» »

Octa core telefoni

Octa core telefoni

«
1
2

scobidoo ::

Na tej strani www.trgovina.obrtnik.info sem opazil da imajo telefone kao z osem jedrnim procesorjem, če je to res ali mi lahko kdo kaj več pove?

hojnikb ::

seveda je res, da imajo 8 jeder, samo so le ta precej počasna in v najbolšem primeru enako hitra kot 4 A15 jedra, ki so v highend telefonih.
#brezpodpisa

shadeX ::

Več jeder samo pomeni da lahko istočasno laufaš več aplikacij hkrati. Ne pomeni kakšne boljše hitrosti ali kaj podobnega.

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

Več jeder samo pomeni da lahko istočasno laufaš več aplikacij hkrati. Ne pomeni kakšne boljše hitrosti ali kaj podobnega.

to ni res, ker tudi na enojederniku lahko laufaš poljubno število appov :)

Tale 8 jedernik (v resnici zlepljen 4+4 jedernik) je bolj ali manj marketinški trik kitajcov, ker so A7 jedra dost majhna in poceni.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:


Tale 8 jedernik (v resnici zlepljen 4+4 jedernik) je bolj ali manj marketinški trik kitajcov

to si niso kitajci zmislali
in je bolj poudarek na potrosnjo energije (pocasnejsa, varcnejsa jedra počnejo stvari, če ne sfolgajo, pomagajo hitrejsa)

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Tale 8 jedernik (v resnici zlepljen 4+4 jedernik) je bolj ali manj marketinški trik kitajcov

to si niso kitajci zmislali
in je bolj poudarek na potrosnjo energije (pocasnejsa, varcnejsa jedra počnejo stvari, če ne sfolgajo, pomagajo hitrejsa)

Kar seveda ni res pri teh kitajcih z 8 jedernim mediatekom, ker so vsa jedra A7 :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Tale 8 jedernik (v resnici zlepljen 4+4 jedernik) je bolj ali manj marketinški trik kitajcov

to si niso kitajci zmislali
in je bolj poudarek na potrosnjo energije (pocasnejsa, varcnejsa jedra počnejo stvari, če ne sfolgajo, pomagajo hitrejsa)

Kar seveda ni res pri teh kitajcih z 8 jedernim mediatekom, ker so vsa jedra A7 :)

vseh 8 dela naenkrat?

hojnikb ::

jap.
4+4 zleplenec je pa zato, ker ARMov dizajn ne predvide več kot 4 jedra na die (ne v taki konfiguraciji kot jo ima mediatek), zato so pri mediateku te dodatne 4 jedara zalima zram :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scobidoo ::

mene sam zanima če mi lahk poveste ker sem gledu na uni strani in se mi zdijo pocen pa tut kak je vmes zelo dober.
Vsaj za moje pojme.

hojnikb ::

scobidoo je izjavil:

mene sam zanima če mi lahk poveste ker sem gledu na uni strani in se mi zdijo pocen pa tut kak je vmes zelo dober.
Vsaj za moje pojme.

vzami raje iz tujine, bo dosti ceneje.
#brezpodpisa

scobidoo ::

sam če ponujajo garancijo in servis, mam raje kle garancijo

pa tut če tistih par fičnkov več

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scobidoo ()

hojnikb ::

http://www.dx.com/p/kvd-a2800-mtk6592-o...

63€ dražje..

še ceneje
http://www.aliexpress.com/item/A2800-5-...

84€ dražje...


Še vedno misliš, da se splača pr nas kupit ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

jap.
4+4 zleplenec je pa zato, ker ARMov dizajn ne predvide več kot 4 jedra na die (ne v taki konfiguraciji kot jo ima mediatek), zato so pri mediateku te dodatne 4 jedara zalima zram :)

pol je ta MT v bistvu bolj potraten

...:TOMI:... ::

Zakaj bi se hecal s temi telefoni, prvič so nevarni, drugič moraš plačati davek zaradi uvoza, tretjič ga težko prodaš, ker ga nobeden ne pozna, ni rezervnih kosov, ni nadgradenj in poceni dodatkov iz ebaya. Kaj manjka motoroli moto g, ali pa samsungu s3?
Tomi

hojnikb ::

Kolk je potraten je stvar debate (so le A7 jedra, ki so že po dizajnu varčna), se mi pa zdi 8 počasnih jeder v telefonskem čipsetu totalna neumnost.
Ampak rajo pač to grabi in to se proizvaja :)

...:TOMI:... je izjavil:

Zakaj bi se hecal s temi telefoni, prvič so nevarni, drugič moraš plačati davek zaradi uvoza, tretjič ga težko prodaš, ker ga nobeden ne pozna, ni rezervnih kosov, ni nadgradenj in poceni dodatkov iz ebaya. Kaj manjka motoroli moto g, ali pa samsungu s3?

od kje ti ideja...

