» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
42 / 64
»»

Scorpy84 ::

Juneau je izjavil:

Problem v Sloveniji je, ker AKOS ne zna ali noče nobene zadeve speljati tako kot je treba.
Poglej DVB-T platforme v naši soseščini. Hrvaška, Italija, Nemčija in tudi Avstrija. V Sloveniji nimamo v DVB-T niti najbolj gledanih komerialnih TV, kaj šele manjše. (Regionalne in lokalne).
Ja vem, da se že ponavljam. Pa bom še 1X napisal. Za vso bedo in sramoto, ki jo imamo pri DVB-T in DAB+ je kriv izključno nesposobni AKOS in nihče drug. Oni imajo pri teh zadevah škarje in platno v rokah.


Sej najbrž veš zakaj so komercialne televizije šle iz dvb-t? Tukaj akos ni nič kriv. No da ti povem, ker se že pozablja pa ni dolgo nazaj, odkar so komercialne televizije šle iz dvb-t, so konkretno povišali dobiček, ker so začeli operaterjem zaračunavati. Ti jim niso želeli plačati, češ na dvb-t se lahko zastonj gledajo. Nato so šli z dvb-t in operaterji niso imeli kaj drugega, kot pa nam čez dva meseca dvignit položnico za en evro in še se je dražilo, na račun naših položnic. Kmalu se je planet tv 1/2 počutil ogrožen in užaljen, pa so sledili united grupi. Le sport klubu ni uspelo, ti spadajo isto pod united, ker se jim operaterji na nek način maščujejo. V srbiji je še dosti huje, njihov največji operater kabelske, želi konkurenci dosti več zaračunavati, ti ne popuščajo in sedaj kar nekaj najbolj gledanih programov ni na kabelski. Najbrž sem vam svita, da je spet to united grupa :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

starfotr ::

Obvladovanje medijev pomeni obvladovanje ljudi.

Internet, TV, radio, časopisi in revije. Vse to je obvladovanje medijskega prostora. Če si lastnik in se o tebi ne piše, negativno, klub temu, da delaš nezakonite zadeve, potem je javno mnenje oprano in karavana gre dalje.

Pa naj bo ekstremna politična opcija ali pa firma.

gb39 ::

Scorpy84 je izjavil:

V srbiji je še dosti huje, njihov največji operater kabelske, želi konkurenci dosti več zaračunavati, ti ne popuščajo in sedaj kar nekaj najbolj gledanih programov ni na kabelski.

Tu pa nimaš prav. V Srbiji problem tiči v politiki. Tam jim gre pa United Media rahlo v nos in se je želijo znebit. Cenzura dela svoje. Zato je Telekom Srbije zagnal Areno sport, zato plačujejo po 100 milijonov na sezono za TV pravice (denar pa iz proračuna vlečejo), kar je recimo več kot še enkrat več kar je plačala Nemčija za svoj del, pa vemo, koliko ima Nemčija prebivalcev in koliko balkan. Pa glede konkurence. Telekom Srbije je veliko večino pokupil, predvsem tiste male. Tako da se o konkurenci v Srbiji sploh težko pogovarjamo. Podobno kot naš radijski trg, ko imamo RTV SLO, Infonet/Media 24 pa Europlakat. Seveda je vmes nekaj padalcev, ampak ti nimajo posebnega vpliva.

Drugače pa, DVB-T je v Sloveniji za pokopat in treba je zagnat DVB-T2. Ali bo bolje? Verjetno ne, ampak bo pa vsaj za tisto, kar je, bolje. Ljudje morajo/moramo pa dojet, da je vseeno, če si pri operaterju naročiš samo internetno storitev in je mir. za vse dodatne stvari, ki si jih želiš pogledat, je pa SVod. Malo morje izbire, in, če bi si želel imet vse, hitro pridemo tudi na tromestno številko na mesec. jaz osebno to prakticiram že dlje časa in klasične TV absolutno ne pogrešam. Vse, kar mi trenutno manjka, je nek ponudnik športnih vsebin, ker (legalno) vsebin, ki so na programih SK, ŠTV in AS ne moreš dobit drugače kot v TV shemah (T-2 sicer ima nek športni paket, ampak brez SK programov, zato ne pride v poštev). Ampak športa zadnje čase ne spremljam ravno veliko, tako da glede tega trenutno nimam težav. Če že, potem upam, da me RTV SLO reši.

