» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
36 / 64
»»

starfotr ::

Saj tudi stane zelo malo. Nisem sicer gledal koliko, vendar ni veliko.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Saj tudi stane zelo malo. Nisem sicer gledal koliko, vendar ni veliko.


1 CU = 5,25 €

bbobst ::

ToniT je izjavil:

Juneau je izjavil:



Slovensko FM

V času analogne televizije smo včasih dobili sliko iz Italije, Francije itd.

Ja,jaz sem enkrat v Kranju 35 let nazaj na sobno anteno ujel italijanski Rete 4.

duh1 ::

Juneau je izjavil:

starfotr je izjavil:

Saj tudi stane zelo malo. Nisem sicer gledal koliko, vendar ni veliko.


1 CU = 5,25 EUR

Vir?

Tukaj piše 3,40 EUR z DDV, stran 13/13.
https://img.rtvslo.si/_files/2021/12/31...

No se je pa vsaj končno premaknilo nekaj glede Mux R3. Je pa zanimivo, da doma, ko sem poskeniral programe na stolpu, mi je Terminal našlo, v avtu, kjer se lista osvežuje samodejno, pa ga (zaenkrat) nimam. Malo čudno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Juneau je izjavil:

starfotr je izjavil:

Saj tudi stane zelo malo. Nisem sicer gledal koliko, vendar ni veliko.


1 CU = 5,25 EUR

Vir?

Tukaj piše 3,40 EUR z DDV, stran 13/13.
https://img.rtvslo.si/_files/2021/12/31...



https://img.rtvslo.si/_files/2022/04/01...

duh1 ::

Tnx. Se pravi če gledamo Terminal, je mesečni strošek oddajanja 220,50 € + strošek dostave signala iz studia do vstopne točke, ki pa znaša koliko?

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Tnx. Se pravi če gledamo Terminal, je mesečni strošek oddajanja 220,50 € + strošek dostave signala iz studia do vstopne točke, ki pa znaša koliko?


Dodatnih stroškov ni, ker "dostavljajo" signal po optični povezavi, ki jo pa že itak plačujejo vsaki mesec. Nekaj stroškov je bilo le z nakupom DAB+ enkoderja.

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Je pa zanimivo, da doma, ko sem poskeniral programe na stolpu, mi je Terminal našlo, v avtu, kjer se lista osvežuje samodejno, pa ga (zaenkrat) nimam. Malo čudno...


Pri DAB+ ne rabiš vedno znova in znova "skenirati". Ko je RA program dodan v MUX, se to avtomatsko vidi.

Juneau ::

Le upam, da se R1 čimprej normalizira in se črne ovce pošlje v drugi MUX, da ne bodo sramotile s 24 kbit/s in MONO zvokom. Pa tudi v R2 V in Z ne bi bil noben greh, če bi RA postaje povečale kbit/s. Nekaj 10 € več mesečno, pa bi bili vsi zadovoljni. Roko na srce 56 kbit/s je premalo.
P.S. Pa še nekaj za oddajnike in zveze. Za božjo voljo "navijte" oddajnike, da bodo ljudje imeli kaj od tega, kar oddajate. Zdaj je pri mnogo ljudeh enako, kot bi lizali sladoled skozi šipo.

duh1 ::

Juneau je izjavil:

Pri DAB+ ne rabiš vedno znova in znova "skenirati". Ko je RA program dodan v MUX, se to avtomatsko vidi.

Na mojem stolpu ne. Edino pri avtu mi je čudno, da Terminala ni na listi. Do sedaj so se vsi programi, ki so se dodajali v R2 ali R3, pojavili na seznamu, Terminala pa začuda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Juneau je izjavil:

Pri DAB+ ne rabiš vedno znova in znova "skenirati". Ko je RA program dodan v MUX, se to avtomatsko vidi.

Na mojem stolpu ne. Edino pri avtu mi je čudno, da Terminala ni na listi. Do sedaj so se vsi programi, ki so se dodajali v R2 ali R3, pojavili na seznamu, Terminala pa začuda ni.


