leti v kameri). Veliko bolj verjeten scenarij bi bla kaka delna hardware okvara, ki jo sicer WP 8.1 nekako preživi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Anney ::

Tudi meni kamera dela BP. Verzija je: 2017.308.41.0
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

Meni na 950 dela kamera BP. Za štekanje je možno več scenarijev:
- počasna SD kartica, mora biti class 10
- snemanje video posnetkov v najvišji ločljivosti, predvsem nižjih modelih, npr. lumi 640, ampak tudi to so porihtali že v času ko sem imel lumio 640
- na počasnost kamere zelo vpliva HDR, še posebej ko želiš na hitro narediti nekaj posnetkov. Pri HDR namreč zajame mislim da 3 fotografije zapored z različnimi stopnjami osvetlitve in jih potem združi, da lahko izbereš optimalno osvetlitev. Ko narediš kakšne 3 posnetke zapored, se kamera za trenutek ustavi, ker ne zmore tako hitro shranjevati in čaka na shranjevanje, v tem času je kamera "zaštekana", se ne odziva. Omenjeno se pozna tudi na L950 in to kar precej, zato za hitro fotografiranje več posnetkov zaporedoma HDR izklopim.

Če imaš HDR vklopljen, je najverjetneje to rešitev, če pa ni, pa ne vem kaj bi bilo lahko.

Kaj ::

Ma je bil pozimi na servisu, zamenjana matična (problemi z mikrofonom), te težave pri shranjevanju so pa menda pri 930 pogoste... Zato dvomim da je hardware.
A ne glede na to, me je w8.1 kar presenetila. Sem že pozabil, kako tekoče dela.

klinker ::

8.1 je z izjemo manjka aplikacij in grdega UIja bomba napram 10ki.
10ka je vsekakor najslabsi MSov OS.

Machete ::

Mislim da se od win10 mobile sistema lahko počasi poslovimo in da so trenutno delujoči telefoni eni zadnjih pod tem sistemom. Razen, če se ne zgodi nekaj revolucionarnega od MSja (kar se ne bo), z naslednjim telefonom nihče izmed nas ne bo več vztrajal na win telefonu. Jaz že imam rezervenga iphona samo za aplikacije, ki jih ni na win10m. Torej še kako leto in win10 telefoni bodo padli pomoje že ma čisto 0 med tržnim deležem, če je 1% danes sploh še omembe vredno. Škoda, ker meni je všečnejši od iosa, samo že neke BT naprave ne delujejo več, da ne govorimo o aplikacijah, ki jih je vedno manj. Npr. še naročenega Jokerja ne morem brati elektronsko, ker laufa samo na ios in android in sem se tega že navadil (in to je samo en od primerov s katerimi se srečujem tedensko), je pa konec koncev že kar velika cokla in bom kmalu menjal, ker z glavo skozi zid je pač škoda :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Sem opazil, da tisti posnetki in slike posneti v spomin telefona so vsi čisto brez problemov, tisti posneti na kartico so v večini tudi brez problemov, če so kratki. Če snemaš daljše filmčke na SD (po 1GB veliki) imajo probleme. Snemam v max resoluciji (3840x2160p/30fps

V bistvu je največji problem očitno počasna kartica, ki ne more sprejeti tako hitro vseh podatkov in jih spušča. Ram pa deluje.

Tako da sem sedaj nastavil, da so vse aplikacije in ostali podatki na SD, filmčke in slike pa vedno shranjuje v spomin telefona.

Kartica je:
ULTRA MICRO SDXC 64GB 80MB/S CLASS SANDISK
https://www.bigbang.si/pomnilniski-modu...

