» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
60 / 86
»»

lopov ::

solatjek je izjavil:

lopov je izjavil:

Meni se to dogaja, če shranjujem na počasno SD kartico -- po kakšnih 10. posnetkih boljše kvalitete traja vedno dalj časa, da zapiše. Pri meni je rešitev dobra in hitra kartica in absolutne ne smem slikati v HDR.

Ja, to že, traja, ampak slike se vseeno prikažejo. Da pa jih ni nikoli, je pa nek drug problem verjetno.


Se mi zgodi da pri "prehitrem" klikanju slike ne zapiše -- šklocne, zaslon utripne, slike pa ni. Takrat moram počakat ali še bolje -- zaprem aplikacijo in znova zaženem (držim "back" in poteg navzdol da jo zapre).

solatjek ::

Mogoče bo sedaj kaj bolje, danes se je kamera posodobila....

okica11 ::

No na 930-ki ni sd kartice tako da je vse na internem, ki je bil na 8.1 in na prvih nekaj verzijah 10-ke dovolj hiter tako da to nebi smel biti problem :)

No pri meni, če kamero zabašem s posnetki (ja tudi HDR) potem napiše "saving" in se ne pusti motit med tem ko shranjuje.

solatjek ::

Težava s svetlostjo in počasnim zbujanjem na 950 po zadnjem buildu se nadaljuje: neverjetno, težava se je pojavila že po prvem klicu. Ugotavljam, da je pogoj daljši klic. Jaz budalo sem pa upal, da bo morda v tem buildu popravljena težava, a očitno bom nazaj vklopil samodejno svetlost šele pri naslednji nadgradnji v mecesu marcu, morda bo v nadgradnji kaj popravljeno, čeprav sem obupal na tem in se sprijaznil, da pač ročno spreminjam svetlost aparata, a grenak priokus ostaja. Ne morem verjeti, da je lahko taka ignoranca s strani Microsofta do svojih flagship aparatov...

beta1 ::

Update VLCja, edine aplikacije preko katere lahko gledam stvari preko domačega DLNA serverja, je z tazadnjim VLC updatom, tilt finito broken. Tudi mp4 fajl s kamero posnet na internem pomnilniku telefona, krešne VLC.

Kak naj zdaj gledam. S čim naj gledam? myMediaHub in Smartplayer ne podpirata mkwjev itd... Drugega pa ni.

Načrtno ubijajo to platformo. Ne vidim več prihodnosti windows 10 mobile. Surface gor ali dol. Polizdelek je že od splavitve WinPhone 7 in bo do konca.

klinker ::

Np, 7.5 in 8.1 so bli super, ce izvzamemo manjko aplikacij.
Napisal ze vecX, 10ka je polizdelek, pa folk se vztraja na tem sranju, pravzaprav ga kuje v nebo, napram konkurenci, ki ga sisa z leve in desne v prav vseh pogledih.

solatjek ::

klinker je izjavil:

Np, 7.5 in 8.1 so bli super, ce izvzamemo manjko aplikacij.
Napisal ze vecX, 10ka je polizdelek, pa folk se vztraja na tem sranju, pravzaprav ga kuje v nebo, napram konkurenci, ki ga sisa z leve in desne v prav vseh pogledih.


Mah, se ne strinjam ravno s tem. Aplikacija, ki krešne na 10, krešne tudi na 8.1, tu sam sistem nima veze. Z Microsoftovimi aplikacijami nimam nekih težav, za ostale, ki so slabo spisane, ni kriv Windows 10. Na 10 mi vse dela super, težava s svetlostjo je specifika Lumije 950 (firmware???), ker na drugih lumijah (npr. 640, 650) se to ne dogaja.

Sistem je dober in ima potencial, a je s tem, kar je bilo do sedaj, res ogromno izgubil, saj uporabnikov počasi ne bo več. Če bi sistem bil ob izidu v takšnem stanju, kot je sedaj, bi število uporabnikov naraščalo in ne padalo. Zdaj pa pač je, kar je, čez 2 leti je pričakovati, da bomo windows 10 uporabljali le še trije uporabniki, ki bomo še vedno prejemali posodobitev vsak mesec :)

cekr ::

solatjek je izjavil:

Težava s svetlostjo in počasnim zbujanjem na 950 po zadnjem buildu se nadaljuje: neverjetno, težava se je pojavila že po prvem klicu. Ugotavljam, da je pogoj daljši klic. Jaz budalo sem pa upal, da bo morda v tem buildu popravljena težava, a očitno bom nazaj vklopil samodejno svetlost šele pri naslednji nadgradnji v mecesu marcu, morda bo v nadgradnji kaj popravljeno, čeprav sem obupal na tem in se sprijaznil, da pač ročno spreminjam svetlost aparata, a grenak priokus ostaja. Ne morem verjeti, da je lahko taka ignoranca s strani Microsofta do svojih flagship aparatov...