Pa še to. YouTube je najcenejša razvedrilna platforma kar jih lahko obstaja. 3/4 vsebin najdem tam, tam tudi preživim največ časa, kar sem na internetu. Za razvedrilne namene seveda. Tudi na tem področju ljudje ogromno zamujajo. Takšne knjižnice vsebin nima nihče. Dobesedno se za vsakogar nekaj najde.

Scorpy84 ::

gb39 je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

V srbiji je še dosti huje, njihov največji operater kabelske, želi konkurenci dosti več zaračunavati, ti ne popuščajo in sedaj kar nekaj najbolj gledanih programov ni na kabelski.

Tu pa nimaš prav. V Srbiji problem tiči v politiki. Tam jim gre pa United Media rahlo v nos in se je želijo znebit. Cenzura dela svoje. Zato je Telekom Srbije zagnal Areno sport, zato plačujejo po 100 milijonov na sezono za TV pravice (denar pa iz proračuna vlečejo), kar je recimo več kot še enkrat več kar je plačala Nemčija za svoj del, pa vemo, koliko ima Nemčija prebivalcev in koliko balkan. Pa glede konkurence. Telekom Srbije je veliko večino pokupil, predvsem tiste male. Tako da se o konkurenci v Srbiji sploh težko pogovarjamo. Podobno kot naš radijski trg, ko imamo RTV SLO, Infonet/Media 24 pa Europlakat. Seveda je vmes nekaj padalcev, ampak ti nimajo posebnega vpliva.

Drugače pa, DVB-T je v Sloveniji za pokopat in treba je zagnat DVB-T2. Ali bo bolje? Verjetno ne, ampak bo pa vsaj za tisto, kar je, bolje. Ljudje morajo/moramo pa dojet, da je vseeno, če si pri operaterju naročiš samo internetno storitev in je mir. za vse dodatne stvari, ki si jih želiš pogledat, je pa SVod. Malo morje izbire, in, če bi si želel imet vse, hitro pridemo tudi na tromestno številko na mesec. jaz osebno to prakticiram že dlje časa in klasične TV absolutno ne pogrešam. Vse, kar mi trenutno manjka, je nek ponudnik športnih vsebin, ker (legalno) vsebin, ki so na programih SK, ŠTV in AS ne moreš dobit drugače kot v TV shemah (T-2 sicer ima nek športni paket, ampak brez SK programov, zato ne pride v poštev). Ampak športa zadnje čase ne spremljam ravno veliko, tako da glede tega trenutno nimam težav. Če že, potem upam, da me RTV SLO reši.

Pa še to. YouTube je najcenejša razvedrilna platforma kar jih lahko obstaja. 3/4 vsebin najdem tam, tam tudi preživim največ časa, kar sem na internetu. Za razvedrilne namene seveda. Tudi na tem področju ljudje ogromno zamujajo. Takšne knjižnice vsebin nima nihče. Dobesedno se za vsakogar nekaj najde.


Ampak kako nimam prav? Komercialne televizije so povedale, kje tiči vzrok in zakaj ne želijo plačevati več, pa četudi so naklonjeni Vučiću. Pač United ima svojo politiko, katerim vlasti ni všeč pač kot si omenil cenzura, ker dosti blatijo vlast. Ampak to je spet nekaj drugega, kar tukaj govorimo. Njihov poslovni model je problematičen. Arena sport je zagnana 14 let nazaj, govoriš pa kot da je predkratkim in tudi glede zakupa pravic, kjer je itak preplačano pa še to je bilo par let nazaj, ker premier liga ni sprejela bančne garancije. Je pa tudi slovenija z bivšo vlado v ta posel umešana. Zanimivo, da united oziroma sport klub pred tem ni imel teh problemov in ni plačeval visoke zneske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

gb39 ::

Zakaj se potem položnice niso pocenile, ko so operaterji ukinili programe SK? Zadaj zdaj, ko imamo Areno (vem, da niso od včeraj) imamo manj programov, naročnina pa vsako leto za 1€ ali 2€ dražja? To je samo eden izmed vidnih dokazov, da tu cena ni imela niti najmanjšega vpliva na odločitev, katere programe bodo ponujali. Če bi naprimer United Media pokupila večino pravic nazaj, stavim, da vsi migrirajo nazaj k SK. Ampak takrat jih bo pa imel United Group v šahu, bodo lahko kaj naredili?
Na koncu pa tak narod naj*ba, oni se pa v denarju valjajo. Zato pa naročnine na fiksne storitve ne uporabljam več, ker je samo nategovanje.

