» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
18 / 64
»»

Juneau ::

Da AKOS ne reče ne bev ne mev, če in katere RA postaje so dobile dovoljenje, za oddajanje v MUX-u R2 vzhod in zahod?! V 4 mesecih so pa ja menda uspeli pregledati prispele ponudbe?!

veso266 ::

hmm, ko čez 6 let pogledam tole temo se zamislim ali DAB sploh potrebujemo

DAB naj bi bil pri nas kot nek podaljšek, postaje za katere na FM ni prostora naj bi oddajale tam, tako bi DAB bil poven novih postaj s lokalnimi oddajami, različno glasbo, itd, itd

Kaj pa sedaj leta 2021 imamo: manj postaj kot na FM, razen Odprti radio nič novega, česar ni že na FM

Lahko bi se kaj naučili iz ponesrečenega prehoda na DVB-T (prazne obljube, nakoncu še tiste postaje ki so bile kaj vredne, odidejo na plačljive platforme( (kabelska, satelitska, IPTV), sedaj ni več nič vreden, je bila Analogna TV boljša (takrat je bilo saj kaj za gledat)

DAB nebo nič drugače, raje ga prej ugasnimo kot potem ko bo že prepozno, Madžari so ga tud: https://balkaninsight.com/2020/09/11/hu...

pa nobenmu ni hudega, zgleda pač noben noče več imeti radija, DAB nebo preživel, večina nas itak posluša glasbo na Spotify (in druge metode), radijo je dober samo še za to da te prisilijo, da izveš kaj se doma in po svetu dogaja (zato pač ne potrebuješ studijske kvalitete zvoka, še posebej če si v avtu ne saj moraš biti pozoren na okolico), s prihodom RDS2: https://www.rds.org.uk/2010/WhyRDS2.htm
pa tudi tiste stvari. ki smo jih na FMu pogrešali lahko dobimo, zakaj torej DAB, če imamo FM
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

Okapi ::

Digitalna televizija je prinesla več prednosti, recimo visoko ločljivost. DAB takih prednosti praktično ne prinaša.

Poleg tega so (menda) analogne televizijske frekvence koristno uporabili (in potrebovali), analognih radijskih frekvenc pa očitno nihče ne rabi za kaj drugega.

In kot tretje, internet v navezi z mobilno telefonijo (in praktično neomejenim prenosom podatkov) prinaša vse prednosti, ki jih sicer nudi DAB, v primerjavi z FM, in še precej dodatnih.

Zaradi tega je jasno, da je DAB samo neka prehodna tehnologija, ki ni dovolj boljša od stare, da bi postala širše razširjena, in ki jo je (ali jo bo) hitro povozila še boljša tehnologija.

Nekaj podobnega je bil recimo MiniDisc, ali pa DVD-Audio / SACD.

veso266 ::

Okapi je izjavil:

Digitalna televizija je prinesla več prednosti, recimo visoko ločljivost. DAB takih prednosti praktično ne prinaša.

Poleg tega so (menda) analogne televizijske frekvence koristno uporabili (in potrebovali), analognih radijskih frekvenc pa očitno nihče ne rabi za kaj drugega.

In kot tretje, internet v navezi z mobilno telefonijo (in praktično neomejenim prenosom podatkov) prinaša vse prednosti, ki jih sicer nudi DAB, v primerjavi z FM, in še precej dodatnih.

Zaradi tega je jasno, da je DAB samo neka prehodna tehnologija, ki ni dovolj boljša od stare, da bi postala širše razširjena, in ki jo je (ali jo bo) hitro povozila še boljša tehnologija.

Nekaj podobnega je bil recimo MiniDisc, ali pa DVD-Audio / SACD.


