» »

Medion TV

Medion TV

Valuk1 ::

Zdravo,

malo starejši TV iz Hoferja, Medion MD30134, ima težave.
Ko ga vklopim piše, da je zaščita vključena in vidim samo šum.
Nič se ne da, čisto je zamrznjen.

Ima kdo rešitev?

Hvala

orreel ::

Bom kar tukaj vprašal kakšna je sploh kvaliteta teh medion televizorjev iz hofera ?
Kvaliteta ter vrsta LED ekrana,kanalnikov DVB-T,T2 HD,DVB-S,S2 ali podpira satelitski kanalnik tudi 4k programe ter hevc 265 kodek,kvaliteta zvočnikov in strojne opreme ?
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

MxxW5 ::

Jaz imam 65'' TV Medion iz Hoferja. Ne vem, kdo je proizvajalec, verjetno turški Vestel.

Kvaliteta slike in vse ostalo je zadovoljivo, ceni primerno (dve leti nazaj cca. 850 EUR). Smart opcije ima (YT) in podobno, ampak je vmesnik tako slab in počasen, da ni vredno truda.

Pred enim letom je crknilo neko vezje. TV je bil mrtev, ni se niti prižgal. Popravili so ga v garanciji. Serviser je povedal, da bi samoplačniško popravilo prišlo 1.100 EUR.

Če bo TV crknil izven garancije, bo torej direkt za v smeti. Planned absolesence, pač.

Če koga zanima še kaj, naj vpraša.

DarwiN ::

Moja teorija je vedno bila, da tile no-name TVji tipa Medion, Tesla, VOX, ipd, vsebujejo staro kramo v svojem drobovju.. Kakšni starejši paneli, refurbished zadeve, neprodane zaloge, odvečne proizvodne kapacitete, ipd..

In točno to je bilo tudi pred leti razvidno, ko so novi modeli imeli vsako leto ožji rob.. Tile no-name TVji pa še vedno debelega. Dejansko se je po samem robu videlo, da TV (vsekakor ogrodje) zaostaja za kakšna 3 leta za sodobnimi modeli priznanih znak. :) No, zdaj je rob že več let izredno tanek, zato se no-name TVji danes vizualno več ne razlikujejo od prznanih znamk, ampak ...

Skratka, kdosigavedi, kaj se skriva v notranjosti omenjene serije Medionov.

Vsekakor pa osebno ne bi kupil nič od tega, ker preprosto doplačaš nekaj drobiža in dobiš TV priznane znamke. Če gledamo tega Mediona iz aktualne Hoferjeve ponudbe - lahko doplačaš 30EUR za Philipsa, 50EUR za Samsunga, ali 120EUR za 55 ukrivljenega Sammyja, ki je trenutno v akciji
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MxxW5 ::

Če se prav spomnim, je bil takrat, ko sem jaz kupil Mediona (nekako dve leti nazaj), primerljiv 65 inčni TV priznane znamke 1.200-1300 EUR. Se mi zdi.

Od takrat TVjev več ne spremljam, ampak tako dragega TVja ne bom več kupil. Itak ga ne gledam dosti, poleg tega je IMO vse skupaj nateg. Jap, LED in OLED TVji so nateg, zajebavanje potrošnikov. Tako kot vsa ostala moderna elektronika.

V začetku devetdesetih smo kupili Philipsov CRT TV. Leta 2016 sem ga odpeljal na odpad, čeprav je delal je enako kot prvi dan. Do odpada ga nisem prinesel, saj mi ga je iz rok na parkirišču vzel sosed in verjetno na kakšnem vikendu dela še sedaj. In če se je na takem TVju kaj pokvarilo, si ga ponavadi poceni zrihtal.

Moj Medion ima 3 leta garancije. Če (ko) po teh letih crkne karkoli dražjega od varovalke, je televizor le še za v smeti. Vsak rezervni del namreč proizvajalec prodaja dražje od samega TVja - pač zato, da mušterija raje kupi nov TV, ne pa da popravlja starega. Jap, Medion je slabši od priznanih znamk. Ampak princip je isti. Tudi če se na Sonyju/Philipsu/LGju po preteku garancije pokvari kaj dražjega od varovalke, bo šel TV v smeti, pa tudi če je najvrhunskejši QOLEDQBBQ TV, ki je nov prišel 5 čukov.