Machete je izjavil:

Mislim da se od win10 mobile sistema lahko počasi poslovimo in da so trenutno delujoči telefoni eni zadnjih pod tem sistemom. Razen, če se ne zgodi nekaj revolucionarnega od MSja (kar se ne bo), z naslednjim telefonom nihče izmed nas ne bo več vztrajal na win telefonu. Jaz že imam rezervenga iphona samo za aplikacije, ki jih ni na win10m. Torej še kako leto in win10 telefoni bodo padli pomoje že ma čisto 0 med tržnim deležem, če je 1% danes sploh še omembe vredno. Škoda, ker meni je všečnejši od iosa, samo že neke BT naprave ne delujejo več, da ne govorimo o aplikacijah, ki jih je vedno manj. Npr. še naročenega Jokerja ne morem brati elektronsko, ker laufa samo na ios in android in sem se tega že navadil (in to je samo en od primerov s katerimi se srečujem tedensko), je pa konec koncev že kar velika cokla in bom kmalu menjal, ker z glavo skozi zid je pač škoda :(


Za vse karkoli delam na telefonu je win10 dovolj, tako da menjal ne bom še vsaj toliko časa, dokler bo telefon delal, pa še potem ne vem, če ne bom kupil enakega rabljenega.

V povezavi s continuumom je zadeva odlična. Serverji so sedaj v kleti na "hladu", vse kar imam na mizi je continuum, ekran in miška ter tipkovnica. Karkoli lahko naredim z WP 10 delam v temu, če rabim kaj več, pa remote desktop s povezavo na serverje.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Ja, Windows 10 Mobile v tem trenutku je spodoben sistem, ki deluje brez vsakršnih težav in še bug s svetlostjo so odpravili na L950 :). Aplikacije imam vse kar rabim in tudi dejansko delujejo. Je pa res, da na noben telefon ne nalagam sranja, večino zadev si ogledam preko Edga, ki tudi prav spodobno odpre večino zadev (bankanet, youtube, 24 ur....). Aplikacij v smislu beleženja kaj jem, kdaj grem na wc in kdaj polž prečka cesto pa ne rabim in so oslarija. Win telefon pač ni za vsakega, imamo ga tisti, ki nam zadostuje to, kar nam sistem ponuja. Zame osebno je to kar ponuja dovolj in ničesar ne pogrešam.

Kaj ::

Lumia 930 nima spominske kartice, samo notranji pomnilnik. Tako da v tem ni problem.

Mislite da bo kdaj možno laufati android aplikacije na W10 mobile? To bi jih pomoje še rešilo...

BivšiUser2 ::

Kaj je izjavil:

Lumia 930 nima spominske kartice, samo notranji pomnilnik. Tako da v tem ni problem.

Mislite da bo kdaj možno laufati android aplikacije na W10 mobile? To bi jih pomoje še rešilo...

So furali projekt Astoria ( mislim, da mu je tako bilo ime) na mislim, da insider različah. So pa projekt opustili. Razlog naj bi bil povezan s Win dev skupnostjo ( ni 100%), appi ki so koristili hardware fona npr. Snapchat za fotkić, so pa bili useless.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

krneki0001 ::

Kaj je izjavil:

Mislite da bo kdaj možno laufati android aplikacije na W10 mobile? To bi jih pomoje še rešilo...


Večina aplikacij za android je polizdelek. Android nima prav dosti več različnih aplikacij, ima pa vsako po 100x ponovljeno (60 jih je s trojanci in ostalo nesnago, 30 jih ne dela tega, kar hočeš, 9 jih dela zadovoljivo, ena pa dela tako kot mora).
In če povlečeš vzporednico z wp10, je aplikacij, ki so vredne, da jih daš na telefon približno enako, ker v ms store ne moreš vsega smetja dat.

Imaš pa tukaj napisano ravno to:

solatjek je izjavil:

...Aplikacij v smislu beleženja kaj jem, kdaj grem na wc in kdaj polž prečka cesto pa ne rabim in so oslarija....

solatjek ::

krneki0001 je izjavil:

Večina aplikacij za android je polizdelek. Android nima prav dosti več različnih aplikacij, ima pa vsako po 100x ponovljeno (60 jih je s trojanci in ostalo nesnago, 30 jih ne dela tega, kar hočeš, 9 jih dela zadovoljivo, ena pa dela tako kot mora...)