Kaj ti bo visoka ločljivost ko pa nimaš vsebine, pa še prvih 9 kanalov noben ne potrebuje (sej dosti več programov pa itak na DVB-Tju nimamo)

Lepo si to ugotovil da bo internet DAB povozil, torej zakaj se z njim sploh mučiti, ko pa ne prinaša nič česar že FM ne ponuja, samo zato da se prisili ljudi da zamenjajo svoj radijski sprejemnik (nekaj takega se dogaja z prehodom iz DVB-T na DVB-T2) potem pa čez 10let ugotovi da je bila to napaka in spet prisili ljudi da DAB zamenjajo za internetni radio

Zato pa sem napisal naj se ugasni DAB dokler je še čas, ker ga očitno ne potrebujemo, če pa ga ugasnemo sedaj praktično noben nebo opazil
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

Furbo ::

Marsikdo od nas, ki smo v odročnih krajih bo opazil.
Nismo vsi v blokih, kjer se tre optike in ponudnikov interneta.
Pa precej lažje je prižgati radio, kot pa zaganjati neke spotifaje in podobna jajca na pametnih napravah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

veso266 ::

Furbo je izjavil:

Marsikdo od nas, ki smo v odročnih krajih bo opazil.
Nismo vsi v blokih, kjer se tre optike in ponudnikov interneta.
Pa precej lažje je prižgati radio, kot pa zaganjati neke spotifaje in podobna jajca na pametnih napravah.


Zgleda sva se malo narobe razumela, FM (ki nam lepo služi že vrsto let) se pusti pri miru, ugasne se samo DAB, (ki je za enkrat slabši od FMa) tudi jaz raje poslušam FM Radio kot spotify, že zaradi tega ker s tem saj slišiš kaj se dogaja okoli tebe (nevem kako drugi ampak kok bereš novice na internetu, navadno bereš tisto kar te zanima, tisto kar te ne zanima, pa ne bereš, zato je včasih bolje da te radio malo prisili da slišiš kaj se dogaja okoli tebe)

BTW: v katerem odročnem kraju pa si doma?
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

mitko25 ::

Juneau je izjavil:

Da AKOS ne reče ne bev ne mev, če in katere RA postaje so dobile dovoljenje, za oddajanje v MUX-u R2 vzhod in zahod?! V 4 mesecih so pa ja menda uspeli pregledati prispele ponudbe?!


21.10.2021 je bila seja sveta za radiodifuzijo in na tej seji so imeli pod točko 3. tudi pregled poročila o prispelih ponudbah na javnem razpisu za dodelitev pravic razširjanja vsebin na digitalni platformi (Vzhod in Zahod). Bo pa potrebno počakati na čistopis seje, ki ga lahko spremljaš na spletni strani SRDF.

Vir.: https://www.srdf.si/novice/novica/54-re...

mat xxl ::

Ker ravno nekaj opremljam in imam možnost mi povejte kako DAB anteno naj dam na streho objekta in kak kabel potegnem, do stanovanja. Anteno bi kako manjšo, pred vsem za radijo, za TV me ne zanima.

Za radijo, pa, ker imam Hama tudi Internet radijo, vendar ja DAB- a mi sedaj v stanovanju ne lovi, ni signala.

JaVonTech ::

DAB je sam po sebi povsem OK, ne vem zakaj bi ga ukinjali. Ampak enako velja tudi za FM, ne vem zakaj bi ga ukinjali. Sočasno lahko oddajamo na oba načina, ukinjanje z namenom ukinitve pa ni logično, mnogo ljudi ima še povsem delujoče radie doma, ki DABa ne podpirajo. DAB že ima prednosti, ampak z ukinjanjem ne dosežemo nič, samo povzročimo stroške v infrastrukturi in za ljudi. Naj tukaj trg naredi svoje in dolgoročno se bo pokazal rezultat, ki bo povzročil tudi najmanj stroškov in nejevolje. Neko EU in/ali državno forsiranje prehoda na en standard pa je nepotrebno zapravljanje časa in denarja zaradi nekega kvazi-tehnokratskega (v resnici pa birokratskega) razmišljanja EU institucij.

OK.d ::

Dokler ne bo AKOS sprejel pogoja da se zaščitno razmerje dvigne na minimalno 2A , bomo do takrat bili prisiljeni na prekinjanje signala med vožnjo v malo bolj strnjenih naseljih.
Kar pa je v današnjih časih nesprejemljivo in sili DAB+ v podrejen položaj proti internetnem radiju, kateri se vse bolj uveljavlja.
LPOK.d

Furbo ::

veso266 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Marsikdo od nas, ki smo v odročnih krajih bo opazil.
Nismo vsi v blokih, kjer se tre optike in ponudnikov interneta.
Pa precej lažje je prižgati radio, kot pa zaganjati neke spotifaje in podobna jajca na pametnih napravah.