Pri meni se vse avtomatsko updejta. Kadar je dodan novi RA program in klikam po RA postajah, mi jih vedno pokaže.
Če imaš za določeni MUX sprejem ostalih RA programov, bi ti moralo avtomatsko prikazati nov dodani program.

Lightning5 ::

R3 je že smiseln. Z R3 lahko v Ljubljani dobimo veliko nišnih radijev, kot je npr. Terminal. Mislim pa, da bi ločeno potrebovali tudi multiplex za Maribor (oddajnik na Pohorju) in Celja.
RTV OZ, bi moral ponujati multiplekse v paketih. Npr. nek manjši ali tematski komercialni radio bi lahko zanimalo oddajanje samo v večjih mestih. Ali pa bi se lahko na primer oddajal paket gorenjska + Ljubljana. Za Šance, kot nizko-ležeči oddajnik verjetno ne bi zmanjkalo frekvenc, v kolikor pa bi dovolj radijskih postaj kupilo paket gorenjska+Ljubljana pa bi lahko začeli oddajati na isti frekvenci. (oz. verjetno bi gorenjski multiplex razširili v Ljubljano, iz R3 pa prestavili programe na ta teoretični gorenjski mux).
Naj se določi neka področja, ki bi lahko imela, glede na razpoložljive frekvence, svoje mux. Potem pa naj AKOS+OZ ugotovita, kako bosta to tehnično izpeljala.


P.s. Glede pošiljanja signala od radia do RTV. Za Radio Študent vem, da se pošilja stream kar preko interneta.

Zgodovina sprememb…

Juneau ::

Lightning5 je izjavil:

R3 je že smiseln. Z R3 lahko v Ljubljani dobimo veliko nišnih radijev, kot je npr. Terminal. Mislim pa, da bi ločeno potrebovali tudi multiplex za Maribor (oddajnik na Pohorju) in Celja.
RTV OZ, bi moral ponujati multiplekse v paketih. Npr. nek manjši ali tematski komercialni radio bi lahko zanimalo oddajanje samo v večjih mestih. Ali pa bi se lahko na primer oddajal paket gorenjska + Ljubljana. Za Šance, kot nizko-ležeči oddajnik verjetno ne bi zmanjkalo frekvenc, v kolikor pa bi dovolj radijskih postaj kupilo paket gorenjska+Ljubljana pa bi lahko začeli oddajati na isti frekvenci. (oz. verjetno bi gorenjski multiplex razširili v Ljubljano, iz R3 pa prestavili programe na ta teoretični gorenjski mux).
Naj se določi neka področja, ki bi lahko imela, glede na razpoložljive frekvence, svoje mux. Potem pa naj AKOS+OZ ugotovita, kako bosta to tehnično izpeljala.


P.s. Glede pošiljanja signala od radia do RTV. Za Radio Študent vem, da se pošilja stream kar preko interneta.


Ne me narobe razumet. Ne nasprotujem, da se DAB+ razvija. Je pa vprašanje kakšen je smisel, če določeno RA postajo sliši zelo malo ljudi?

Oddajniki in zveze so se v teh 6 letih že "dokazali", da niso sposobni ali pa nočejo distribuirati DAB+ signala, ki bi pokrival Slovenijo. Vzdržujejo 210+ FM oddajnikov, za DAB+ je pa trenutno prostora le za 16 oddajnikov. Pa še ti oddajajo z mizernim ERP.

Kako jim dopovedati, da je Slovenija bolj kot ne hribovita? Misija nemogoče. Na Nizozemskem mogoče nese en DAB+ oddajnik 200 km, v Sloveniji tega ne boste dočakali.

Še ena neumnost, ki vam jo prodajajo. To je, da je omejena moč oddajanja. A res? Torej jo Nemci, Avstrijci in italijani zavestno kršijo s svojimi 10 kW ali več (10.000 W) oddajnikimi.

Lahko noč !