... in ta, ki dela tako kot mora, je plačljiva, če ne želiš reklam. Da ne bo pomote, tudi na MS Store so dobre App plačljive, a hitro je to razlog, zakaj je Windows Mobile sr... , saj plačilo marsikdo razume kot oviro. Meni sicer ni jasno, da je uporabnik pripravljen plačati več 500EUR za telefon, ni pa pripravljen dati 2EUR za aplikacijo, ki jo bo uporabljal pogosto in jo bo imel za zmeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Machete ::

Jaz imam rad gps šprtno aplikacijo (ne health tracker, to je tudi meni mimo). Ampak športen aktivnosti trackam že vsaj 6 let in mi je čisto kul da imam pregeld nad aktivnostmi čez leto. Ni potrebe, je pa zabavno. Recimo dobra zadeva je načrtovanje izleta (kolo, pohodništvo) ko potem to vneseš pod svoj account in na telefonu odpreš app. In uala imaš podrobna navodila, ki ti pomagajo na terenih, ki jih ne poznaš. In recimo penmap ima veliko trailov vnešenih, kar jih google map nima npr. in moj app pač slučajno fura open map z kombinacijo satelitskih posnetkov.
In ja zdaj bodo odgovori saj se da drugje, se najde rešitev itd..
Ja ampak če želim pač v svojem športnem appu (ki se je razvil še v času sybiana) zadevo uporabit, pa lahko na win10 pač pozabiš. Ali pa rabiš še vsaj en dodaten gadget itd.. Kaj šele da povežeš HRM belt.. Skoraj noben ne podpira win telefonov.
In to je samo ena od konkretnih zadev ki mi manjkajo + plus omenjen Joker online + SMSov mi v avtu od win10 ne izpisuje več na dashboard displayu itd.. Pač malenkosti in vsak ima gotovo kakšno svojo. Kot rečeno škoda, ampak razumem razvijalce, da jim je idiotsko razvijat za toliko sistemov, pa verjetno še bi, če bi bil delež 33/33/33%, ko pa je 66/30/1,4% pa je itak logično da nihče ne bo razvijal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

solatjek je izjavil:


... in ta, ki dela tako kot mora, je plačljiva, če ne želiš reklam. Da ne bo pomote, tudi na MS Store so dobre App plačljive, a hitro je to razlog, zakaj je Windows Mobile sr... , saj plačilo marsikdo razume kot oviro. Meni sicer ni jasno, da je uporabnik pripravljen plačati več 500EUR za telefon, ni pa pripravljen dati 2EUR za aplikacijo, ki jo bo uporabljal pogosto in jo bo imel za zmeraj.

Saj to velja za vse platforme.

Tako za Android kot za iOS... pa tudi za desktop svet...

Vsi bi imeli vse, ampak nihče ne bi nič plačal.

Google tukaj še ni bad guy, ker je poturil vendorje kot vmesnik po čemur je treba tolči. Poleg tega se gre še kvazi open source... Apple in MS imata malo drugačen poslovni model, pa lahko (ne/l)userji tolčejo direktno po njih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihagr ::

Matko37
"Meni sicer ni jasno, da je uporabnik pripravljen plačati več 500EUR za telefon, ni pa pripravljen dati 2EUR za aplikacijo, ki jo bo uporabljal pogosto in jo bo imel za zmeraj. "

Za telefon sicer nisem dal toliko, za aplikacije pa bi rad dal 2€ ali 3€, ali celo več, ampak ... Grem v fizično trgovino, izberem telefon in ga plačam, odnesem domov in ga uporabljam, z aplikacijami tega ne morem (nimam nobenih plačilnih kartic, niti paypala, FB (marsikdaj se zahteva prijava s FB imenom geslom) niti česarkoli drugega, torej sem drugorazredni človek in ne morem uporabljati vsega, ali ne?

Invictus ::

mihagr je izjavil:

(nimam nobenih plačilnih kartic, niti paypala, FB (marsikdaj se zahteva prijava s FB imenom geslom) niti česarkoli drugega, torej sem drugorazredni človek in ne morem uporabljati vsega, ali ne?

Mogoče bi bil čas, da zlezeš ven iz jame ;). Vendorjeva ustavna dolžnost ni zagotavljanje podpore jamskim človekom...