To je že na meji šalabajzarstva.
En čas s tem nisem imel problemov. Par dni nazaj pa ponovno.
Problem je samo v senzorju bližine. Recimo: telefon imam v žepu.
Čez čas ga rabim in je zadeva v stanju sranja. Zelo rado se mi to zgodi, če je telefon na brezžičnem polnilci, Le zakaj se mora takrat vklaplja logiranje?
Ali pa, zakaj je senzor bližine vklopljen med mirovanjem? Veliko bi se že rešilo, če bi bil takrat senzor izklopljen.
Vse ima vzrok v hitrih večkratnih zaporednih dejanjih.
Mogoče sem danes malo bolj jezen na to, ker se mi je zgodilo ravno v trgovini.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

cekr je izjavil:

To je že na meji šalabajzarstva.
En čas s tem nisem imel problemov. Par dni nazaj pa ponovno.
Problem je samo v senzorju bližine. Recimo: telefon imam v žepu.
Čez čas ga rabim in je zadeva v stanju sranja. Zelo rado se mi to zgodi, če je telefon na brezžičnem polnilci, Le zakaj se mora takrat vklaplja logiranje?
Ali pa, zakaj je senzor bližine vklopljen med mirovanjem? Veliko bi se že rešilo, če bi bil takrat senzor izklopljen.
Vse ima vzrok v hitrih večkratnih zaporednih dejanjih.
Mogoče sem danes malo bolj jezen na to, ker se mi je zgodilo ravno v trgovini.


Senzor bližine v mirovanju ima fukcijo. Če je telefon kje v žepu, ga ne bo vklapljal dvojni tap, prav tako ne bo odprl kamere, če se po pomoti pritisne gumb. Tu je tudi odgovor, zakaj nekateri poročajo, da sem jim z gumbom kamera včasih ne vklopi. Odmakni prste od senzorja bližine in se bo kamera vedno prižgala.

Drugače pa senzor bližine deluje normalno tudi takrat, ko se zgodi tole z zbujanjem in svetlostjo. Če greš nekoga klicat, se zvok lepo usmerja na prednji oz. zadni zvočnik, ko telefon odmikaš od ušesa, se pravi, da senzor dela normalno, le programsko nekaj zjebe zbujanje in uravnavanje svetlosti.

klinker ::

solatjek je izjavil:

klinker je izjavil:

Np, 7.5 in 8.1 so bli super, ce izvzamemo manjko aplikacij.
Napisal ze vecX, 10ka je polizdelek, pa folk se vztraja na tem sranju, pravzaprav ga kuje v nebo, napram konkurenci, ki ga sisa z leve in desne v prav vseh pogledih.


Mah, se ne strinjam ravno s tem. Aplikacija, ki krešne na 10, krešne tudi na 8.1, tu sam sistem nima veze. Z Microsoftovimi aplikacijami nimam nekih težav, za ostale, ki so slabo spisane, ni kriv Windows 10. Na 10 mi vse dela super, težava s svetlostjo je specifika Lumije 950 (firmware???), ker na drugih lumijah (npr. 640, 650) se to ne dogaja.

Sistem je dober in ima potencial, a je s tem, kar je bilo do sedaj, res ogromno izgubil, saj uporabnikov počasi ne bo več. Če bi sistem bil ob izidu v takšnem stanju, kot je sedaj, bi število uporabnikov naraščalo in ne padalo. Zdaj pa pač je, kar je, čez 2 leti je pričakovati, da bomo windows 10 uporabljali le še trije uporabniki, ki bomo še vedno prejemali posodobitev vsak mesec :)


Jst ne na 7.5 ne na 8.1 nisem imel ene same tezave. Vse je delalo, hitro, odzivno, skratka super. 10ka pa z izjemo UIja, ki moram priznat da so ga lepo ustimali, je pa kot bi sel nazaj na Android GB, ene stvari sicer malo bolje, ene pa se na tem nivoju niso.
Pa vidim da se po pol leta ni ama nic popravlo, oz. nekaj postimajo, pa kaj drugega razfukajo.

Meni je zal, ker sem vidu velik potencial na WP, pa smo zal se dlje kot smo bli z 8.1.

Zato sem tudi sel nazaj na Nexusa, kjer enostavno vse dela brezhibno in precej bolj odzivno, poleg tega da celo kamera sezuje 20mpx Lumiin zastarel krs.