Lightning5 ::

Problem je, da DAB poslušalcem FM postaj ne prinese kaj dosti. (signal recimo, da no problem, ker je "dovolj" oddajnikov.) Torej zakaj v DAB? Več radijskih postaj? Večja pluralnost medijev? Stroški oddajanja?
V smerni državne s tranzicije je verjetno lahko samo zadnja. Prvi dve pa tudi lahko implementira samo državni vrh.
V DAB bi morali iti z resno tranzicijo. Že 5 let naredili radije z DAB podporo obvezno. Danes pa bi z DAB zgolj razširili ponudbo. Enkrat v prihodnosti pa verjetno prestavili radijske postaje z več oddajniki na DAB.
Križ s tem našim DABom je, da smo šele zdaj dobili nove postaje. (pa še to samo v Ljubljani.).
Če bi kot prvo stopnjo dali širjenje radijske ponudbe, bi lahko z manj oddajniki kot jih imamo danes dosegli več za širitev DAB. Pohorje, Šance, Krvavec, Tinjan+Beli Križ, bi s svojimi muxi in novimi programi naredili ogromno. Sigurno bi šli več ljudi v trgovino po DAB radio, kot danes. (Sploh Pohorje bi verjetno zelo razširil domet marsikatere mariborske radijske postaje)

P. S. Mislim pa, da DAB, radijskim postajam, ki imajo samo en oddajnik (izven večjih mest) ne prinese kaj dosti (npr. Koroški radio)

starfotr ::

R3 je zgrešena zadeva. Pokrit bi moral vsaj krog okoli LJ od koder se ljudje vozijo na delo. Torej krog v velikosti Logatec, Ivančna Gorica, Kranj, Kamnik, Škofja Loka.

Ne pa da komaj pošprica Ljubljano. Večina poslušalcev je v avtih. In nihče ne bo preklopil v teh par 10 km med dvemi postajami 2x na dan.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

R3 je zgrešena zadeva. Pokrit bi moral vsaj krog okoli LJ od koder se ljudje vozijo na delo. Torej krog v velikosti Logatec, Ivančna Gorica, Kranj, Kamnik, Škofja Loka.

Ne pa da komaj pošprica Ljubljano. Večina poslušalcev je v avtih. In nihče ne bo preklopil v teh par 10 km med dvemi postajami 2x na dan.


Vsi MUX-i bi morali pokrivati celo Slovenijo. Frekvenc je dovolj (7). Tudi, če bi bilo v vsakem MUX-u po max. 14 RA postaj s kvalitetnim zvokom in kbit/s, jih ne bi zapolnili, ker v Sloveniji nimamo toliko RA postaj.

Kot je že bilo napisano pred časom.

R1 bi bil namenjen izključno RA Slovenija
R2 komercialnim RA postajam
R3 lokalnim RA postajam
R4 pa tistim, ki ne oddajajo v FM, pa imajo kaj za ponuditi.

Juneau ::

Lightning5 je izjavil:

Problem je, da DAB poslušalcem FM postaj ne prinese kaj dosti. (signal recimo, da no problem, ker je "dovolj" oddajnikov.) Torej zakaj v DAB? Več radijskih postaj? Večja pluralnost medijev? Stroški oddajanja?
V smerni državne s tranzicije je verjetno lahko samo zadnja. Prvi dve pa tudi lahko implementira samo državni vrh.
V DAB bi morali iti z resno tranzicijo. Že 5 let naredili radije z DAB podporo obvezno. Danes pa bi z DAB zgolj razširili ponudbo. Enkrat v prihodnosti pa verjetno prestavili radijske postaje z več oddajniki na DAB.
Križ s tem našim DABom je, da smo šele zdaj dobili nove postaje. (pa še to samo v Ljubljani.).
Če bi kot prvo stopnjo dali širjenje radijske ponudbe, bi lahko z manj oddajniki kot jih imamo danes dosegli več za širitev DAB. Pohorje, Šance, Krvavec, Tinjan+Beli Križ, bi s svojimi muxi in novimi programi naredili ogromno. Sigurno bi šli več ljudi v trgovino po DAB radio, kot danes. (Sploh Pohorje bi verjetno zelo razširil domet marsikatere mariborske radijske postaje)