Zgleda sva se malo narobe razumela, FM (ki nam lepo služi že vrsto let) se pusti pri miru, ugasne se samo DAB, (ki je za enkrat slabši od FMa) tudi jaz raje poslušam FM Radio kot spotify, že zaradi tega ker s tem saj slišiš kaj se dogaja okoli tebe (nevem kako drugi ampak kok bereš novice na internetu, navadno bereš tisto kar te zanima, tisto kar te ne zanima, pa ne bereš, zato je včasih bolje da te radio malo prisili da slišiš kaj se dogaja okoli tebe)

BTW: v katerem odročnem kraju pa si doma?

Tuhinjska dolina.
FM ne lovi. Oziroma dobiš samo državno političnokorektno ali pa versko trobilo. Oboje je sranje.
DAB > FM
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Navadni internetni radio je sicer malce potraten z frekvencami. Ampak LTE mobilni internet skupaj z ipv6 omogoča tudi multicasting, torej da oddajnik pošlje na več prejemnikov isti paket samo enkrat.

Torej namesto DAB bi komot uvedli standardni internet radio protokol, baziran kar na obstoječi LTE infrastrukturi. Mobilni operaterji bi s preprosto software nagradnjo lahko postali "radio oddajniki". Problem je edino standardizacija, zadevo je treba vpeljati na svetovnem nivoju v celotno avtomobilnost industrijo itd, tu pa se rado zabirokratizira...

Implementacija bi izgledala tako da bi radio prejemniki imeli eSIM, mobilni operaterji pa bi neavtoriziranim eSIM prejemnikom dovolili prejemati whitelistane broadcast signale na mobilnem omrežju. Zadeva bi bila future proof, ker bi skupaj z nadgradnjo mobilnih omrežih pač tudi to šlo dalje. eSIM v vsakem radio prejemniku pa bi imel dodatno prednost, ker je to prvi predpogoj, da ta prejemnik z par kliki postane kaj več in prejme polni internet signal od mobilnega operaterja in bi se spodbudil mobilni trg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Juneau ::

Furbo je izjavil:


FM ne lovi. Oziroma dobiš samo državno političnokorektno ali pa versko trobilo. Oboje je sranje.


:)

bbbbbb2015 ::

Lonsarg je izjavil:

Navadni internetni radio je sicer malce potraten z frekvencami. Ampak LTE mobilni internet skupaj z ipv6 omogoča tudi multicasting, torej da oddajnik pošlje na več prejemnikov isti paket samo enkrat.

Torej namesto DAB bi komot uvedli standardni internet radio protokol, baziran kar na obstoječi LTE infrastrukturi. Mobilni operaterji bi s preprosto software nagradnjo lahko postali "radio oddajniki". Problem je edino standardizacija, zadevo je treba vpeljati na svetovnem nivoju v celotno avtomobilnost industrijo itd, tu pa se rado zabirokratizira...

Implementacija bi izgledala tako da bi radio prejemniki imeli eSIM, mobilni operaterji pa bi neavtoriziranim eSIM prejemnikom dovolili prejemati whitelistane broadcast signale na mobilnem omrežju. Zadeva bi bila future proof, ker bi skupaj z nadgradnjo mobilnih omrežih pač tudi to šlo dalje. eSIM v vsakem radio prejemniku pa bi imel dodatno prednost, ker je to prvi predpogoj, da ta prejemnik z par kliki postane kaj več in prejme polni internet signal od mobilnega operaterja in bi se spodbudil mobilni trg.


Vse to, kar si predlagal, je svojčas probala narediti Nokia. Po principu, da če oženiš dve uspešni tehnologiji, dobiš... eheheh Franken radio.
DAB je IMHO enostavnejši in je "broadband", en signal fizično lovijo vsi (pa še to ni čisto res, če imaš več oddajnikov, moraj oddajati sinhronizirano).
Pri multicastu to niti slučajno ni tako.
Preberi si tole:
https://networkengineering.stackexchang...

V osnovi imaš kar komplicirano naročanje na streame. To znotraj enega ethernet switcha gre dokaj enostavno. Pa še tukaj starejša ethernet stikala pogosto crknejo. Cisco Catalyst in Juniper stikala delajo. Če pa imaš odjemalca brezžično, se bojim, da wireless v onovi ni bil narejen za multicaste. Saj ne, da ne bi šlo, to ne - gre že, samo preberi si tukaj:

https://wirelesslywired.com/2019/05/02/...