še vedno lahko kupiš iz EU in ti ni treba plačat teh dajatev.


Enostavno pri teh telefonih dobiš več kot pri brand name telefonih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

...:TOMI:... ::

Ja, seveda dobiš več. Malo morgen. Večja je samo nevarnost, da gre kaj narobe. Nevarni so, ker lahko kaj zagori. Večja je verjetnost, da se ti to zgodi pri nekem no name telefonu, kot pa pri priznani znamki.

Seveda ga lahko kupiš v EU, vendar je ceneje, če ga sam uvoziš in plačaš dajatve.
Tomi

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

shadeX je izjavil:

Več jeder samo pomeni da lahko istočasno laufaš več aplikacij hkrati. Ne pomeni kakšne boljše hitrosti ali kaj podobnega.

to ni res, ker tudi na enojederniku lahko laufaš poljubno število appov :)


Definitivno. Ampak imej ti 4jedrnika z 1Ghz procesorjem in pa samo 1 jedrnika z 1Ghz procesorjem. Ugani kdo bo prej naredil določeno delo? :)

Kakor jaz razumem CPU jedra je tako kot bi imel recimo en bazen pred hišo katerega je potrebno napolniti z vodo. To delo bi opravil nekdo tako da bi z vedrom polnil bazen. Eno vedro predstavlja eno CPU jedro. Se pravi več CPU jeder imaš ( več veder z vodo ), prej boš lahko napolnil bazen (opravil določen task ).

p.s sicer beden primer, ker bazena ne boš nikoli polnil z vedri, but you get the point.

Mavrik ::

Motiš se, ker paralelizacija ne deluje tako. Na žalost. V praksi bo 1.5GHz dvojedrnik na telefonih praktično v vseh primerih (razen res sintetičnih testih) z lahkoto nascal keregakoli 8-jedrnika pri 1GHz.

Predstavlji si tkole: Imaš 8 ljudi, en bazen in eno vedro ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

scobidoo ::

samo da povem jaz sem ga naročil še preden sem ta pogovor naredil, sem ponosni lastnik Haipai X3S in moram rečt da nebi ga zamenjal za nek samsung al pa htc, pač dela fenomenalno, baterija mi zdrži cca 1,5 dni, zato j... samsunga in htc in nokia in itd... za krepko manj keša boljši telefon.

Tko da folk če ste pametni si ga naročte , men vem da ni žal pa še garancijo mam in to slovensko.

pa še to vse dele imajo tako da ne govorte da ni delov za te telefone

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scobidoo ()

hojnikb ::

sam plačal si pa skoraj 2x več za to kvazi garancijo :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

lej garancija je 12 mesecev, s tem da so mi dali še mp4 predvajalnik kot darilo, tko da sem računu da glih neki niso mogl zaslužt. Pa še ker je garancija v sloveniji, se ne sekiram za nič, tut če mi ga razžene kot je en omenil, al pa kej druzga, mam garancijo, kaj pa mate vi k kupte direktno NNNČČČČ.
en lep pozdrav vsem

hojnikb ::

Ta garancija vrašanje kaj pomeni v resnici (vprašanje če bo ta trgovina še sploh obstajala čez leto)...

In ja.. fončič se prodaja za ~200$ (torej 145€). Mislim, da je zaslužek kr ok :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

scobidoo je izjavil:

lej garancija je 12 mesecev, s tem da so mi dali še mp4 predvajalnik kot darilo, tko da sem računu da glih neki niso mogl zaslužt. Pa še ker je garancija v sloveniji, se ne sekiram za nič, tut če mi ga razžene kot je en omenil, al pa kej druzga, mam garancijo, kaj pa mate vi k kupte direktno NNNČČČČ.
en lep pozdrav vsem

kje si pa kupil, in za koliko?

hojnikb je izjavil:

Ta garancija vrašanje kaj pomeni v resnici (vprašanje če bo ta trgovina še sploh obstajala čez leto)...

In ja.. fončič se prodaja za ~200$ (torej 145€). Mislim, da je zaslužek kr ok :)

200$+carinski, in pol ne pride 145 ampak 200eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

scobidoo je izjavil:

lej garancija je 12 mesecev, s tem da so mi dali še mp4 predvajalnik kot darilo, tko da sem računu da glih neki niso mogl zaslužt. Pa še ker je garancija v sloveniji, se ne sekiram za nič, tut če mi ga razžene kot je en omenil, al pa kej druzga, mam garancijo, kaj pa mate vi k kupte direktno NNNČČČČ.
en lep pozdrav vsem

kje si pa kupil, in za koliko?

hojnikb je izjavil:

Ta garancija vrašanje kaj pomeni v resnici (vprašanje če bo ta trgovina še sploh obstajala čez leto)...