P. S. Mislim pa, da DAB, radijskim postajam, ki imajo samo en oddajnik (izven večjih mest) ne prinese kaj dosti (npr. Koroški radio)


DAB+ poslušalcem prinese ogromno, če bi ga oddajali kot se šika.
Z nekaj 100 W oddajniki pač ne dosežeš ljudi. Slovenija ni le Ljubljana, Maribor in Celje. Tudi na podeželju živijo ljudje, ki jih trenutno DAB+ signal ne doseže.
Zakaj bi nekdo na podeželju šel v trgovino in kupil DAB+ radio, če mu pa sosed, ki ga že ima, pove, da ni signala?!
Ravno nasprotno. Treba je aktivirati več oddajnikov, povečati njihov ERP, da bodo pokrite tudi sive lise. Ljudje poslušajo DAB+ radio v avtu, pa tudi doma bi ga, če bi le bil dober DAB+ sprejem.

Juneau ::

V razmislek. RA SLovenija 1 s Krvavca oddajajo s 5 kW (5000 W), MUX R1 pa s 1,2 kW (1200 W).
Zakaj ne bi s Krvavca in drugih oddajnikov oddajali DAB+ s 10 kW? Ker je premočno? A res? Mi gre na bruhanje, ko berem take nebuloze. Naj vam povem. Tudi, če bi naši DAB+ oddajniki oddajali z močjo 100 kW ne bi bilo nič narobe. Le dlje se bi nas slišalo. Frekvence se ne bi prekrivale. Toliko v vednost.

duh1 ::

OK, v avtu se mi je pojavil Radio Terminal, ampak zraven pa logo od Radia Ekspres. Poskrolam in ugotovim, da sedaj pa nimam Radia Ekspres. 8-O

OK WTF, odprem digitalbroadcasting.org in grem nekaj preverit. In bingo, Terminal in Ekspres imata oba SID 9462. In to mede moj avtoradio.
Kakšna šlamparija odgovornih... :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

starfotr ::

Tisti, ki vam avtomatsko ne posodobi probajte 2 zadevi.

1. Najti to med nastavitvami.
2. Posodobiti firmware in če ne bo nato ponovno preverit točko 1.

gb39 ::

Radio 1 80ta uradno štarta v ponedeljek ob 8:00. Na instagramu je @ že spremenjen v @radio80.si. Očitno se Radio 2 povsem poslavlja iz radijskega trga. Tudi na Facebooku se že od včeraj oglasujejo na zdaj bivši strani Radia 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

garfield1 ::

So danes spremenili SID radia Terminal na 9467.. Iskreno pa me prav zanima, če se bo RA 1 80 premaknil v R3.. ker kot so napisali bodo oddajali tudi preko DAB po Sloveniji..

duh1 ::

garfield1 je izjavil:

So danes spremenili SID radia Terminal na 9467..

Bi oni vraga spremenili, če ne bi jaz včeraj pisal Terminalu in jim razložil težavo. Že to, da je sploh prišlo do tega, je dokaz kako amatersko se pri nas ukvarjajo z DAB+. Do enakega SID-a ne bi sploh smelo priti. Šalabajzerstvo na kubik.

Bi pa pričakoval en "Hvala za informacijo" s strani Terminala, pa jim očitno ni vredno dati niti odgovora na moje sporočilo.

garfield1 ::

Sem ravnokar obiskal njihov Facebook in spletno stran.. ne duha ne sluha o DAB+
Ja, res je to preveč amatersko, kar se dogaja pri nas z DAB+, bi tudi jaz v tvojem primeru pričakoval vsaj en hvala..