Zaenkrat je tako, da je legacy multicastanja kar obsežen. Nokia je svojčas poskušala to s stripanjem headerjev pa še marsičim, da bi multicast spremenili v nek lightweight broadcast.

Lonsarg ::

DAB je res enostavnejši, kar je logično ker je single purpuse. Ampak vseeno je enostavnejše imeti v avtomobilih zgolj mobilni internet kot pa mobilni internet in DAB hkrati. Še moderne avtomobilske emergancy sisteme prihodnost se bo implementiralo preko mobilnih omrežij (zadeve so še v povojih ampak ja, bo tako). To da bo radio edini, ki bo mimo mobilnih omrežij je nepotrebna komplikacija.

V prihodnosti bo vsaka naprava znala vse. Ločnice med avtomobilom in mobitelom ne bo. Torej ali vgradiš DAB v oba (mobitel in avto) ali pa v nobenega. Pač treba je gledati dolgoročno, če že menjamo standarde. In dolgoročno bo mobilni internet vse.

Na softwerskem nivoju itak zadeva ne rabi imeti dependancija na multicast, lahko deluje tudi brez multicasta in je multicast opcijski za operaterja, če hoče prihraniti na pasovni širini... (ne sme pa biti opcijski na klientu). Pa moderni multicast v kombinaciji z LTE je malo druga žival, kot je to bilo na IPv4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Ecall v avtih še ni zaživel, čeprav imamo vso infrastrukturo po celi državi.

Varnost vozil preko mobilnega omrežja ne bo nikoli z živela, ker je omrežje premalo zanesljivo.

Komunikacija bo potekala med vozili, brez uporabe mobilne infrastrukture. Tako, kot to poteka med letali.

radmansdorf ::

Fotru sem za rd kupil Sony hišni DAB radio. Zadeva vleče ko pr norcih, na gorenjskem poleg slovenske, še avstrijski MUX. V avtu lahko sanjam avstrijski MUX na isti lokaciji.
SONY DAB/DAB+ Radio XDR-S61D.
Ce bo kdo kupoval, namig: V Avstriji je 40eur cenejši(85 eur) kot v Bigbangu(125 eur).

Han ::

Imam malce tanjši Sony XDR-S41DB, ki na DAB+ pije baterije ko pr norcih. :P

Cveto ::

Meni je pa DAB zakon. Kot prvo, sliši se opazno bolje (Ford Sync 3 z Sony sound sistemom). Ne sicer na vse postajah, a na teh par, ki jih največ poslušam, je zvok precej boljši. Vidim, ker je radio nastavljen tako, da če ne lovi več DAB, avtomatsko prestavi na isto postajo na FM-u in preklop se takoj sliši. Če ne opazite razlike, samo pomeni, da imate preslabo ozvočenje. In kot drugo, vse postaje so na voljo povsod. Velikokrat hodim proti Opatiji (imamo hišo) in od logatca naprej je na FM poleg rtv programov in ognjišča na voljo praktično samo Radio 94, ki pa je zanič. DAB imaš pa lepo povsod vse. Še na hrvaškem mi je zadnjič skoraj do vrsarja lovilo naše programe. In tretjič, sprejem v obalnem območju. Kot vemo, je signal raznih italijanskih postaj, ki se požvižgajo na pravila o moči oddajnikov, ob obali tako močan, da je težko ujeti kakšno našo pametno postajo. Vedno sekajo zraven še kakšni italijani ali pa šumi. Odkar imam DAB, teh težav ni več.

radmansdorf ::

Han, na kaaabel, na kaaaabel. ;)
Cveto, se strinjam! Razlika je očitna.

starfotr ::

Po mnenju nekaterih tu gor je to za na smetišče zgodovine in za ugasnit. Spitifaj in internetni radio ga zmagata :D

Cveto ::

Da se razumemo: jaz imam spotify premium in carplay, pa vseeno kdaj poslušam radio. DAB. FM pa ne, ker je glede na ostalo dvoje inferiorno.