Scorpy84 ::

Ker so se "baje" ostali programi podrazili, pa tudi, kot sem rekel, da so pri nakupu sportnih pravic, da je vec kot ocitno, da je tudi slovenija umesana vsaj glede na zneske poloznic.

gb39 ::

In zakaj je podražitev programov United Medie problem, ostali pa lahko dražijo brez težav in brez posledic? Skratka, jama brez dna, prave resnice pa tak verjetno nikoli ne bomo vedeli

duh1 ::

Zanimivo, A1 je 15.02.2020 napovedal SK-je v HD resoluciji https://www.blog.uporabnastran.si/2020/..., 08.05.2020 pa jih je odstranil iz ponudbe.

Še bolj zanimivo je, da so vsi trije operaterji (Telekom, T-2 in A1) SK-je nehali predvajati praktično istočasno:
Telekom 06.05.2020
A1 08.05.2020
T-2 10.05.2020
Se pravi znotraj 5-ih dni so vsi trije nehali ponujati SK-je. Naključje? Ne.
ArenaSport je svojo FB stran zagnala tam okoli 10.05.2020. Naključje? Ne.

Vsi trije operaterji so brez problemov dodali Arene v svoje sheme julija 2020. Nobenih težav kar se tiče cen, nič.

Če bi res bila problem cena SK-jev, potem bi lani, ko je United media dala javno ponudbo za vse programe vsem operaterjem,
bi jih dodali v shemo. Ali vsaj en od treh. Pa ni dal noben. Vsi trije so zavrnili ponudbo. Naključje? Ne. Šlo je za kartelno zavrnitev. Zakaj? Ker lahko...

Če Arena (v lasti Telekom Srbije) plača samo za angleško Premier ligo astronomskih 600 milijonov € za 6 let (preračunano 1 tekma stane 263.157,89 €), potem je jasno da bo Telekom Srbije uporabil vse prijeme, da uniči United Group.

Scorpy84 ::

gb39 je izjavil:

In zakaj je podražitev programov United Medie problem, ostali pa lahko dražijo brez težav in brez posledic? Skratka, jama brez dna, prave resnice pa tak verjetno nikoli ne bomo vedeli


Ker med korono ni bilo toliko tekem, SK oziroma United je hotel enako zaračunavati, govorica je bilo, da celo več, ko bo več tekem. Operaterji na to niso hoteli pristati, češ da ne morejo upravičiti ceno, če ni tekem. Od kje so zamere pa ne vem, ne poznamo koliko jih je united pred tem izsiljeval, zato je arena prišla skoraj od nikjer, glede na to, da je v tistem času bil janšin človek na telekomu, vučić in janša pa sta v ozadju v dobrih odnosih zaradi orbana. Še bolj zanimivo, arena srbija, hrvaška in bosna, imajo isto programsko shemo, logo, spletna stran, res pa da je Arena tam že dolgo prisotna. Arena Slovenija izstopa pri logotipu, stran je drugačna, tudi svoja domena in ima še več programov, več vsebin, verjetno so dodatni vložki od strani naših operaterjev?

duh1 je izjavil:

Zanimivo, A1 je 15.02.2020 napovedal SK-je v HD resoluciji https://www.blog.uporabnastran.si/2020/..., 08.05.2020 pa jih je odstranil iz ponudbe.

Še bolj zanimivo je, da so vsi trije operaterji (Telekom, T-2 in A1) SK-je nehali predvajati praktično istočasno:
Telekom 06.05.2020
A1 08.05.2020
T-2 10.05.2020
Se pravi znotraj 5-ih dni so vsi trije nehali ponujati SK-je. Naključje? Ne.
ArenaSport je svojo FB stran zagnala tam okoli 10.05.2020. Naključje? Ne.


Pogodba je potekla, vsi imajo podobne datume, ker ne želi en operater plačevati več kot drugi, če bi se v različnem času in posamezno pogajali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

duh1 ::

A se ti ne zdi čudno, da so vsi trije operaterji "čez noč" vrgli SK-je ven iz shem? Brez vnaprejšnega obvestila? Včeraj so še, danes jih pa ni več.

