» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
59 / 86
»»

Branimir ::

A to je prišel za preview ali za vse uporabnike, ker na Lumiji 640 mi me najde posodobitve?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

clix ::

Release preview

mat11 ::

Na zadnjem relase previewu(950xl) me je začel excel (17.7571.50272.0) zezat. ko odprem kateri koli fajl, lahko vpisujem podatke na tem sheetu kateri se je odprl, ko pa hočem na drugi sheet se mi excel zapre. Se še komu to dogaja?
mat

boolsheat ::

Kako vključiti continuum na vseh telefonih:
http://nokiapoweruser.com/mod-enable-co...

andromedar ::

boolsheat je izjavil:

Kako vključiti continuum na vseh telefonih:
http://nokiapoweruser.com/mod-enable-co...


To je neumnost. Kakšen je smisel tega 'continuuma', če rabiš windows PC, ki ti prikaže sliko s telefona?
Eh?

clix ::

Verjetno deluje tudi preko ostalih miracast naprav, ne samo preko windows PC-ja.

edit:

recimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Kako vključiti continuum na vseh telefonih:
http://nokiapoweruser.com/mod-enable-co...


To je neumnost. Kakšen je smisel tega 'continuuma', če rabiš windows PC, ki ti prikaže sliko s telefona?


Pismo si kratke pameti.

Če prideš na en xy PC, koliko svojih stvari imaš gor (dokumentov, certifikatov, aplikacij, slik, prijav v brskalnikih,...)?

Nič. Imaš pa vse na telefonu. Zvežeš brezžično in delaš kot, da si na svojem PCju in to popolnoma varno in brez skrbi, da pustiš kaj svojega tam. Ne vem, če že deluje, ampak v osnovi je ideja, da se zadeva lahko vzpostavi že iz lockscreena gostujočega PC-ja.

Skratka idealno kadarkoli imaš dostop do "terminal" - na potovanjih, v knjižnici, v službi, faksu,...   

Ampak ja, deluje pa itak z vsemi napravami, ki podpirajo miracast.

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

REMOTE DESKTOP na Windows 10 Mobile - to zdej že dela z Windows 10? Nekako mi ne rata povezati..

MaCoFaCo ::

Meni dela BP povezava na Win 10, nobenih posebnosti pri vzpostavitvi.

Kaj ::

Pa rabiš meti domeno na PCju?

MaCoFaCo ::

ne

Kaj ::

NO zdaj pa dela. Še tole je treba na PCju poklikat za oddaljeni dostop.

Me pa zanima koliko so zdej z vidika varnosti te nastavitve ok?

MaCoFaCo ::

Jaz imam še tole drugo kljukico spodaj. RDP povezavo drugače dovolim samo znotraj mojega omrežja, kar pomeni da je potrebno iz interneta vzpostaviti varno VPN povezavo.

Lonsarg ::

Kot prvo tisto kljukico spodaj. Kot drugo pa imaš dve možnosti, ali omejiš samo na lokalno omrežje (bodisi preko windows firewala bodisi preko ruterja.)

Ali pa če misliš preko interneta se povezat zavaruješ pred brute force tako da nastaviš avtomatski lock računa po naprimer 10 poskusih:https://technet.microsoft.com/en-us/lib...


Seveda ne glede na to kaj se odločiš eno varno geslo pa dovolit rdp samo eksplicitno tostemu računu ko rabi ne bsem administratorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kaj ::

Super, hvala za navodila.
Lock računa sem nastavil, zanima me le še PIN accounta. Password imam dolg, PIN (za hitrejši vstop v PC) pa le 4 mestni. Je to problem ali ne? Preko oddaljenega dostopa moraš itak password vtipkat, izbire za PIN ni.

Lonsarg ::

PIN je samo lokalni ja.

Mitja358 ::

Še vedno imam na voljo popolnoma NOV in original zapakiran Mozo Black Wood zadnji pokrov za Lumio 650, če koga zanima?

boolsheat ::

Windows 10 PC pride na Snapdragona, podpiral bo tudi x86 aplikacije preko emulacije:
https://mspoweruser.com/qualcomms-snapd...

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Meni je tale zadeva všeč, citiram:
Yes, Microsoft lost the smartphone war, but with full Windows on ARM they've changed the rules of engagement. A new war has just begun.


Bomo videli kaj bo to prineslo, zna biti pa zanimivo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

Kako je sedaj s težavami z zbujanjem in osvetlitvijo na L950 na novih ringih? Nedavno nazaj je nekdo napisal, da ni več težav.

