» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
54 / 86
»»

Lonsarg ::

Fast ring res z vsakim updajtom popravi 5 bubov, jih pa tudi 5 novih prinese. V fast ring lahko pride software po borih parih dnevih internega testiranja. Najbolj bugast je pa fast ring nekaj časa(tedni, meseci) PO uradni izdaja nove stable verzije, ker takrat se največ dela na funkcijah in najmanj na stabilnosti. Sicer osebno nisem nikoli večjega buga fasal na fast ringu, ampak marsikakšni manjši ti komot zagrenijo življene ala mail ne dela in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mirkuma ::

Glede na vse zapisano o W10M sem tastu pustil L640, kar na WP8.1 Update 2. Deluje vse lepo ko šus, z njegovin načinom uporabe pa baterija drži 4+ dni (cca 20% dnevno jo gre)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

cekr ::

mirkuma je izjavil:

Glede na vse zapisano o W10M sem tastu pustil L640, kar na WP8.1 Update 2. Deluje vse lepo ko šus, z njegovin načinom uporabe pa baterija drži 4+ dni (cca 20% dnevno jo gre)


Če ga nič ne moti, nič ne pogreša... samo tako pusti, kot je.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

loveJDM ::

Majstri kje se da dobit L550 najceneje,ker na edigitalu je ni več :)

mat11 ::

Iz microsoft strani(de, uk, at ... ) direkt, mislim da je okoli 99 evrov plus zastonj poštnina
mat

OmegaM ::

Lumia 550 mi ne odgovarja, ker ni odzivna, vsaj malo bolj, da bi bila.
Ker za malo več dobiš 640/650 in je za razmislit.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Qushaak ::

Ne vem zakaj toliko ljudi, da ne dela W10M, če so pa v Insider programu (ni važno katerem ring-u) na razvojni različici.
Kakor slišim od lastnikov sodobnih Lumij (640, 650, 950), ki so na stable releas-u (in nobenih posodobitev ne prejmejo ko so le-te še v razvoju) je sedaj zelo malo problemov.
Potem so sedaj spet odprli Messaging Everywhere, samo to je spet beta in jasno da ne bo delalo.
Bolj pa me skrbi, ker "znani programi" izginajjo iz Windows Store-a (eBay,...).

Kaj svetujete, če se počasi (se ne mudi) odločam za W10M telefon 150-200€ v redni prodaji nekje (lahko morda tudi malenkost več, samo raje ne). Lahko je iz tujine.
Naj vzamem L650 ali počakam, ker bo morda kak drug proizvajalec (HP, Lenovo,...) predstavil oz. bo napovedal v tem rangu?

Anney ::

Za ebay se špekulira, da pride nazaj UWP app.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tabonir ::

Kako je z digitalnimi potrdili v W mobile: Se sploh dajo uvoziti?

Modri dirkač ::

seveda lahko, kot na desktopu...
Everybody lies!

Branimir ::

Ali mi priporočate, da posodobim Lumijo 925 na Windows 10?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

tabonir ::

Modri dirkač je izjavil:

seveda lahko, kot na desktopu...


Nisem našel te opcije nikjer. Ne v nastavitvah brskalnika in ne v splošnih nastavitvah naprave.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Modri dirkač ::

tabonir je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

seveda lahko, kot na desktopu...


Nisem našel te opcije nikjer. Ne v nastavitvah brskalnika in ne v splošnih nastavitvah naprave.

Preneseš certifikat na telefon ali ga pa imaš v onedrive shranjenega, klikneš na fajl in ga inštaliraš.
Everybody lies!

tabonir ::

Modri dirkač je izjavil:

tabonir je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

seveda lahko, kot na desktopu...


Nisem našel te opcije nikjer. Ne v nastavitvah brskalnika in ne v splošnih nastavitvah naprave.

Preneseš certifikat na telefon ali ga pa imaš v onedrive shranjenega, klikneš na fajl in ga inštaliraš.


Sem ga namestil, se pa mi to ne zdi običajna pot.

boolsheat ::

S tem appom pregleduješ nameščene certifikate:
https://www.microsoft.com/sl-si/store/p...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Windows na PCjih ima že od vekomaj inštalacijo z klikom, kaj lepšega še človek hoče:)

Je pa res da tudi od vekomaj na desktopu ponujajo urejanje certifikatov tudi preko browserja, Edge pa tega "še" nima.

Malajlo ::

In če imaš več certifikatov, jih zlista, če klikneš More options. Neintuitivno, jebiga.

Modri dirkač ::

Malajlo je izjavil:

In če imaš več certifikatov, jih zlista, če klikneš More options. Neintuitivno, jebiga.