KTr1sk ::

Odkar obstajajo pametni telefoni nisem imel drugega telefona kot windows, prvo je bil to windows mobile 6.5 HTC S710, tako počasno vsaj na mojem takratnem HTC-ju, sem bil prepričan da bodo sčasoma delovali boljše, ampak so raje naredili novo platformo windows phone 7 in sem kupil wp7 HTC 7pro, res je bilo waw in vse neverjetno tekoče, (še vedno dobri spomin na qwerty tipkovnico ), potem sem si želel večji zaslon in novejše wp in je bil nokia 625, trenutno pa imam lumia 640Lte in kar ne morem verjet,da nočejo več updejtat aplikacij, zmeraj manj, od začetka je delal sioltvin, voyo, da ne omenim HereDrive..
in zato sem si naročil zdraj prvega androida, da vidim kaj pričakujem...škoda za WP, vedno sem ga zagovarjal, zdaj pa zmeraj manj :(..niti ni veliko izbire kot pri androidu, škoda..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

PrihajaNodi ::

Če ne bi testiral samsungovih telefonov, bi poskusil kakšnega od njih samo ko vidim kakšen krš od krša je šele samsung...Najboljši priblžek od telefona je apple, kjer mu sinhronizacija dejansko deluje kot mora. Sam pa sicer uporabljam 920, Htc 8x, 830 in 640 pa razen manjka aplikacij ne vidim nekih problemov, kjer fb res ne deluje kot bi moral.

Anney ::

Sam na androida ne grem več (stare zamire), za jabolko mi ni, preostane mi še samo WP (L930 zaenkarat še dela ok), potem grem pa lahko še samo na ''bumbar'' phone (čukec varianta).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

PrihajaNodi ::

Anney je izjavil:

Sam na androida ne grem več (stare zamire), za jabolko mi ni, preostane mi še samo WP (L930 zaenkarat še dela ok), potem grem pa lahko še samo na ''bumbar'' phone (čukec varianta).



Enako pri meni. In potem imaš kup aplikacij na androidu, ki se nonstop posodabljajo in piskajo ter žrejo podatke, baterijo in bog si ga vedi kaj še počnejo v ozadju.

krneki0001 ::

Zakaj store dans neki blokira. Ko hočem odpreti, mi javi napako.

Anney ::

So rekli, da moraš spat ali poskusi čez eno uro. (0x8013153B)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

krneki0001 ::

Našel ešitev:
odpreš store in med nakaganjem ugasneš tab od stora
še enkrat odpreš in klikneš na airplane mode. ugasneš tab stora in še enkrat prižgeš tab store pa izklopiš airplane mode in store dela.

andromedar ::

PrihajaNodi je izjavil:

Anney je izjavil:

Sam na androida ne grem več (stare zamire), za jabolko mi ni, preostane mi še samo WP (L930 zaenkarat še dela ok), potem grem pa lahko še samo na ''bumbar'' phone (čukec varianta).



Enako pri meni. In potem imaš kup aplikacij na androidu, ki se nonstop posodabljajo in piskajo ter žrejo podatke, baterijo in bog si ga vedi kaj še počnejo v ozadju.


Hehe..."kup aplikacij na androidu, ki se nonstop posodabljajo in piskajo ter žrejo podatke". Ja, te težave z W10M res nimaš, ker pač ni aplikacij, tiste ki so, pa se tudi ne posodabljajo...ker pač...who cares, there are no users anyway...so the bugs and no features remain.
btw: na androidu si lahko nastaviš, da se appi posodabljajo samo preko wifi, tako da je to (zraven ostalega) še ena izustena neumnost več.
Piskanje za karkoli se tudi da nastavit. Tega W10P nima?

Zdaj, če lahko živiš z Windows telefonom, pol verjetno res ne rabiš smartphona...in ga tudi ne boš pogrešal, ko boš šel na bumbar phone.
Eh?

Machete ::

andromedar je izjavil:


Zdaj, če lahko živiš z Windows telefonom, pol verjetno res ne rabiš smartphona...in ga tudi ne boš pogrešal, ko boš šel na bumbar phone.


Daj ne smeši se no.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatjek ::

Če smo že pri oh in sploh super Android in iOS sistemih, ki so veliko boljši od W10M me zanima, zakaj noben sistem nima porihtane osnovne stvari - tipkovnice, da bi imel na QUERTZ tipkovnici Č,Š,Ž kot tipko, ne da moraš držati C,S,Z in čakat, da se ti odprejo "podtipke" iz katerih izbereš Č,Š ali Ž? Windows 10 mobile ima to rešeno že od začetka, se mi zdi, da je to res nekako osnova, ki omogoča hitrejše delo.