So pa imeli vsi trije operaterji lani avgusta na mizi javno ponudbo, pa so jo kao vsi preučevali, na koncu pa so ponudbo vsi zavrnili. Tudi če je npr. A1 hotel podpisati pogodbo, jo ni smel.

Najbolj smešno mi je bilo brati razloge vseh operaterjev, zakaj so vrgli SK-je ven. Tukaj sploh ni problem cena, komplet SK programe bi United Media lahko ponujala za 0,50 € na priključek, pa bi bilo operaterjem to še vedno "predrago". V ozadju se dogaja marsikaj in razen kakšnih majhnih lokalnih operaterjev, ki imajo tako SK kot AS (so pač "nepomembni" igralci na trgu), pri večjih tega ni. Gre se pa pravzaprav za samo en cilj, čimbolj oslabiti United Medio po celotni ex-yu. Kar pa ni težko, Vučić (Telekom Srbije) lahko z davkoplačevalskim denarjem kupijo praktično "vse" pravice za prenose.

Je pa dejstvo, da so "na boljšem" naročniki na Telekom/T-2/A1. Imajo AS, za SK pa lahko kupijo EON prepaid, ki trenutno na Shoppsterju stane 13,50 € (za 3 mesece), kar pomeni, da imajo vse SK-je za 4,50 € na mesec. Če so pa naročniki na katerikoli paket VEČ pri Telemachu, pa je EON del paketa in lahko SK-je gledajo zastonj. Cast na TV in to je to. Za naročnike na Telemach kabelsko je pa kolikor vem edina možnost "Pretočna T-2", kjer lahko naročiš samo Areno.

Najboljša opcija (za nas, ne za operaterje :D) je pa da si soseda/prijatelja/znanca, kjer ima en Telemach, drug pa T-2/Telekom/A1 izmenjata username/pass za mobilno TV in imata oba vse.

Scorpy84 ::

Ne ni bilo cez noc, se spomnim, da je bilo cel mesec v casopisu govora o tem, da se ne morejo zmeniti in da bo umik sk. To sem si dober zapomnil, ker je moj oce cel ta cas panicaril okrog SK.

duh1 ::

Če je bilo v časopisu, je tudi na internetu. Pa ni. Šele ko so jih nehali predvajati, se je pisalo o tem, da se ne morejo zmeniti. Prej pa nikjer nič. Operaterji so novico o prenehanju predvajanja SK-jev objavili po tem, ko so jih vrgli ven.

Scorpy84 ::

Pisalo se je ze prej, zakaj ne najdes ne vem. Se je pa pisalo, ker se je tudi pisalo, da takrat zeli arena aktivnejse priti v slovenijo, kjer je pred tem sodelovala s tv3 pri prenosu nba tekem.

duh1 ::

Spremljam te zadeve že dlje časa. Da, pisalo se je o NBA na TV3, pa tudi ABA ligo so imeli, pa poljsko nogometno ligo. Ker Arene takrat še ni bilo pri nas, so licenco oddali/prodali TV3. Človek bi pričakoval, da bodo pravice prodali Šport TV, ki je takrat še uporabljal sublicenco od AS za Serie A in Ligue 1. Pa niso. Vemo zakaj...

Ampak to ne igra vloge pri tem. O tem, da se operaterji ne morejo zmeniti s SK, do izklopa programov ni pisalo nikjer nič. Lahko pa me demantiraš.

Na izklop SK-jev je direktno vplivala AS, ki je ravno takrat počasi štartala pri nas. Kakšno naključje, kajne? Pri AS operaterji niso nič jamrali glede cen, tudi pri Pro plus ni bilo nobenega jamranja, prav tako pri ostalih. Samo pri SK so jamrali. Spet naključje, kajne?

In ne verjamem, da je vsem trem operaterjem praktično istočasno potekla pogodba s SK-jem. To, da se "predragi" je samo predstava za javnost.

Telekom je decembra 2019 čez noč ven zabrisal Šport TV (čudno, da ga nista tudi A1 in T-2). Brez vnaprejšnjega obvestila naročnikom.

Tudi ZPS se je takrat vključila. https://www.zps.si/novice/prijava-zoper...

starfotr ::

Zdi se mi, da je tema povsem zašla.