Huh?
Saj ti pokaže enega za drugim...
Everybody lies!

Branimir ::

Ali mi priporočate, da posodobim Lumijo 925 na Windows 10?

Hvala!
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Trance4mer ::

Lahko poskusiš pa vidiš ali ti odgovarja ali ne, še vedno se laho potem nazaj obrneš. Samo ne pričakuj najnovejše različice od 1511, razne če je komu kej več uspelo, kar me tud zanima, če bi mal heku. Uporabljam pa 920

cekr ::

Neka varianta je, da se aparat predstavlja kot novejši.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Branimir ::

OK, hvala
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Malajlo ::

Modri dirkač je izjavil:

Malajlo je izjavil:

In če imaš več certifikatov, jih zlista, če klikneš More options. Neintuitivno, jebiga.

Huh?
Saj ti pokaže enega za drugim...

Nope. Samo enega. Čez pol zaslona.

tabonir ::

Lonsarg je izjavil:

Windows na PCjih ima že od vekomaj inštalacijo z klikom, kaj lepšega še človek hoče:)

Je pa res da tudi od vekomaj na desktopu ponujajo urejanje certifikatov tudi preko browserja, Edge pa tega "še" nima.


Problem je ker ti potem namesti certifikat v vse brskalnike, kar pa je nesmisel. Tudi če ga uvažaš z brskalnikom Chrome ali novejšo Opero je stvar enaka, izjema je Firefox.

Qushaak ::

Trance4mer je izjavil:

Lahko poskusiš pa vidiš ali ti odgovarja ali ne, še vedno se laho potem nazaj obrneš. Samo ne pričakuj najnovejše različice od 1511, razne če je komu kej več uspelo, kar me tud zanima, če bi mal heku. Uporabljam pa 920

Dejansko je potem pričakovati, da tudi Lumie, ki so bile že v štartu lansirane z W10M ne bojo enkrat več dobivale posodobitev? Oz drugače - nanjbrž ni realno prišakovati, da be bo dalo tako kot na prenosnikih in stacionarcih nadgrajevati v nedogled (čeprav morda začne poteh hitrost naprave hudo trpeti)?

boolsheat ::

tabonir je izjavil:

Problem je ker ti potem namesti certifikat v vse brskalnike, kar pa je nesmisel. Tudi če ga uvažaš z brskalnikom Chrome ali novejšo Opero je stvar enaka, izjema je Firefox.


To je pa stvar brskalnika... Uporablja lahko lasten upravljalec certifikatov (Firefox) ali pa recimo kar integriranega v operacijski sistem (IE, Chrome, Opera).

solatjek ::

Qushaak je izjavil:

Trance4mer je izjavil:

Lahko poskusiš pa vidiš ali ti odgovarja ali ne, še vedno se laho potem nazaj obrneš. Samo ne pričakuj najnovejše različice od 1511, razne če je komu kej več uspelo, kar me tud zanima, če bi mal heku. Uporabljam pa 920

Dejansko je potem pričakovati, da tudi Lumie, ki so bile že v štartu lansirane z W10M ne bojo enkrat več dobivale posodobitev? Oz drugače - nanjbrž ni realno prišakovati, da be bo dalo tako kot na prenosnikih in stacionarcih nadgrajevati v nedogled (čeprav morda začne poteh hitrost naprave hudo trpeti)?

Ja saj to je nekako realno pričakovati. Nima smisla tiščati na telefon gor sistem, ki ga hardware ni sposoben normalno poganjati. Če aparat ostane na stabilni in relativno brez hroščev različici, je to Ok.

Branimir ::

Čez nekaj dni bom dobil 64GB microsd in me zanima, kako lahko igrice iz stare kartice prenesem na drugo. (Lumija 640 W10)

Sem nekaj časa to probal da se vklopil skrite mape in sem prekopiral vse kar je na kartici na novo ampak ni prepoznal aplikacij. Ali obstaja kakšen način za premestitev aplikacij in iger, ker nočem izgubiti nivojev in bi moral vse aplikacije spet nameščat?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Branimir ::

Ker nekaj iger, ki jih imam ne podpira OneDriva, za shranjevanje dosežkov in nivojev. Pa zanima me, kje so datoteke s podatki o svetovih v Minecraft PE?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

d4vid ::

Zdravo vsem, mene zanima samo nekaj, je kakšna razlika med WP8.1 in W10P v avtonomiji baterije?
Konkretno, imam Lumio 435 in 532, obe novi. Na obeh je že 10ka, ki sem jo naložil takoj (nisem testiral W8.1 vs 10).