Jaz imam sedaj kar naenkrat takšne (na release), da se po dveh telefonskih klicih telefon sploh ne zbudi več, razen če držim tipko za izklop in potem aparata ne izklopim, me šele spusti na začetni zaslon. Z izklopljeno samodejsno svetlostjo je pa vse OK, telefon nima potem nobenih težav.

okica11 ::

boolsheat je izjavil:

Windows 10 PC pride na Snapdragona, podpiral bo tudi x86 aplikacije preko emulacije:
https://mspoweruser.com/qualcomms-snapd...



si me malo prehitel :) http://www.theverge.com/2016/12/7/13866...

andromedar ::

Na tem videu me zmoti samo ena zadeva, ok mogoče dve:

Microsoft je v svoji lastni predstavitvi uporabil iskalnik Baidu, namesto Bing?

NE ME JE*AT! :)
Are they stupid or dumb as fu*k?

Druga: zanima me, koliko kilogramsko baterijo bo potrebno nosit s telefonom, če se bo to delalo preko emulacije :)

Aja, še tretja: Windows UWP aplikacije so zdaj nepotrebne in se opustijo?
Eh?

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

1. Baidu in MS sodelujeta na kitajskem:
http://www.computerworld.com/article/29...

2. x86 emulacijo boš predvsem uporabljal preko Continuuma, ko boš imel telefon/tablico na polnilcu, za delo OTG pa so še vedno tu UWP aplikacije. Sicer pa velike baterije oz. poraba so problem x86 arhitekture, na ARM-u to ni takšen problem. Bomo videli kako bo v praksi.

3. Glej 2.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

boolsheat je izjavil:

1. Baidu in MS sodelujeta na kitajskem:
http://www.computerworld.com/article/29...

2. x86 emulacijo boš predvsem uporabljal preko Continuuma, ko boš imel telefon/tablico na polnilcu, za delo OTG pa so še vedno tu UWP aplikacije. Sicer pa velike baterije oz. poraba so problem x86 arhitekture, na ARM-u to ni takšen problem. Bomo videli kako bo v praksi.

3. Glej 2.



k1) Pa res, nisem vedel...Mea Culpa. Čeprav je vseeno vsaj čudno, da predstavitvi kažejo nekaj, kar se tiče in je privzeto samo pri mali skupini uporabnikov. Very strange.

k2) Na ARMu to ni takšen problem, dokler poganjaš OS in aplikacije, ki so pisane za platformo. Preko emulacije je ta zadeva verjetno drugačna. No, treba bo videt v živo, kot praviš
Eh?

boolsheat ::

Pa sem uspel razbiti L930. :| Prodaja kdo L650?

Anney ::

Pics? :) A je lepo počila?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

boolsheat ::

Zgornji levi in desni kot sta razbita (levi že od prej). Sicer telefon deluje, zaznava neke dotike...

solatjek ::

Bi kupil L950? Star 4 mesece kupljen na mobileshop.eu. Jaz si želim 950XL... 250€ pa je tvoja. Piši ZS,če te zanima...

Anney ::

boolsheat je izjavil:

Zgornji levi in desni kot sta razbita (levi že od prej). Sicer telefon deluje, zaznava neke dotike...


Preden ga vržeš v kanto, mi javi. Ali ga boš pač popravljal?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

boolsheat ::

Ma popravljati ne mislim, če jo kdo kupi naj kar napiše ZS, nekdo se je že javil. :)

Hmm, 250€ mi je malo veliko, najrajši bi L650 za nekje 100€. :)

solatjek ::

Če si naročnik, ima simobil 650 za 24€.
L950 za manj kot 250 ne morem dati, morda bi pristal še nekje na 220, ampak to je res zadnja zadnja cena.

krneki0001 ::

za 220 sta sedaj 2 na bolhi.

solatjek ::

Jah, potem bom pa kar obdržal L950, mi ni prioriteta telefona se znebit, ker sem zadovoljen z njim :)

loveJDM ::

Če koga slučajno zanima razbit L640,je pa v nulo ohranjen brez praske tudi na ekranu,deluje samo touch ne deluje-mojster,vem :)

Sem šel kr na L550...

Branimir ::

Ali s tem postopkom za continnum prekinem garancijo na Lumiji 640?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

andromedar ::

Branimir je izjavil:

Ali s tem postopkom za continnum prekinem garancijo na Lumiji 640?


Ne razumem zakaj bi to sploh želel narediti? Kaj ti to prinese, oz. kaj imaš od tega? Da imaš na polnih Winsih prikazane okleščene winse? Čemu in zakaj?
Eh?

Snail ::

andromedar je izjavil:

Branimir je izjavil:

Ali s tem postopkom za continnum prekinem garancijo na Lumiji 640?


