» »

Nov VS rabljen avto

Nov VS rabljen avto

««
9 / 10
»»

Utk ::

Ta astra je tudi (verjetno) nova, sigurno je pa nova mašina. Pred pol leta nisi imel še niti enega niti drugega od tega.

Aston_11 ::

iKst je izjavil:

Real world performance je tam tam. Golf malo hitrejši iz mesta, Astra malo hitrejša 80-120kmh, vsega skup pa praktično nobene razlike.
Popolnoma nepomembni podatki, morda za mularijo. Kot paket je za normalnega državljana, ki nima fetiš na pospeške, kateri boljši paket? Kateri se lepše pelje? Kaj nudijo za svojo cene? Who cares za pospeške.

iKst ::

Očitno veliko ljudi tukaj gor zanima 0-100kmh čas :) Nekateri so izpostavljali, da so opli kar tako vsi počez počasni.

Drugače pa vsakemu svoje. Jaz imam rad, da ima avto vsaj nekih 100 konjev na tono, raje več. Pa ne divjam, daleč od tega. Se mi pa zdi, da je vožnja z avtom, ki ni podhranjen, bolj udobna.

harmony ::

Jaz kupujem samo stara vozila. Leta 2011 kupil Fiat Stilota 1.9 Multijet z 145.000km. Danes ima 249.000km. Do sedaj delal samo redne servise na od 13.000km - 15.000km. Enkrat sem zamudil in ga naredil na 20.000km

Vsi so govorili kaj mi bo Fiat, ces da bo crkoval na vsakem koraku. Po dobrih 4 letih mi ni niti enkrat zatajil. Sveck v tem cajtu nisem menjal, akumulatorja tudi ne. Menjalnik se mi zdi, da je se zmeraj dokaj vredu, ko se dobro ogreje.

Dejansko, ko gledam stanje na avto.net se mi tega sploh ne prodaja, saj se zmeraj deluje kot na zacetku.

Dal sem pa leta 2011 4500€ + 500€ sem takoj vlozil v menjavo vseh diskov, ploscic, leve roke ter naredil mali servis.

Tako, da bom najbrz gledal ponovno kaj za 5000€-6000€ pa je.

smacker ::

Sem bil na testni vožnji z novo Astro, 1.4l 150KM in me ni prepričala. Po pospeških (iz 50 na 100km/h) se lahko primerja s starim Focusom MK2 1,6l 101KM. Tut iz mesta rabi en cajt preden všalta turbino. Vzmetenje mi je tut blo smešno, na grbinah je avto kr poskakoval, za delček sekunde zgubil kontrolo. Tut udobje vožnje ni pravo, na avtocesti sem vsako luknjo čutil. Pri opremi pa so na istem kot vsi ostali, za prave denarce se dobi vse mogoče.

iKst ::

Po pospeških (iz 50 na 100km/h) se lahko primerja s starim Focusom MK2 1,6l 101KM.


Ne, ne more.

Primerjava s Focusom 2.0

http://www.zeperfs.com/en/duel2302-6050...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

Utk ::

Slabi avti se samo tolk zibajo godrnajo in ropotajo, da misliš, da imaš ne vem kakšne pospeške in hitrost. K temu občutku veliko prispeva zvok.
Zato misliš, da ima stara kanta enake pospeške. Ali pa da ima golf strašno boljše kot ostali...

Aston_11 ::

Ben, kaj je s temi pospeški? Stari imajo itak boljše, ker za isti dnar dobiš več (pospeškov). Za ostale, ki nam je avto prevozno sredstvo, niso noben faktor.

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:


Dej ne pretiravaj no. Sej je res da so bili Subaruji vcasih res sinonim za vzdrzljivost, sam to je bilo 20 let nazaj ali vec, ko so se okol res sam karjole vozile. Zdej pa ni nic kaj boljsi, ce ne celo slabsi kot ostali. Poglej kako so pri dizlu letnik okoli leta 2008 sle v maloro gredi zarad neke fore z menjalniki. Pa 1Mkm si tud mal za usesa ven privleku, ce mene vprasas.


Dizel pa Subaru ne gre skupaj. Pač tako je.

