» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
17 / 17
»
»»

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Ja. Samo potem bi jih imeli manj kot 10 postaj na en mux.

Mi reveži pa še 2 ali 3 muxev z nacionalno pokritostjo nismo sposobni narediti. Da ne omenjam regionalnih.

Če bi jih bilo 10 v enem muxu, s kvalitetnim zvokom, bi blo čist v redu.

Kolikor sem seznanjen, je za vstop v muxe veliko povpraševanje oz. želja. Tu je pa spet AKOS, ki se vleče kot megla. Kmalu bo minilo že 1 leto, ko sta startala R2 vzhod in zahod. V Muxu le po 2 RA postaji. Enako je z muxom R3. Le Salomon oddaja.

mtosev ::

Se spomnim, da sem eni starejši gospi reko o dvbju pa pravi, da je fm čisto dovolj in da ona to ne rabi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 3600mhz Gskill
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UP3017
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

starfotr ::

Vprašaj jo še o 5G, 3. razvojni osi, 2. blok NEK in 2. tiru.

Pa seveda 2. in 3. pokojninski steber ipd.

mtosev ::

Za 5G pravi, da je zelo škodljiv za človeštvo, na referendumu za drugi tir je glasovala proti, če se prav spominjam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 3600mhz Gskill
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UP3017
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Radio Maxi zapustil mux R1? Že dva dni tišina.

Furbo ::

Lahko je govoriti, kako komercialne radio postaje varčujejo in se jim jebe za poslušalce, medtem ko državna jetika od programa prisilno vleče denar od folka in se spet spreminja v partijsko trobilo. :))
Pač, s polno ritjo je komot srat.
Lp,f

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Furbo ()

dunda ::

dunda je izjavil:

Ko je ravno omenjena Avstrija - v soboto sem se prvič peljal po Avstriji (okolica Celovca) z avtom, ki ima DAB+ radio. In glej zlomka, le en komplet programov se je prikazal.
Presenečeno nisem opazil recimo Ö3, ki je verjetno najbolj poslušana ORF postaja. Pokazal se mi je zgolj tale seznam.
Sem kaj zgrešil? Priznam, da nisem ravno veliko na radiu, čeprav je DAB precej bolje poslušati kot običajen FM.
DAB se bo počasi sigurno prijel, saj bodo za to poskrbeli zakonski prijemi. Bo pa vse več tudi spletnega poslušanja, ki pa ima (razumljivo) tudi nekaj minusov.

Mogoče ponavljam zgornje vprašanje. Ali tudi drugi nimate ORFovih radijskih programov na DABu? Človek bi skoraj pričakoval ...
https://kacnje.blogspot.com

dunda je izjavil:

dunda je izjavil:

Ko je ravno omenjena Avstrija - v soboto sem se prvič peljal po Avstriji (okolica Celovca) z avtom, ki ima DAB+ radio. In glej zlomka, le en komplet programov se je prikazal.
Presenečeno nisem opazil recimo Ö3, ki je verjetno najbolj poslušana ORF postaja. Pokazal se mi je zgolj tale seznam.
Sem kaj zgrešil? Priznam, da nisem ravno veliko na radiu, čeprav je DAB precej bolje poslušati kot običajen FM.
DAB se bo počasi sigurno prijel, saj bodo za to poskrbeli zakonski prijemi. Bo pa vse več tudi spletnega poslušanja, ki pa ima (razumljivo) tudi nekaj minusov.

Mogoče ponavljam zgornje vprašanje. Ali tudi drugi nimate ORFovih radijskih programov na DABu? Človek bi skoraj pričakoval ...

Ni ORF-ovih RA programov v avstrijskem MUX-u!
Le komercialni. https://dabplus.at/programme/

Tnx. Saj to me je čudilo. Ker ORF je dokaj napreden, pa še Ö3 je zelo poslušan v Avstriji.
Pa bi pričakoval, da so na DABu.

dunda je izjavil:

Tnx. Saj to me je čudilo. Ker ORF je dokaj napreden, pa še Ö3 je zelo poslušan v Avstriji.

Tako se je vodstvo ORF zaenkrat odločilo, ker jim politika ne dovoli dodatnih tematskih kanalov. Pa kuhajo mulo, povedano po domače.
https://www.teltarif.de/orf-dab-plus-ra...

Frgazor ::

Furbo je izjavil:

Po drugi strani pa recimo pred dab jaz doma nisem dobil nič razen obupnih državnih programov in ognjišča, vse ostalo je škripalo.
Tako da je pester izbor postaj brez škripanja super upgrejd.

No meni doma dab ne lovi absolutno popolnoma nič. Pa ne živim ravno v težki vukojebini. Sem nabavil točno tisti lidlov radio, ki je omenjen zgoraj. Zdaj je na vikendu kjer ob lepem vremenu včasih dab dela brez prekinitev. Še dobro pa, da je fm za backup, ko dab prekinja.

Furbo je izjavil:

Opevani internetni radio mi pa na poti do bližnjega mesta 2x izgubi signal, kljub zatrjevanju telekoma, da je signal oh in sploh.

Nimam težav. Res se pa večinoma vozim po avtocesti. Signal sem izgubljal edino na hrvaškem po tunelih. Kar tudi preživim, če lahko v ostalem času poslušam slovenski radio.

@Frgazor

Ja, ponekod so še težave pri sprejemu v notranjih prostorih, predvsem malo dlje od oddajnika. Tudi to bo izboljšano, ko bodo oddajniki delovali na polno. (5 kW)

Trenutno z močjo 5 kW oddajata le Pohorje in Nanos.

pumaxx ::

ORF-a ni v DAB-u.

starfotr ::

Furbo je izjavil:

Lahko je govoriti, kako komercialne radio postaje varčujejo in se jim jebe za poslušalce, medtem ko državna jetika od programa prisilno vleče denar od folka in se spet spreminja v partijsko trobilo. :))
Pač, s polno ritjo je komot srat.

3,77 eur je RTV prispevek za RA. Malo, kolikor nudijo. Oz. če primerjam to s TV.

Juneau je izjavil:

dunda je izjavil:

Tako se je vodstvo ORF zaenkrat odločilo, ker jim politika ne dovoli dodatnih tematskih kanalov. Pa kuhajo mulo, povedano po domače.
https://www.teltarif.de/orf-dab-plus-ra...

Hvala. Zanimivo. Priznam, da je prav presenetilo.
"Der Öster­rei­chi­sche Rund­funk (ORF) ist ein großer Skep­tiker beim Digi­tal­radio DAB+ in Öster­reich und sieht in der Tech­nologie keinen Mehr­wert."

bf4ed ::

Res zanimivo, je mene tudi presenetilo. Zdaj vem zakaj ni DAB v Österreichu. Ma barem val202 lovi sem.

MrStein ::

V Avstriji imajo kar nekaj DAB postaj. Se lovijo tudi čez mejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ja, nekaj jih je (na zgornji povezavi). Ampak tistih najbolj poslušanih in relevantnih pa ni. To me je presenetilo.

bf4ed ::

In pokritost skoraj da je ni. V Grazu par postaj, 3km ven nič, in do Klagenfurta na AC nič.

Enostavno nočejo.

mat xxl ::

Ja, sem vam že povedal, da DAB je sranje, internet radijo, je nekaj povsem drugega, tudi po cestah večinoma je povsod signal !!!

matobeli ::

Ne klamfaj no...
««
17 / 17
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
384045 (440) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
545602 (1249) Juneau
»

Kateri DAB + radio vmesnik/tuner?

144662 (3414) nokia6310
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7320491 (16583) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

467947 (6304) Scorpia

Več podobnih tem