Ker če tega nimaš, potem tudi aplikacij na telefonu ne rabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatjek ::

mihagr je izjavil:

Matko37
"Meni sicer ni jasno, da je uporabnik pripravljen plačati več 500EUR za telefon, ni pa pripravljen dati 2EUR za aplikacijo, ki jo bo uporabljal pogosto in jo bo imel za zmeraj. "

Za telefon sicer nisem dal toliko, za aplikacije pa bi rad dal 2€ ali 3€, ali celo več, ampak ... Grem v fizično trgovino, izberem telefon in ga plačam, odnesem domov in ga uporabljam, z aplikacijami tega ne morem (nimam nobenih plačilnih kartic, niti paypala, FB (marsikdaj se zahteva prijava s FB imenom geslom) niti česarkoli drugega, torej sem drugorazredni človek in ne morem uporabljati vsega, ali ne?


Dandanes so pač nekatere stvri nujno potrebne, da z njimi urediš druge stvari. Nekaj primerov:
- hodiš v službo ali si na socialni -> obvezno rabiš TRR račun, večini TRR računov pripada tudi kartica in ta je v večini primerov hkrati tudi visa, gotovina se ne izplačuje
- greš k dohtarju -> rabiš kartico in urejeno zdravstveno zavarovanje
- voziš avto -> rabiš kartico vozniškega dovoljenja, prometno dovoljenje in potrdilo o sklenjenem obveznem avtomobilskem zavarovanju
- greš na AC -> rabiš še vinjeto
- greš v tujino -> rabiš vsaj osebno, marsikje tudi potni list, zeleno karto, kartico zavarovanja za tujino
- si študent, greš jest -> rabiš študenstke bone ali pa malo več keša
- si predsednik -> večine od tega ne rabiš, rabiš pa nekoga, ki bo vse to uredil namesto tega
- si želiš kak € prihranitiin kupiti izdelek na spletu 30% ceneje, kot je v trgovini -> ne rabiš ne avta, ne bencina, rabiš vsaj začasno bivališče za prejem paketa in fajn je, če imaš še PayPal
- in nenazadnje želiš jebeno aplikacijo iz store -> potem se vrni na točko 1, saj rabiš pof... viso

LP

mihagr ::

Invictus
Ti si mogoče že zlezel iz jame, jaz pa sem se napotil nazaj v jamo in ne vem zakaj si telefona ne bi mogel vzeti s seboj.
Z mobilnimi telefoni sem se spoznal pred letom 1994 in sem jih do danes normalno uporabljal in jih še bom kaka 2 desetletja. Do aplikacij (takih ki me zanimajo), se pa tudi pretolčem, in niti ne zahtevam karkoli od vendorjev, JAZ SEM SAMO OPISAL PROBLEM PLAČEVANJA/NEPLAČEVANJA aplikacij.

mihagr ::

Matko37
- in nenazadnje želiš jebeno aplikacijo iz store -> potem se vrni na točko 1, saj rabiš pof... viso

Lahko pa iščeš alternativo tej jebeni aplikaciji.
Saj ni problem plačati, moti me način. Če bi imeli aplikacije v SLO trgovinah, tako kot imajo MS programsko opremo - prideš, izbereš, plačaš, greš, potem tudi zame ni problem kupiti. Tako pa ... Grem nazaj v jamo, se usedem v najtemnejši kot in jamram po forumu, tako kot tudi nekateri drugi!
Ker smo pri telefonih, poglej ta link "Windows Phone - nekaj vprašanj. V tem času sem jaz že letio in pol fural Lumio735, in jo še danes. Pa preglej forum/forume kje sem jaz jamral, da kaj ne vem, ali sem jamral zaradi kakšnega tehničnega problema.
Oprosti moral sem, mladci mislite da ste vsi tako grozno pametni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

solatjek ::

mihagr, razumem kaj želiš povedati in te nimam namena napadati, obsojati ali kakorkoli že vzameš, pač napisal sem svojo stališče okrog tega, kaj je dandanes vse potrebno, da neko zadevo koristiš.