Pa ni napaka v menjalniku, ampak v dvomasnem vstrajniku. Predpisana menjava je na 80k kilometrov. Cena za menjavo je 1k evrov. Ker noben tega noče menjat, češ saj avto dela, potem vstrajnik ker je zanič uniči glavno gred, ker je ve vrti več v krogu, ampak eliptično. Če ne gre gred, pa blok poči.

Buggy je izjavil:


Sicer pa si ne predstavljam, kdo (razen tebe) bi si res zelel vozit tak avto, kjer imas v gepeku pol masine za dele s sabo, pa ves cas pod milim nebom :P

Ne rabiš pol mašine, kak os ali zglob je pa dobro da imaš s seboj, pa kak filter in kak liter olja.

Ves čas pod milim nebom - ja to je meni res všeč in uživam v tem, pa moja žena tudi in hčerka tudi. Tako da večino poletja preživimo po kampih ali pa "na črno" kje v naravi.

GrimReaper ::

Buggy je izjavil:

Kar pa se pospeskov tice, ko vidim da zgoraj tripate na to...bolj kot to, kako se bos izstrelu iz krizisca je vazna elasticnost v obmocjih 50-90km/h in 80-140km/h, ko moras na cesti hitro kaj prehitet. Stevilk se mi ne da iskat, sem pa preprican da je vsak turbinec tukaj dosti boljsi kot pa atmosferci.

Podatek 0-100 je IMO še najboljši pokazatelj zmožnosti prehitevanja oz. samih performans avtomobila, ne navajajo ga zastonj po vseh katalogih in cenikih.
V 0-100 podatku ni tolk pomemben 0-40, kjer imajo vsi avti od 120 do 250KM nekje med 2,0 in 2,5s, in v vsakdanjem prometu to sploh ni tolk pomembno, iz semaforja je več kot dovolj če že neki na srednje spelješ, še najbolj rabiš dobro poskočnost iz nule v krožno. Ampak če je 0-100 manj, bo tudi bolj uporabnih 40-100 manj.
Enako je povezan 0-100 s 40-140 in 80-180, katere Zeperfs tudi navaja. Slednja tudi nista nujno boljši pokazatelj kot 0-100, čeprav zajemata za vsakdanji promet bolj uporabne številke. Sicer nisem delal nekih hudih raziskav, ampak med dvema naključno izbranima avtoma so količniki dokaj podobni (0-100: 9,4/7,6=1,24, 40-140: 14,4/11,8=1,22, 80-180: 27,5/21,6=1,27).

Prožnost, npr. 50-90 IV. in 80-120 V. je pa bolj pomembna če pred sabo nimaš nikogar, bolj za lastno udobje v vožnji.
Ker recimo tudi če imaš precej prožen avto, je vseeno pri 100km/h pred prehitevanjem bolje prestavit v 4.
Oz. drugače povedano, med prehitevanjem bo vseeno al imaš Hondo 1.8 140 ali pa 1.4T 140. Ko boš končal s prehitevanjem, bo pa vožnja z 1.4T lepša.

Moj naprimer ima okol 9s do 100, ampak 7,5s 80-120 V. Se pravi je vožnja udobna, če je cesta prazna, če je treba koga prehitet se pa takoj pokaže manjko moči.
Seveda sta obe številki enako pomembni, ampak prikazujeta pa nekaj povsem drugega.
Sicer vem da si z 80-140 mislil bolj v minimalnih prestavah, se pravi 3.+4., ampak kot že prej rečeno, potem 0-100 pove povsem isto.
In v najnižji prestavi za dano hitrost atmosferec ne bo nič slabši od turba z enako močjo, se pa razlika z vsako naslednjo prestavo hitro veča.

Res, 0-100 je zame prvi podatek pri izbiri avtomobila, tudi pri pri lanskoletnem nakupu se dobro spomnim da sem najprej gledal to.
Ampak je treba pazit, mene je premamil uradni podatek 8,2s, Zeperfs pa navaja 9,4s. Tudi s svojim nisem prišel pod 9s do 100, razen če je mal klanca navzdol, ali da začnem štopat šele ko se avto začne premikat (in ne ko pritisnem na gas) ali pa štopam samo do 100 po števcu, treba je pa nekje med 105 in 110.
Sicer sem bil tud naiven, Mito 135 da bo imel enak pospešek kot Grande Punto Abarth 155, katerega sem najprej gledal, fizično ni mogoče.
Tako da od tega nakupa naprej sem redni gost strani Zeperfs.
Mislim, ok, tudi ni bil slab nakup, vsaj 99kW je ugodnih za zavarovanje, čez 1 teden bo pa itak imel vsaj 160KM in nekje med 260 in 300Nm in s tem realnih 8s do 100.
Res pa da razen mojega primera nisem opazil večjih odstopanj. Še največje pri že tukaj omenjeni Astri K 1.4T 150, uradni podatek 8,3s, Zeperfs 9,1s. Golf VII 1.4 TSI 150 pa uradno 8,2s, Zeperfs 8,3s.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