Skratka, ko Medion crkne, bom kupil nekaj za 400 EUR. Za 3-5 let, kolikor je življenjska doba moderne elektronike, je to več kot preveč.

aiko ::

DarwiN je izjavil:

Moja teorija je vedno bila, da tile no-name TVji tipa Medion, Tesla, VOX, ipd, vsebujejo staro kramo v svojem drobovju.. Kakšni starejši paneli, refurbished zadeve, neprodane zaloge, odvečne proizvodne kapacitete, ipd..


Lih neke super krame ne morejo imet, če imajo 3 leta garancije namesto 2 leti kot ostali.
Pa še če po 3-h letih nato crkne se ne sekiraš ker je poceni.
Osebno mnenje je, da so poceni Philips/LG/Samsung ipd še večje sranje. Sem skoraj siguren da VOX ali Tesla zdržita dlje kot primerljiv poceni LG (sem imel 2, na obeh je šel panel par mesecev čez garancijo).

starfotr ::

Vse te znamke, ki so že stare, so danes prodana imena in kupci licenc za uporabo imena samo še štancajo logotipe na aparate. Nimajo nobene veze s prvotno firmo.

Recimo:
https://www.theverge.com/2012/4/2/29199...

Tako, da o tem, da je to neka uveljavljena znamka... Ni.

Na svetu je sedaj nekaj velikih playerjev, ki delajo TVje. Recimo turški Vestel, kitajski Hisense, TCL...

http://en.tab-tv.com/?p=14940

Vseeno je, kaj kupite. Velika verjetnost je, da prihaja iz iste tovarne, kot neka druga znamka. Če ne cel TV, pa vsak komponente.

aiko ::

Zanimivo branje :)

radmannsdorf ::

Vem za en Vox tv, ki ima totalno sranje od slike. Ne kupovat.

scipascapa ::

to je isto, kot če rečeš vseeno kateri avto kupiš....to ni res.

Horas ::

scipascapa je izjavil:

to je isto, kot če rečeš vseeno kateri avto kupiš....to ni res.


danes je. poglej kio pa hyundai. da ne omenjam dacio.

d4vid ::

radmannsdorf je izjavil:

Vem za en Vox tv, ki ima totalno sranje od slike. Ne kupovat.


Meni dela čist kul. Foter ma teslo, prej je mel LG, tudi brez pripomb.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bbobst ::

starfotr je izjavil:

Vse te znamke, ki so že stare, so danes prodana imena in kupci licenc za uporabo imena samo še štancajo logotipe na aparate. Nimajo nobene veze s prvotno firmo.


Na svetu je sedaj nekaj velikih playerjev, ki delajo TVje. Recimo turški Vestel, kitajski Hisense, TCL...

http://en.tab-tv.com/?p=14940

Vseeno je, kaj kupite. Velika verjetnost je, da prihaja iz iste tovarne, kot neka druga znamka. Če ne cel TV, pa vsak komponente.

Kje je tukaj Philips?
Bolj spodaj.
andrej69 to je verjetno zavajajoči članek

aiko ::

d4vid je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Vem za en Vox tv, ki ima totalno sranje od slike. Ne kupovat.


Meni dela čist kul. Foter ma teslo, prej je mel LG, tudi brez pripomb.


Meni dela tudi čisto kul in slika je bp.

DarwiN ::

aiko je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Moja teorija je vedno bila, da tile no-name TVji tipa Medion, Tesla, VOX, ipd, vsebujejo staro kramo v svojem drobovju.. Kakšni starejši paneli, refurbished zadeve, neprodane zaloge, odvečne proizvodne kapacitete, ipd..


Lih neke super krame ne morejo imet, če imajo 3 leta garancije namesto 2 leti kot ostali.
Pa še če po 3-h letih nato crkne se ne sekiraš ker je poceni.
Osebno mnenje je, da so poceni Philips/LG/Samsung ipd še večje sranje. Sem skoraj siguren da VOX ali Tesla zdržita dlje kot primerljiv poceni LG (sem imel 2, na obeh je šel panel par mesecev čez garancijo).