Nasploh bi W10M uvrstil med bolj poslovno uporabo, android z milijon aplikacijami pa med igračke, iOS pa nekje vmes, ki pa sicer ni slab sistem, njegova edina težava je v tem, da je 2x precenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

cekr ::

Android je zanimiv, če ga dobiš na aparatu v natur obliki.
Samsung to rešuje s precej večjo močjo, kot bi jo sam sistem potreboval.
Se pa strinjam, najhujše od vsega je na vseh sistemih stalno nadgrajevanje programov.
To je glavni vir žretja baterije. Če bi lahko vsaj izklopil to početje. Problem je povsod.
Sam imam nastavljeno na ročno posodabljanje. Vendar vseeno v ozadju išče spremembe.
Ne vem, zakaj ima sploh to za mlet. Kaj imaš ti na mlinčku, se itak ve tudi v oblaku in bi bilo lahko to že vnaprej pripravljeno.
Iz čisto poslovnih namenom imam tudi iPad. Kot zaveden Slovenec, se Appla osebno namerno izogibam.
Od toliko tisočih aparatov ne uredijo Slovenisch je pa velika sramota in požrešnost.
Pa nimam skoraj na nobenem aparatu slovenščine.

Tu sta MS z Win10m in Google v velikem plusu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

andromedar ::

Ta tema je edinstvena na svetu, ker je "milijon aplikacij" dejansko minus nekega ekosistema. V realnem svetu (izven te teme na slo-techu) je to pač velik plus katerega koli ekosistema.
Taki biseri ste z desktopom vsi na Linuxu? Ker tam tudi "ni" aplikacij...torej je superioren sistem...po tej logiki. Vsekakor ni za igrača za otroke, kot windows.

Windows telefon je za poslovno rabo? Ne vem sicer s kakim poslom se kdo ukvarja, ampak v poslu je navadno zahtevano brezhibno delovanje. Ta tema je živ dokaz da W10P ni za poslovno uporabo.

Tisto s čžš-ji pa je zanimivo. Nikoli jih sicer nisem pogrešal, ker jih nikoli nisem tipkal. Vseeno so vedno tam, kamor sodijo. Kako SwiftKey ve, kdaj mora namesto z-ja napisat ž? Avtomagično :)
Eh?

cekr ::

Zaradi milijon aplikacij Linux ravno ni uspel. Uporabniku moraš s strani sistema vsilit nek program. Če je uporabnik malo več, si bo že našel kaj boljšega. Ne smeš pa na ravni sistema silit s sto in enim podobnim programčkom. Uporabnik se ustraši in gre drugam.
Primer je Notepad v Win. Nikakršen program, vendar se je prijel, ker je v sistemu edini.

Lumia 950: Imaš odličen izdelek, ki pa ga očitno nekdo v firmi sabotira. Ukvarjajo se s skoraj nepomembnimi zadevami. Imaš pa stalno opisan problem s svetlostjo oz. karkoli že to je, ki bi ga rešili v enem popoldnevu, če bi imel nekdo voljo, da to reši. Očitno je, da se hočejo rešit vsega kar diši po Nokii. Odpustili so zgleda ljudi, ki se razumejo na te reči. Pri Nokii jih je zanimal samo obširen sklad patentov. Zato se tudi ne sikirajo kaj dosti za tist drobiž.
Če SurfacePhone ne bo urejen tako kot je treba, bom pač šel k Samsungu.
Govorim iz čisto poslovnega stališča. Ne moreš med klicem čakati, da se ti bo črni ekran obarval.
Za HP še nisem slišal, da bi imel kakšne hude probleme.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

Zihr je google sabotiral WP.
Kake cvetke tu eni pisete, samo zato da vasa naprava izpade v vasem pogledu superiorna, da se lahko potolazite da se niste zajebali z nakupom tega polizdelka.
Edini boljsi WP fon od konkurence je ta ki kosta 100€ ali manj, ker tu je Android res krs zaradi nikakvega HWja, vse nad to ceno pa WP pogrne.
Pa glede posodabljanja...a ni normalno da se aplikacije posodabljajo? 8-O Zdaj, ce si si nalozil kup sranja s Play store se pac posodablja pogosteje.
Vsekakor boljse od MSa, ki ti nazaj turi aplikacije ki si jih dizinstaliral! Posodabljanje pa je zgleda pri njih kr tako, ker popravijo zgleda bolj kot ne nic.
In ja, ne vem od kdaj je viska aplikacij na voljo minus. Razen ce ti kdo s pistolo grozi da jih moras vse nalozit :))

krneki0001 ::

andromedar je izjavil:

Ta tema je edinstvena na svetu, ker je "milijon aplikacij" dejansko minus nekega ekosistema.
V realnem svetu (izven te teme na slo-techu) je to pač velik plus katerega koli ekosistema.
Taki biseri ste z desktopom vsi na Linuxu? Ker tam tudi "ni" aplikacij...torej je superioren sistem...po tej logiki. Vsekakor ni za igrača za otroke, kot windows.