iKst je izjavil:

Evo, primerjava Golfa 1,4 150hp in Astre 1.4 150hp (Ista mašina kot v Corsi, samo Corsa je nova pa ne najdem podatkov).

Real world performance je tam tam. Golf malo hitrejši iz mesta, Astra malo hitrejša 80-120kmh, vsega skup pa praktično nobene razlike. Dovolj neumnosti o tem, kako so opli leni in počasni?


gremo na cesto?:))
-julija nekje, ko pride moj golf7 iz tovarne :))

golf6, 122KM + čip vs astra (prejšnja generacija, torej vzporedna s golf 6) 180KM ... kdo misliš, da je bil hitrejši? - jaz ali kolega z astro?
vw-klub.si

Red_Mamba ::

dj_uro je izjavil:

iKst je izjavil:

Evo, primerjava Golfa 1,4 150hp in Astre 1.4 150hp (Ista mašina kot v Corsi, samo Corsa je nova pa ne najdem podatkov).

Real world performance je tam tam. Golf malo hitrejši iz mesta, Astra malo hitrejša 80-120kmh, vsega skup pa praktično nobene razlike. Dovolj neumnosti o tem, kako so opli leni in počasni?


gremo na cesto?:))
-julija nekje, ko pride moj golf7 iz tovarne :))

golf6, 122KM + čip vs astra (prejšnja generacija, torej vzporedna s golf 6) 180KM ... kdo misliš, da je bil hitrejši? - jaz ali kolega z astro?


3ji kolega z audijem :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

dj_uro ::

:))
prednost je v tehniki 8-)
vw-klub.si

iKst ::

Sicer sem bil tud naiven, Mito 135 da bo imel enak pospešek kot Grande Punto Abarth 155, katerega sem najprej gledal, fizično ni mogoče.


Seveda je mogoče. Pri 0-100kmh se precej pozna eno prestavljanje. Če ima avto malenkost neugodno prestavno razmerje se lahko skupen čas 0-100 precej podaljša, v resnici pa v prestavi "počasnejši" avto vleče boljše.

Zato je 80-120kmh tudi bolj realen pokazatelj, ker lahko primerjaš čase v 3. ali v 6. prestavi, brez šaltanja.

golf6, 122KM + čip vs astra (prejšnja generacija, torej vzporedna s golf 6) 180KM ... kdo misliš, da je bil hitrejši? - jaz ali kolega z astro?


Za Golfa itak vemo, da ima močnejše kilovate kot druge fabrike. 1 kilovat od golfa = cca. 1,22 kiloavta od opla. Fakt.

Buggy ::

SumTingWong je izjavil:

In kateri bi bil najcenejši približek, da bi pri 130km/h imel pod 3k RPM (bencinar)?


bencinar?...moj pa verjetno se kaksen turbo bencinar s 6 brzinam....Vectra Caravan 2.0T

https://www.dropbox.com/s/3r2x0tmdhlfh2...


kupis? prodajam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

hehe sem nasel moje stare videe, ko sem za hec sprobaval avto. Avto je bil se stock 175KM...1700kg.