In zakaj se ukvarjamo s poslovnimi odločitvami zasebnih firm? Pač take so odločitve in če ti kaj ni po godu, izbereš drugega ponudnika.

duh1 ::

Imaš prav. Najnovejši spremembi kar se tiče DAB+ scene pri nas: Net FM v R1 prešel z HE-AAC na HE-AACv2,
pri Radiu Energija pa se sedaj pojavi tudi logo.

Še vedno čakamo na start 2 programov, ki sta dobila pravice za oddajanje: Enter in Kranj. Njim se ne mudi. Ker lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

VoltageMX ::

Pozdravljeni,

Kaj mogoce kdo ve kaj so nasi "majstri" scarali z slovenskim DAB omrezjem? Imam Renault Talismana z dab radijem Rlink 2. Pred cca mesecem dni se je zacelo, da mi vsake toliko prekine signal na vseh slovenskih dab postajah. Ce zamenjam postajo se signal takoj vrne. Ce imam nastavljeno avstrijsko dab postajo ni nobenih tezav. Torej ni kriv radio oz ni napaka pri meni. Se ima kdo drug tezave z dab postajami v svojem avtu? (Druga znamka/radio)? Hvala za odgovore in lp.

starfotr ::

Katero postajo poslušaš?

VoltageMX ::

Najvec radio Net Fm. Ampak je tezava z vsemi slovenskimi postajami.

starfotr ::

Tudi s programi RTVSLO?

VoltageMX ::

Odkrito povedano RTVSLO nisem se probal. Z "vsemi" sem mislil postaje ki jih poslusamo v stajerskem koncu. Net fm, radio city, radio 1. Tudi Radio SI mi je ze prekinjalo. Val 202. RTVSLO se moram poizkusiti.

starfotr ::

Svoje ugotovitve javi radijski postaji. Bodo ukrepali pri RTV OZ.

OK.d ::

VoltageMX je izjavil:

Odkrito povedano RTVSLO nisem se probal. Z "vsemi" sem mislil postaje ki jih poslusamo v stajerskem koncu. Net fm, radio city, radio 1. Tudi Radio SI mi je ze prekinjalo. Val 202. RTVSLO se moram poizkusiti.

Ni kriv radijo v avtu, temveč prenizko zaščitno razmerje in bitrate.
LPOK.d

gb39 ::

OK.d je izjavil:

VoltageMX je izjavil:

Odkrito povedano RTVSLO nisem se probal. Z "vsemi" sem mislil postaje ki jih poslusamo v stajerskem koncu. Net fm, radio city, radio 1. Tudi Radio SI mi je ze prekinjalo. Val 202. RTVSLO se moram poizkusiti.

Ni kriv radijo v avtu, temveč prenizko zaščitno razmerje in bitrate.

Če mu Radio Si prekinja, potem to ni problem.

enemon ::

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?

Juneau ::

VoltageMX je izjavil:

Pozdravljeni,

Kaj mogoce kdo ve kaj so nasi "majstri" scarali z slovenskim DAB omrezjem? Imam Renault Talismana z dab radijem Rlink 2. Pred cca mesecem dni se je zacelo, da mi vsake toliko prekine signal na vseh slovenskih dab postajah. Ce zamenjam postajo se signal takoj vrne. Ce imam nastavljeno avstrijsko dab postajo ni nobenih tezav. Torej ni kriv radio oz ni napaka pri meni. Se ima kdo drug tezave z dab postajami v svojem avtu? (Druga znamka/radio)? Hvala za odgovore in lp.


Saj smo že pisali o tem. Znižali so moč DAB+ oddajnikov (ERP).
Zato zdaj tam kjer je bil prej signal na spodnji meji, zdaj prekinja.
Pri meni doma npr. moram ob preklopu čakati kar nekaj časa (tudi do 10 sekund), da zbere ves koristen sinal in da RA postaja deluje. To je za MUX R1. Pred tem mi je ob preklopu delalo že po 2 sekundah.

duh1 ::

enemon je izjavil:

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?


Salomon bi že zdavnaj moral postati 24/7 radio z elektronsko in dance glasbo.