Sam način pa žal je kakršen je, nimaš izbire oz. če dobro premisliš, jo v bistvu imaš:
- način sprejmeš in se mu prilagodiš ali
- načina ne sprejmeš in zadeva ne koristiš ali
- poiščeš drugo pot do rešitve ali približek tistega, kar ti je v osnovi ponujeno (in pogojeno z nečim) in si zadovoljen z rešitvijo, do katere si se sam dokopal

To tretje včasih povzroči največje zadovoljstvo, saj najdeš pot in rešitev, ki je plod lastnega truda in iznajdljivosti. Sicer pa nimam namena nikogar obsojati, vsak si izbere način življenja in storitve, ki mu odgovarjajo. Svet je zagotovo bil lepši, ko vsega tega sranja, ki ga imamo danes ni bilo, najbolj se vidi na socialno/čustvenem področju človeške rase. Nekoč so ljudje stopili skupaj, ko je bilo treba nekomu pomagati, dandanes pa se ob hudi prometni nesreči, kjer se najde nekaj posameznikov, ki pomagajo in rešujejo življenja, najde frajer s težkim audijem, ki pelje mimo in kaže sredinca, ter preklinja, da nima prostora mimo peljat, madona kako neki ne vidijo da se ON pelje mimo! Da ti kdo odstopi sedež kje v čakalnici, busu, vlaku ali mestu pri blagajni je tako znanstvena fantastika. Sočutja ni več, medsebojne pomoči ni več, smo v obdobju egocentričnosti, kje je vsak posameznik sebi najpomembnejši in se za doseganje cilja uporabijo kakršnakoli sredstva, neglede na to, kako to vpliva na druge, na koncu pa svoj uspeh pokneš na FB in si glavni as, vsem prijateljem pa je to všeč neglede na to ali jim je res ali ne.

Drugače pa sam tudi nimam FB, mi zasebnost nekaj pomeni in ne čutim nobene potrebe po objavljanju tega, kdo sem, kje sem, kam grem, kdaj pridem in če je na vrtu zraslo 5 ali 7 krompirjev in kura znesla 3 jajca. Glede tega sem jaz tudi jamski, kar pa mi v življenju zdi pomembno in koristno si pa uredim. In ena izmed teh stvari so e-nakupi, kjer preko interneta kupim enak izdelek kot mi ga v trgovini ponujajo, veliko ceneje.

Ta post sicer nima nobene veze z Windows 10 Mobile, a sem se moral razpisati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

solatjek ::

mihagr je izjavil:

Ker smo pri telefonih, poglej ta link "Windows Phone - nekaj vprašanj. V tem času sem jaz že letio in pol fural Lumio735, in jo še danes. Pa preglej forum/forume kje sem jaz jamral, da kaj ne vem, ali sem jamral zaradi kakšnega tehničnega problema.
Oprosti moral sem, mladci mislite da ste vsi tako grozno pametni!


Eh, to ni bilo nobeno jamranje, pač pa kup vprašanj in plod moje radovednosti, ki so se mi porajale ob prvem dnevu uporabe Windows telefona in primerjavi z androidom, saj sem leta prej imel android. Večino stvari sem tako še isti dan ugotovil, preden mi je kdorkoli odgovoril. Če bi mislil, da sem grozno pameten, ne bi ničesar pisal po forumu, saj bi bil sam sebi samozadosten, Windows telefona pa tako ne bi več uporabljal, ker je za večino to veliko sranje, jaz sem pa vztrajal in mi aparat služi kot koristen pripomoček, ki deluje brezhibno!

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

Jaz imam rad gps šprtno aplikacijo (ne health tracker, to je tudi meni mimo). Ampak športen aktivnosti trackam že vsaj 6 let in mi je čisto kul da imam pregeld nad aktivnostmi čez leto. Ni potrebe, je pa zabavno. Recimo dobra zadeva je načrtovanje izleta (kolo, pohodništvo) ko potem to vneseš pod svoj account in na telefonu odpreš app. In uala imaš podrobna navodila, ki ti pomagajo na terenih, ki jih ne poznaš. In recimo penmap ima veliko trailov vnešenih, kar jih google map nima npr. in moj app pač slučajno fura open map z kombinacijo satelitskih posnetkov.
In ja zdaj bodo odgovori saj se da drugje, se najde rešitev itd..
Ja ampak če želim pač v svojem športnem appu (ki se je razvil še v času sybiana) zadevo uporabit, pa lahko na win10 pač pozabiš. Ali pa rabiš še vsaj en dodaten gadget itd.. Kaj šele da povežeš HRM belt.. Skoraj noben ne podpira win telefonov.
In to je samo ena od konkretnih zadev ki mi manjkajo + plus omenjen Joker online + SMSov mi v avtu od win10 ne izpisuje več na dashboard displayu itd.. Pač malenkosti in vsak ima gotovo kakšno svojo. Kot rečeno škoda, ampak razumem razvijalce, da jim je idiotsko razvijat za toliko sistemov, pa verjetno še bi, če bi bil delež 33/33/33%, ko pa je 66/30/1,4% pa je itak logično da nihče ne bo razvijal.