Ena je samo za občasno internet, večinoma pa klici, in če se avtonomija pozna med verzijama, bi razmišljal tudi o downgradu.
Drugo mam pa za vsak dan, in mi Windows 10 deluje boljše, aplikacije so te UWP, za nastavitve ne rabiš lovskega psa da ti najde kaj, itd. Vglavnem majhne stvari, ki naredijo W10 dosti boljši kot W8.1 - saj če je novejša verzija mora tako tudi bit.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Lonsarg ::

Različno pravijo ljudje jaz niti nisem opazil, eni pravijo nekaj 10% več baterije da gre. Vglavnm kaj zelo veliko več zihr ne.

Ampak glede na to da že 2 leti ni nobene nove Windows Phone 8 aplikacije jaz mislim da razen če imaš res samo za telefonirat mora kar biti na W10.

Dzhimen ::

Ko sem jaz bil z mojo Lumio 535 na W8.1 sem bil skoraj šokiran kolk časa mi je baterija zdržala... To je ob redni zmerni uporabi (klici, sms, messenger, kakšna muzika prek BT v avtu, malo neta...) zdržalo 2-3 dni (1905 mAh ma baterija). Mogoče najbolj opazna razlika pri prehodu na Win10 je bla ravno baterija. Zdaj se mi v enem dnevu približno iste uporabe izprazni do te mere, da čez drugi dan ne pridem in posledično ga moram polnit vsak dan, kar prej definitivno ni bilo treba...

Resete sem delal po vsaki posodobitvi (brez backupa, čim bolj čisto), ampak baterija še zmer ne zdrži niti približno toliko kot na 8.1.

Lonsarg ::

Meni zdrži na Lumia 930 W10 dva dni in tudi na W8.1 mi je dva dni, ok mogoče 2.5, ampak baterija se itak obrablja z časom.

Sem pa imel vmes razne beta builde, ki so komaj dobri dan zdržali.

Ni razloga, da bi 535 manj zdržala od 930(skratka mora ti dva dni zdržat na W10), razen če so kak driver za W10 za 535 res tko slabo spisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Motion ::

Včasih je bla razlika, zdaj je najbrš bore malo, vsaj na podprtih napravah. Saj tako se mi je zdelo na 930 ko sem jo mel.

mat11 ::

Včeraj priše novi update za non insiders. Po prvem občutku bi rekel da so malce poštimali baterijo. Zjutraj imam vedno neko rutino z telefonom(950xl) in mi kaže manjšo porabo kot prej, pa tudi gret se ne začne, pa ne da se bi prej preveč grel. Ni slabo.
mat

solatjek ::

Me zanima, če so tokrat porihtali težave s počasnim zbujanjem in težavo s svetlostjo, ki ostaja na minimum po tem dogodku. Močno dvomim, sicer pa bom videl čez 2 do 3 dni, ker se mi konstantno v tem intervalu dogaja. Če več kličem je pogosteje, lahko tudi isti dan...

Kar se kurjenja baterije tiče, sem jaz ugotovil, da če imam nastavljeno oidklepanje s PIN, mi po kakem dnevu prične kuriti baterijo, zato sem PIN izklopil in telefon kar precej zdrži, poraba čez noč 3%, prej pa 10%. V mojem primeru govorim o L950. Na L640 nobena od teh dveh težav ni bila prisotna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

BlackGuard ::

Jaz imam na tem novem buildu še vedno težave s svetlostjo (950 xl). Imam nastavljeno na avtomatsko, ampak vsake toliko kar sam od sebe zniža svetlost na min in je z ročnim prestavljanjem na višjo svetlost ne morem povišat.

Motion ::

Changelog for 14393.321

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Improved reliability of Bluetooth and storage file system.
Addressed issue causing printer drivers to not install correctly after installing security update KB317005.
Addressed issue causing sign-in errors if a password is entered incorrectly or a new password doesn't meet password complexity requirements after installing security update KB3167679.
Addressed issue that required users to log out and log back in before using the application they installed using the Windows installer (MSI).
Improved support for networks by adding new entries to the Access Point Name (APN) database.

Addressed issue that was causing excessive battery drain on Windows 10 Mobile when connected to Wi-Fi.
Addressed issue in which setting up both fingerprint and iris recognition sometimes causes the sign-in to fail on Windows 10 Mobile.
Addressed issue that was causing high CPU usage on Windows 10 Mobile.