Juneau ::

duh1 je izjavil:

garfield1 je izjavil:

So danes spremenili SID radia Terminal na 9467..
Že to, da je sploh prišlo do tega, je dokaz kako amatersko se pri nas ukvarjajo z DAB+. Do enakega SID-a ne bi sploh smelo priti. Šalabajzerstvo na kubik.


:D:D:D

Navadite se. AKOS ˇma vas rad. :D

Le počakajte, da Martin Odlazek na polno vseka. :D Bilo kuda, Odlazek in njegove RA postaje svuda.

garfield1 ::

Ja to je pa itak ena največjih žalosti.. pa tega ni videti konca.. me prav zanima katera postaja bo naslednja..

garfield1 ::

SLO DAB+ R2E; Štajerski val dvignil bitrate na 64 kbit/s..

Juneau ::

garfield1 je izjavil:

SLO DAB+ R2E; Štajerski val dvignil bitrate na 64 kbit/s..


Ostali se pa držijo 56 kbit/s kot pijanec plota. >:D Sreča, da ni dovoljeno 8 kbit/s MONO. >:D

starfotr ::

Po moje eksperimentirajo z zaščitnim razmerjem. Če je res skupna omejeno na 88 k.

mtosev ::

A obstaja kakšen USB-C DAB sprejemnik za Androida?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lightning5 ::

Za telefon ali avto?

OK.d ::

Za AndroidTV obstaja varianta?
LPOK.d

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Po moje eksperimentirajo z zaščitnim razmerjem. Če je res skupna omejeno na 88 k.


Spet neumnosti pri omejitvah navzgor. Če je kdo pripravljen plačati 128 kbit/s ali pa 192 kbit/s pa naj jih ima.

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Za AndroidTV obstaja varianta?

Sicer ni ATV je pa zanimiva varijanta all in one.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

duh1 ::

Na DAB+ R1 so pri Radiu 2 že spremenili ID v Radio 1 80-ta, na 92,6 MHz je ID še vedno RADIO 2.

duh1 ::

cekr ::

Pri Odlazku so očitno ugotovili, da je škoda kupovat novo glasbo.
Tistih par CD-jev iz 80-ih, ki se valjajo po omarah, bo dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mtosev ::

Lightning5 je izjavil:

Za telefon ali avto?

Za telefon / tablico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Juneau ::

Radio 1 40-ta
Radio 1 50-ta
Radio 1 60-ta
Radio 1 70-ta
Radio 1 90-ta ...

>:D>:D
in "novice" oz. medijska manipulacija vsakih 10 minut. Pazite, ko boste odpirali Delamaris konzervo. https://www.delamaris.si/izdelek/sardin... Ven skoči Odlazek. >:D>:D

gb39 ::

cekr je izjavil:

Pri Odlazku so očitno ugotovili, da je škoda kupovat novo glasbo.
Tistih par CD-jev iz 80-ih, ki se valjajo po omarah, bo dovolj.

Ne boš verjel ampak v Sloveniji je ogromno ljudi, ki si želijo poslušat tak radio. Zato odločitev ne preseneča. Vse kar je meni čudno je to, zakaj se mora spreminjati ime programa, zakaj enostavno ne pustijo Radio 2 in bi le tega oglaševali kot radio, kjer se predvaja samo glasba iz 80ih

mihaelo ::

Ali se je kakovost zvoka in zascita pri Radio 1 80 kaj popravila v primerjavi z Radio 2 ali je ostala enaka? Kje se lahko to preveri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihaelo ()

starfotr ::

Saj tudi čefurjado radi poslušajo. Imajo aktualić in bestić.

Radio 1 DAB 48 kbit/s STEREO
Radio 1 80-ta 24 kbit/s MONO

https://digitalbroadcasting.org/?channe...

Juneau ::

@mihaelo

Kakovost in zaščita ne moreta biti boljša, ker je R1 poln. Le ime so spremenili.

@starfotr

Nam je smešno, v resnici je pa žalostno.

duh1 ::

Sem na šihtu danes cel dan imel nastavljen Radio 1 80-ta. Sploh nisem imel občutka, da poslušam nek "nov" program, ampak Radio 1 z minimalnimi kozmetičnimi popravki.

