» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
58 / 86
»»

solatjek ::

Poznam dva, ki imata 640XL.

boolsheat ::

cekr je izjavil:

App telefon nima veze s tem senzorjem.
Zdej je pa že par dni oz. od updata, da ni bilo problema z osvetljitvijo.


So pa zjebali osvetlitve na L930, dela na avtomatsko, pri ročnih je pa povsod polna svetilnost.

OmegaM ::

Pri meni, na moji L930 deluje vsakrsna osvetlitev kot mora.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

boolsheat ::

Na zadnjem FR?

beta1 ::

Na moji lumiji 640 lte, mi v nastavitvah sms/mms manjka opcija za avtomatski download Mmmsov. Na prejsni lumii 535 je bilo, prav tako na 540ki.

Na vseh buildih, vkljucno z 448 buildom. Reset ni pomagal. Preprosto ni opcije.

Je kdo to zasledil, ce se da to popravit. Lp

solatjek ::

A sedaj so tudi na 640 LTE to skinili? Jaz to pogrešam na 950... Na 640 je bilo, a sem imel ta telefon še pred AU, kako je sedaj, pa ne vem....

Motion ::

Jst mam še na 950 build .448

Anney ::

boolsheat je izjavil:

cekr je izjavil:

App telefon nima veze s tem senzorjem.
Zdej je pa že par dni oz. od updata, da ni bilo problema z osvetljitvijo.


So pa zjebali osvetlitve na L930, dela na avtomatsko, pri ročnih je pa povsod polna svetilnost.


Osvetlitev dela na L930, pri meni na obeh, build .448.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

SambaShare ::

mat11 je izjavil:

https://www.microsoftstore.com/store/ms...
So pa Jade Primo telefonu precej spustili ceno, v ceni je še dock.


Kje vidiš da je zraven dock? A sicer pošiljajo v SLO? Cena poštnine? Stran je obup od obupa.

tabonir ::

SambaShare je izjavil:

mat11 je izjavil:

https://www.microsoftstore.com/store/ms...
So pa Jade Primo telefonu precej spustili ceno, v ceni je še dock.


Kje vidiš da je zraven dock? A sicer pošiljajo v SLO? Cena poštnine? Stran je obup od obupa.


Poštnine ni. Nisem pa ga mogel kupiti v GB! Pri zaključevanju nakupa ni bilo na voljo izbira pošte v SLO. Kupil sem ga v Avstriji, model 950XL z dockom; https://www.microsoftstore.com/store/ms... .Dobil sem ga v nekaj dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabonir ()

OmegaM ::

A ima kdo tezave z VPN-on?
Od zadnje posodobitve mi VN vec delat in jamra napako 812.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

sajmon ::

L640, redna verzija (ne insider), deluje vpn brez težav.

Dzhimen ::

tabonir je izjavil:

SambaShare je izjavil:

mat11 je izjavil:

https://www.microsoftstore.com/store/ms...
So pa Jade Primo telefonu precej spustili ceno, v ceni je še dock.


Kje vidiš da je zraven dock? A sicer pošiljajo v SLO? Cena poštnine? Stran je obup od obupa.


Poštnine ni. Nisem pa ga mogel kupiti v GB! Pri zaključevanju nakupa ni bilo na voljo izbira pošte v SLO. Kupil sem ga v Avstriji, model 950XL z dockom; https://www.microsoftstore.com/store/ms... .Dobil sem ga v nekaj dneh.


Jaz sem naročil L650 v Microsoft GB trgovini. Ko vnašaš naslov za dostavo, se da normalno Slovenijo izbrat in lahko vneseš poln naslov. Ko pa kasneje vnašaš naslov za račun (invoice address), pa res ne moreš vnesti slovenske poštne številke. Sem kliknil na tist chat za podporo in mi je majstr razložu da tisto itak nima veze z dostavo in da naj napišem pač svoj naslov normalno in v poštno številko vnesem kat tisto template številko, ki je podana v okencu kot tooltip (RG6 1WG al nekaj takega je bilo).

