» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
34 / 64
»»

Juneau ::

garfield1 je izjavil:

SLO DAB+ R2E, dodan radio Aktual Kum, EEP 3A, 56 kbit/s, STEREO, HE-AAC v2


Koliko verzij Aktuala pa sploh je? >:D:P

starfotr ::

4.

Osrednja Slovenija
Obala
Studio D - (dolenjska)
Kum

Imajo pa še tematske internetne RA postaje:
Dalmacija
Galama-Fešta
Nostalgija.

garfield1 ::

Zdaj bi lahko vklopili omrežje R2E vsaj na Kumu, glede na to, da je začel oddajati Aktual Kum..

Juneau ::

garfield1 je izjavil:

Zdaj bi lahko vklopili omrežje R2E vsaj na Kumu, glede na to, da je začel oddajati Aktual Kum..


Ko bi vsaj trenutno delujočim oddajnikom podvojili moč. Tako pa ... Škoda besed.

duh1 ::

Še vedno mi ni jasno kako so zje*ali Salomon... Ostal bi digitalno v R3 z 72 kbps in bi ga v avtu lahko v osrednji Sloveniji normalno poslušali, kot smo ga do pred kratkim. Zdaj pa ga lahko (s prekinitvami na vsakih par sekund) poslušamo po celi Sloveniji. A je res več vredno, da ga v avtu ne moreš normalno poslušati po celi Sloveniji ali da ga lahko normalno poslušaš v osrednji Sloveniji? Logika res...

Par dni nazaj sem ga hotel v avtu poslušati. Po Ljubljani. Po 1 minuti sem premaknil, ker je kar naprej prekinjalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

gb39 ::

Juneau je izjavil:

Koliko verzij Aktuala pa sploh je? >:D:P

Sj to so vsi isti programi z izjemo nekaj malega lokalnih vsebin, ker so pokupili postaje s statusom, pa so sedaj dolžni tako met. Majo pa zaradi tega kr lepo pokrito Slovenijo. Bo pa zanimivo videt, če se bodo s preostalima dvema tudi prijavili za oddajanje v DAB+. In če, ali se bo njihov program kaj spremenil ali bodo enostavno podvajali vsebino. Kar je pa butasto seveda.

Juneau ::

Tale DAB+ postaja iz dneva dan bolj zahojeni in ne namenski. Ni nobene koristi, če ena RA postaja po 4 X oddaja enaki program z enako glasbo. A ni bil pogoj AKOS-a, da se RA programi ne smejo kopirati oz. , da ne sme biti podobna (enaka) vsebina na večih RA postajah?!

Kakšna pa bo (je) korist od DAB+, če bodo oddajali:

Radio Aktual
Radio Aktual 1
Radio Aktual 2
Radio Aktual 3
Radio Aktual 4
Radio Aktual 5 itd.

starfotr ::

To je posledica tega, da imamo neke kvazi radijske mreže. Na FM je bilo mnogo malih postaj, katere so prodale frekvence in postale en in isti neposlušljiv program radijske mreže.

Imamo zakonodajo, ki pozna nek lokalni pomen (kakšen lokalni pomen je Vaš kanal na DVB-T mux A dostopen po celi državi, mi je še danes misterij) in tega se moramo držat.

Na papirju gre za različne programe, v praksi so pa enaki. Papir vse prenese. Ljudstvu je pa vseeno, važno da je tistih 20 komadov na playlisti in da nek kvazi humorist poka neke kvazi šale. Če želiš drugo sceno, pa preklopiš na program z bolj južnimi playlistami. Ali pa na takega z bolj versko vsebino. Izbira je dovolj dobra za to ljudstvo, ki ga imamo. To, da vse prekinja na DAB+ pa sploh ni problem, ker nihče ne posluša tega preko DABa.

Juneau ::

Pol pa ni čudno, da ni interesa za DAB+.
1.) RA postaje se ponavljajo. (Izjema RA Slovenija, RA Ognjišče, RA City).
2.) Signal nekaterih RA postaj prekinja zaradi zaščite 4A.
3.) Nekatere RA postaje so na digitalni platformi v MONO zvoku. Leta 2023.
4.) Še vedno (pre)slaba pokritost s signalom.
5.) Ni tematskih RA postaj.
6.) Patološko varčevanje s pretokom kbit/s.
Pa še bi lahko našteval.

mitko25 ::

Od danes je tudi radio Velenje na DAB+, R2E

Juneau ::

Dones so pa pridni. :) V R2 Vzhod dodan tudi radio Celje.