Ne razumem zakaj bi to sploh želel narediti? Kaj ti to prinese, oz. kaj imaš od tega? Da imaš na polnih Winsih prikazane okleščene winse? Čemu in zakaj?

Mogoče pa želi projecirat na tv?
Sej ideja je dobra, sam performance na L640 se mi ne zdi lih dober za to :/
Za kak word/browser je pa čist dovolj

Branimir ::

Meni je to zanimivo, da lahko telefon projecira na velikem zaslonu pa da je UI podoben kot na PC. Ali z interop tools prekinem garancijo?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Lonsarg ::

Continium bi bil IDEALNA rešitev ta mojo mamo, ko je skorj nič na računalniku, da je brez veze da ima sploh PC. Omejitve na UWP aplokacije sploh ne bi opazila. Bom si najbrž v kratkem nabavu 950 zase (ker so pač poceni na Mobitelu, ne da bi lih rabu upgrade). Pa bom čez par let dal njej, ko grem po kaj novega:)

solatjek ::

A še komu po današnji posodobitvi outlook kaže 1 neprebrano sporočilo, čeprav ga ni? Kako se tega rešiti?

beni ::

Katera posodobitev pa je bila danes ?

LP
Pojma nimam ...

Motion ::

To se meni večkrat zgodilo. Po kakem dnevu ali dveh je izginilo.

solatjek ::

Outlook se mi je posodobil iz Trgovine.

Zadeva se mi je že uredila. Sam sebib sem mail poslal in odprl prejeto pošto iz vrstice za obvestila, pa se je uredilo.

[SkA] ::

Ma kdo L930 pa mu slučajno ne dela mikrofon v speaker mode (med klicem) na Win10, oz mu dela brez težav? Nisem čisto prepričan, ali je težava nastopila v času nadgradnje na W10 ali ne, pa da ne nosim na servis, če gre za kak software issue.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

matejmesar ::

Sicer znana serijska napaka, če je v garanciji, nesi na servis. L930 ima 4 mikrofone, od katerih 1 ali dva običajno crkneta. Win 8.1 je menda nekako skompenziral to z ostalima dvema, win 10 pa ne. Problem sta običajno mikrofona zadaj zgoraj in spodaj. Obstaja tudi nek lumia test program za PC, kjer lahko preizkusiš vsak mikrofon posebej in točno lociraš težavo, popraviš pa sam kar težko, ker sta prilotana na osnovno ploščo.

LPM

Lonsarg ::

Ja jest sem imel to napako(+ svetlobni senzor, ker gre za isti del kontakta) takoj po nakupu telefona, gre za to da je en kontakt preslabo prilepljen in odstopi. Sem nesel na Teleray, 7 dni kasneje vrnili porihtano kljub temu da kupljeno v tujini(torej se mi res ni dalo z zamenjavo ubadati).

Ponavadi začne delati, če zgoraj stisneš malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Anney ::

Jaz sem lepil sam (teleray zavrnil), mikrofon v speaker načinu pa dela. Par postov nazaj sem dal link od moje mape s softwarom za teste iz Onedriva. Malo pobrskaj in preizkusi.

evo

Anney je izjavil:

Si testiral mikrofone z Lumia phone test programom?
Tukaj imaš link in poskusi. (več programov v mapi)
PROGRAMI
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

okica11 ::

Ljudje, meni še vedno izginjajo fotografije, ki jih zajamem. Recimo, poslikam 20 strani knjige in strani med 12 in 18 bodo manjkale.
Mogoče umira pomnilnik? drugih napak, ki bi lahko bile povezane z pomnilnikom nisem opazil (glasba dela BP, maili, sporočila, appi,..)
Obstaja kakšen program za preverjanje pomnilnika ?

Also: Včeraj je vsaj na 930ki (no ring) prišel update za "Display", ki omogoča spet stare nastavitve zaslona, ki smo jih navajenih z 8.1 (lastni profili svetlosti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

lopov ::

Meni se to dogaja, če shranjujem na počasno SD kartico -- po kakšnih 10. posnetkih boljše kvalitete traja vedno dalj časa, da zapiše. Pri meni je rešitev dobra in hitra kartica in absolutne ne smem slikati v HDR.

solatjek ::

lopov je izjavil:

Meni se to dogaja, če shranjujem na počasno SD kartico -- po kakšnih 10. posnetkih boljše kvalitete traja vedno dalj časa, da zapiše. Pri meni je rešitev dobra in hitra kartica in absolutne ne smem slikati v HDR.

Ja, to že, traja, ampak slike se vseeno prikažejo. Da pa jih ni nikoli, je pa nek drug problem verjetno.
««
59 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546652 (25357) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431386 (27038) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527243 (17633) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513642 (11232) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841720 (32968) boolsheat

Več podobnih tem