» »

povezava 2 rutarjev

povezava 2 rutarjev

cordoba ::

Hey.
Doma imam Linksys WRT160NL in Linksys WRT54GL. Imam stanovanje v kleti, kjer je wrt 54 in pa malo sobo v 5 nadstropju,kjer je wrt160nl. Sedaj bi ju rad povezal skupaj, da bi na obeh bil še vedno wireless in pa, da bi se računalniki med sabo videli. Na obeh pa imam dd-wrt!

Kako se to naredi? Samo priklopim pa bo delalo, ali so še kakšne nastavitve potrebne?
Hvala

pisoy ::

Eden naj bo router, drugi pa Access Point. Lahko pa tudi obadva povezeš preko UTP na modem, vendar moraš potem vsakega posamezno nastaviti in računalniki se med seboj ne bodo videli. Medtem ko pa ko daš enega kot Access Point se bodo "videli".

e.r.c. ::

tako kot je pisoy napisal, enga v AP druzga pa v client mode, ali oba v repeater mode, samo ne jih v bridge dajat, ker pol sta samo povezana med sabo, zgubiš pa wireless za ostale cliente.

nastavit pa boš moral seveda najverjetneje še mac naslove v oba routerja (v prvega od drugega, v drugega od prvega), security nastavitve v oba isto, tako način zaščite kot geslo.
zdej za najlažje nastavitve ti priporočam kar iste mrežne nastavitve, torej nekaj podobnega kot 192.168.1.* s tem da recimo prvi router daš na 192.168.1.1, drugega pa na 192.168.1.2. fajn pa bi blo tudi da maš v mreži samo en dhcp server, torej samo na enem routerju dhcp, ki kaže na glavni router kateri ima dostop do interneta (primerno nastavljen default gateway in dns-ji).
pazi da nebo prihajalo do ip confliktov ;)

ABX ::

Če greš UTP varianto.

Eden je klasični router z DHCP, drugi pa DHCP relay.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

cordoba ::

A so mogoče kje na youtubu kakšna navodila za to kar ste mi napisali, ker nisem čist siguren, če prav delam?

xCore ::

če imaš povezano z kablom lahko narediš prvi router dhcp, na drugem dhcp izklopiš in ga priključiš kot switch v lan port.
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

ABX ::

xCore je izjavil:

če imaš povezano z kablom lahko narediš prvi router dhcp, na drugem dhcp izklopiš in ga priključiš kot switch v lan port.


Nau delalo pravilno čez Wireless, razen če ročno razbiješ DHCP na dva scopa.

Torej
router 1: klasična postavitev, wireless, DHCP na range 192.168.100 - 254., fiksen IP na 192.168.1.1
router2: Iz router 1 dej kabel v "internet" port na router 2, na njemu nastavi fiksen IP na 192.168.1.2, DHCP nastavi na relay.

Wireless ime in geslo je lahko na obeh isto.

Zdaj bojo vsi PC-ji v istem subnetu in ne bo ip konfliktov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

cetrtinka ::

Živjo

Da odpiram nove teme... Sosed ima dve hiši in dva Linksys-a WRT54GL. Rad bi mel v obeh hisak wi-fi signal. Razmišljal sem kako bi se to dalo najbolj enostavno naredtiti in sem nagruntal nekaj takega:
 shema

shema



Prosim za mnenja.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cetrtinka ()

primus1024 ::

@cetrtinka:
Poskusi WDS: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WD...

@cordoba: Ali nameravaš imet povezana routerja s kablom? Dvomim, da bo delala wireless povezava skozi 5 nadstropij.

cetrtinka ::

primus1024 hvala za namig. Vendar kolker sem na hitro pogooglal Sinope naj nebi podpiral WDS-a, ali pač?

primus1024 ::