V realnem svetu ima android mogoče 50.000 različnih aplikacij, miljon jih pa je, ker se vsaka še tako slaba aplikacija podvajseteri. Pa premalo je nadzora nad temi aplikacijami.


andromedar je izjavil:


Windows telefon je za poslovno rabo? Ne vem sicer s kakim poslom se kdo ukvarja, ampak v poslu je navadno zahtevano brezhibno delovanje. Ta tema je živ dokaz da W10P ni za poslovno uporabo.


Ta tema nima veze s pravo sliko, ker tukaj večina samo sprašuje o napakah, ker je tema narejena zato, da se reši težave, na katere kdo naleti.

Sam imam več windows telefonov, pa noben ne dela problemov (720, 635, 920, 1020, 950 in 950XL). En izmed telefonov (720) je recimo v avtu namesto GPS-a. Sistem je windows 8.1 in na njem je naložen samo here drive in vse karte sveta. Vsake toliko časa ga odnesem v stanovanje in nadgradim karte, to je pa vse. Dela pa tako že 2 leti brez enega problema, pa ima samo 512Mb rama in dvojedrni 1GHz procesor. In tak telefon te danes pride 20 do 30 evrov, kar je mnogo ceneje od GPS naprave.

klinker ::

Nebivedu
Take teme so ble leta nazaj za Android, ki je bil res se zjeban in je blo kar nekaj tezav.
Z 8.1 WP pa nisi vidu podobnih tem, zdaj z 10ko pa jih je kar nekaj.
Ce ti fon uporabljas samo za dolocen task, dela seveda ok, pa ce kaj boljsega se nisi imel po rokah lep cas tudi verjamem da je ok, sej klices, sms-iras, browsas in cekiras mail lahko enako kot na ostalih. Problemi so pri odzivnosti in raznih featurjih in slabem delovanju nekaterih aplikacij.
Mi je zal, samo meni Nexus sluzi vsaj 5x bolje, kot so mi 1520 in 840ka z 10ko v prav vseh pogledih. Odziven, ne kresha, smooth, vse aplikacije ki uporabljam delajo brezhibnno, jih sicer nimam dosti, ker so samo admin aplikacije in take za poslovno rabo (MS storitve), poleg navigacije, ipd, sploh sem pa presenecen, da kamera 13mpx na 5X sezuje 20mpx od 1520ke za keks.
Da o temu, da si poknem gor drugi launcher in nastavim UI in funkcije po lastnih zeljah ne bi, ker mi to opazno pospesi uporabo telefona, saj imam odprtje glavnih aplikacij preko gest in docka sploh vec ne uporabljam. Moj home screen vsebuje le par informativnih widgetov, brez ene same ikone ipd.
V tem trenutku lahko recem da je AOSP Android 7.1.1 najboljsi mobile os, boljsi tudi od iOS, pa sem velik zagovornik Apple SWja.

Lonsarg ::

Glavne pomankljivosti Androida so dejansko ravno tisto, kar so glavne prednosti WPja.

To so centralizirani updati mimo OEMov, bolj strikten background task API, ki je pri Androidu preveč popustljiv do aplikacij. In seveda ne pozabimo redne nadgradnje, ki so sicer posledica necentraliziranosti Android softwerja. Dodal bi še splošen problem preveč zapacanih APIjev, ampak tu se Android aktivno popravlja, tako da je to vedno manjši problem. Recimo Facebook chat heads so totalna abominacija..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SambaShare ::

Še komu z današnjim updejtom crknil skype?

cekr ::

klinker je izjavil:

Zihr je google sabotiral WP.
Kake cvetke tu eni pisete, samo zato da vasa naprava izpade v vasem pogledu superiorna, da se lahko potolazite da se niste zajebali z nakupom tega polizdelka.
Edini boljsi WP fon od konkurence je ta ki kosta 100€ ali manj, ker tu je Android res krs zaradi nikakvega HWja, vse nad to ceno pa WP pogrne.
Pa glede posodabljanja...a ni normalno da se aplikacije posodabljajo? 8-O Zdaj, ce si si nalozil kup sranja s Play store se pac posodablja pogosteje.
Vsekakor boljse od MSa, ki ti nazaj turi aplikacije ki si jih dizinstaliral! Posodabljanje pa je zgleda pri njih kr tako, ker popravijo zgleda bolj kot ne nic.
In ja, ne vem od kdaj je viska aplikacij na voljo minus. Razen ce ti kdo s pistolo grozi da jih moras vse nalozit :))


Najprej preberi, kaj sem napisal. Googlu dol visi, da bi sabotiral WP.
Sem napisal, da jim dol visi tudi v MS. Če ne bi se rešile minorne stvari v parih minutah.

