» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
3 / 18
»»

Brane22 ::

Shit, tole serijo bodo vlekli v nedogled.

Pravzapprav bolj verjetno je, da bo ostala nedokončana.

Zagrabil sem bukle bolj iz radovednosti in že v prvem delu "Leviathan Wakes" je materiala še pa še.
Kje so še ostali trije deli...

Tudi to malo kar ga je obdelannega, je veliko predelano in izpuščeno.

Kogar zanima, naj se loti bukel in pozabi na serijo IMHO.

Izi je izjavil:

Iz tega pride potem tisti problem s postrani obrnjeno gravitacijo, o katerem sem že nekje zgoraj pisal, ko na nekaterih predelih voda stoji postrani in tekočine ne tečejo navzdol ampak v stran če nisi na pravi strani glede na vrtenje.
Lepo gravitacijo imajo samo tisti, ki so glede na os vrtenja na ekvatorju oziroma kjerkoli pod ekvatorjem. Tisti imajo vodoravno gravitacijo in vsa ta naselja so bolj cenjena in dražja, Vsa ostala cenejša naselja za reveže, ki so bolj ali manj stran on ekvatorja, pa imajo probleme z gravitacijo, ker ta vleče vedno v smeri ekvatorja in potem se zgodi, da ti voda v kozarcu stoji recimo pod kotom 45 stopinj, če si v tistih najslabših delih asteroida.



Tekočine tečejo čudno zaradi coriolis efekta in ne postrani grvitacije. Postrani gravitacija je simpl- pač obrneš prostore v njeno smer, kar je na nekaj mestih v bukli tudi nakazano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Izi ::

Brane22 je izjavil:

Shit, tole serijo bodo vlekli v nedogled.
Tudi to malo kar ga je obdelannega, je veliko predelano in izpuščeno.
Tale dva tvoja stavka se izključujeta. Ne more biti hkrati razvlečena in imeti hkrati veliko izpuščenega.
Ker ima vsaka sezona samo 10 delov, bo zadeva podobna kot pri seriji GoT. Serija bo bolj kot ne samo povzetek dogodkov iz knjige.
Pa knjig je že 5 in ne 4. Prihaja že šesta. Serija bo vedno 5 sezon za knjigami, če bodo oboji nadaljevali z istim tempom.


Brane22 je izjavil:

Tekočine tečejo čudno zaradi coriolis efekta in ne postrani grvitacije. Postrani gravitacija je simpl- pač obrneš prostore v njeno smer, kar je na nekaj mestih v bukli tudi nakazano.
Aha, hvala za pojasnilo, sem se sedaj poučil še o Coriolis efektu. Zanimive zadeve.

Smurf ::

Izi je izjavil:


Če se vrnemo k seriji. Asteroid Ceres se vrti in ima zato svojo gravitacijo. Ta pa ni enaka povsod ampak je seveda odvisna od oddaljenosti od jedra. Naselja ljudi so praktično povsod od jedra pa vse do površine. Zato niso vsi Belterji enaki. Tisti, ki živijo na površju imajo dovolj gravitacije in so praktično enaki ljudem na Zemlji. Najbolj kritično je za tiste, ki živijo blizu jedra. Samo tisti so postali raztegnjeni deformiranci skoraj brez mišic in s zelo slabotnimi in dolgimi kostmi.

Po drugi strani pa je gravitacija na površju že tako močna, da večina Belterjev tam zelo težko živi. Čim bližje jedra si bolj bedno in težavno je življenje. Čim bližje jedra greš večja revščina vlada v naseljih.

