» »

Kdaj bo prevladala "no-name" tehnika

Kdaj bo prevladala "no-name" tehnika

Bellzmet ::

Zdravo,

no v zadnjem času se čedalje bolj govori o "no-name" "kitajskih" telefonih, ki so pol cenejši od npr. Samsunga in prav tako dobri. Seveda se pričakuje, da bo šel ta trend naprej in zanimivo bo videti kako se bodo podjetja na to odzvala.

Sedaj me pa zanima, kdaj mislite, da se bo podobno začelo dogajati pri fotoaparatih, pralnih strojih, TV, malih gospodinjskih aparatih,...? Če so "no-name" telefoni isto dobri in pol cenejši ni hudič, da ne bi bila tudi ostala tehnika? Npr. sam NIKOLI več ne kupim Boscha ker visoka cena ni nikakršna garancija za brezhibno uporabo ker zadeve crkujejo isto kot pol cenejši izdelki.

Včasih, če si kupil tehniko je delovala vrsto let - sedaj pa bomo itak bolj sproti menjal, ker se popravila enostavno ne splačajo pa še življenska doba je krajša. Kaj nas torej ovira, da ne naredimo istega preskoka (kot smo ga naredili pri GSM) tudi pri ostali tehniki?

Smrekar1 ::

Upam, da čim kasneje.

No-name stvari so praviloma imitatorji, ki varčujejo predvsem pri stroških razvoja. Sam raje plačam več in dobim malenkost boljši izdelek kot pa da plačam manj in se razvoj zaradi tega ustavi. Pri kakem Huaweiju je pa zadeva še slabša v toliko, da imaš pri sebi zadevo, ki jo je naredila firma v službi kitajske vojske.

Magic1 ::

Če firme iz Kitajske ne poznaš, še ne pomeni, da je le ta "no-name"...
Telefona iz Kitajske ne kupuješ no-name, temveč priznane kitajske firme, če si pameten. Niso potem več ti aparati najcenejši, so pa še vedno dosti cenejši od ostalih uveljavljenih znamk.
Kot zadnje je pa treba povdarit, da normalni ljudje ne potrebujejo top of the top telefon in zato so Kitajci idealni, ker ponujajo vse kar rabiš za 100-200EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Dr_M ::

Kitajska "no-name" roba, ki je primerljive kvalitete z brand name, je sicer cenejsa, ampak ne bistveno oz kot je receno, pol cenejsa. Kar je bistveno ceneje, je klump roba.
Kar se telefonov tice, so zadnje case na voljo kvalitetne Lumie za presenetljivo nizko ceno, tako da niti ne vidim razloga za nakup kitajskih jajc za par 100e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Spock83 ::

Pri teh cenejših zadevah so vedno nekje kompromisi. Recimo telefoni. Ponavadi so noti komponente, ki npr ni varčne. Recimo imeli so DDR3 namesto DDR3L, počasnejši internal storage, slabši ekran... Kakšen One Plus One in Xaomi so izjeme. Za slednjega bi se splačalo kipiti delnice če slučajno so :)

Bellzmet ::

No pod "no-name" sem mislil tudi priznane kitajske znamke (Huawei,...), ki pa so nam bolj neznane.

Utk ::

Ko firma začne na veliko prodavat in ima nek merljiv tržni delež pač ni več no-name. Tako da no-name ne more nikoli prevladat. Edino če bi imeli res na tisoče različnih, ki bi skupaj imeli večinski delež, kar je pa tudi težko, tudi če bi, se bi slej ko prej konkurenca zreducirala.

Smrekar1 ::

Bellzmet je izjavil:

No pod "no-name" sem mislil tudi priznane kitajske znamke (Huawei,...), ki pa so nam bolj neznane.


Saj Huaweija dobiš kar dosti. Samo ni kaj dosti cenejši ali boljši od konkurence.