0-100


80-170

Stipex ::

Za VW sem tudi jaz že slišal, da so motorji močnejši od tovarniško specificiranih. Vsaj tako pravijo nekateri, ki so dali VAG avtomobile z stock mapo na valje. Virov sicer nimam za to trditev.
Npr 105KM tsi ima dejansko 120KM+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

dj_uro ::

no, ravno pri 1.2 TSIju so te govorice bučke...(je isti kot 1.4tsi-ja ne pa ni...)
za valarje pa takole; malo spremeniš parametre, pa so cifre všečnejše =)
vw-klub.si

gtx970op ::

Zanimivo, meni je pa že 90 KM čist dost za vsakdanjo uporabo. Pa ne da ne maram hitrih avtomobilov, prav nasprotno. Ampak že z 90 KM imam včasih težave ne vozit prehitro :P

Mi je pa pol ful bolj všeč to, da grem na kak karting in si tam dam duška s hitrostjo oziroma kupim kake bone na netu in grem v Italijo kake konkretne avtomobile vozit, ki imajo 500 KM :)

bambam20 ::

dj_uro je izjavil:

no, ravno pri 1.2 TSIju so te govorice bučke...



Ne vem,če so bučke. Poglej si 1.2tsi polo 110 konjev kakšen pospešek ima do 100 km/H. tako, da je ta corsa s 150 konji precenjena. Pa še v višji zavarovalni razred zapadeš.

Corsa ima turbo, 1200 kg in 150 HP je precenjena za to kar da ven.

hojnikb ::

in kaj dobis pri nemcih za 11k ?
polota z zeleznimi felgami pa 75ks motor ?
#brezpodpisa

dj_uro ::

bambam20 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

no, ravno pri 1.2 TSIju so te govorice bučke...



Ne vem,če so bučke. Poglej si 1.2tsi polo 110 konjev kakšen pospešek ima do 100 km/H. tako, da je ta corsa s 150 konji precenjena. Pa še v višji zavarovalni razred zapadeš.

Corsa ima turbo, 1200 kg in 150 HP je precenjena za to kar da ven.

Se strinjam... v teh podatkih je kar nekaj pomembnih faktorjev... od teze, menjalnika, proznosti, turbine ipd...
vw-klub.si

iKst ::

bambam20 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

no, ravno pri 1.2 TSIju so te govorice bučke...



Ne vem,če so bučke. Poglej si 1.2tsi polo 110 konjev kakšen pospešek ima do 100 km/H. tako, da je ta corsa s 150 konji precenjena. Pa še v višji zavarovalni razred zapadeš.

Corsa ima turbo, 1200 kg in 150 HP je precenjena za to kar da ven.


Ne bluzi no. Tukaj imaš primerjavo s 150 konjsko Astro, ki je v čisto vseh režimih precej hitrejša. http://www.zeperfs.com/en/duel5587-6050...

Corsa je še kakšnih 100kg lažja, tako, da je razlika očitna. Že podatek o navoru ti pove ogromno. 175Nm vs 230Nm.

Poleg tega Corso dobiš trenutno za 11.340€ s to mašino in solidno opremo (več airbagov, sistem za avtomatično zaviranje, bluetooth, 17" feltne, start stop, meglenke, usnjen multifunkcijski volan, tempomat...)

Tole je najcenejši nov Polo. Za 200€ več od Corse dobiš 75 konjski motor, volan in 4 kolesa. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Pri VW v ponudbi nimajo motorja, ki bi imel primerljiv performance. Če hočeš priti vsaj približno blizu s 110 konjskim 1.2 TSI in opremo pa se cene po ceniku začnejo pri 18.778€.

In ti si seveda uspel zaključiti, da je Corsa ful precenjena.

Invictus ::

Kaj je to zdaj postala tema, kjer naj bi se debatiralo da je Opel v redu avto?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ziga1990 ::

Eh to je tako nekdo kupi nov avto ga lepo vozi ~5 let nato ga proda nekomu ki je prereven da bi si privoščil novega in zraven nižje cene dobi tveganje, da je prvi lastnik slabo vzdrževal avto.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Invictus ::

Saj slabo vzdrževanje se vidi. Ampak glede na slovensko obsedenost z novimi avti, je to malo verjetno.

Pač predvidiš še strošek takojšnjega servisa in na ta račun zbiješ ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

Seveda, seveda, ker prodajalci se kar prepognejo in sprejmejo brez vprašanj. Zato pa dvevno poslušamo prodajalce, kako so jih kupci nategnili, da so prodali prepoceni.

ziga1990 ::

in zdaj smo tam pri razlogu zakaj ne maram prodajat avta vsak bi že kar preko telefona zbijal ceno brez, da bi ga videl.