Daniel ::

Jaz sem nazadnje nabavil kar internetni radio, ker živim na periferiji in katerokoli postajo nastavim v DAB, popolnoma vse prekinjajo, na FM pa 1 dan ok, drug dan šumi... Pa je radio stacionaren (sicer bolj majhen, Lidl varianta).

starfotr ::

Tudi programi RTV ti prekinjajo?

Sicer je pa tudi odvisno v katerem delu države se nahajaš. Ker npr. nekje je bolje, drugje slabše pokrito.

Tukaj imaš podatke meritev https://gis.akos-rs.si/

Daniel ::

Ne DVB-T kolikor sem ga testiral dela BP. SV države. Precej odprto področje.

starfotr ::

https://www.rtvslo.si/oz/oddajanje

Tukaj lahko vpišeš svoj naslov oz. kraj in ti izpiše, kaj vse lahko spremljaš in od kod.

R1 in R2-V bi skoraj moral dobit.

Tu so pa še oddajniške lokacije.
https://www.rtvslo.si/oz/oddajniki/dab

Daniel ::

Saj oddajnike poznam ampak kot pravim, zadeva prekinja. Tako, da je zame DAB enostavno neuporaben, dokler oddaja tako kot oddaja. Imam tudi en podpultni radio v Mansardi, ki ima malo daljšo anteno a ima povsem enake težave.

starfotr ::

Tudi programi RTV isto?

Daniel ::

Ne, DVB-T dela normalno.

gb39 ::

Sj čist možno, da med štirimi stenami ne ujame nič, še posebej, če je kak cenejši model radia. Ampak to nikoli ne bi smel biti problem, radio ma da se lovi, ne glede na cenovni rang sprejemnika. Ampak to je spet stara tema o številu na novo dodanih oddajnih lokacij od začetka oddajanja. Ena velika žalost!

starfotr ::

Govorim o RTV radijskih programih. Prvi, val 202, ars ipd.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Sj čist možno, da med štirimi stenami ne ujame nič, še posebej, če je kak cenejši model radia. Ampak to nikoli ne bi smel biti problem, radio ma da se lovi, ne glede na cenovni rang sprejemnika. Ampak to je spet stara tema o številu na novo dodanih oddajnih lokacij od začetka oddajanja. Ena velika žalost!


No, zdaj lahko tudi sami opažate, da nekdo namerno zavira razvoj DAB+ v Sloveniji.
Pa ravno DAB+ bi moral zaradi svojih lastnosti oddajanja in sprejema biti dosegljiv tudi tam, kjer zdaj FM ni. Seveda se tudi z DAB+ ne da kaj dosti pokrivati, če oddajaš z močjo 1 kW (1000 W). S tako močjo zdaj oddajajo lokalni FM oddajniki, ne pa "paradni" DAB+ oddajnik. (Krvavec)

gb39 je izjavil:

Sj čist možno, da med štirimi stenami ne ujame nič, še posebej, če je kak cenejši model radia. Ampak to nikoli ne bi smel biti problem, radio ma da se lovi, ne glede na cenovni rang sprejemnika. Ampak to je spet stara tema o številu na novo dodanih oddajnih lokacij od začetka oddajanja. Ena velika žalost!


Glavni DAB+ oddajniki (Pohorje, Krvavec, Boč, Nanos ... bi morali izsevati vsaj 5 kW - 7 kW po oddajniku, "vmesni" oddajniki bi pa lahko bili bolj švoh tam ene 2 kW - 3 kW, da bi zapolnili "luknjo", ki je ta glavni oddajniki ne bi tako dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juneau ()

gb39 ::

