» »

Vzpostavitev wi-fija z antenami

Vzpostavitev wi-fija z antenami

Zvitež ::

Pozdravljeni!

Doma imam trenutno stanje kot je razvidno iz slike spodaj. Sedaj pa bi rad imel internet še v objektu št.3 in sicer v rumeni sobi. Objekt 3 je hiša zidana iz modula.
Zanima me katero opremo bi še moral dodati, da bi lahko dobil stabilen (dež,sneg,veter,megla ne smejo imeti vpliva) internet tudi v navedenem objektu (seveda wifi).
Torej, kaj svetujete, poleg že uporabljene opreme.
Vsak nasvet je dobrodošel.

 Slike

Slike

  • spremenil: Zvitež ()

Tilen ::

Vidiš omrežje iz objekta 2, če preneseš WRT54GL iz objekta 1 v rumeno sobo? Ozroma, kakšen prenos dosegaš v tem primeru? Predidevam, da imaš eno usmerjeno in eno običajno (privzeto) anteno na obeh WRT54GL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Zvitež ::

V objektu 3 omrežja ne vidim z ruterjem, ker so obe anteni yagi.

dela ::

Nabaviš tretji router (lahko tud sam AP), ga postaviš v isto sobo kot router 2, gor obesiš usmerjeno anteno, ki jo obrneš v objekt 3. Router 2 v client mode in s kablom futra internet routerju 3. V objekt 3 še en DDWRT router (router 4) v repeater način. Lahko tud še petega dodaš, pa potem četrti lahko gre v client mode (kot v objektu 2).

Mogoče tudi samo en repeater v rdečo sobo, pa eno večjo omni anteno na router 2.

Zvitež ::

Najprej vsem hvala za odgovore!
Za začetek sem dokupil 2 lynksis routerja, antene pa bom uporabil za drug "projekt", poročam o rezultatih.

Zvitež ::

Pozdravljeni!

Nabavil sem nekaj opreme in sicer:
-TP-LINK TL-WA7210N 2X
-LINKSYS WRT54Gl 3X (nameščen dd-wrt)

Sedaj sem nekaj testiral pa ne vem če sem bil najbolj uspešen....
Želim, da bi Access Point ki je nameščen na objek 1 in preko mrežnega kabla povezan direktno na modem oddajal signal na Access Point 2 , ki je nameščen na objektu 2
Access Point na objektu 2 je povezan z mrežnim kablom na linksys...
Zanima me sledeče kakšne nastavitve je najbolje uporabiti (AP, CL.... ) oz. kako moram nastaviti Access Pointe, da bo delovalo, ter kako naprej skonfigurirati linksys, saj želim na njega priključiti 1 stacionarni računalnik + wifi za prenosnik.
Access Ponit na objektu 1 pa bi mi hkrati z wifi napajal linksys v objektu 3 (za prvim zidom imam preverjeno 1 črtico signala od Access Point 1)
Zanima me ali sploh gradim v pravi smeri ter kako naj skonfiguriram naprave da bojo med sabo delovale
(bi bilo morda bolje da bi wifi za objekt 3 pošiljal iz objekta 2 )???
Hvala za vsakršne odgovore in pomoč...

 Slika 2

Slika 2



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563733 (562) c23po
»

Parsanje grdega JSON-a

Oddelek: Programiranje
161785 (1270) Spura
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302599 (2019) Cifix63
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165221 (2734) mile
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202351 (1945) cordoba

Več podobnih tem