Utk ::

Huawei ni nič bolj no-name kot nek renault.

masterpsi ::

Huawei dela tudi druge izdelke odlične kvalitete, telefoni so samo en oddelek. Podobno kot Hyundai dela ladje, pa vsi poznamo znamko samo po avtomobilih.
No-name produkti imajo težavo s servisom oz. podporo. Težko dobiš serviserja za 'kitajski pralni stroj'. Ponavadi so dražje stvari kvalitetnejše (Bosch primer omenjen), ni pa to pravilo. Sam sem naročil precej izdelkov s aliexpressa. 2 nista delala, sem odprl dispute in dobil refund brez težav/prepričevanj.

noraguta ::

Bellzmet je izjavil:

Zdravo,

no v zadnjem času se čedalje bolj govori o "no-name" "kitajskih" telefonih, ki so pol cenejši od npr. Samsunga in prav tako dobri. Seveda se pričakuje, da bo šel ta trend naprej in zanimivo bo videti kako se bodo podjetja na to odzvala.

Sedaj me pa zanima, kdaj mislite, da se bo podobno začelo dogajati pri fotoaparatih, pralnih strojih, TV, malih gospodinjskih aparatih,...? Če so "no-name" telefoni isto dobri in pol cenejši ni hudič, da ne bi bila tudi ostala tehnika? Npr. sam NIKOLI več ne kupim Boscha ker visoka cena ni nikakršna garancija za brezhibno uporabo ker zadeve crkujejo isto kot pol cenejši izdelki.

Včasih, če si kupil tehniko je delovala vrsto let - sedaj pa bomo itak bolj sproti menjal, ker se popravila enostavno ne splačajo pa še življenska doba je krajša. Kaj nas torej ovira, da ne naredimo istega preskoka (kot smo ga naredili pri GSM) tudi pri ostali tehniki?

Sej se dogaja, neprestano. Od cot do bele tehnike, hi fi etc... Ko se ime uveljavi če se je pa spet brand.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

blackbfm ::

Jaz mam bolj slabe izkušnje z noname zadevami, in spet kot da se že prej nisem, se skoraj še enkrat nategnem pri nakupu led svetilke nakar vidim tole



brez ozemljitve, pregrevanje, bogvedi če tisti led dejansko seva svetlobo v varnem območju.. totalen krep.. zato so zadeve "pol ceneje", ne pa ker šparajo na razvoju.

Siddh ::

Ko je OP ravno omenil Bosch. Sam sem vedno mislil, da ni razlike med neko kitajsko firmo vrtalnika za 50€ in Boschem za 50€. Sem bil mnenja, da je Bosch slabša izbira. Zato sem seveda mašino menjaval skoraj na pol leta, še sreča, da sem zaradi 5 let garancije skoraj vedno dobil nazaj povrnjeno kupnino in sem vedno vzel drugo "no-name" mašino. Pred letom dni pa sem se tega naveličal pa sem kupil Boscha za 50€ in je do zdaj pri skoraj vsakodnevni uporabi še vedno kot nov.


Arctander ::

Jaz vedno več kupujem ali industrial/professional grade izdelke, ali pa najcenejše po kvaliteti, ki je še sprejemljiva. V prvem primeru dobiš res dober izdelek, ki bo zdržal dolgo in veliko, v drugem pa poceni izdelek, za katerega veš, da bo prej ali slej crknil, ampak te zaradi cene vsaj ne bo bolela glava.

Najslabše je kupovati mid-range izdelke, razen če je za nek izdelek znano, da je dobre kvalitete. Plačaš namreč kar lep znesek, na koncu pa zadeva crkne/se uniči enako hitro kot low-cost izdelek.

Na primer:
- Pri avtomobilih gledam samo še za potniškimi izpeljankami dostavnih vozil. Je za spoznanje manj udobja, a je zato vzdržljivost in robustnost neprimerno večja. Manj elektronike, mehanski sklopi zasnovani za večje obremenitve, enostavnejše in cenejše vzdrževanje, itd.
- Pri orodju vzamem Makita, Bosch (pro serija), Unior, Beta ... ali nekaj poceni iz Lidla/Hoferja, za kar me ne bo bolela glava, ko bo kaput.
- Pri oblačilih in obutvi vzamem alpinistično ali military robo ... ali pa najcenejše iz H&M, za kar sicer vem, da bo po enem letu samo še za v kanto, ampak za tistih 10€, kolikor stane, mi je vseeno.