Sports tracker imaš? Meni je dovolj, skupaj z uro ali pasom, ki odčituje srčni utrip je odlična zadeva.

Machete ::

Nah. ST na win je mrtev, ker ga že par let ne razvijajo. Verjetno imaš že zelo star pas, ker nov skoraj noben ne dela.
Na iPhone je aplikacijo čisto druga in veliko novih for (in nekaj, ki so bile bolje rešene na win, kot je nastavitev hitrosti ko se auto pause aktivira). Na androidu pa imajo omenjeno backtracking route, torej vodenje po prej splanirani trasi. Samo za športat sem si omislil rabljenega iphona (gps, muzika, hrm - all in one za drobiž), ker sem se naveličal mrtve aplikacije pa še pošteno povedano mi gps na lumi ne dela več, oziroma mi cikcaka in nabije od 10-20% preveč KM.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Večinoma gps uporabljam na lumii 720, ki jo imam samo še namesto GPS-a. Je kr stalno zmontirana v avto. Tisti se mi zdi en izmed najbolj zanesljivih.

Probaj najt Sports Tracker ProAktivo.

Kaj pa Runtastic Pro?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ne bom menjal, ker imam čez 700 trackanih aktivnosti gor ;) V tem je fora. Kot rečeno pa se je itak gpsu na lumi zmešalo in verjetno je to poslednji win phone. Razen če MS ne useka ven z Surface telefonom za 400€, kar pa se ne bo zgodilo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mihagr ::

Matko37
No lepo, sedaj se razumeva. Pa lep pozdrav!

Malajlo ::

Endomondo dela s kitajskimi HRM. Dela tudi s Suuntom. Adidasov miCoach zazna HRM, ampak ker kitajc ni dal gor serijske, ga ne moreš uporabljati. Dela pa Suunto. Kitajc pa tud s Suuntovo uro dela. Šlamparija. Ampak ni OS kriv za to. Ker npr. Suunto ima app samo za iOS. Tisto na Androidu je slabš k nč. Beta že dve leti.

Najbolj, da si nabavim ene tri L650 na zalogo. Ker L950 že ni več za dobiti.
L930 z win10 leti k sneta sekira. Je pa bil polni reset narejen.

Največja prednost win10 (in 8) je možnost starševskega nadzora. Tamau je že pogruntal, da na stari L700 na YT vidi več kot na L920. A bejž.

Anney ::

En zanimiv cegu, če bo kdaj ugledal luč. :) Graalphone Uradna stran
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

krneki0001 ::

Anney je izjavil:

En zanimiv cegu, če bo kdaj ugledal luč. :) Graalphone Uradna stran



Dober komentar:
If that was made by Microsoft all the naysayers would be crying out with their LOL's. Should be called Frankenstein not Graal.

solatjek ::

Malajlo je izjavil:

Najbolj, da si nabavim ene tri L650 na zalogo. Ker L950 že ni več za dobiti.
L930 z win10 leti k sneta sekira. Je pa bil polni reset narejen.


Tukaj še dobiš 950XL: https://mobitrgovina.com/rubrika/novi-m...

Invictus ::

A pridejo ven novi, da so stari tako poceni?

Al hoče MS zaključit to zgodbo s telefoni?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatjek ::

Zgodba je zaključena že nekaj časa. MS bo razvijal samo operacijski sistem,telefone z Windows bodo delali drugi. Mislim da ima Acer en model z Win10 pa HP ima Elite pa na ene xiaomije se da naložiti win10, za kaj več pa naj drugi povedo.

Anney ::

To je to ja.