S samo malo truda, se da marsikaj narest. Veliki projekti lahko ta čas tudi počakajo.
Itak te napake lahko odpravi par ljudi. Ne rabiš na tisoče programerjev/testerjev za te zadeve.

Ni ti pa treba stalno ponavljat ene in iste nebuloze.
Kdor je vsaj malo samokritičen, ze ve, v čem je problem.

Pa še: ravno pišem v Linuxu. Po updatu, je čudeno izginila črka "Z" s strešico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

Lonsarg je izjavil:

Glavne pomankljivosti Androida so dejansko ravno tisto, kar so glavne prednosti WPja.

To so centralizirani updati mimo OEMov, bolj strikten background task API, ki je pri Androidu preveč popustljiv do aplikacij. In seveda ne pozabimo redne nadgradnje, ki so sicer posledica necentraliziranosti Android softwerja. Dodal bi še splošen problem preveč zapacanih APIjev, ampak tu se Android aktivno popravlja, tako da je to vedno manjši problem. Recimo Facebook chat heads so totalna abominacija..


Ne posplosuj.
Android je na Nexusih/Pixlih ki imajo vse to. Ostali imajo svoj OS ki bazira na Androidu.

cekr je izjavil:

klinker je izjavil:

Zihr je google sabotiral WP.
Kake cvetke tu eni pisete, samo zato da vasa naprava izpade v vasem pogledu superiorna, da se lahko potolazite da se niste zajebali z nakupom tega polizdelka.
Edini boljsi WP fon od konkurence je ta ki kosta 100€ ali manj, ker tu je Android res krs zaradi nikakvega HWja, vse nad to ceno pa WP pogrne.
Pa glede posodabljanja...a ni normalno da se aplikacije posodabljajo? 8-O Zdaj, ce si si nalozil kup sranja s Play store se pac posodablja pogosteje.
Vsekakor boljse od MSa, ki ti nazaj turi aplikacije ki si jih dizinstaliral! Posodabljanje pa je zgleda pri njih kr tako, ker popravijo zgleda bolj kot ne nic.
In ja, ne vem od kdaj je viska aplikacij na voljo minus. Razen ce ti kdo s pistolo grozi da jih moras vse nalozit :))


Najprej preberi, kaj sem napisal. Googlu dol visi, da bi sabotiral WP.
Sem napisal, da jim dol visi tudi v MS. Če ne bi se rešile minorne stvari v parih minutah.

S samo malo truda, se da marsikaj narest. Veliki projekti lahko ta čas tudi počakajo.
Itak te napake lahko odpravi par ljudi. Ne rabiš na tisoče programerjev/testerjev za te zadeve.

Ni ti pa treba stalno ponavljat ene in iste nebuloze.
Kdor je vsaj malo samokritičen, ze ve, v čem je problem.

Pa še: ravno pišem v Linuxu. Po updatu, je čudeno izginila črka "Z" s strešico.


Vklopi sarcasm detektor za nekatere izjave ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

Problemi so pri odzivnosti in raznih featurjih in slabem delovanju nekaterih aplikacij.


Ne vem, jaz teh problemov nimam, da bi bili telefoni neodzivni, celo na 512mb rama in gigaherčnem dvojedrnem procesorju ni teh problemov. Seveda pa ne tlačim windows 10 na vse telefone, če je v osnovi bil gor 8.1. Ker hitrosti 8.1 ne boš dosegel, če je hardware podhranjen.

Ne uporabljam pa tudi vseh programov, ki so na store, ker se mi to zdi bedarija (nimam časa za FB, twitter in ostala podobna sranja), ampak samo določene, ker imam telefona za delo, ne za zabavo in ne rabim tisoč in ene aplikacije, ampak jih potrebujem 5, mogoče 10, ki pa morajo delat brezhibno in te mi delujejo.
So pa recimo tudi specifične aplikacije, recimo ena izmed takih je check point SSL extender za VPN, ki mi omogoča da se lahko na mainframe priklopim. Pa tudi ne grem se več "Preview" variant. Počakam da je zadeva orenk stabilna in da so vsi problemi odpravljeni, potem šele grem na novejšo verzijo.