Vajenc ::

Znana podjetja si plemenitijo ime s kvalitetnimi izdelki. Pri poceni no-name podjetju moraš imeti srečo, da si kupil kvaliteto še preden je podjetje postalo poznano po tem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Phantomeye ::

Prevlada no-name je paradox... Vse firme so bile nekoč no-name.

Lonsarg ::

"no-name" v dobesednem smislu ne bo nikoli prevladal. Bomo pa vse zgleda dobili več Kitajskih firm, ki počasi pridobivajo na imenu. Koristni del tega je, da se bo malce omilil vpliv ta polarni trg trenutni, torej na trgu bo več "znanih" znamk, kot jih je trenutno.

Bellzmet ::

No pod no-name sem mislil tudi recimo Huawei - pač je mišljeno pod no-name takšne znamke, ki se jih pri nas še ne dobi, so pa lahko v tujini (Kitajska) že ogromna podjetja.

mitja73 ::

Huawei je čist lepo že kr nekaj časa naprodaj v EU in niti najmanj ni no-name, v telefonskih vodah so pa z infrastrukturo že bolj ali manj od začetka.

Utk ::

Bellzmet je izjavil:

No pod no-name sem mislil tudi recimo Huawei - pač je mišljeno pod no-name takšne znamke, ki se jih pri nas še ne dobi, so pa lahko v tujini (Kitajska) že ogromna podjetja.

Pol je bil še par let nazaj pri nas LG no-name telefon.

fpbs ::

Utk je izjavil:

Pol je bil še par let nazaj pri nas LG no-name telefon.

Še nekaj let več nazaj pa Samsung, čeprav je pričel s proizvodnjo telefonov pred Nokio.

Yohan del Sud ::

"No-name" je danes bolj kot ne stvar poimenovanje oz. sintakse. 40 let nazaj(če govorimo o potrošniški elektroniki) so bili to Toshiba, Panasonic, Mitsubishi, Hitachi, Sharp, nato Samsung, LG in Hyundai, Potem Acer in Asus, danes je to Huawei, ZTE ... Jutri bo nekaj iz Bangladeša ... Ampak, a res? Sestavni deli od vseh v 50-90% prihajajo iz istih kitajskih tovarn. Tam je pa to res no-name. Nujni minimalni wiki link.
www.strancar.com

Vajenc ::

Yohan del Sud je izjavil:

Nujni minimalni wiki link.

Česa vse ne zveš. Clarion je solidna _Japonska_ firma v večinski lasti Hitachija. Jaz pa mislu, da je to poceni no-name poljska roba.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Dr_M ::

Clarion je bil svoj cas mrecedes/bmw/audi (izberi najljubse) med elektroniko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

energetik ::

Arctander je izjavil:

Jaz vedno več kupujem ali industrial/professional grade izdelke, ali pa najcenejše po kvaliteti, ki je še sprejemljiva. V prvem primeru dobiš res dober izdelek, ki bo zdržal dolgo in veliko, v drugem pa poceni izdelek, za katerega veš, da bo prej ali slej crknil, ampak te zaradi cene vsaj ne bo bolela glava.
Se strinjam. Jaz recimo nabavim glede na uporabo. Recimo vbodno žago imam najcenejšo iz Bauhausa za 20EUR, vendar sem zanjo nabavil topšit žagice. Enako pri aku vijačniku, sam aparat poceni (ker zdrži pri moji uporabi dolgo), nastavke za šraufat pa nabavim topšit, ker vem da niso uni kitajski nič vredni. Pri AA baterijah pa itak - samo še Eneloop. Sem pa do tega prišel po mnogo zavrženih NiMH celicah...

Pri beli tehniki pa itak, nabaviš tisto, kar ima še zadovljive funkcije in visoko garancijo, za najnižjo ceno. Trenutno je to zame Beko. Ker višja cena ne pomeni da je tudi bolj vzdržljiv. Kvečjemu manj, ker je zaradi tistih več dodatnih funkcij še več možnosti da bo kaj crknilo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion TV

Oddelek: Zvok in slika
204434 (3399) Scorpy84
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349073 (29895) PoStrah
»

Kateri telefon kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
315104 (4400) zero_max
»

Octa core telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
668648 (7993) hojnikb
»

Kater GSM kupiti (200-300e)

Oddelek: Kaj kupiti
111488 (1362) mat11

Več podobnih tem