Krvavec bi moral oddajati z vsaj 15kW. Pa morda še Nanos. Zakaj? Prvi zato, ker lahko pokriva tudi cerkljansko in idrijsko območje ter večji del gorenjske, celo osrednjo Slovenijo in segel bi tudi dalec na dolenjsko in notranjsko. Drugi pa zato, ker je Italija zraven. Potem pa razni Pohorje, Trdinov. Vrh, Boč, Kum,... z 10kW. Že če bi obstoječe oddajne lokacije vse "navil" na 10kW bi dobil zelo solidno pokritost. Potem pa samo dodajaš manše lokacije, kot je Vogel recimo, da tudi tisti programi z majhno zaščito delujejo. Prilagajat se je treba najšibkejšemu členu, vendar pa ta ne sme bit namerno najšibkejši. In pa, če je omrežje R2 nacionalno omrežje, razdeljeno na dva dela, potem naj to tudi bo. Torej morata imeti tako R1 kot R2 iste oddajne lokacije. Zakaj od samega zagona omrežja R2 nismo dobi nobene nove oddajne točke? Kdaj bosta R2V in R2Z začela oddajat na Krimu in Ljubljana Šance, tako kot je bilo že v štartu rečeno? Morda leta 2040? Bodo pa oni dodal enkrat v prihodnosti oddajnik Kranjska gora (ki niti ni prava izbira za območje, boljša lokacija bi bila lokacija Peč (tromeja), za voljo pokrivanja Beljaka, to so že pri R1 zaje*ali) in pri RTVSLO OZ bodo od ponosa vriskali in peli.

Juneau ::

"Večji" oddajniki v Sloveniji so: Pohorje, Plešivec, Boč, Trdinov vrh, Kum, Nanos, Tinjan, Krvavec in Krim.
Ti oddajniki bi morali biti glavni. Vmes, da se pa še poflika sive lise, se bi pa še aktiviralo nekaj "manjših" oddajnikov.
Pa ni vrag, da ne bi vsaj 95 % zadovoljivo pokrili s signalom 20.273 km2 slovenskega ozemlja.
Ker DAB+ je veliko manj občutljiv za motnje, s pridom izkorišča tudi odboje. Je tudi veliki plus, ker oddaja v vertikalni polarizaciji, ki je prav tako znano, da je veliko manj občutljiva na motnje kot horizontalna.

Sem več pričakoval od oddajnikov in zvez. Ne nazadnje so tam zaposleni ljudje, ki se spoznajo na oddajnike, oddajanje in bi lahko komot izračunali, da 1,2 kW oddajnik pač ne seva daleč.

starfotr ::

OZ je eden izmed bolj (finančno) uspešnih, če ne kar najbolj uspešen del RTV.

Skrbi me za ostale dele tega zavoda. Predvsem za ljudi tam.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

OZ je eden izmed bolj (finančno) uspešnih, če ne kar najbolj uspešen del RTV.


Ravno to je problem, da so zaspali na "lovorikah".
Dobro vedo kako bi lahko uspešno pokrili Slovenijo z DAB+ signalom in s kakšno močjo BI MORALI oddajati, pa tega do danes še niso realizirali. Nihče me ne bo prepričal, da terenski delavci ne bi namestili ustrezno močnih DAB+ oddajnikov, če bi jim bilo tako naročeno. To je sabotaža od samega vodstva na OZ. Kdo je pa glavni na OZ, pa tak vemo. Večkrat pridiga in se ponavlja na radiu Slovenija 1 ob jutrih v oddaji "Svetovalni servis".

starfotr ::

Tja pa kličejo tudi razni stari prdci, ki vedno znova omenjajo to, kako je slabo, da so ugasnili domžalski oddajnik.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Tja pa kličejo tudi razni stari prdci, ki vedno znova omenjajo to, kako je slabo, da so ugasnili domžalski oddajnik.


:);)
V studio pa pokličejo s takim telefonom.



:)>:D

starfotr ::

Super slika, katera pove kaj vse je narobe z današnjimi napravami.

Telefon star 100 let, dela še vedno. Pokličeš lahko kogarkoli kamorkoli. Je enostaven za uporabo, uporabljat ga zna vsak. Ok, za folk nad letom 1995 dvomim.

Današnji radiji ne bodo tako dolgo delali, tehnologija se bo najbrž spremenila skoz leta. Poleg tega zahtevajo iskanje, izbiro postaje ipd. UX je podn na današnjih zadevah, zahteva več operacij za dosego istega cilja. Populacija se nam stara, tudi danes stari 50 let bodo čez 20, 30 let imeli težave z uporabo.