Moje osebno mnenje je če lahko kupiš novega ga kupi, če ne pa rabljenega še vedno je pa nakup novegAa najboljša opcija
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mailer ::

Cena avtomobila pada cca 10% na leto pa ne glede na to če kupiš novega ali starega.
Seveda tega ne moreš pričakovati pri avtomobilih, ki prevozijo 50k na leto. Tam je padec še vsaj 5% višji.
Če poznaš zgodovino avtomobila in je cena novega cca 20kEUR je po treh letih vreden samo še 14kEUR, če ga kupiš. Če ga imaš 3 leta in prodaš izgubiš cca 4200EUR.
Po 6 letih avto izgubi polovico cene oz cca 10200EUR. Torej če kupiš novega v 3 letih zgubiš 6kEUR, če kupiš 3 leta starega pa v istem času 4,2kEUR.
Ob predpostavki, da z avtom nisi nobenih stroškov razen rednih servisov in novih gum si v primerjavi z novim "privarčeval" oz izgubil 1800EUR manj.
Če toliko znaša tvoja neto mesečna plača boš kupil verjetno novega, če pa le polovico pa odvisno kako si obseden s plehom.
Avto je pač nujno zlo, moj bo letos napolnil 20 let in ima le 170k prevoženih. Zunaj ga že pošteno grize notri pa kot nov.
Izgubim ne nič, če se pa kdo zakanta vame sem pa na mestu mrtev. To je edini razlog, da ga bom drugo leto menjal.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

perci ::

Cena avtomobila pada cca 10% na leto pa ne glede na to če kupiš novega ali starega.

Neumnost. Cena novemu vozilu pade za 10% že ko ga zapelješ iz salona, ne da vi naredil 100 kilometrov.Potem mu v istem letu pade še za 20%.

Aston_11 ::

Itak, prvo leto je enih 30%. Sedaj pa imam primer, ko mi možiček ponuja golfa VII starega še ne 1 leto za 16 in nekaj jurjev, nov pa je 17 in nekaj jurjev, s tem da nima enakega radiota, ima pa za 5 KM močnejši motor, pa še nov je.

ziga1990 ::

Aston najdi idiota ki se bi nategnil in dal 30% dol za manj kot 1 leto star avto
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Aston_11 ::

ziga1990 je izjavil:

Aston najdi idiota ki se bi nategnil in dal 30% dol za manj kot 1 leto star avto
Pismu, teorija zgoraj pravi, da so vsi taki, praksa me pa sili po novega, s tem, da bom še ne starega 7 let prodal by the book, I think - iz 19 na 8, morda 9. Ker v teoriji za 2-3 leta star avto je razlika do novega, ki jo hočejo, tako majhna, da nima nobenega smisla v rangu do 20 jurjev.

ziga1990 ::

Ma je odvisno od avta poglej Suzuki jimny-a nov 17k€ in nato 8 let star jimny v slabem stanju 6500€ in 16 let star 3000€.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Stipex ::

Sorodnik je pred kratkim kupil novega Polota 1.2 TSI, solidno opremljenega.
Mislim da je cena bila okoli 18k EUR. :| Prav smešno velik denarja za tako majhen avto, ki ni v bisvtu nič posebnega. Še LED dnevnih luči nima v tej ceni, kaj šele kak xenon ipd.

ziga1990 ::

^^ sej to je najhuje gledaš jimnija ki je majhen terenček z 1.3 motorjem za 6500€ na drugi strani pa za ta denar dobiš bolje ohranjenega RAV4-a ali pa CR-V-ja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Aston_11 ::

Dodatna oprema... naredi ceno, kot jo hočeš. Zato pa je rahlo slabo merilo pri primerjavi. Recimo za 18 jurjev dobiš Golfa Confortline 1.6 110 KM oziroma pred pogovorom o sklenitvi posla, torej že pri iskanju ponudbe.

ziga1990 ::

res ja samo jimny je slabo opremljen v primerjavi z skoraj vsemi RAV4 in CR-V-ji
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

perci ::

ziga1990 je izjavil:

Aston najdi idiota ki se bi nategnil in dal 30% dol za manj kot 1 leto star avto

Najdi idiota, ki bo kupil 1 leto rabljen avto za več kot 70% cene.