In ja.. fončič se prodaja za ~200$ (torej 145€). Mislim, da je zaslužek kr ok :)

200$+carinski, in pol ne pride 145 ampak 200eur

Še vedno 50€ ceneje kot iz tiste slovenske trgovine zgoraj :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

ok 145 eur plus 22% davek = 176eur plus mp4 predvajalnik z 8gb prostora ki ga prodajajo za 25 eur, torej je vse skup 201 eur, a zaslužek majo pa celih 49 eur , s tem da pozabljaš plača zaposlenim itd.. stroški,edino carine ni ker sm žegledal v tujini in se zanimal za carino itd...
jaz sem pa dal 250 eur in mam še garancijo, torej kaj se mi splača 250 in garancija al 176 brez garancije.
veš kaj je največji problem, da so vam vsem opral možgane da so samsung itd... dobri a fora k vse to delajo kitajčki,a kitajčki so bli pametni in začeli sami proizvajat ter seveda morajo delat mal boljše ker je folk pač naiven in opran(v možganih).

trnvpeti je izjavil:

scobidoo je izjavil:

lej garancija je 12 mesecev, s tem da so mi dali še mp4 predvajalnik kot darilo, tko da sem računu da glih neki niso mogl zaslužt. Pa še ker je garancija v sloveniji, se ne sekiram za nič, tut če mi ga razžene kot je en omenil, al pa kej druzga, mam garancijo, kaj pa mate vi k kupte direktno NNNČČČČ.
en lep pozdrav vsem

kje si pa kupil, in za koliko?

hojnikb je izjavil:

Ta garancija vrašanje kaj pomeni v resnici (vprašanje če bo ta trgovina še sploh obstajala čez leto)...

In ja.. fončič se prodaja za ~200$ (torej 145€). Mislim, da je zaslužek kr ok :)

200$+carinski, in pol ne pride 145 ampak 200eur

Na naslovu www.trgovina.obrtnik.info si ga zbereš pošlješ naročilo jim nakažeš denar in ga dobiš v roku 10 dni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scobidoo ()

hojnikb ::

Še enkrat z to garancije; te bomo vprašal kako je šlo skoz, ko bo šlo kej narobe :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

kokr hočeš hojnikb

Aston_11 ::

Prodajajo za 25, vreden je pa 2.

trnvpeti ::

kitajci, moto g, one+ ,... so kr stisnali samsung

hojnikb ::

Nihče ne pravi, da so ti kitajci napačni (daleč od tega), samo izpostavljamo kako nategunske so naše štacunce :)

trnvpeti je izjavil:

kitajci, moto g, one+ ,... so kr stisnali samsung

this :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scobidoo ::

joj folk pač nekateri morajo žvet nekako, uau zaslužil so neki in kaj pol, po mojem izračunu so celo zaslužl 49 eur bruto o hudo kr hud dnar

hojnikb ::

Zakaj kupit pri nas, če dobiš iz tujine ceneje ? ;)

In pri teh bi še najmanj naročal, ker imajo stran silno amatersko narejeno. Just sayin' :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj kupit pri nas, če dobiš iz tujine ceneje ? ;)

In pri teh bi še najmanj naročal, ker imajo stran silno amatersko narejeno. Just sayin' :)

kok si pikolovski, dej če si fouš pač bodi

trnvpeti ::

scobidoo je izjavil:

joj folk pač nekateri morajo žvet nekako, uau zaslužil so neki in kaj pol, po mojem izračunu so celo zaslužl 49 eur bruto o hudo kr hud dnar

naj si vsak zracuna
ti pa javi, ce bos kdaj uveljavljal garancijo
posebej, ce nisi zaposlen/lastnik te trgovine

hojnikb ::

Mam filing, da OP bolj promovira trgovino, kot pa da hoče nasvet o nakupu telefona ...

just a though :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

jaz sem zadovoljen z njihovim delom, pač za vse vas je tut pomemben da če ni nek teleray al pa servis za neke hude telefone, vsak ima svoje mišljenej jaz pravim da sem zelo zadovoljen in pika

hojnikb ::