Naročil v ponedeljek pozno zvečer, plačal s PayPalom in včeraj (četrtek) dopoldan je poštar že prinesel paket. Nimam pripomb! :D

Edino polnilec ki je zraven prišel je za angleške vtičnice, tako da je pri nas neuporaben. Meni to sicer ne predstavlja problema, ker mam polno microUSB kablovja doma, ampak je vseeno vredno omembe. :)

andromedar ::

V bigbang outletu imate več ali manj vse Windows telefone. Ne vem pa, kak so cene primerljive z ostalimi ponudbami...več ali manj ti jih menda že vsi mečejo v hrbet.

https://www.bigbang.si/odprodaja
Eh?

lopov ::

Hja, za navadno 950 (ne XL) hočejo brez docka 430 evrov pa še malo. Veliko :/

tabonir ::

lopov je izjavil:

Hja, za navadno 950 (ne XL) hočejo brez docka 430 evrov pa še malo. Veliko :/


Lumio 950 XL dobiš že kar nekaj časa pri nas za cca 400EUR (https://mobitrgovina.com/izdelek/micros... ). Za nakup v GB sem se odločil zaradi ugodnega tečaja funta. Zaradi višje v "postu" omenjenih težav s pošto, sem telefon kupil v Avstriji, seveda zaradi docka , ki pa ga še sploh nisem vzel iz embalaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabonir ()

cekr ::

Odkar(1 teden) je novi build 14965, še nisem imel problemov z osvetljitvijo.
Mogoče je le slučaj, lahko pa da so res pa uredili.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Motion ::

A ti problemi z osvetlitvijo so specifični za 950 XL, RS2? ker jst na 950 AU jih nimam. Ubistvu če se prav spomnem neki je osvetlitev čudno delovala le takoj ob nadgradnji na AU. Pa še to so odpravli z naslednjim popravkom septembra. ODtakrat dela kot mora.

cekr ::

Čez kakšno leto naj bi na Win10M v emulatorju tekli tudi x386 programi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

Se pravi, appi a-la VStudio, Adobe CC (ne tisti zmazek od UWP), itd.?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

darkolord ::

V prvi rundi verjetno ne gre pričakovati performans na nivoju i7.

Motion ::

&b4 MS da ARM dGPU v telefon ali pa dva SD 830 Čipa. :D

krneki0001 ::

64 biten I7 s HD grafiko v telefon, pa bo zadeva rešena.

BivšiUser2 ::

krneki0001 je izjavil:

64 biten I7 s HD grafiko v telefon, pa bo zadeva rešena.

2 Xeona na plati,pa grafa z močjo GTX 1080Ti :)).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pa 30kg nahrbtnik z akumulatorjem na hrbtu da boš lahko vsake toliko časa preveril, koliko je ura.

okica11 ::

krneki0001 je izjavil:

Pa 30kg nahrbtnik z akumulatorjem na hrbtu da boš lahko vsake toliko časa preveril, koliko je ura.
Ampak čas se bo dal preveriti le z 6 varčnimi LED lučkami (potem pa binarni razplet ure iz lučk :P )

Ontopic: Ugotovil sem, da windowsphone ne podpira 2 stopenjske avtentikacije za wifi :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

Mitja358 ::

Pozna kdo primerljivo aplikacijo za nadzor porabe goriva + vseh ostalih stroškov avtomobila (servisi, gume, zavarovanje, itd.) na enem mestu?

https://play.google.com/store/apps/deta...

Modri dirkač ::

spritmonitor
Everybody lies!

Mitja358 ::

Modri dirkač je izjavil:

spritmonitor


Hvala, ker sem s pomočjo te aplikacije našel odlično aplikacijo My Car, ki je grafično dodelana za Windows 10.

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mitja358 ::

Simobil ima Lumio 950 na ORTO paketu 24x8€, kar znese zelo ugodnih 192€. 950 XL je 24x11€.

Dzhimen ::

Jsz sem pred tednom dni zamenjal mojo L535 za L650 in skoraj nebi mogel biti bolj pozitivno presenečen. :)

Dal sem 115€ na Microsoft Store UK, prišla je v treh dneh. Dizajn je (še posebej za Lumio) super, izgleda bolje in lažja je od prijateljeve L950. OLED 720p zaslon je čudovit, najbolj sem se bal kako bo Win10m delal, ker na L535 je bilo kar stalno prisotno rahlo zatikanje in specifikacije L650 niso na papirju ravno nek velik preskok glede na L535, ampak telefon deluje ko šus, nimam ene pripombe. :D
Tudi baterija je pri nadgradnji L535 na Win10m zdržala občutno manj, tako da sem se bal da bodo tudi na L650 problemi, ampak sem pozitivno presenečen. Večji zaslon ima, pa še OLED je in samo 5% večjo baterijo ima, ampak zdrži pa vsaj polovico več.