Btw, en poslušalec posluša preko telefona in se stalno zahvaljuje za čudovite oddaje. Katastrofa, da ga spuščajo noter.

gb39 ::

Koliko je pa danes težje nekoga po telefonu poklicati? Za moje pojme je ubistvu lažje, ker imamo danes telefon v žepu, signal za klice je pa skoraj povsod. Argument, da je danes bolj zakomplicirano, ni na mestu, ker telefona na sliki pred 100 ali več leti tudi nihče ne bi znal uporabljati. Ali pa bi bilo teh zelo malo Vsaka generacija se navadi na tehnologijo svojega časa. In sigurno čez nekaj deset let tudi mi ne bomo več tako vešči. Ali pa morda ne, ker je toliko informacij na voljo po spletu in so zelo simpl dostopne. Google vse ve. Danes samo malo pobrskaš, če slučajno česa ne veš ali ne znaš. Kdo ve, kaj bo, ko bo, če bo

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Super slika, katera pove kaj vse je narobe z današnjimi napravami.

Telefon star 100 let, dela še vedno. Pokličeš lahko kogarkoli kamorkoli. Je enostaven za uporabo, uporabljat ga zna vsak. Ok, za folk nad letom 1995 dvomim.

Današnji radiji ne bodo tako dolgo delali, tehnologija se bo najbrž spremenila skoz leta. Poleg tega zahtevajo iskanje, izbiro postaje ipd. UX je podn na današnjih zadevah, zahteva več operacij za dosego istega cilja. Populacija se nam stara, tudi danes stari 50 let bodo čez 20, 30 let imeli težave z uporabo.

Btw, en poslušalec posluša preko telefona in se stalno zahvaljuje za čudovite oddaje. Katastrofa, da ga spuščajo noter.


Ravno DAB+ je poenostavil poslušanje radia.
Ena frekvenca za xy RA postaj. Sicer jih je v R1 trenutno preveč (18), pa vseeno.
Tudi iskanje je enostavno. Pritisneš 1X Search in to je to. Če je moj dedek to obvladal bodo tudi ostali dedki in babice.
Pa tudi, če ne obvladajo lahko v trgovini ob nakupu DAB+ sprejemnika prosijo prodajalca, da sproži "iskanje" in potem doma nimajo več težav s tem.

starfotr ::

Potem pa vprašaj babico na katerem muxu je katera postaja in na kateri frekvenci je mux.

Poslušanje FM radia zahteva 2-3 korake:

Vklop radia.
Nastavitev frekvence.
Opcijsko natavitev glasnosti.

Telefoniranje s starim telefonom zahteva 2 koraka:

Dvig slušalke.
Vrtenje telefonske številke.


Uporaba DAB+ sprejemnika:

Vklop.
Zagon skeniranja.
Izbira postaje iz liste (moraš iti v meni in izbrati, ni samo vrtenje gumba).
Nastavitev glasnosti.


Telefoniranje s pametnim telefonom:
Odklep telefona
Zagon app. telefon/imenik
Potrditev izbire.
Tipka za klicanje.

Govorim o tem, da je potrebno za isto stvar sedaj več korakov. In koraki so lahko bolj komplicirani in lahko traja dlje časa.

gb39 ::

Skok čez južno mejo.
Hrvati so lani zaključili pet letno testno obdobje. Zdaj imajo pokrito 96% gospodinjstev in 93% avtocest. Oddajnik na Učki oddaja s 15kW! Oddajniki Sljeme, Mala Glava, Srđ in Sveti Jure oddajanjo z 10kW! Državo imajo pokrito s petimi muxi, in to niso R2 vzhod, R2 zahod, R2 sever, R2 jug in R3, kot bi to naredili pri nas. So združil par pokrajin skupaj in je super logično vse skupaj implementirano. Pri nas AKOS tega ni sposoben, ker ne poznajo geografije. Vedo samo kaj je vzhodno in kaj zahodno od Ljubljane. Sama implementacija ze 10 razredov višje kot pri nas. In zelo verjetno bodo oni precej pred nami ugasnili FM. In to brez večjih težav.

gb39 ::

starfotr je izjavil:

Uporaba DAB+ sprejemnika:

Vklop.
Zagon skeniranja.
Izbira postaje iz liste (moraš iti v meni in izbrati, ni samo vrtenje gumba).
Nastavitev glasnosti.

