» »

Prestop z Gmaila na Microsoft Outlook -TEŽAVE

Prestop z Gmaila na Microsoft Outlook -TEŽAVE

novuporabnik ::

Živjo,

odločil sem se, da bom začel uporabljati Microsoft Outlook kajti imam 2 gmail računa in vpisovanje z enega v drugega mi gre počasi na živce. Skratka, problem nastane pri kreiranju računov v Outlooku ter pri izvozu stikov z Gmaila in uvozu v Outlook. Na spletu je malo morje tutorialov, ki prikazujejo kako ustvariti račun, kako uvoziti stike itd., vse lepo in prav, ampak vseeno ni tako kot bi si želel, da bo zadeva delovala.

1.) V Outlooku kreiram 2 Gmail računa, nobenih težav si mislim, prejeta pošta se sinhronizira/naloži in si mislil, ok super, zadeva deluje. Potem pa le vidim da mi v samem Outlooku naredi dva različna računa v obliki map. Sicer vsak posebej deluje, vendar lahko pri vsakemu računu vidiš samo prejete maile, ne moreš pa videti poslanih, smetnjaka, osnutkov...

2.) To je pa težava, ki me še bolj moti, in sicer, uvoz stikov v Outlook z Gmaila. Sicer mi jih je nekako na pol ratalo uvozit. Uvozilo mi je samo samo maile, nobenih imen zraven, telefonskih številk itd. Glavna težava je pa ta, da če jih imam med stiki, mi jih vseeno ne predlaga, ko želim napisati, poslati nov mail. Tudi če izberem za koga oziroma komu naj pošljem sporočilo, jih v tistem adresarju oziroma tam piše IZBERI IMENA: STIKI tam notri jih ni. Skratka vse je nekaj zmešano oziroma ne deluje tako kot mora.

Upam, da se najde kdo, ki se je ukvarjal z enakim problemom in prišel do rešitve.

ramiz?! ::

Čisto lepo si lahko na Gmailu urediš in povežeš več e-mail naslovov skupaj, do katerih dostopaš samo iz enega računa in ni potrebno vsakokratno vpisovanje v različne e-maile. Lahko si tudi nastaviš, da na prejeti mail odgovarjaš vedno z enim email naslovom, ali pa s tistim na katerega si prejel dotični mail... Ni potrebnih nobenih zapletenih sinhronizacij, samo par klikov.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Uporabnik ::

+1

novuporabnik ::

ramiz?! je izjavil:

Čisto lepo si lahko na Gmailu urediš in povežeš več e-mail naslovov skupaj, do katerih dostopaš samo iz enega računa in ni potrebno vsakokratno vpisovanje v različne e-maile. Lahko si tudi nastaviš, da na prejeti mail odgovarjaš vedno z enim email naslovom, ali pa s tistim na katerega si prejel dotični mail... Ni potrebnih nobenih zapletenih sinhronizacij, samo par klikov.


Zastopim, ampak vseeno bi rad začel uporabljati Outlook. Veliko bolj pregleden, več možnosti nastavljanja....

GTX970 ::

Zaradi lažje migracije med sistemi uporabljam Mozilla Thunderbird (gmail imap)in tam mi pokaže vse gmail mape.
Vsaj pri TB lahko uvoziš kontakte v address book/ tools -> import -> address book (še prej v gmailu narediš sledeče: contacts, export -> *.cvs) .
Verjetno je v Outlooku uvoz poteka podobno.

novuporabnik ::

GTX970 je izjavil:

Zaradi lažje migracije med sistemi uporabljam Mozilla Thunderbird (gmail imap)in tam mi pokaže vse gmail mape.
Vsaj pri TB lahko uvoziš kontakte v address book/ tools -> import -> address book (še prej v gmailu narediš sledeče: contacts, export -> *.cvs) .
Verjetno je v Outlooku uvoz poteka podobno.


Ja v Outlooku poteka vse podobno in je sama nastavitev računov ter uvoz kontaktov lahka, ampak problem nastane, ker potem nič ne deluje tako kot bi moralo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266830 (11761) Matko
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017590 (13978) MrStein
»

Hotmail uvaja aliase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5519261 (17650) kitara8
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132491 (2243) chrush
»

Gmail v Microsoft Ourlook-u

Oddelek: Programska oprema
51439 (1400) racunalnicar

Več podobnih tem