In trenutno res ne vidim problemov z odzivnostjo, še posebaj ne na 950 v povezavi s continuumom, kjer to uporabljam kot moj delovni računalnik (na serverju imam pa virtualko in remote dostop, če potrebujem kaj zahtevnejšega). Build imam pa na 950-tki 10.0.14393.576

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Nekoc se mi je tudi moj Nexus S zdel prekleto odziven. Nato sem dobil v roke Lumio 800, ki je bla se bolj odzivna. Pol sem imel iPhonea ki je bil raketa, za njim Nexus 4, warp pogon...itd
Mislim da ves na kaj ciljam ;)
Pa nisem vedu da sta Lumia 1520 in 840 podhranjene naprave, saj naj bi WP odlicno delal z min specsi 5x boljse od Androida.
Zihr sem nesposoben za konzumacijo WP >:D

krneki0001 ::

Lumia 1520 in 840 sta proti 950 IN 950xl zelo podhranjeni.

Na enakih specsih bo WP delal veliko hitreje in z manj zatikanja kot android.

Lahko pa primerjam lumio 720 (512MB ram in dual core 1GHz procesor) z recimo lenovo A6000 (1gb rama in quad core 1.2GHz proc), ker imam oboje doma, pa je lumia občutno manj zatikajoča.


Zihr si nezrel za konzumacijo WP, ne nesposoben, samo nezrel.

AvtoR ::

O kakšni Lumia 840 je tu govora? Ali pa sem kaj zamudil?

solatjek ::

Pa saj Samsung Galax Core prime proti L640 pri enakem hardwareju je prav tako W10M raketa proti androidu.

Ahim ::

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:

Problemi so pri odzivnosti in raznih featurjih in slabem delovanju nekaterih aplikacij.

Ne vem, jaz teh problemov nimam, da bi bili telefoni neodzivni, celo na 512mb rama in gigaherčnem dvojedrnem procesorju ni teh problemov. Seveda pa ne tlačim windows 10 na vse telefone, če je v osnovi bil gor 8.1. Ker hitrosti 8.1 ne boš dosegel, če je hardware podhranjen.

Tema je pa vendarle o Windows 10 Mobile ...

krneki0001 ::

Zakaj bi recimo tlačil windows phone 10 na lumio 635 s 512Mb rama in to uporabljal vsakodnevno, če pa zadeva deluje izredno počasi? Preverjeno pa zadeva deluje, ker sem na 635 naložil windows 10 da sem sprobal, če res deluje vse. Pa deluje, brezhibno, samo počasi gre vse.

Ahim ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj bi recimo tlačil windows phone 10 na lumio 635 s 512Mb rama in to uporabljal vsakodnevno, če pa zadeva deluje izredno počasi? Preverjeno pa zadeva deluje, ker sem na 635 naložil windows 10 da sem sprobal, če res deluje vse. Pa deluje, brezhibno, samo počasi gre vse.


Zakaj to sprasujes?

Klinker je v temi o Windows 10 Mobile komentiral (obcasno problematicno) delovanje Windows 10 Mobile, saj je bilo ze nekaj postov prej govora o problemih z Windows 10 Mobile, ti si pa dodal komentar o starih telefonih in starejsi verziji Windows Phone.

Zdaj si povedal se, da Windows 10 Mobile dejansko deluje pocasi, in to na 1.2 GHz quad Cortex A7, kar je vsaj srednji rang zmogljivosti telefonov na platformi Windows 10 Mobile, katere sploh se lahko kupis (Lumia 640 je enako zmogljiva, 650 ima marginalno hitrejsi CPU, vsi ostali modeli so pocasnejsi, edino flagship 950/XL pa je kakopak hitrejsi).

Se to napisi, da imajo ljudje s telefoni z Windows 10 Mobile probleme (tema je namrec polna postov o tovrstnih tezavah), katerih ti ocitno se nisi opazil, pa bos v celoti potrdil klinkerjev komentar, v katerega si se zapicil :)

cekr ::

Problemi so samo zato, ker bi radi pri MS-u potegnili črto in začeli z nule.
Obljuba nadgradnje na w10 je bila skoraj ubijalska.
Je pa res, da so s tem pridobili veliko bazo testerjev.
Sistem je že toliko izpiljen, da nekih hudih problemov ni več.
Je pa en kliničen na L950/XL, ki je že premnogo krat omenjen.
Na eni nemški strani sem prebral, da naj bi bil problem v samem senzorju. Malo dvomim v to.
Je pa možno. Ker sicer ne morem drugače reči kot, da je to šalabajzerstvo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Ahim je izjavil:



Se to napisi, da imajo ljudje s telefoni z Windows 10 Mobile probleme (tema je namrec polna postov o tovrstnih tezavah), katerih ti ocitno se nisi opazil, pa bos v celoti potrdil klinkerjev komentar, v katerega si se zapicil :)


Resno? Tema je namenjena odpravi težav, zato tudi toliko postov o težavah. Ampak več kot opisov težav je v tej temi napisanega kako je android boljši.