Očitno še nisi uporabljal sprejemnika. Ker niti slučajno ni tak postopek.

Vklop.
Izbira programa
Nastaviš glasnost.

Še vsak sprejemnik, ki sem ga uporabljal, je imel samodejno skeniranje ob vsakem vklopu plus vmes vsake tolko časa, kolikor mu v nastavitvah določiš. Spet bom tdril, da je bolj enostavno za uporabo, ker na sprejemniku takoj napiše ime programa, ne pa nekaj med 87,5MHz in 108MHz in šele čez nekaj sekund tudi ime. Med muxi ni treba prestavljat, lahko enostavno samo letiš skozi listo posameznega muxa, ko se ta zaključi gre avtomatsko na naslednjega po vrsti in tako dalje v krogu v nedogled.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Skok čez južno mejo.
Hrvati so lani zaključili pet letno testno obdobje. Zdaj imajo pokrito 96% gospodinjstev in 93% avtocest. Oddajnik na Učki oddaja s 15kW! Oddajniki Sljeme, Mala Glava, Srđ in Sveti Jure oddajanjo z 10kW!


Enako Avstrijci.
GRAZ 1-SCHOECKL 10 kW
WIEN 9-DC TOWER 1 12,5 kW
LINZ 1-LICHTENBERG 10 kW
BREGENZ 1-PFAENDER 10 kW
INNSBRUCK 1-PATSCHERKOFEL 10 kW ...

Očitno so Hrvati in Avstrijci "neumni", da omogočajo svojim državljanom dober sprejem. >:D:)
Naši pa s Krvavca le 1,2 kW :P Za ostale oddajnike se pa sploh ne ve. Ljudje se pa čudijo pod Krvavcem in drugod po Sloveniji zakaj tako slab sprejem ali pa ga sploh ni. >:D

Kot sem že napisal. Nekomu ali nekaterim pri nas je v interesu, da blokirajo razvoj DAB+. Zakaj? Pitaj Boga.

starfotr ::

gb39 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Uporaba DAB+ sprejemnika:

Vklop.
Zagon skeniranja.
Izbira postaje iz liste (moraš iti v meni in izbrati, ni samo vrtenje gumba).
Nastavitev glasnosti.

Očitno še nisi uporabljal sprejemnika. Ker niti slučajno ni tak postopek.

Vklop.
Izbira programa
Nastaviš glasnost.

Še vsak sprejemnik, ki sem ga uporabljal, je imel samodejno skeniranje ob vsakem vklopu plus vmes vsake tolko časa, kolikor mu v nastavitvah določiš. Spet bom tdril, da je bolj enostavno za uporabo, ker na sprejemniku takoj napiše ime programa, ne pa nekaj med 87,5MHz in 108MHz in šele čez nekaj sekund tudi ime. Med muxi ni treba prestavljat, lahko enostavno samo letiš skozi listo posameznega muxa, ko se ta zaključi gre avtomatsko na naslednjega po vrsti in tako dalje v krogu v nedogled.


Imam 2 sprejemnika. Eden je že nekaj let v moji lasti, drugi je od nedavnega.

Hočem reči, da na novem radiu moraš izbrat tehnologijo (dab, fm, internet...), moraš se strinjat s pogoji uporabe. Meni je v angleščini...

Skratka svetlobna leta bolj komplicirano, kot na navadnem poceni fm radiu.


Hrvatom se pa kdaj pa kdaj tudi kaj posreči. Recimo DAB+ se jim očitno je. Pa izbira 25 kV na železnici tudi v primerjavi z našimi 3 kV. So pa oni ubogi kje drugje, kjer smo mi naprednejši.

Daniel ::

Hrvaški DAB je kar se postaj tiče zaenkrat še bolj prazen.

Juneau ::

Daniel je izjavil:

Hrvaški DAB je kar se postaj tiče zaenkrat še bolj prazen.