Kot rečen, povej kako boš zadovoljen, ko bo treba uveljavljat garancijo (če bo sploh treba) :)

scobidoo je izjavil:

jaz sem zadovoljen z njihovim delom, pač za vse vas je tut pomemben da če ni nek teleray al pa servis za neke hude telefone, vsak ima svoje mišljenej jaz pravim da sem zelo zadovoljen in pika

Sori, ampak jst si telefone servisiram sam, tako da mi za te servise dol visi :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scobidoo ::

nič od tega sam ugotavljam da ste ljudje zelo plitki, nisem lastnik tega bi pa z veseljem bil, sem pa bankir in znam določene stvari računat

vidim nek potencial

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scobidoo ()

hojnikb ::

scobidoo je izjavil:

nič od tega sam ugotavljam da ste ljudje zelo plitki, nisem lastnik tega bi pa z veseljem bil, sem pa bankir in znam določene stvari računat

Potem si zelo slab bankir, če si naračunal, da je pri nas kupit ceneje :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

hojnikb je izjavil:

scobidoo je izjavil:

nič od tega sam ugotavljam da ste ljudje zelo plitki, nisem lastnik tega bi pa z veseljem bil, sem pa bankir in znam določene stvari računat

Potem si zelo slab bankir, če si naračunal, da je pri nas kupit ceneje :)

nikoli ne boš poštudiral kaj sem hotel povedati, zaradi takega mišljenja je pri nas tako kot je

trnvpeti ::

naredi trgovino, kitajski telefoni
z garancijo, malo drazje kot uvoz, pa ti jz par deset telefonov(da so zbalansirani) na let vzamem
ce si bankir, to ne bi smel biti problem

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

naredi trgovino, kitajski telefoni
z garancijo, malo drazje kot uvoz, pa ti jz par deset telefonov(da so zbalansirani) na let vzamem
ce si bankir, to ne bi smel biti problem

this.
Sam ne z 50% markupom, kot jo ima omenjena trgovina :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

po mojem se lahko tudi z njimi zmeniš
jaz osebno nimam časa za take stvari

hojnikb ::

scobidoo je izjavil:

hojnikb je izjavil:

scobidoo je izjavil:

nič od tega sam ugotavljam da ste ljudje zelo plitki, nisem lastnik tega bi pa z veseljem bil, sem pa bankir in znam določene stvari računat

Potem si zelo slab bankir, če si naračunal, da je pri nas kupit ceneje :)

nikoli ne boš poštudiral kaj sem hotel povedati, zaradi takega mišljenja je pri nas tako kot je

mislim, da še sam neveš točno, kaj si hotel povedat :)
#brezpodpisa

scobidoo ::

hojnikb je izjavil:

scobidoo je izjavil:

hojnikb je izjavil:

scobidoo je izjavil:

nič od tega sam ugotavljam da ste ljudje zelo plitki, nisem lastnik tega bi pa z veseljem bil, sem pa bankir in znam določene stvari računat

Potem si zelo slab bankir, če si naračunal, da je pri nas kupit ceneje :)

nikoli ne boš poštudiral kaj sem hotel povedati, zaradi takega mišljenja je pri nas tako kot je

mislim, da še sam neveš točno, kaj si hotel povedat :)

namesto da bi se slovensko gospodarstvo držalo pokonci vsi samo tolčete po slovenskih podjetjih.nekatera podjetja želijo uspeti, nekatera pa nažalost kradejo.

trnvpeti je izjavil:

naredi trgovino, kitajski telefoni
z garancijo, malo drazje kot uvoz, pa ti jz par deset telefonov(da so zbalansirani) na let vzamem
ce si bankir, to ne bi smel biti problem

pokliči njih, jaz sem tudi že malo prestar da bi se stem ukvarjal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scobidoo ()

trnvpeti ::

sej imas prav
morajo nekaj zasluzit, z garancijo, servisom,...
ampak ko gledam ponudbo, quad in octa, je samo ta tvoj zanimiv,ostali ne

hojnikb ::

Ponudba je ok, sam cene so smešne napram tujini..
#brezpodpisa

scobidoo ::

jaz sem takrat okleval še med enim sam mi je mal prevelik Ulefone U692

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Ponudba je ok, sam cene so smešne napram tujini..

kateri ti je se pa ok?

dzinks63 ::

Dovolj offtopica, če ni več kaj dodati na naslov teme, lahko zaključimo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zanesljivi so kitajski telefoni v resnici?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4410055 (7931) mrbanana
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717196 (10606) Scaramouche
»

Pametni telefon do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
406814 (4929) PowerofPeopl
»

Kdaj bo prevladala "no-name" tehnika

Oddelek: Problemi človeštva
244291 (3087) energetik

Več podobnih tem