Za razliko od no-name znamk priznane znamke redno ponujajo 5-letno podaljšano garancijo na svoje TVje. Povrh tega morajo priznane znamke skrbeti za svoj ugled, saj vendar poslujejo dolgoročno na 100 let. Dobro se zavedajo, da če bo stranki TV crknil po dveh letih oz. ne bo zadovoljna z izdelkom iz takšnih ali drugačnih razlogov, obstaja lepa možnost, da bodo potrošnika izgubili za naslednje desetletje oz. za vselej.

Medtem pa te jajc znamke boli qrac za tebe. Itak prodajajo za suckerje. Četudi določena serija TVjev crkne praktično vsem kupcem po dveh letih. Nič ne de. V skrajni sili lahko celo potegnejo zasilno zavoro in preimenujejo podjetje, in gremo naprej, business as usual.

Skratka, za pičlih ~10% nižjo ceno, kot se prodaja aktualni Hoferjev TV, se IMO preprosto ne splača kupovat teh jajc.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ejresnevem ::

A ni Tesla (TV) ex-yugo znamka?

starfotr ::

bbobst je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vse te znamke, ki so že stare, so danes prodana imena in kupci licenc za uporabo imena samo še štancajo logotipe na aparate. Nimajo nobene veze s prvotno firmo.


Na svetu je sedaj nekaj velikih playerjev, ki delajo TVje. Recimo turški Vestel, kitajski Hisense, TCL...

http://en.tab-tv.com/?p=14940

Vseeno je, kaj kupite. Velika verjetnost je, da prihaja iz iste tovarne, kot neka druga znamka. Če ne cel TV, pa vsak komponente.

Kje je tukaj Philips?
Bolj spodaj.
andrej69 to je verjetno zavajajoči članek


starfotr je izjavil:


Recimo:
https://www.theverge.com/2012/4/2/29199...


Tu je Philips.

Joseph033 ::

Pozdrav vsem tukaj prisotnim ker se kupuje pametni 4K Led televizor nekje do 50" in ker ima Hofer od 9.1 v svoji ponudbi 4K televizor Medion Life X15060 me seveda zanima kako se kaj ti televizorji obnesejo v praksi se jih sploh splača kupiti ali je bolje pogledati po kakšnem drugem proizvajalcu pametnih 4K televizorjih za neko podobno ceno.Uporaba samega televizorja pa bo za gledanje tv kanalov 4K Youtube posnetkov, računalniški monitor,... Upam,da bo kdo znal dati kakšne dobre informacije glede tega mojega vprašanja,da se bom tako lahko lažje odločil pri samem nakupu izdelka.

Scorpy84 ::

ejresnevem je izjavil:

A ni Tesla (TV) ex-yugo znamka?


Ja in ne, res je da je srb ustanovil podjetje comtrade kasneje tudi to znamko, sedež podjetja je v ameriki, vse ostalo pa na kitajskem. Ok en čas so celo imeli neko proizvodnjo v srbiji, kjer so sestavljali, ampak očitno tega že dolgo ni.

d4vid ::

Scorpy84 je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

A ni Tesla (TV) ex-yugo znamka?


Ja in ne, res je da je srb ustanovil podjetje comtrade kasneje tudi to znamko, sedež podjetja je v ameriki, vse ostalo pa na kitajskem. Ok en čas so celo imeli neko proizvodnjo v srbiji, kjer so sestavljali, ampak očitno tega že dolgo ni.



Kolikor sem jaz seznanjen, teslo sestavljajo v turškem Vestelu, kot tudi poceni phillipse in te medione, pa še en kup poceni no-name tvjev.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Scorpy84 ::

Tudi možno, kot tudi belo tehniko... Sem pred leti bral da vse komponente naredijo na kitajskem, sestavijo pa v turčiji zaradi nekih dajatev, večinoma pa tudi, da ne piše po novem made in prc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizkocenovni 32" LED TV

Oddelek: Zvok in slika
112871 (2381) aiko
»

TV tech novosti, novi modeli, dogodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7416084 (7889) fpbs
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677972 (5786) Ijus

Več podobnih tem