Nimajo Martina Odlazka, ki bi imel v MUX-ih po 10 ali več svojih RA postaj s povsem identično glasbo, tako kot je to v Sloveniji.
Delajo na kvaliteti in ne kvantiteti.

Daniel ::

3 radijske postaje oddajajo v DAB, to ni ravno nekaj.

gb39 ::

starfotr je izjavil:

Imam 2 sprejemnika. Eden je že nekaj let v moji lasti, drugi je od nedavnega.

Hočem reči, da na novem radiu moraš izbrat tehnologijo (dab, fm, internet...), moraš se strinjat s pogoji uporabe. Meni je v angleščini...

Skratka svetlobna leta bolj komplicirano, kot na navadnem poceni fm radiu.

Hja, sam imam doma 2, pa še kolegom sem jih par zmontiral in na nobenem nisem imel nobenih sprejemanj pogojev. Postaviš, vklopiš, autoscan in zadeva špila. Je pa res, da internetne opcije nima noben od sprejemnikov. Morda je tu razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

gb39 ::

Daniel je izjavil:

Hrvaški DAB je kar se postaj tiče zaenkrat še bolj prazen.


Zato ker je bilo lani zaključeno testno obdobje in gre vse od začetka. Novi razpisi naj bi bili letos za programe, ki bi želeli oddajati na želenih območjih. In zaenkrat kaže, da bo vse skupaj precej bolj premišljeno izvedeno kot pri nas.
Tudi mi bi morali pravzaprav izvesti testno obdobje z R1, vmes bi lahko zagnali tudi R2 in R3 brez problema, toda R1 bi morali pa po recimo petih letih oddajanja resetirat. Vn pometat vse programe z izjemo programov RTV. Hkrati pa vzpostavit nov mux (R4 ali neki) in tistim komercijalnim programom, ki so prej oddajale v R1, ponudit možnost oddajanja v R4, seveda z novimi minimalnimi pogoji.

starfotr ::

V Sloveniji je bilo testno oddajanje leta 1997 za DAB. To je bil DAB brez plusa.

https://www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo/oddaj...

Od leta 2006 do 2013 so tudi oddajali s Krvavca z 250 W DAB+. Pa potem AKOS ni podaljšal dovoljenja za frekvence, ker so pripravljali razpis za nacionalno pokrivanje.

Sicer je pa tu malo več napisano.
https://www.telstar.si/viewtopic.php?f=...

Juneau ::

Dokler se bodo tako poigravali s tem DAB+, se ne bo prijel med ljudmi.
Bi še razumel, če bi bil ta DAB+ 1 mesec star projekt, pa se ne bi vedelo kako se bo obneslo in bi eksperimentirali. Tako bi pa lahko leta 2016 pogledali v tujino in se kaj naučili. Pa niso.
Tudi z ERP so pihnili mimo. Koliko pa je 1200 W (1,2 kW) ERP v praksi? Nekaj kilometrov še dobro pokriva, potem se pa začnejo težave. Moč izsevanega EM valovanja pada s kvadratom razdalje. In za določeno daljavo je pač potrebno izsevati določeno moč.

Tudi v betonarni točno vedo, koliko cementa je treba dodati, da bo beton po predpisih. Če bi ga dodali manj ...

gb39 ::

starfotr je izjavil:

lOd leta 2006 do 2013 so tudi oddajali s Krvavca z 250 W DAB+. Pa potem AKOS ni podaljšal dovoljenja za frekvence, ker so pripravljali razpis za nacionalno pokrivanje.

Sicer je pa tu malo več napisano.
https://www.telstar.si/viewtopic.php?f=...

Kot si napisal, ker so pripravljali razpis za nacionalno pokrivanje... 3 leta od izklopa se je začelo oddajanje. 3LETA! ALI je blo treba testnega ukinit? Enostavno bi ga spremenili v R1, potem pa tistega novega, recimo, da bi to bil R2, namenili komercijali. Leta 2016 so že številne države kr konkretno uporabljale DAB+, lahko bi za smernice izbrali angleže. Tam majo diver DAB brez plusa, a vseeno dober primer, kako razpisovat muxe.
Pa še to, koliko ljudi je med leti 2006 in 2013 vedelo za testno oddajanje? Pomoje še vsi zaposleni na Radiu Slovenija niso vedeli. Kaj šele širša javnost. In spet smo prisli na problem današnjega časa. Da se o DAB+ enostavno nič ne govori.

starfotr ::

UK DAB je fail. Težak fail. Tako, da prosim ne omenjat njihovega uspeha, da se še naši česa ne nalezejo.