Če bi ga hoteli (Salomon) ugasniti, ne bi DeeJayTime "razširili" na vse naštete postaje. Zdaj se samo rešujejo iz dreka, v katerega so se sami prostovoljno vrgli.
Ne moreš ukiniti FM oddajanja in DAB+ R3 (72 kbps) in iti izključno v R1 z 24 kbps MONO. MONO!, z zaščitnim razmerjem EEP 4A.
To je v avtu neposlušljivo, ker kar naprej prekinja. Zdej pa jejo drek, ki so si ga sami servirali.

Juneau ::

Je škoda časa, da se bi človek še sploh ukvarjal z DAB+ v Sloveniji.
Tudi to platformo so zavozili kot so DVB-T. :P

Scorpy84 ::

duh1 je izjavil:

enemon je izjavil:

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?


Salomon bi že zdavnaj moral postati 24/7 radio z elektronsko in dance glasbo.

Če bi ga hoteli (Salomon) ugasniti, ne bi DeeJayTime "razširili" na vse naštete postaje. Zdaj se samo rešujejo iz dreka, v katerega so se sami prostovoljno vrgli.
Ne moreš ukiniti FM oddajanja in DAB+ R3 (72 kbps) in iti izključno v R1 z 24 kbps MONO. MONO!, z zaščitnim razmerjem EEP 4A.
To je v avtu neposlušljivo, ker kar naprej prekinja. Zdej pa jejo drek, ki so si ga sami servirali.


Odlazku se j*** za salomon, sicer tega nebi naredil, tako da nobenega dreka ne jejo, ker je očitno da se best fm kar poslušaša, na presenečenje opažam, da niso samo poslušali jugiči. Mi je pa žal salomona ker sem ga skoraj od začetka poslušal, čeprav vrsto let ni bil to to, kar je bil v preteklosti.

enemon ::

duh1 je izjavil:

enemon je izjavil:

Deejay Time od naslednjega petka vsak petek med 20. in 22. uro na šestih Odlazkovih postajah hkrati: Antena, Celje, Kranj, Krka, Robin in Salomon. Očitno bodo Salomon na tak način počasno ugasnili, ker doseg na DAB+ je najbrž res poden?


Salomon bi že zdavnaj moral postati 24/7 radio z elektronsko in dance glasbo.

Če bi ga hoteli (Salomon) ugasniti, ne bi DeeJayTime "razširili" na vse naštete postaje. Zdaj se samo rešujejo iz dreka, v katerega so se sami prostovoljno vrgli.
Ne moreš ukiniti FM oddajanja in DAB+ R3 (72 kbps) in iti izključno v R1 z 24 kbps MONO. MONO!, z zaščitnim razmerjem EEP 4A.
To je v avtu neposlušljivo, ker kar naprej prekinja. Zdej pa jejo drek, ki so si ga sami servirali.


Me zanima, če ima Best FM zdaj večjo poslušanost, kot jo je imel prej Salomon.

starfotr ::

Seveda. Saj je narejen za zelo specifično publiko brez kake izobrazbe. Tako, kot vsi njegovi mediji.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Seveda. Saj je narejen za zelo specifično publiko brez kake izobrazbe. Tako, kot vsi njegovi mediji.


Taman za Fužince in 70 % Ljubljančanov.

Scorpy84 ::

starfotr je izjavil:

Seveda. Saj je narejen za zelo specifično publiko brez kake izobrazbe. Tako, kot vsi njegovi mediji.


No ja, ker delam v zdravstvu ocitno so dr. brez izobrazbe pa se kdo na visjem polozaju.

starfotr ::

Ok, no. Tudi izobraženi in hkrati neumni to poslušajo.

Juneau ::

Scorpy84 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Seveda. Saj je narejen za zelo specifično publiko brez kake izobrazbe. Tako, kot vsi njegovi mediji.


No ja, ker delam v zdravstvu ocitno so dr. brez izobrazbe pa se kdo na visjem polozaju.