Jaz sem tako razumel (iz knjig). Da je gravitacija na Ceresu od 0 do 0.3gja. Belterji so naceloma vsi slabotni z dolgimi kostmi (tudi rojevanje na asteroidih je cela znanost), ampak bogati (zelo redki) si lahko privoscijo razna zdravila, ki ti zgostijo kosti itd, s cemer se lahko bolj priblizajo notranjim planetom.

jest10 ::

Izi je izjavil:

jest10 je izjavil:

:))
Gravitacijo ima zaradi mase. Vrtenje nima veze

Nekdo je očitno šprical fiziko :P
Ceres zaradi svoje majhne mase praktično nima gravitacije. Masa mu da točmo 3% Zemljine gravitacije, kar menda ni dovolj, da bi se lahko obdržal na površju.
V vesolju se gravitacijo vedno dosega izključno samo z vrtenjem.

Ne, z vrtenjem ne dobiš nobene gravitacije. Dobiš lahko le učinek podoben gravitaciji.
Toliko o špricanju fizike>:D

Izi ::

Gravitacija je vedno gravitacija. Tista, ki ne nastane od mase se uradno imenuje umetna gravitacija oziroma Artificial gravity.

jest10 ::

:))
Umetna gravitacija nima NOBENE veze z gravitacijo. Nobene.
Edino kar jima je skupno je sila, ki jo občutiš, vzrok za to silo je pa totalno drugačen.

Lonsarg ::

Umetna gravitacija je v bistvu striktno gledano napačen izraz v tem primeru, ampak se uporablja ker je izraz umetni pospešek precej manj privlačen.

Dejanska umetna gravitacija je ko ti z neko napravo(v SF filmih, kot recimo Star Trek) ustvarjaš dejansko silo gravitacije v neko smer.

Okapi ::

Saj tudi v Expansu jo imajo, v vesoljskih plovilih. Dokler dela, lahko hodijo normalno naokoli, ko je izklopljena, morajo pa magnete v čevljih vklopiti.

O.

Lonsarg ::

Se vidi da še nisem gledal, ker čakam punco da bo imela čas;)

Brane22 ::

Okapi je izjavil:

Saj tudi v Expansu jo imajo, v vesoljskih plovilih. Dokler dela, lahko hodijo normalno naokoli, ko je izklopljena, morajo pa magnete v čevljih vklopiti.

O.



Ne v tem smislu. ST zadeve imajo "grav plating", ki naj bi jo ustvarjal. Poleg tega imajo inercialne stabilizatorje, ki naj bi izničevali efekte pospeškov in pojemkov, ki naj bi jih čutila posadka.

Expanse tega nima. "Gravitacija" nastopi ob pospeševanju in to je to. Ko ugasnejo reaktor, če niso dockani na kako postajo ali pristali na nečem s solidno maso in gostoto ( asteroid, luna, planet), je ni.

Okapi ::

Nisem opazil, da bi bila težnost na vesoljskih ladjah kaj povezana s smerjo gibanja ladje.

Brane22 ::

V knjigah je in to naširoko.

Večina dogodkov in trajektorij se vrti okrog tega.

Sicer pa je nadaljevanka proti knjigam nekako tako kot periodična fotka varnostne kamere proti filmu.

Veliko stvari in detajlov manjka.

TESKAn ::

Nisem opazil, da bi bila težnost na vesoljskih ladjah kaj povezana s smerjo gibanja ladje.

Ni povezana s smerjo gibanja ladje, ampak s tem, ali je pogon vključen ali ne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Izi ::

TESKAn je izjavil:

Ni povezana s smerjo gibanja ladje, ampak s tem, ali je pogon vključen ali ne.

Ja, v bistvu ali pospešuješ ali pa se gibaš s fiksno hitrostjo.
Če se po vesolju premikaš s fiksno hitrostjo je učinek isti kot če bi stal pri miru, čim pa vključiš motorje in pospešiš pa so sile tako močne, da lahko hitro umreš, če nisi dobro pripet in v posebnih oblekah. V Expanse pa med pospeševanjem uporabljajo tisto belo tekočino katero si ves čas pospeševanja vbrizgavajo v telo, da jih ne zmečka.

Starodavni ::

Kolikor vem v the expanse uporabljajo to belo tekočino samo takrat, ko gredo na t.i. skok z Epstein pogonom, ker so v tem primeru sile očitno previsoke, da bi jih človeško telo bilo sposobno zdržati.