Tudi kar se OS-a tiče opažam da krpajo luknje in dodajajo majhne funkcionalnosti (ki bi mogoče morale obstajat že v štartu, ampak pustmo to).
Ob prehodu na ta telefon sem opazu kar nekaj novih stvari, zdej nevem al je to razlika v telefonu al je ravno posodobitev prišla ob menjavi telefona, nevem, nisem bil pozoren.
- live tile za vreme je sedaj v barvi teme telefona (prej je bila cela ploščica zapolnjena z barvo vremena, zdaj pa je ozadje isto kot ostale ploščice in imho dost bolje izgleda)
- ko dobiš obvestilo da si dobil mail lahko že v pasici izbereš "označi kot prebrano". Pol ti mail označi kot prebrano, zbriše notification in resetira live tile. Tole sem jaz zelo pogrešal na starem telefonu.
- problemi z bluetooth ploščico v hitrih opravilih so izginili
- z SMS-i je podobna reč kot z maili. Če zbrišeš notification ti resetira tudi live tile. Tega včasih ni bilo, če se prav spomnim, si moral odpret app za sporočila, da je resetiralo live tile, tudi če si cel SMS že prebral v pasici recimo.

Nevem no, uporabniška izkušnja je končno prijetna in se mi zdi da Win10m dobro napreduje. Že od štarta sem na Win10m in vedno sem pogrešal kakšno stvar ali pa me je motilo nekaj kar ni delovalo kot bi moralo, ampak trenutno se ne morem iz glave spomniti ene stvari ki jo pogrešam. :D

Škoda je le, ker je veliko prepozno in zato Win10m životari pod 1% tržnega deleža. :(

Anney ::

Te postavke, ki si jih naštel niso odvisne od telefona ampak od same aplikacije in bi moralo biti na vseh aparatih z WP10 enako, so se pa vse naštete prad kratkim posodobile in dobile naštete bombončke. Edena izmed dobrih aplikacij, kjer se dnevno piše o updejtih skoraj vseh poljudenih aplikacij je AppRaisin.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

MaCoFaCo ::

Pri moji L650 me občasno zafrkava WiFi povezljivost. To se najraje zgodi, ko je hkrati vklopljen Bluetooth. Potem tudi ko izklopim Bluetooth ne zazna WiFi omrežja, pomaga le reset naprave.

Drugi manjši bug, ki sem ga opazil je npr. aplikacija za nastavitve. Včasih ko grem v nastavitve mi aplikacija ne prikaže vsebine. To "rešim" tako, da aplikacijo ročno zaprem, in potem ko grem še enkrat v nastavitve so vse postavke tam. Izgleda je nek bug pri resumu settings aplikacije (ne zgodi se vedno).

Tu in tam je mogoče opaziti manjši lag pri kakšni animaciji. Drugače pa mi je za to ceno telefon super (zaslon je res zakon).

solatjek ::

Meni je včeraj L950 kar naenkrat skuril baterijo, dve uri je bil na mizi v idle, ga primem v roke in je bil aparat vroč.

Kakšna je pa kamera na 650? Na 640 je bila boga, predvsem pri manj svetlobe, zato sem tudi kupil 950, pa tudi meni je dizajnersko 650 ful lep, bi ga kar imel, neglede na to, da je 950 zmogljivejši.

mujek ::

Kakšno je stanje s Windows phone 10?
Je zadeva stabilna? Vidite prihodnost? Ga lahko normalno uporabljate?

Jaz sem še na Windows phone 8.1 (Lumia 925 - ne podpira W10), in premišlujem, da bi počasi bilo smiselno posodobit.
Spletni brskalnik ima zadnje čase vedno več problemov (kar naenkrat se zapre), aplikacije so nehali posodabljat, onedrive mi več časa ne dela kot dela, ...
Ampak sem še zmeraj relativno zadovoljen s telefonom (seveda, preden so se te težave začele).

Kaj bi priporočali za telefona? Sem bolj ljubitelj manjših formatov (4,5" lcd mi je čisto dovolj; lahko tudi več, če je rob manjši).

BivšiUser2 ::

Kakšno je stanje s Windows phone 10?

Takšno kakršno je (bilo) z 8.1. Edino lepši je interface.
Je zadeva stabilna?

Fast ring build ma nekaj bugov, ki se vseskozi ponavljajo, a se čez čas sprijazniš z njimi.
Vidite prihodnost?
Ja itak, makar situacija ni glih najboljša, ampak mislim, da se bo M$ pobral.
Ga lahko normalno uporabljate?
Ja, kar stabilen je na fast ringu.

Kaj bi priporočali za telefona? Sem bolj ljubitelj manjših formatov (4,5" lcd mi je čisto dovolj; lahko tudi več, če je rob manjši).