Addressed additional issues with multimedia playback, revised daylight saving time, authentication, Internet Explorer 11, and Windows Shell.
Security updates to Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Windows registry, and diagnostics hub.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

mat11 ::

BlackGuard :
Jaz tega problema na moji 950XL nimam. Sem pa res ko sem jo dobil (novo) priključil na računalnik naredil WDRT in nato vse updetal in spet naredil HR in nato brez backupa naložil svoje programe. Presenetljivo dela dobro.
mat

solatjek ::

BlackGuard je izjavil:

Jaz imam na tem novem buildu še vedno težave s svetlostjo (950 xl). Imam nastavljeno na avtomatsko, ampak vsake toliko kar sam od sebe zniža svetlost na min in je z ročnim prestavljanjem na višjo svetlost ne morem povišat.

Tudi jaz imam to težavo na vseh buildih po AU!!! Nekaj so precej zajeb****

Dogaja se mi tudi zelo pogosto, da ko telefoniram in končam klic, ostane ekran črni in se nekaj časa ne zbudi, tako da klica sploh ne morem končati! Nadležno...

A se ti potem svetlost sama popravi, ali moraš resetirat telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

mat11 ::

A mata mogoče tempered glass na ekranu in da vama pokriva senzor?
mat

solatjek ::

Jaz ga nimam, sicer pa je ogromno uporabnikov s to težavo:
http://forums.windowscentral.com/micros...
http://forums.windowscentral.com/micros...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Anney ::

Da ni enaka težava kot na L930, kjer zaslon odstopi od okvirja (slabo lepilo) in posledično moti senzor.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

Dvomim, ker 2 do 3 dni deluje OK, potem težava in nato spet 2 do 3 dni OK po ponovnem zagonu telefona je ok. Če bi zaslon odstopil, ne bi bilo OK po resetu. Povrhu pa usmerjanje zvoka vedno deluje (torej preklop zvoka na zadnji zvočnik), kar je pa odvisno od delovanja senzorja.

Pred AU se mi to ni dogajalo, tudi drugi uporabniki pišejo, da se to dogaja mnogo pogosteje po nadgradnji.

BlackGuard ::

Jaz nimam tempered glass-a. Začne mi pa ponovno delat že, če samo izklopim in potem spet vklopim zaslon.

mat11: hvala za informacijo. Ko sem jaz dobil svojega, sem ga takoj posodobil na AU in potem naredil HR z namenom, da bi se znebil čimveč bug-om. Če zadeva še nekaj časa ne bo rešena, možno da bom poskusil preko WDRT.

Anney: tudi po mojem v tem primeru ni to težava. Sem ga tudi zdaj pregledal in ni videt, da bi kaj odstopalo.

mat11 ::

Vas moram razočarat, danes pa je mene začela je.... Po končanem klicu ni hotela prižgati zaslon. Ćez čas se je. Potem se mi je tokom dneva to še ena trikrat zgodilo. Nato sem dal baterijo ven in nazaj. Trenutno še dela uredu. Fa... Je to hw napaka pri 950xl kot so bili zvočniki pri 930tki?
mat

mat11 ::

Plus sem sedaj opazil, da je nastavitvah, extras, coolor profile zginila nastavitev za svetlost z aketero si nastavljal koliko močno imaš osvetlitev pri avtomatiki. Jo ostali imate sli pa bo potreben WDRT?
mat

cekr ::

To s svetlostjo je čista sw napaka, ki se pojavi bogsigavedi zakaj.
Pojavlja se že od vsega začetka.
Ne vem, ali se njim nikoli to ne zgodi ali pa testirajo samo na nekih še neobstoječih SurfacePhonih.
Ima pa to sigurno nekaj veze s senzorjem bližine. Se mi je že parkrat to zgodilo ravno med pogovorom. Tako, da nisem mogel takoj prekinit.
Po včerajšnji nadgradnji se mi sicer to še ni zgodilo.

Se je pa po včerajšnji nadgradnji nad tipkovnico končno pojavilo slovensko predlaganje besed. Na Androidu in na iOs-u to sicer ne maram.
Tu pa je izvedeno bolj nemoteče in uporabno.
Na tablici pa nisem na insiderju tako da ne vem, kako je to izvedeno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

solatjek ::

To je Sw napaka, pojavi se po klicu oz. med klicem, takrat izgine nastavitev za branje pri sončni svetlobi pa tudi drugače se nivo svetlosti ne da spreminjati.
Če nič ne kličeš, se to ne zgodi. Če izklopiš avtomatsko prilagajanje svetlosti, se tudi ne zgodi.
Pred AU se mi to ni dogajalo.
««
54 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546650 (25355) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431379 (27031) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527243 (17633) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513641 (11231) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841717 (32965) boolsheat

Več podobnih tem