OK.d ::

Če bi delovalo tako kot mora.;)
LPOK.d

XS!D3 ::

Jaz sem v 12 let star avto raje vrgel brezžični CarPlay adapter iz AliExpressa za švoh 200EUR in s tem na original zaslon od radia poleg navigacije (Waze, Google Maps) iz telefona, rikverc kamere in ostalih funkcij rešil tudi muziko, tako da FM radia ne uporabljam več. Če poslušam radio, je to kar TuneIn, se vsaj lahko normalno pelješ iz Ljubljane do Maribora brez da prekine čez vsak tunel. Po DABu res ne vidim potrebe, doma pa sploh ne, kjer imaš itak fix dostop do neta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Furbo ::

Mhm, probaj kupiti radio za kakšne starejše in jim daj internetnega. Super, če si rad 24/7 tech support.

Jaz sem staršema kupil par dab sprejemnikov, jima sprogramiral najljubše postaje in zadeva dela. Tudi če se internet podere, tudi če se radio nese kam drugam,..

Uporabim pa internetni radio z veseljem, ko se furam po evropi, en bluetooth zvočnik, telefon in lahko kjerkoli poslušam naše postaje, ko ima navigacija kaj za povedati se pa lepo utiša ta čas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

J.McLane ::

XS!D3 je izjavil:

Jaz sem v 12 let star avto raje vrgel brezžični CarPlay adapter iz AliExpressa za švoh 200EUR in s tem na original zaslon od radia poleg navigacije (Waze, Google Maps) iz telefona, rikverc kamere in ostalih funkcij rešil tudi muziko, tako da FM radia ne uporabljam več. Če poslušam radio, je to kar TuneIn, se vsaj lahko normalno pelješ iz Ljubljane do Maribora brez da prekine čez vsak tunel. Po DABu res ne vidim potrebe, doma pa sploh ne, kjer imaš itak fix dostop do neta.


Kakšen adapter si to kupil?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Juneau ::

55. redna seja Sveta za radiodifuzijo bo v četrtek, 25. 11. 2021, ob 16. uri

Javni razpis za podelitev petih (5) pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Zahod R2 in petih (5) pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Vzhod R2 - obravnava.

Zgleda, da bo javni razpis ponovljen. Letos nič z novimi RA programi v DAB+ R2 (vzhod in zahod)

mitko25 ::

Mogoče pa bodo podelili drugih 5 pravic?

Scorpy84 ::

Zdaj po novem dab lovi tudi po tunelih.

Matko ::

Scorpy84 je izjavil:

Zdaj po novem dab lovi tudi po tunelih.

Od danes? Včeraj še ni.

radmansdorf ::

Danes čez trojane mi je preklapljalo na FM.

Scorpy84 ::

Matko je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Zdaj po novem dab lovi tudi po tunelih.

Od danes? Včeraj še ni.


Ne vem od kdaj, danes sem sel cez tunel sentvid, pa ni prekinilo.

Matko ::

Scorpy84 je izjavil:

Matko je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Zdaj po novem dab lovi tudi po tunelih.

Od danes? Včeraj še ni.


Ne vem od kdaj, danes sem sel cez tunel sentvid, pa ni prekinilo.

Bodi bolj precizen!

Tunel Šentvid ima DAB anteno.

mat xxl ::

Kako DAB anteno, enostavno, dati na streho bloka za sprejem radijskih DAB kanalov ?

matobeli ::

Precej enostavno, zbereš 50% soglasje in jo montiraš. Če bodo stanovalci zahtevali jo more pa montirat firma ki se s tem ukvarja, oziroma morajo zagotoviti strokovni nadzor, ki ti bo povedal da moraš to nardit.

Za samo izvedbo moraš pa podat praktično vse parametre bloka da ti lahko svetujemo, ampak načeloma se gre za anteno, vrtaš luknjo do kraja kjee jo želiš imet, potegneš coax kabel in montiraš anteno, zna biti da aktivno.

Scorpy84 ::

Matko je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Matko je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Zdaj po novem dab lovi tudi po tunelih.

Od danes? Včeraj še ni.


Ne vem od kdaj, danes sem sel cez tunel sentvid, pa ni prekinilo.

Bodi bolj precizen!

Tunel Šentvid ima DAB anteno.