Vse kar je Lumia x50, se splača kupiti.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Lonsarg ::

Če si samo na stabilnih verzija in imaš uradno podprt telefon je zadeva skoraj on-par z recimo Samsung Galaxy S6, ki ga ima punca.

Kaj mi je trenutno najbolj kul pri W10:
Beta Skype Preview kljub temu da je še v beti zadnja verzija že dela tako kot mora, vse SMSe vidim tudi v Skype aplikaciji na desktop Windowsu in lahko od tam tudi pišem SMSe:) Dobro želel bi si še podporo za navadne klice ter avtomarganje kontaktov v stilu Vibra, ampak glede stabilnosti je tale Skype že on-par z "navadno" SMS aplikacijo na Windows 10 Mobile.

okica11 ::

Ali še koga zafrkava kamera/galerija. Na 930 se mi je že 2x (!) zgodilo da slikam normalno, potem pa fotografij ni v galeriji. In to ne le za posamezno ampak tudi za par fotografij. Telefon pa je bil pred kratkim (en teden+-) resetiran pa potem posodobljen. Da ne govorim o tem, da galerija rabi nekaj časa da pokaže nove fotografije (to upam da je normalno, saj se mi dogaja že od pred prejšnje posodobitve).
LP

Anney ::

Meni se na dveh 930kah to ne dogaja verzija aplikacije fotografij je 16.1017.10002.0.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

Pojdi na kamero in od tam na galerijo pa boš imel vse fotke. Znan bug, ki se pri meni vleče od nekdaj.

okica11 ::

solatjek je izjavil:

Pojdi na kamero in od tam na galerijo pa boš imel vse fotke. Znan bug, ki se pri meni vleče od nekdaj.

Hvala, bom preveril v prihodnosti. Žal, vseeno nekaj fotk (2 od včeraj) manjkata. Tudi če jih iščem iz kamere kot si predlagal. Fotografirano je bilo zagotovo (flash). Škoda, škoda :(

solatjek ::

Kaj pa z explorerjem? Jaz sem že imel ta problem in sem slike našel potem oz. jih je pričel prikazovati. Pred tem še ponovno zaženi aparat.

mujek ::

Hvala na odgovore.
Vedno bolj imam občutek, da nima smisla menjati telefon. Sploh ker ni nobene očitne spremembe.

solatjek ::

mujek je izjavil:

Hvala na odgovore.
Vedno bolj imam občutek, da nima smisla menjati telefon. Sploh ker ni nobene očitne spremembe.

Ni ravno tako. Med W10m in 8.1 je velika razlika v prid 10-ke. Prisotna je le kakšna manjša nevšečnost, sicer pa sistem deluje kot mora. Pa sedaj, ko ima simobil akcijo, 950ka za 8*24 XL pa 11*24 se še kako splača. Sam razmišljam, da bi prodal 950 za enih 200€ in nabavil XL varianto.

Anney ::

Mene edino muči live title na koledarju, dela mi en dan, če odpinam in spet pinam ikonco na start screen, ali ponovni zagon, potem pa ne dela več. Na aparatu od moje dela normalno. Ne vem od česa je kriv ta bug, pa sta oba aparata enaka (L930) in enake verzije sistema, kot aplikacije. Resetiral ga res še nisem.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Branimir ::

jaz imam podoben problem s live tilom za galerijo.

Aja, ko nastavim statično sliko deluje
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Branimir ()

okica11 ::

solatjek je izjavil:

Kaj pa z explorerjem? Jaz sem že imel ta problem in sem slike našel potem oz. jih je pričel prikazovati. Pred tem še ponovno zaženi aparat.
Nikjer ni fotografij.. Ne v explorerju, ne onedrive-u, ne galeriji, ne "resetiranemu" telefonu, ne iz kamere. Izpuhtele :(

solatjek ::

A mi zna kdo povedati, v čem je razlika med različnimi Country variantah na lumijah. Vem da je 000-88 worldwide, 000-33 je EU, 000-SI bi naj bil si.mobil, kaj pa to dejansko pomeni v praksi? Je med temi telefoni sploh kakšna razlika?

Ali pa tole, kakšna je razlika, če kupiš aparat pri simobilu ali preko ebay-a vzameš kakšen AT&T aparat. V čem so si drugačni?

Enako me zanima tudi za druge modele, npr. Samsung?

M@73Y ::

Prišel je nov update 10.0.14393.479
Na Lumii 930 instalacija brez težav.
..jump into psytrance tunnel..
««
58 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546068 (24773) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9430990 (26642) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527071 (17461) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513522 (11112) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841302 (32550) boolsheat

Več podobnih tem