Aston_11 ::

perci je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Aston najdi idiota ki se bi nategnil in dal 30% dol za manj kot 1 leto star avto

Najdi idiota, ki bo kupil 1 leto rabljen avto za več kot 70% cene.
Hence new one.

Edit: sem pogledal na avto.net, so vsi neumni, eno leto stare za manj kot 10% razlike proti novemu. Ne vem, lahko da imajo kaj dodatne opreme, pa naj jo imajo, ma še vedno čakajo na idiota, ki se bo na to nalimal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

harmony ::

Jaz bi tegale imel takoj.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

M-XXXX ::

harmony je izjavil:

Jaz bi tegale imel takoj.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

20 let stara jajca, z boksigavedi kolikokrat prevrtenim števcem, boksigavedi koliko lastnikov in brez opreme.... U res dober nakup za 8000 :D

mailer ::

Že pri iskanju na avtonetu vključim filter, kjer mi prikaže samo fizične osebe. Še vedno imaš malo manj možnosti, da je števec prevrten za 100k KM kot pa pri raznih pre/prodajalcih. Njihovi avtomobili imajo vsi čudežno nizke kilometre.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

harmony ::

M-XXXX je izjavil:

harmony je izjavil:

Jaz bi tegale imel takoj.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

20 let stara jajca, z boksigavedi kolikokrat prevrtenim števcem, boksigavedi koliko lastnikov in brez opreme.... U res dober nakup za 8000 :D

Nisem rekel, da bi ga imel za to ceno. Poglej samo kako je ohranjen. mmmm

iKst ::

mailer je izjavil:

Že pri iskanju na avtonetu vključim filter, kjer mi prikaže samo fizične osebe. Še vedno imaš malo manj možnosti, da je števec prevrten za 100k KM kot pa pri raznih pre/prodajalcih. Njihovi avtomobili imajo vsi čudežno nizke kilometre.


Od fizične osebe ne dobiš 12 ali 24 mesečne garancije. Možnost, da je prevrten pa tudi ni bistveno nižja.

krneki0001 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ sej to je najhuje gledaš jimnija ki je majhen terenček z 1.3 motorjem za 6500€ na drugi strani pa za ta denar dobiš bolje ohranjenega RAV4-a ali pa CR-V-ja


Dobiš, ampak rav in crv ne gresta poterenu niti pol tako dobro, kot se pelje jimny.

bambam20 ::

M-XXXX je izjavil:

harmony je izjavil:

Jaz bi tegale imel takoj.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

20 let stara jajca, z boksigavedi kolikokrat prevrtenim števcem, boksigavedi koliko lastnikov in brez opreme.... U res dober nakup za 8000 :D


Stara jajca, ki so kvalitetno narejena. Ne piši bedarij, če se ne spoznaš na Mercedese.

Resno? Si ti slep al kaj?

Varnost:
- ABS zavorni sistem
- samodejna zapora diferenciala
- elektronski program stabilnosti ESP
- regulacija zdrsa pogonskih koles
- 4 x Airbag / zračna vreča


Udobje:

- klimatska naprava: avtomatska
- zatemnjena / tonirana stekla
- elektr .pomik prednjih in zadnjih stekel
- zunanja ogledala: el. nastavljiva
- zunanja ogledala: ogrevanje
- servo volan
- volanski obroč oblečen v usnje

Tle pametujete, kako avti izgublajo na ceni. če bi bilo res tako, potem 10- 12 let stari clioti ne bi imeli na avto netu nastavljenih cen po 3000€. Nabavna cena takšnih jajc je bila 8000-9000€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

hojnikb ::

marsikej od tega se novi avti nimajo

tale MB zgleda res mint
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tomas 33 ::

OK, nazaj na temo.

Dokler ne bodo trije uvozniki rabljenih vozil v zaporu ostalih deset pa bo plačalo bajne kazni, je edina varianta v Slo nov oz. avto od prvega lastnika.

Tak rabljen je pa po navadi star že sedem let, saj smo Slovenci po večini kar racionalni. Tako da...

iKst ::

Jaz ne kupim rabljenega avtomobila od fizične osebe, ni varjante. Kot kupec si bistveno bolj zaščiten, če kupiš od firme.
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817454 (13517) solatko

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728234 (23253) dzinks63

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955051 (48154) Mavrik
»

Star vs. nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524385 (21458) GamerBoy

Več podobnih tem