Če prav razumem je ta Sinope "modem" tvojega ponudnika in za njim imaš priključene dd-wrt routerje?
Na Sinope ne bi dajal WDS-a, daš ga samo na oba dd-wrt routerja, da se povežeta med seboj in tako tvorita enotno mrežo. Na enem izmed njiju izklopiš DHCP, na oba se lahko povezujejo wireless klienti, lahko pa tudi uporabljaš LAN porte.
Nastaviš zadevo takole:
1. pojdi na stran za nastavitve routerja (default 192.168.1.1) in potem Status -> wireless in si zapiši mac naslov (ponovi za oba routerja)
2. enemu izmed njiju spremeni IP in ugasni DHCP (to je pod Setup -> basic setup)
3. Pri obeh routerjih pojdi na Wireless -> WDS in vpiši MAC naslov drugega routerja (izberi LAN iz drop down menija)

Predlagam, da povezavo in nastavitve delaš tako, da imaš oba routerja pri sebi. Je veliko lažje kot skakat iz hiše v hišo ;-)

cetrtinka ::

Ja prav si razumel. Hvala za navodila! Probam jutri.

amigo_no1 ::

Vpisati/izmenjati moraš wifi mac, obstaja še wan mac.

primus1024 ::

@Amigo_no1: zato sem tudi napisal, da gre pod Status -> wireless ... tam je napisan samo wireless mac.
Je pa dobro, da si to poudaril, ker so na Status strani vsi mac naslovi WAN, LAN in wifi. Če bi kdo površno prebral se mimogrede zafrkne ;-)

primus1024 ::

@cetrtinka: Ups, ravnokar sem še enkrat pogledal tvojo sliko. Sem spregledal, da sta Sinope in wrt povezana brezžično. WDS ne bo prava rešitev tu, saj bi morali vsi routerji podpirati wds.
Predlagam, da si pogledaš tele primerjave: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...

cetrtinka ::

Hm, če prav razumem morem za WDS na WRT54GL zamenjat firmware, torej dd-wrt?

Ja, prav imaš, vsi so med sabo povezani brezžično, samo Sinope ne.
Glede na link bom ostala dva routerja uporabil kot repeaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cetrtinka ()

cordoba ::

Evo mi je uspel. Ampak na zgornjem mi je kar naenkrat nehal delat internet. Nič nisem spreminjal. Uspelo mi je nastavit wireless na obeh in kar naenkrat mi je prekinilo povezavo. Pa ip od drugega rutarja, ne vem kje se že to vidi? En je 192.168.1.1 tadrugi pa nevem, kje to pogledam?

pisoy ::

cordoba je izjavil:

Evo mi je uspel. Ampak na zgornjem mi je kar naenkrat nehal delat internet. Nič nisem spreminjal. Uspelo mi je nastavit wireless na obeh in kar naenkrat mi je prekinilo povezavo. Pa ip od drugega rutarja, ne vem kje se že to vidi? En je 192.168.1.1 tadrugi pa nevem, kje to pogledam?

"Bindaj" MAC adress od router #2 na ip 192.168.1.2 na routerju #1 ki ima IP 192.168.1.1

vorantz ::

ti bi povezal 2 harmoniki al 2 trgovini?
ta prvo bo lahko, ta drugo zna bit hudič

cordoba ::

Evo dela. Čist izi k pogruntaš. Problem imam samo še s sheranjem. User se vidi na vseh napravah, ne vidi pa se, če sam sheram kakšno mapo. Na androidu je sploh ne vidim, na pcju pa, ko hočem odpret, napiše canot acces al nekaj podobnega in potem imam na izbiro kot administrator, ampak ne odpre.
Kakšna ideja? :-)

cordoba ::

Pa še nekaj... Vse naprave imam povezane preko wirelessa, samo od punce sony arc s, se sicer poveže na wireless, ampak ne dela. Ne štekam kaj je narobe. Nimam nobene omejitve na manj naprav, nimam zaščite, da potrdiš novega uporabnika. Kdo ve kaj naj še nardim? Drgač telefon dela normalno na pri njej doma, tko, da ni nič s telefonom narobe...

"zrihtano"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5883 (847) rusalex12
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156196 (3464) toncek1
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224309 (3824) Hayabusa
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142101 (1814) floyd1
»

Router (bridge)

Oddelek: Pomoč in nasveti
133260 (2980) frg4

Več podobnih tem