Diploma, magisterij ali doktorat še ne pomenijo, da si tudi sposoben in inteligenten.
Poglej te na AKOS-u:

- Luka Dekleva, predsednik Sveta,
- Marjan Turk, namestnik predsednika Sveta,
- mag. Marko Mišmaš,
- dr. Uroš Svete,
- mag. Matej Mencej

... pa razne magistre in doktorje znanosti v parlamentu. >:D

Scorpy84 ::

Za nas so nesposobni in neinteligentni. Po drugi strani pa imajo bajto na morju, doma, dober avto, kjer si nekako s svojo plačo, lahko vse to privoščijo. Pošten ali nepošten, ti se tukaj praskaš tam doli in razmišljaš kako si bolj pameten od njih.

cekr ::

Še vedno ni odgovora, kako bestfm izpolnjuje nacionalno kvoto?
So to tako naredili, da so par srbskim cigumigutom dali naše državljanstvo?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Juneau ::

Scorpy84 je izjavil:

Za nas so nesposobni in neinteligentni. Po drugi strani pa imajo bajto na morju, doma, dober avto, kjer si nekako s svojo plačo, lahko vse to privoščijo. Pošten ali nepošten, ti se tukaj praskaš tam doli in razmišljaš kako si bolj pameten od njih.


Jaz le napišem tako kot je. :)
Kako se pa da dobiti (kupiti) diplomo, je pa en zelo odmeven primer. Nekdanji predsednik Vrhovnega sodišča Branko Masleša. Tako da, če ti nekaj piše na pairju to vedno ne pomeni, da si to pridobil z znanjem. Niso vsi takšni, ji je pa kar ogromen procent. Še posebej malo nižje po vodstveni hiearhiji.

duh1 ::

cekr je izjavil:

Še vedno ni odgovora, kako bestfm izpolnjuje nacionalno kvoto?
So to tako naredili, da so par srbskim cigumigutom dali naše državljanstvo?

Misliš kvoto slovenske glasbe? Tega ni več. https://www.delo.si/kultura/glasba/razv...

duh1 ::

Bodo pa sforsirali Best FM kakor se le da.

Kmalu tudi v Mariboru in Celju.
Best MB bo nadomestil Veseljak Maribor (a so resni?),
Best CE pa Rock Celje.

Brez komentarja...

gb39 ::

duh1 je izjavil:

Bodo pa sforsirali Best FM kakor se le da.

Kmalu tudi v Mariboru in Celju.
Best MB bo nadomestil Veseljak Maribor (a so resni?),
Best CE pa Rock Celje.

Brez komentarja...

Od kje pa to zdaj? Če pa to dovolijo, potem pa res žalostno, kje živimo. Da zamenjajo radio, ki vrti slovensko narodno glasbo, s tem,... Žalostno.

D3m ::

Nekaj sem slišal, da je lastnik Best FM, Luka Dočić.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Scorpy84 ::

D3m je izjavil:

Nekaj sem slišal, da je lastnik Best FM, Luka Dočić.


Potem je lastnik tudi rgl podjetja?

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

gb39 ::

D3m je izjavil:

Sem imel prav.

https://odkrito.svet24.si/clanek/sveze/...

No, tole si pa mimo pihnil. Best FM je v lasti RGL-a, ta pa je lastniško povezan z Media24, no ta pa potem z Odlazkom. Doncica pa samo za promocijo uporabljajo. Dončič nima v lasti nobene postaje. Ce te slučajno zanima, kateri radie ima Odlazek, si pa v Google enostavno vpiši Radio.si in ti bo dalo cel seznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

Scorpy84 ::

D3m je izjavil:

Sem imel prav.

https://odkrito.svet24.si/clanek/sveze/...


in da je na nek način tudi boter novo nastale super postaje

in kje v članku piše, da je lastnik?

D3m ::

Potlej je kaj? Delni plačnik?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Kaj pa je tole?

Ne samo, da je naš največji košarkaški šampion Luka Dončić uradno startal nov radio Best FM in da je na nek način tudi boter novo nastale super postaje
|HP EliteBook|R5 6650U|

Scorpy84 ::

https://www.instagram.com/reel/Ck1KcFVM...

Tukaj imas razlozeno, ce ti bo dovolj, zakaj je napisano, da je startal bestfm. Ne nasedati promociji, kjer itak zavajajo, da si lahko poceni prilastijo njegovo ime. Seveda jim je pomagal in zdaj to pridno izkoriscajo.

starfotr ::

Za denar LD oglašuje tudi slovenski turizem.

Torej nakazali so nekaj cekinov in je posnel kar je posnel ter objavil to ja svojem socialu.
««
42 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354565 (2987) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386212 (2607) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411047 (6694) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328439 (24531) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612066 (10423) Scorpia

Več podobnih tem