Tako da je povsem mogoče da tam upravljajo z več kot 1 načinom pospeševanja ladje, en je normalen, drugi je epstein drive način, ki je za daljša potovanja in so pospeški veliko višji kot v normalnem načinu, zato pa tudi prej pridejo do cilja.

No je pa res, da v knjigi so stvari bolje obrazložene, ker je pač več detajlov, kot pa v seriji, kjer marsikaj izpustijo zaradi omejenega časa.

Okapi ::

Predvsem v seriji marsikaj naredijo tako, da je ceneje posneti;)

IL_DIAVOLO ::

Brane22 je izjavil:

V knjigah je in to naširoko.

Večina dogodkov in trajektorij se vrti okrog tega.

Sicer pa je nadaljevanka proti knjigam nekako tako kot periodična fotka varnostne kamere proti filmu.

Veliko stvari in detajlov manjka.


Ni res, samo nesposoben reziser je povrsen.

imagodei ::

Če se v seriji Ceres zadosti hitro vrti in če so bivalni prostori projektirani tako, da ljudje "visijo" z glavo proti centru vrtenja, potem drži ideja, da je centrifugalna sila (ki nadomešča gravitacijo) šibkejša bližje centra in močnejša bližje površine.
- Hoc est qui sumus -

Izi ::

imagodei je izjavil:

Če se v seriji Ceres zadosti hitro vrti in če so bivalni prostori projektirani tako, da ljudje "visijo" z glavo proti centru vrtenja, potem drži ideja, da je centrifugalna sila (ki nadomešča gravitacijo) šibkejša bližje centra in močnejša bližje površine.

Saj glede tega ni nihče oporekal. Vrtenje je bilo omenjeno celo v seriji.
Sicer pa ima Expanse svojo Wiki stran, kjer je vsaka stvar na dolgo razložena še bolj podrobno kot v knjigah:

Expanse Wikia - Ceres

Pravi Ceres - posnetek, ki ga je naredila NASA


Zaradi velikosti (950 km premera) je že kar lepa kugla. Nekaj desetletij po prihodi prvih ljudi na Ceres je korporaciji Tycho Manufacturing uspelo zavrteti asteroid s tako hitrostjo, da je dobil gravitacijo 0.3 G.
V Ceresu je na 10.000 kilometrov rovov in dvoran.
V njem (ne na njem) pa živi okoli 6 milijonov stalnih prebivalcev in še dodaten milijon tranzitnih potnikov.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

Nisem videl, če je kdo omenil.

OPA pomeni Outer Planets Alliance (v nasprotju z Inner, ki sta Earth in Mars) in je organizacija, ki se bori za pravice Belterjev. Mislim, da so v seriji dali preveč poudarka na ideji, da je OPA teroristična organizacija. Kasneje OPA igra večjo vlogo.

Te knjige so mi priporočali že par let nazaj, ampak sem vedno bral nekaj drugega. Sedaj mi je pa žal, ampak shit happens, ne moreš prebrati vsega... By the way info: Zakaj se imenuje "The Expanse" se zve šele v tretji knjigi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Prišel je 5. del.
Prvi 4. deli so pa že tudi prevedeni (podnapisi) v slovenščino, če je kdo bolj šibek v angleščini.

Jst ::

Po pogledanem zadnjem aired delu mi je zelo zelo žal, da nisem bral knjig, ko so mi priporočili par let nazaj.