Aljaz2864 ::

duh1 je izjavil:

Sem na šihtu danes cel dan imel nastavljen Radio 1 80-ta. Sploh nisem imel občutka, da poslušam nek "nov" program, ampak Radio 1 z minimalnimi kozmetičnimi popravki.


Saj je. Obračali bodo 100 istih komadov, program je sneman vnaprej.. skratka, zadeva bo zanimiva prvi mesec, kot je bil tudi radio 2, potem pa bo obstal tam nekje v pozabi.

Glede kakovisti zvoka DAB pa sploh ni vredno izgubljati besed… polom na celi črti za Radio 1, Salomon, Antena..

duh1 ::

Tisti, ki je dal ime temu radiu Radio 1 80-ta, si pa zasluži Toporišičevo nagrado. 80-ta? Osemdeset-ta? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

starfotr ::

Tak folk, ki to posluša je direkten odraz tega folka, ki ta program delajo.

https://svetovalnica.zrc-sazu.si/catego...

gb39 ::

duh1 je izjavil:

Tisti, ki je dal ime temu radiu Radio 1 80-ta, si pa zasluži Toporišičevo nagrado. 80-ta? Osemdeset-ta? :))

AKOS... Ker na www.Radio80.si in www.radio.si/ ga imenujejo Radio 1 80-a. Tako da zgleda nekdo na agenciji ravno toliko obvlada slovenščino kot se daje pozornosti za razvoj DAB+ omrežji.
Radio 2 ni bil tako pozabljen radio. Poznam kup ljudi, ki so ga imeli nastavljenega v avtu, ker je bil v Ljubljani z okolico edini radio, na katerem so si našli glasbo za svoj okus. Imeli so svojo publiko, enako jo bodo imeli tudi sedaj z Radio 1 80 TA. Morda bi morali še dodatno ciljati na poslušalce, ki uporabljajo DAB+. Ali pa ostale spodbujati, da si DAB+ umislijo. Danes me je ob štartu malo tudi zmotilo, da ni bila izpostavljena želja po uporabi digitalne platforme. Samo »Lahko nas poslušate na 92,6MHz v Ljubljani ali po celi Sloveniji preko daba ali spleta«. In to je bilo to. DAB+ ni bil nikoli več omenjen čez dan. Kar se mi zdi super zapravljena priložnost, glede na to, da tako visoke poslušanosti, kot so jo imeli danes (zaradi takih, kot sem jaz, ko smo samo malo pofirbcali), zdaj še dolgo ne bo.
Je pa po drugi strani tudi res, da s 24kbps MONO se ni ravno za hvalit. Ne da tu branim izdajatelja, ampak ali so na AKOSu slepi ali jim je treba narisat, da je iz R1 treba pol postaj ven zmetat, da bodo tiste lahko z normalnimi bitrati oddajal? To je kot 2. tir, pri nas se kregamo in sprašujemo, kdaj bo R4, medtem ko bi se morali spraševati, kdaj bo prišel R6 ali celo več.

duh1 ::

https://radio80.si/85682

Tudi sami pišejo oboje. ID na DAB+ oddaja postaja, ne AKOS. Feler je bil že v štartu, ko so oddali vlogo za ime. V razvidu medijev piše 80-ta, na AKOS-u isto piše 80-ta. AKOS pri imenu nima nič. To je izključno domena strokovnjakov Infonet-a.

starfotr ::

Po moje si bo Od-penis-lazek vzpostavil svoj nacionalni mux. Sedaj ima pa toliko enih postaj, da se mu to izplača. Poleg tega ne vem, če ne bi kar 2 muxa glede ma št. postaj.

Jem kokice ob naslednjem razpisu za muxe.
««
36 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354568 (2990) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386213 (2608) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411054 (6701) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328442 (24534) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612068 (10425) Scorpia

Več podobnih tem