Kaj cem bit precizen, sej se ze nekaj casa se pise v tej temi zakaj po tunelih ne lovi, zdaj sem napisal, da lovi in tudi nisem nasel podatka, no tudi ravno raziskoval nisem ali so dali antene ali pa so samo navili oddajnike, glede na to, da mi je ze prej skoraj do sredine sentvidtskega tunela lovilo.

starfotr ::

Recimo v tunelu pod gradom v LJ imajo tako srečo, da dela povsod, ker z ene strani je Krim, z druge pa Krvavec. In ne rabijo sevalnega kabla v tunelu.

Lahko da so navili moč oddajanja ali pa postavili še kak oddajnik kje.

Lahko so pa vklopili prvi tunel z DAB+. Kdo bi vedel.

Vanadium ::

J.McLane je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Jaz sem v 12 let star avto raje vrgel brezžični CarPlay adapter iz AliExpressa za švoh 200EUR in s tem na original zaslon od radia poleg navigacije (Waze, Google Maps) iz telefona, rikverc kamere in ostalih funkcij rešil tudi muziko, tako da FM radia ne uporabljam več. Če poslušam radio, je to kar TuneIn, se vsaj lahko normalno pelješ iz Ljubljane do Maribora brez da prekine čez vsak tunel. Po DABu res ne vidim potrebe, doma pa sploh ne, kjer imaš itak fix dostop do neta.


Kakšen adapter si to kupil?


Tudi mene to zanima kaki adapter je. Lahko tudi na zs da ne smetimo.

V-i-p ::

Še jaz, hvala ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Furbo ::

Jaz sem si pogledal review takega adaptorja in je bolj ali manj buggy zadeva, ki se ji zmeša po nekaj urah uporabe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

starfotr ::

mat xxl je izjavil:

Kako DAB anteno, enostavno, dati na streho bloka za sprejem radijskih DAB kanalov ?


Najbrž na svojo pest ne moreš dati nič na streho.

https://www.iskra.eu/sl/Radijske-antene...
https://www.iskra.si/sl/Radijske-antene...
https://www.iskra.si/sl/Radijske-antene...

Juneau ::

mat xxl je izjavil:

Kako DAB anteno, enostavno, dati na streho bloka za sprejem radijskih DAB kanalov ?


V večjih mestih je odličen signal tudi v stanovanjih. Prvo poizkusi tako, če ne bo dovolj signala, pa na streho ali še boljše na balkon.

Juneau ::

Zanimivo.

ZAPISNIK 54. redne seje Sveta za radiodifuzijo (v nadaljevanju: Svet), ki je bila v četrtek, 21. oktobra 2021, ob 16. uri, bo objavljen naknadno. https://www.srdf.si/novice/novica/zapis...

ZAPISNIK 53. redne seje Sveta za radiodifuzijo (v nadaljevanju: Svet), ki je bila v četrtek, 30. septembra 2021, ob 16. uri, in je potekala v obliki videokonference, bo objavljen naknadno. https://www.srdf.si/novice/novica/zapis...

Izostala že 2 zapisnika. Le zakaj?

OK.d ::

Ker so delali spet pod mizo;)
LPOK.d

Juneau ::

V vednost. 16.10.2020 je bila na zadnje dodana kakšna radijska postaja v DAB+. Pred 1 letom in 2 mesecema.

Juneau ::

Oddajniki za MUX R2 vzhod in zahod + MUX R3 delajo na "polno", v R2 vzhod in zahod pa le po 2 RA programa. V R3 je še slabše. Tam sameva Salomon. Izpad dohodka za te oddajnike pa pokrije RTV Slovenija oz. državljani prek prisilnega RTV prispevka. Bravo.

starfotr ::

Isto je z DVB-T, mux C.

tabasco ::

Zakaj sem kupil DAB radio? Zato ker, je stari radio izgubil nastavljene spomine in uro, ob izpadu elektrike, DAB samo priključiš, ima spomine in uro, pa še imana komadov, kar bi sicer laho omogočal tudi FM sistem, samo radio, ki bi to omogočal je bilo zelo malo.

matobeli ::

Če se ne motim so imena komadov enkrat v zgodnjih-sredine '00 ukinili iz FM. Neka pravna zadeva.

ToniT ::

Nekatere radijske postaje imajo še zmeraj imena komadov. Recimo Val 202 in Radio City. Drugih pa ne poslušam....
««
18 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354514 (2936) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386195 (2590) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411001 (6648) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328371 (24463) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612028 (10385) Scorpia

Več podobnih tem