Pa še poglej koliko teh, ki ima težave, je na preview modu ali pa da windows 10 na telefon, ki sicer je podprt, narejen je bil pa za windows 8 in 8.1?
Na serijskih lumiah z windows 10 in s samo rednimi updejti je napak bore malo.

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

Ta tema je edinstvena na svetu, ker je "milijon aplikacij" dejansko minus nekega ekosistema. V realnem svetu (izven te teme na slo-techu) je to pač velik plus katerega koli ekosistema.
Taki biseri ste z desktopom vsi na Linuxu? Ker tam tudi "ni" aplikacij...torej je superioren sistem...po tej logiki. Vsekakor ni za igrača za otroke, kot windows.

Windows telefon je za poslovno rabo? Ne vem sicer s kakim poslom se kdo ukvarja, ampak v poslu je navadno zahtevano brezhibno delovanje. Ta tema je živ dokaz da W10P ni za poslovno uporabo.

Tisto s čžš-ji pa je zanimivo. Nikoli jih sicer nisem pogrešal, ker jih nikoli nisem tipkal. Vseeno so vedno tam, kamor sodijo. Kako SwiftKey ve, kdaj mora namesto z-ja napisat ž? Avtomagično :)


Swiftkey je v lasti Microsofta, vseeno pa ni na nivoju Windows10M tipkovnice, žal.

Machete je izjavil:

andromedar je izjavil:


Zdaj, če lahko živiš z Windows telefonom, pol verjetno res ne rabiš smartphona...in ga tudi ne boš pogrešal, ko boš šel na bumbar phone.


Daj ne smeši se no.


Andromedar je nekakšen dvorni norec, burkež tega thread-a in samo opravlja svoje delo.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Je že imel gdo podoben problem, kar iz danes na jutri mi ne odpira določenih aplikacij (transparent title, Lumia creative studio,...). Soft reset ne pomaga, ne pomaga tudi ponovna instalacija aplikacije. Piše nalagam... in kasneje se zopet pokaže začetni menu. Preden delam hard reset (je bil že v planu) bi rabil feedback, če se je že kdo srečal s podobnim problemom.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

krneki0001 ::

Nope, na 950 in 950XL danes oboje deluje.

Anney ::

Tudi na na enakem telefonu od moje deluje, ne vem kaj bi se zašuštralo pri meni.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

boolsheat ::

Si na insider verzijah? Če nisi probaj vklopiti pa naložiti kako verzijo, mogoče rešiš telefon pred hard resetom.

cekr ::

Kdor ima na L950 probleme s počasnim vklapljanjem naj poskusi izklopit avtomatsko svetlost in glance(ošvrk).
Zgleda, da je ošvrk glavni krivec za probleme.
Če je to res, ne bom drugega rekel kot "šalabajzerji"!

Po dveh dneh izklopa ošvrka, se mi zdi, da je to to.
Mi je pa škoda, ker mi je to zelo pomembna funkcija.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Ošvrk ni kriv. Ga imam izklopljenega. Z izklopljeno avtomatsko svetlostjo se šele problem odpravi. Sem se že navadil ročnega spreminjanja in shajam nekako s tem...

cekr ::

Oboje mora bit izklopljeno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Pa saj ošvrk je tako (meni osebno) brezvezna stvar. Če je vklopljen, kuri baterijo nenormalno (40% ali več na dan), če ga imaš pa na 30 sekund, pa se potem izklopi, pa tako v tem času ne dobiš neke informacije od ošvrka. Če ga vklapljaš tako, da se približaš senzorju bližine, je tako skoraj vseeno če dvotapneš po ekranu in izveš enake zadeve (celo v barvah).

Osebno bi imel raje notification LED z tremi barvami, ena za klice, ena za SMS in ena za MAIL. Tako od daleč pogledaš na aparat in vidiš, če se je med odsotnostjo karkoli dogajalo.

Vsega pač ne moremo imeti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

krneki0001 ::

glance imam izklopljen, ker mi je neuporaben. Samodejno nastavljanje svetlosti pa imam stalno vklopljeno, pa nimam teh problemov.
««
60 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546525 (25230) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431335 (26987) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527211 (17601) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513611 (11201) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841659 (32907) boolsheat

Več podobnih tem