Saj vidimo aktualno kaj se dogaja z Brankom iz ešdeeš. Na daljavo skoraj umrl.

gb39 ::

Še vseeno ne tak, kot je na vidiku pri nas. Če bi tam samo plus dodali bi bilo pol rešenega, a vem, da ni tako enostavno. Pri nas bomo mel pa 24kbps mono postaje, ki se bodo po muxih po 5x ponavljali. Seveda ne smemo pozabit na češnjo na vrhu torte: 4A in 10 oddajnih lokacij, pa Krvavec kot naš paradni oddajnik bo oddajal z 2kW. Dobri smo!

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Pri nas bomo mel pa 24kbps mono postaje, ki se bodo po muxih po 5x ponavljali. Seveda ne smemo pozabit na češnjo na vrhu torte: 4A in 10 oddajnih lokacij,

Glavno, da so v MUX-u.
>:D:P

gb39 je izjavil:

pa Krvavec kot naš paradni oddajnik bo oddajal z 2kW. Dobri smo!

Varčujejo z elektriko. >:D


FM RA SLO 1 - 5 kW
FM VAL 202 - 5 kW
FM ARS - 5 kW

FM porabi preveč elektrike. Skupaj 15 kW. :P

Juneau ::

gb39 je izjavil:


Pa še to, koliko ljudi je med leti 2006 in 2013 vedelo za testno oddajanje? Pomoje še vsi zaposleni na Radiu Slovenija niso vedeli. Kaj šele širša javnost. In spet smo prisli na problem današnjega časa. Da se o DAB+ enostavno nič ne govori.


Saj ljudje ne rabijo vedeti. >:D Glavno, da se oddaja s 1,2 kW. Za koga se pa oddaja? Za 3 % navdušencev, ostalo se pa izseva v meglo. >:D:P
Kot je že @starfotr omenil. Nekateri še danes kličejo in težijo v kontaktnih oddajah na radiu Slovenija, zakaj so izklopili domžalski AM oddajnik. :D>:D

Ni, da ni. Samo črno-bele televizije še manjkajo. :D:))

duh1 ::

V bistvu sploh ne vem zakaj se AKOS zajebava s 4-mi muxi (3-mi če seštejemo R2E in R2W). Naj ukinejo R2 in R3 in naj ostane samo R1. Fiksno naj določijo, da programi lahko oddajajo izključno 24 kbps MONO EEP 4A, 12 CU. In je v Muxu prostora za 72 programov. 8-)

Juneau ::

duh1 je izjavil:

V bistvu sploh ne vem zakaj se AKOS zajebava s 4-mi muxi (3-mi če seštejemo R2E in R2W). Naj ukinejo R2 in R3 in naj ostane samo R1. Fiksno naj določijo, da programi lahko oddajajo izključno 24 kbps MONO EEP 4A, 12 CU. In je v Muxu prostora za 72 programov. 8-)


:)>:D:D

Tako bi tudi ljudje manj pogrešali izklopljeni domžalski AM oddajnik. 24 kbit/s MONO tak isto zavija in cvili. :):D

garfield1 ::

Ali kdo karkoli ve o novem radiu Polhek? Spletna stran je http://radiopolhek.eu/

Na Wikipediji piše, da oddajajo iz Krvavca na 100,7 MHz Krvavec (oddajnik) @ Wikipedia oziroma celo na eni drugi strani od Wikipedije Seznam slovenskih radijskih postaj @ Wikipedia da oddajajo preko FM in DAB+

Iz razvida medijev in AKOSa.. nikjer nič o tem radiu.. niti na frekvenci 100,7 MHz nič ne sprejemam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfield1 ()
««
34 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354586 (3008) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386220 (2615) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411064 (6711) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328513 (24605) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612081 (10438) Scorpia

Več podobnih tem