» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
43 / 64
»»

D3m ::

Grdo zavajanje. ;(
|HP EliteBook|R5 6650U|

Juneau ::

V R1 še manjka Russia DAB+ News. >:D Za vladne uslužbence, da bodo popolnoma informirani (indoktrinirani).
Hopa cupa že špila na veliko, tudi Janšo in SDS že obdelujejo vsako uro.

gb39 ::

In kako smo sedaj prisli na politiko iz kaj ima Doncic veze z Best FM?

cekr ::

Vse je politika. Tudi to, da večino mest zavzema Odlazek. Nobena usluga ni zastonj.
Ko 1x poslušaš eno od teh postaj, v parih urah vidiš, kako se to odplačuje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gb39 ::

Ja sam tista objava je brez kakršnegakoli konteksta. Ne vem no, meni se zdi butasta. Sploh pa v R1 tiščat še eno radijsko postajo, ko imamo pa že zdaj 5 jih preveč

duh1 ::

Radio 1 80-ta se je preimenoval v Radio 1 80-a. :)

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Radio 1 80-ta se je preimenoval v Radio 1 80-a. :)


>:D:)
Ogromno dogaja. En T so ven vrgli. >:D

garfield1 ::

Od prejšnjega ponedeljka je po skoraj treh mesecih v predoru Šentvid spet možno sprejemati R2W..

Niti ne vem ali obstaja še kakšna druga stran v zvezi z DVB-T, ampak če dopolnim, kar ste govorili dve strani nazaj.. v MUX C so bili dodani PRO PLUS programi, sicer danes vsi zaklenjeni, včeraj je bil A KANAL odklenjen.. ostali so samo še programi FOX (Life, Crime, Movies) in History ša NAT GEO..

Juneau ::

garfield1 je izjavil:

Od prejšnjega ponedeljka je po skoraj treh mesecih v predoru Šentvid spet možno sprejemati R2W..


Sporočilo je jasno. Če zaradi "elektrokrize" in posledično DAB+ oddajnikov na nizkih obratih drugod ne sprejemate R2 Zahod, pojdite sedeti v predor. Vsaj tam so za silo uredili sprejem. >:D

garfield1 je izjavil:


Niti ne vem ali obstaja še kakšna druga stran v zvezi z DVB-T, ampak če dopolnim, kar ste govorili dve strani nazaj.. v MUX C so bili dodani PRO PLUS programi, sicer danes vsi zaklenjeni, včeraj je bil A KANAL odklenjen.. ostali so samo še programi FOX (Life, Crime, Movies) in History ša NAT GEO..


Naj kar ostanejo zaklenjeni. Ne bo nobene škode. :P

gb39 ::

garfield1 je izjavil:

Od prejšnjega ponedeljka je po skoraj treh mesecih v predoru Šentvid spet možno sprejemati R2W.

A za R3 se morjo pa še z DARSom zmenit, kje bodo sevalni kabel potegnil?

starfotr ::

Sevalni kabel ni problem.

Problem je to, da je treba vzpostaviti sistem za primer nesreče, ko ostanejo ljudje v predoru. Takrat se na vseh frekvencah sevalnega kabla pojavi obvestilo iz nadzornega centra, kjer ljudem dajo navodila oz. jih obveščajo.

gb39 ::

In to seveda traja več let?

starfotr ::

Če se je treba uskladit z večimi državnimi službami, je to težava.

duh1 ::

enemon je izjavil:

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?

Oddaja je posneta (folk pa na FB vseeno piše za glasbene želje 8-O), na vsakem od naštetih radiev (realno je 4/6) je startala drugače, najkasneje na Anteni.
Celje in Krka pa DJT Special sploh ne predvajata, čeprav sta omenjena. 8-O

ales74 ::

duh1 je izjavil:

Bodo pa sforsirali Best FM kakor se le da.

Kmalu tudi v Mariboru in Celju.
Best MB bo nadomestil Veseljak Maribor (a so resni?),
Best CE pa Rock Celje.

Brez komentarja...

ta sprememba bo na fm ali dab+?

Aljaz2864 ::

duh1 je izjavil:

enemon je izjavil:

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?