Serija (zgodba) se super razvija. Skoraj ne morem verjeti, da jo je naredil SyFy.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Starodavni ::

@Jst

Res je, sem prej pogledal 8 del in sem bil navdušen, škoda da bosta samo še 2 dela pol pa bo konec. No vsaj druga sezona je potrjena, edino kar mi je žal je, da gledanost ni tako visoka :/

Upam da se izboljša z drugo sezono, ker je to res kvalitetna sci-fi serija, ki je že več let ni bilo.
Knjige pa moram tudi 1x prebrat, ker so bolj podrobne in zanimive.

pegasus ::

Tej zadevi sem posvetil nekaj ur in me je pustila hladnega ... nič takega kar ne bi videli že v animejih izpred 15+ let, nič tako novega da bi z nestrpnostjo pričakoval naslednjo epizodo ... Bo mogoče filler poleti na dopustu, trenutno pa ni vredna mojega časa.

c3p0 ::

Jaz trenutno berem prvo knjigo, nisem niti na polovici in sem že ujel TV zgodbo. So pa tudi razlike, v knjigi npr. (zaenkrat) ni tiste dolgočasne zemljanke.

sulaco ::

Tudi jaz sem navdušen po osmem delu...zelo dobro sledijo knjigi. Tudi jaz opazil nekaj sprememb; karakterji se razvijajo; CGI vesolja in ladij je super (glede na budget).
Tisti ki mislite, da je to drama...Kmalu bo pokalo!

jest10 ::

Ah pozabi, ko pride do pokanja, bo konec sezone>:D

Smurf ::

Naceloma je 1 sezona = 1 knjiga in vsaj v knjigah je tako, da vsaka knjiga predstavlja zakljuceno zgodbo.

Tako da znamo tudi pri sezoni priti do nekega zakljucka.

Starodavni ::

Eni pravijo, da prva sezona ne bo ravno cela 1. knjiga :)

Lahko pa da se motim.

oo7 ::

Jaz bom počakal, da bo konec prve sezone potem bom pa pogledal vse skupaj takoj, ko bodo za vseh 10 epizod Slovenski podnapisi.

Jst ::

Super konec sezone. Zelo mi je všeč trenutni trend 10 delov na sezono, kjer ni dolgočasnih fillerjev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Iatromantis ::

Za navdušene bralce: Nisem bral celotne teme na Slo-Techu in ne vem če je kdo že omenil, namreč da poleg 5ih glavnih knjig obstaja še 5 mini zgodb: 3 manjše novele in 2 krajši zgodbi:

0.1) Drive
0.2) The Churn - An Expanse Novella
0.3) The Butcher of Anderson Station - A Story of the Expanse
1.) Leviathan Wakes
2.) Caliban's War
2.5) Gods of Risk - An Expanse Novella
3.) Abaddon's Gate
4.) Cibola Burn
5.) Nemesis Games
5.5) The Vital Abyss

sulaco ::

Na wikipedii piše da pridejo še 4 glavne knjige, vsako leto nova...Tole bo zlata jama za SiFi TV!

The Expanse %28novel series%29 @ Wikipedia

Izi ::

Res odlična serija.

Takole pravijo na SyFy televiziji:
Druga sezona je že posneta, tukaj ni kaj debatirati.
Trenutno pravijo, da bo minimalno 5 sezon (ker je trenutno zunaj 5 knjig), ciljajo pa na 9 sezon, ker so napovedane še 4 knjige.

Jst ::

Kolega mi je priporočal tole, še preden se je sploh vedelo, da bodo posneli serijo, jaz sem pa takrat bral nekaj drugega in na zalogi imel še nekaj drugih knjig. Potem sem pa pozabil. Ampak po pogledani seriji, moram prebrati knjige. Dal jih bom na vrh lestvice, ker mi je bila serija res odlična.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Videl. Kul zadeva, quite cool. Edino karakterji so mi tko...forgettable, razen mogoče detektiva. A je kaj boljše down the road?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

sulaco ::

Če je komu dolgčas po dobrem SciFi-ju mu zelo priporočam naslednje knjige:
The lost Starship in 3 nadaljne knjige. Se zelo dobro bere. Sama akcija. Za drugo knjigo drži-da jo ne moreš odložit...
Uff, če bi tole posneli kot serijo.
http://www.amazon.com/Lost-Starship-Vau...