Naj bi se pa nekaj delalo na temu:
(Update: 20 March 2017): A report from WCCFTech that cites a source from Reddit suggests that the Surface Phone will launch in late 2018 or 2019, rather than this year.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tralala999 ::

Machete ::

Je ja. Tale članek ne pove ničesar. Gre za površno kolumno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cekr ::

Najprej si morajo sami pri sebi razjasnit, kaj sploh hočejo.
Windows 10 arm ali Mobile? To je sedaj problem.

Par dni nazaj so iskali nove ljudi za Mobile. Tako da naprej bo verjetno šlo.
Vprašanje je tudi, koliko so že vložili v razvoj Surface Phona. Predvsem prej, ko je bil kandidat za drobovino Intel.
Verjetno bodo šli sedaj naprej v smeri univerzalnosti, da ne bo toliko odvisno od drobovine.
No, bomo videli. Se jim pa očitno ne mudi kaj preveč. Glavno je šlo že mimo.
Nočejo narediti več napake, ko so poslali L950/XL na trg brez sistema.

Če bi pa samo malo pošraufali po L950/XL in naredili second edition, bi bilo pa tudi ok. Zadeva je še vedno v vrhu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Za surface P naj bi bil v igri novi Snapdragon 835 (ali novejši), mislim da so Intla upustili.

https://www.neowin.net/news/windows-10-...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

cekr ::

Lumia 651

Mogoče samo ena od pod verzij. Mogoče pa ravno tisto, kar pravim, da bi bilo dovolj obstoječe igračke malo pošraufat.

Možno, da so ugotovili, da ni vse izguba.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sajmon ::

En komentar, ki ni povezan neposredno z Windows 10. Očitno je Continuum prava pot, ker Samsung z novim Galaxy S8 ponuja podobno funckionalnost: https://www.cnet.com/products/samsung-d...

Lonsarg ::

Ma tole od Samsunga je zelo specifična rešitev, ni to generalna rešitev. Edina prava konkurenca Continiumu bo Chrome OS, ko dobi podporo za 5" naprave.

Opustitev Windows Mobile ima za glavni razlog to, da Microsoft NOČE biti glavni OEM, pri Windows Mobile pa je od vseh 10%EU/4% imel Microsoft praktično vse. Kratkoročno je to zelo lep trži delež, ampak kaj veliko ne bi več zrasel sam po sebi, OEMi pa niso hoteli tekmovati z OS makerjem. Ergo padla odločitev za ubiti 10% tržni delež v EU in čakati na priliko.

Čez 10-20 let bo 90% prebivalstva imelo zgolj še telefone, mark my words. Hoteli pa bodo da se obnaša ob priklopu na večji ekran kot njihov stari dobri PC.

andromedar ::

Anney je izjavil:

En zanimiv cegu, če bo kdaj ugledal luč. :) Graalphone Uradna stran


O bog, kdo bi si sploh želel tak cegu. Čemu, ko pa imaš dejansko zdaj na voljo naprave, ob katerih te ni sram, ko jih potegneš iz torbe?

Itak je vaporware (za naivne investitorje obrat), ampak vsaj dizajnerja bi lahko normalnega plačali, da bi jim zrenderiral malo lepšo napravo :)

Tu gre sicer za Android telefon, tako da itak ne paše v to temo.
Eh?

PrihajaNodi ::

andromedar je izjavil:

Anney je izjavil:

En zanimiv cegu, če bo kdaj ugledal luč. :) Graalphone Uradna stran


O bog, kdo bi si sploh želel tak cegu. Čemu, ko pa imaš dejansko zdaj na voljo naprave, ob katerih te ni sram, ko jih potegneš iz torbe?

Itak je vaporware (za naivne investitorje obrat), ampak vsaj dizajnerja bi lahko normalnega plačali, da bi jim zrenderiral malo lepšo napravo :)

Tu gre sicer za Android telefon, tako da itak ne paše v to temo.


Kupim z windows OS. Samo da je se leca zeis zraven pa zmaga.
««
65 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546064 (24769) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9430987 (26639) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527071 (17461) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513521 (11111) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841299 (32547) boolsheat

Več podobnih tem