Oddaja je posneta (folk pa na FB vseeno piše za glasbene želje 8-O), na vsakem od naštetih radiev (realno je 4/6) je startala drugače, najkasneje na Anteni.
Celje in Krka pa DJT Special sploh ne predvajata, čeprav sta omenjena. 8-O


To zelo nazorno kaže, kako imajo te Odlazkove postaje, vklj. z Dejanom Windischem poslušalce za majmune. Oddaja se je promovirala, da bo v živo, celo voditelj je vmes pozival h glasbenim željam. Sicer pa je koncept Salomona že zdavnaj preživet, raziskava poslušanosti ta radio še komaj zaznava, Antena pa tudi že vrsto let ni več tisto, kar je bila pred 10+ leti. S temi DeejayTime poskusi jo bodo še dokončno poslali v sfere zgodovine, kar je škoda, ker radio je sicer imel velik potencial.

vinkop ::

best FM je res radio, ki mi ne paše in ga tudi ne bi poslušal. Največ poslušam Salomon, Anteno in Capris s tem, da je kvaliteta zvoka na prvih dveh porazna, Capris ima zvok boljši, ampak preveč govoričenja in premalo glasbe.

Juneau ::

vinkop je izjavil:

Največ poslušam Salomon, Anteno in Capris


Pri nas pa 3 najbolj poslušani. Radio City, Radio Ognjišče in Radio Veseljak. :)

gb39 ::

duh1 je izjavil:

enemon je izjavil:

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?

Oddaja je posneta (folk pa na FB vseeno piše za glasbene želje 8-O), na vsakem od naštetih radiev (realno je 4/6) je startala drugače, najkasneje na Anteni.
Celje in Krka pa DJT Special sploh ne predvajata, čeprav sta omenjena. 8-O


Na koncu je Dean dejal, da drug teden pa tudi glasbene želej. Te bomo pa videli, če bi res.

gb39 ::

Aljaz2864 je izjavil:

Antena pa tudi že vrsto let ni več tisto, kar je bila pred 10+ leti. S temi DeejayTime poskusi jo bodo še dokončno poslali v sfere zgodovine, kar je škoda, ker radio je sicer imel velik potencial.

Antena ne bo šla v zgodovino. Predvajajo točno tisto glasbo, ki je všeč njihovi trenutni cilni publiki. Tudi sam bi rad videl, da bi vrteli več EDM glasbe, ampak trenutno ta pri nas ni toliko popularna. Če veš, da nimamo niti enega dogodka/festivala, za katerega bi lahko trdil, da je zgolj in samo EDM, brez raznih pjevačev, ko jih imamo na Aktualu. Medtem pa čakam, kaj bo prinesel radio Enter, ki naj bi tako hlasbo predvajal, a se mi vsak dan bolj zdi, da ga sploh ne bo.

OK.d ::

EDM?
LPOK.d

enemon ::

OK.d je izjavil:

EDM?


Electronic Dance Music.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Aljaz2864 ::

gb39 je izjavil:

Aljaz2864 je izjavil:

Antena pa tudi že vrsto let ni več tisto, kar je bila pred 10+ leti. S temi DeejayTime poskusi jo bodo še dokončno poslali v sfere zgodovine, kar je škoda, ker radio je sicer imel velik potencial.

Antena ne bo šla v zgodovino. Predvajajo točno tisto glasbo, ki je všeč njihovi trenutni cilni publiki. Tudi sam bi rad videl, da bi vrteli več EDM glasbe, ampak trenutno ta pri nas ni toliko popularna. Če veš, da nimamo niti enega dogodka/festivala, za katerega bi lahko trdil, da je zgolj in samo EDM, brez raznih pjevačev, ko jih imamo na Aktualu. Medtem pa čakam, kaj bo prinesel radio Enter, ki naj bi tako hlasbo predvajal, a se mi vsak dan bolj zdi, da ga sploh ne bo.


Trenutno je še tako. Če bodo nadaljevali z vsiljevanjem oddaj iz propadlega Salomona na Anetno, se ve kako se bo končalo. Publika Antene verjetno niso fani Češpljice, trombet koket (kaj je sploh to?), dr Silvano dj, Jana Plestenjaka in podobnega, zato.. Antena naj se drži svojega, ampak občutek imam, da so vseznalci iz Odlazkove družine šli tokrat malo predaleč.
Pa tudi to, da nek guru dance glasbe 90 let, popoldan na Aktualo svršava na Dražene Zečiče je mal meeeh, nekako razvrednoti celo zgodbo okoli DJT, ki je bil svoj čas res hit, tu ni kaj oporekati.
Kaj bo za to DJT družbo naslednje? Veseljak? Best FM? 8-O

enemon ::

Koncept Salomona oziroma predvsem oddaje DJT je v Italiji zelo popularen. M2O kot specializirana postaja za elektronsko glasbo dosega lepo poslušanost, pa tudi precej manjših postaj s tovrstno glasbo (Studio Piu, One Dance, Radio WOW, Radio Ibiza itd.) je kar popularnih.