Old man`s War. in preostale knjige v seriji. Malo diši na spacetrooperse...ampak je tudi malo za razmišljat...akcija je šele v drugem delu-ampak potem jo je veliko :)
http://www.amazon.com/Old-Mans-War-John...

Djuro ::

Trenutno sem nekje na prvi tretjini Nemesis Games.
Knjige so res dobre, ZF, drama, mal medčloveščih odnosov ... skratka priporočam vsem.
Sem si pa pogledal prve tri dele serije in me je pustila hladnega. Se mi zdi da preveč mešajo zgodbo, poudarki so drugačni kot v knjigah. Ampak konec koncev, tudi LOTR mi je bila knjiga boljša od filmov.
Skratka, čakam da preberem vse kar je trenutno napisanih knjig, potem dam seriji še eno priložnost.

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:

Videl. Kul zadeva, quite cool. Edino karakterji so mi tko...forgettable, razen mogoče detektiva. A je kaj boljše down the road?

Chrisjen Avasarala je meni najljubsa. Odlicna strateginja (=teta iz ozadja), niso pa bile se prikazane vse njene sposobnosti.

vostok_1 ::

True. Nje ne pozabiš hitro. Holden mi je tko...as a leader...dokaj forgettable. Naomi, je ok. Amos, je kul, dobro špila silaka. Kamal...totally forgettable.
In other words...i miss another Ragnar.

Me pa izjemno mika za knjigo poskusit. Hotel bi malo več o univerzu zvedet, ker mi je absolutno kul ideja.

Sam pizdarija 2017 naslednja sezona.

Smurf ::

Holden je meni dost annoying, neka idealisticna oseba - always good oseba, ki je po spletu nakljucij ratal vodja.

Nekako kot Rob iz Game of Thronsa.

Izi ::

Smurf je izjavil:

Chrisjen Avasarala je meni najljubsa. Odlicna strateginja (=teta iz ozadja), niso pa bile se prikazane vse njene sposobnosti.
Ja, nepozabna tudi meni. Prava Teta iz ozadja.

Do naslednjega leta razmišljate on naslednjih šestih vprašanjih: ;)
The Expanse: Questions For Season 2

oo7 ::

Pogledal prvo sezono dobra Sci-Fi tv serija ni kaj :)

Edino malo mi gre na živce tisti hrapavi glas drugače pa zanimiv lik tista stara teta.

vostok_1 ::

Super serija. Sam Holdena bi morali the JRR-at.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Tisti biološko orožje je nekakšen alien?

Lonsarg ::

oo7 je izjavil:

Tisti biološko orožje je nekakšen alien?

Počakat na 2. sezono ali pa brat knjige, če hočeš vedit;)

Jaz sm takoj po 1. sezoni prebral vseh 5, ni čudno da je serija tako dobra, ko pa je bazirana na tako dobrih knjigah;)

Brane22 ::

Jaz sem kontaktiral 3DConnectionov marketing in jim čestital, da so se kot zemljani zdilali z marsovsko vojsko in jim prodali SpacePilotPro za upravljanje lovcev:

SpacePilotPro

OmegaM ::

Bom akr pocakal na novo sezono :)
Ena ta bolj zanimiv serij:)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Starodavni ::

pri the expanse mi je všeč tudi ta intro.



lepo so ga naredili pa glasbena spremljava je tudi super, škoda je samo tega, da je ta intro le 2x v celi sezoni.

a ko sem ga prvič videl v prvem delu sem prav dobil kurjo kožo :D

vostok_1 ::

Brane22 je izjavil:

Jaz sem kontaktiral 3DConnectionov marketing in jim čestital, da so se kot zemljani zdilali z marsovsko vojsko in jim prodali SpacePilotPro za upravljanje lovcev:

SpacePilotPro


V enders game filmu maš tud tisti logitechov nadomestek tipkovnice kontroler.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3419549578 (40) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020307 (9541) DamijanD

Več podobnih tem