Deejay Time je temeljil na tovrstni glasbi in konceptu, vendar kot je že predhodnik ugotovil, je današnji DJT zgolj bleda senca tistega iz konca devetdesetih. Bilo je več interakcije s poslušalci, miksanje v živo, širok nabor zvrsti elektronske glasbe. Zdaj imajo pa pet vnaprej posnetih miksov stare glasbe in jih vrtijo do onemoglosti. So tudi še oddaje v živo, vendar ni več prave energije. Vse to in pa večja dostopnost glasbe na digitalnih platformah se odraža v mizerni poslušanosti Salomona in posledično njegovi prisilni selitvi v DAB.

enemon ::

Tudi mi ni jasno, kako je Urad za varstvo konkurence dopustil tako koncentracijo radijskih postaj v rokah Odlazka? Počasi bom res začel verjeti v zlizanost s politiko. Pa tudi njegovi tiskani mediji, Jana, Stop itd. Vse hiše (Delo, Dnevnik, Večer) jamrajo, da ni več bralcev tiskanih medijev, Odlazek pa lepo tiho in štampa svoje trače in Svet24. Sicer pa so ti trači polni srce parajočih zgodbic iz zasebnega življenja članov trenutne vladajoče garniture. Pametnemu dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

starfotr ::

Lepo, da sanjaš. Država samo navidezno skrbi za konkurenčnost.

Glede na to, da ima vse povsod svoje deleže, v raznih firmah...

Tam kjer nima, so pa druge povezave.

Nikakor ne moremo trditi, da sta cerkev in država ločeni. Tudi mediji niso neodvisni. Pač pa so na tak ali drugačen način povezani z državo. Ali vladajočimi.

Vse je samo iluzija. V resnici je pa vse z nekim namenom tako. Ni nič slučajno pri vsem tem.

Skupno jim je samo just follow the money.

gb39 ::

Noben medij ne more biti objektiven pri poročanju. Razen, če jim je delo statistika, aka bloomberg. Vse ostalo je pa kakor si vsak razlaga.

starfotr ::

S statstiko se pa nikakor ne da narediti manipulacije.

gb39 ::

Govorim o objektivnisti in subjektivnosti.

BCSman ::

enemon je izjavil:

Tudi mi ni jasno, kako je Urad za varstvo konkurence dopustil tako koncentracijo radijskih postaj v rokah Odlazka? Počasi bom res začel verjeti v zlizanost s politiko. Pa tudi njegovi tiskani mediji, Jana, Stop itd. Vse hiše (Delo, Dnevnik, Večer) jamrajo, da ni več bralcev tiskanih medijev, Odlazek pa lepo tiho in štampa svoje trače in Svet24. Sicer pa so ti trači polni srce parajočih zgodbic iz zasebnega življenja članov trenutne vladajoče garniture. Pametnemu dovolj.


"Ni mi jasno", "počasi bom začel verjet", kdo ti je kriv da maš dolge kable in še vedno nisi tega dojel?

gb39 ::

Kdaj je pa radio Kranj začel oddajat? EEP 3A, 56 kbit/s STEREO, HE-AAC v2

garfield1 ::

Radio Kranj je začel oddajati danes dopoldan.
Oddajati pa je začel tudi radio Enter, EEP 3A, 88 kbit/s, STEREO, HE-AAC

gb39 ::

Je kdo že poslušal Enter?

vinkop ::

gb39 je izjavil:

Je kdo že poslušal Enter?

če bo radio enter podoben radiu enter zagreb, pol bo to top zadeva. Ampak ne verjamem, da so pri nas kaj takšnega sposobni???

duh1 ::

https://enter.radio/ za tiste, ki ne lovite R3.

Kolikor sem ga poslušal danes, zadeva obeta. 8-)

gb39 ::

Sem ga poslušal zdaj nekaj časa, zadeva je res zanimiva. Upam, da se ne bo prehitro začela glasba ponavlajt.

gb39 ::

Aja, pa DeeJayTime Special je očitno danes res v živo, glede na to, da pozna točno uro in sprejema glasbene želej. Lahko pa, da se motim.

duh1 ::

Je v živo, ker je na vseh 6 postajah dejansko istočasno. Tudi Celje in Krka, ki prejšnji teden DJT nista predvajala, danes ga.

Se pa že pri govorjenju takoj sliši a je oddaja v živo ali posneta. Jaz takoj opazim razliko.

vinkop ::

duh1 je izjavil:

https://enter.radio/ za tiste, ki ne lovite R3.

Kolikor sem ga poslušal danes, zadeva obeta. 8-)

Kaj to pomeni R3? To ne bo slišen po vsej Sloveniji?

garfield1 ::

Enter, kot zgleda res obeta, sem ga poslušal čez dan in ja kaže se upanje. Tudi tale DJT gre res v živo, se opazi razlika v primerjavi s prejšnjim tednom. R3 je omrežje, ki se ga trenutno da sprejemati po Ljubljanski kotlini. Iz moje strani potrjujem, da je R3 možno sprejemati brez prekinitev v Kranju in okolici in še naprej na Bledu in tam okoli Lesc.

enemon ::

duh1 je izjavil:

Je v živo, ker je na vseh 6 postajah dejansko istočasno. Tudi Celje in Krka, ki prejšnji teden DJT nista predvajala, danes ga.

Se pa že pri govorjenju takoj sliši a je oddaja v živo ali posneta. Jaz takoj opazim razliko.


Zanimivo, jaz tudi opazim razliko. Se mi zdi, da ko je posneto, da se sliši kot da bi bral tekst, v živo pa se čuti spontanost.

garfield1 je izjavil:

Enter, kot zgleda res obeta, sem ga poslušal čez dan in ja kaže se upanje. Tudi tale DJT gre res v živo, se opazi razlika v primerjavi s prejšnjim tednom. R3 je omrežje, ki se ga trenutno da sprejemati po Ljubljanski kotlini. Iz moje strani potrjujem, da je R3 možno sprejemati brez prekinitev v Kranju in okolici in še naprej na Bledu in tam okoli Lesc.


Ali se na Enter predvaja samo playlista ali je tudi kaj specializiranih oddaj? Možno, da bodo to dodajali postopno. Promocije pa nobene, škoda. Glasba sicer kar OK, sem sicer upal na še kaj manj komercialnega, ampak je tudi to OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

clio24v ::

@garfield1 potrjujem ,da dela tudi na Jesenicah.
Lexus Style

gb39 ::

enemon je izjavil:

garfield1 je izjavil:

Enter, kot zgleda res obeta, sem ga poslušal čez dan in ja kaže se upanje. Tudi tale DJT gre res v živo, se opazi razlika v primerjavi s prejšnjim tednom. R3 je omrežje, ki se ga trenutno da sprejemati po Ljubljanski kotlini. Iz moje strani potrjujem, da je R3 možno sprejemati brez prekinitev v Kranju in okolici in še naprej na Bledu in tam okoli Lesc.


Ali se na Enter predvaja samo playlista ali je tudi kaj specializiranih oddaj? Možno, da bodo to dodajali postopno. Promocije pa nobene, škoda. Glasba sicer kar OK, sem sicer upal na še kaj manj komercialnega, ampak je tudi to OK.

Mislim, da zaenkrat ne bo nobenih oddaj, čeprav imajo neke oddaje čez dan napisane, Enter Morning, Enter Work,... Predvidevam, da bodo počasi dodali kakšno oddajo. Po vsej verjetnosti, vsaj za začetek, v naprej posneto.

duh1 ::

Danes popoldan je že bil voden program (po 15-i uri). Sicer se mi zdi, da posnet, pa voditelj je zelo malo govoril.

Moti me, da se pretirava z angleščino.
Kaj ti nuca "Enter weather and traffic", če speakerka potem vse pove v slovenščini. :))
Povej "Enter vreme in promet" in pa "Enter predstavlja", ne pa "Enter presents".

A je res bolj moderno "Et Morning" kot npr. "Enter jutro"? :|

gb39 ::

S tem se že na Centru afnajo. "Google maps traffic" pa neke take fore so imeli, ko sem nazadnje poslušal.

mtosev ::

Jaz si lastim nov DAB in internet radio. Kje piše v kateri kvaliteti oddajajo radijske postaje?
Val 202 se super sliši.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Han ::

starfotr ::

mtosev ::

Thanks
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Juneau ::

mtosev je izjavil:

Val 202 se super sliši.


:D:D

Ta radio Erevan bi lahko komot oddajali le v AM. >:D.
Za politično propagando ne rabijo 136 kbit/s. >:D:P. Še zagriženi Odlazek ji namenja le 56 kbit/s. >:D
««
43 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354570 (2992) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386213 (2608) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411054 (6701) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328456 (24548) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612078 (10435) Scorpia

Več podobnih tem