» »

2 ftp serverja

2 ftp serverja

mk766321 ::

kaj lahko imam na eni mašini 2 različna ftp serverja?
Enega mam za zunaj(filezila sftp), enega pa bi rabil za notranje, ki bi bil navaden ftp brez vpogleda od zunaj. sem poskušal usposobit iz windowsa ftp server, pa mi ne spusti dokler ne ugasnem filezilo. Očitno mi ne spusti 2.

kloko ::

Na filezilli lahko narediš več različnih uporabnikov, vsakega s svojimi pravicami. A to ni v redu za tvoj okus?

L.p., Kloko

Tomas 33 ::

Daj enega na drug port.

SeMiNeSanja ::

Tale filezilla, ki jo imaš nameščeno, poleg sftp poganja tudi ftp na portu 21, zato se ti zadeva stepe, ko hočeš vključiti še 'notrnji' Windows ftp strežnik.

Filezillo ne uporabljam, zato ti ne morem reči, če se da čisto izklopiti ftp (port 21), sem pa prepričan, da se da port prestaviti na npr. 2121.
Glede na to, da od zunaj takointako ne uporabljaš ftp ampak samo sftp, to ne bo predstavljalo težave.

mk766321 ::

ok, hvala za ideje, bom se poigral malo.

mk766321 ::

Sem sprobal predlagano. Nastavil drugi server na drugi port,pa še malo igranja z windows nastavitvami in zadeva deluje. Deluje lokalno ftp server, sftp server pa dosegljiv od zunaj.

mk766321 ::

Še eno vprašanje:

Imam nadzorno kamero, katera mi pošilja slike na moj pc s pomočjo ftp serverja.
Če dobim vlomilca, ga kamera lepo posname, a glej ga zlomka, če me obišče vlomilec, mi bo verjetno ukradel račulanik na katerem so slike vlomilca.
Ironija, kamera brezveze. Torej, bi rad slike shranjeval drugam....recimo v oblak. Nikjer nisem zasledil, da kateri ponudnik to omogoča. Ali pa ne znam poiskat. Je možno?

SeMiNeSanja ::

Naštimaš si Dropbox, mapo kamor se shranjujejo slike dodaš med sharane in slike sproti gledaš še na mobitelu?

SeMiNeSanja ::

Druga opcija... nekje si zrihtaš brezplačni web hosting, ki podpira ftp prenos datotek.
Na PC si naštimaš skriptico, ki periodično preko ftp prenese nove slike na hosting server.
Že prenešene slike označiš, preimenuješ, prestaviš v drugo mapo, tako da vsakič prenašaš samo tiste, ki so nove.
Istočasno ta skripta lahko na hosting strežniku pobriše stare slike (nad 24 ur npr.).
Če skripto prožiš preko schedulerja (win) ali cron-a (-ux), niti ne rabiš biti prijavljen...
Če na hostingu narediš še ustrezno php stran za pregled slik, si tudi dosegel svoj cilj.

Še ena opcija... naštimaš si skripto, ki periodično vse nove slike pošlje na gmail (veliko prostora). Ostalo podobno kot pri opciji 2

Možnosti je cel kup. vse je pač odvisno od fantazije, kako boš izpeljal zadevo.

knesz ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Druga opcija... nekje si zrihtaš brezplačni web hosting, ki podpira ftp prenos datotek.
Na PC si naštimaš skriptico, ki periodično preko ftp prenese nove slike na hosting server.
Že prenešene slike označiš, preimenuješ, prestaviš v drugo mapo, tako da vsakič prenašaš samo tiste, ki so nove.
Istočasno ta skripta lahko na hosting strežniku pobriše stare slike (nad 24 ur npr.).
Če skripto prožiš preko schedulerja (win) ali cron-a (-ux), niti ne rabiš biti prijavljen...
Če na hostingu narediš še ustrezno php stran za pregled slik, si tudi dosegel svoj cilj.

Še ena opcija... naštimaš si skripto, ki periodično vse nove slike pošlje na gmail (veliko prostora). Ostalo podobno kot pri opciji 2

Možnosti je cel kup. vse je pač odvisno od fantazije, kako boš izpeljal zadevo.

Za to lahko uporaiš kar brezplačni Cobian, dela vse našteto in še kaj.

mk766321 ::

Hvala za predloge.
Glede hostinga sem že sam razmišljal, saj imam v zakupu, pa bi to lahko naredil. Imam pa yandex disk 220 GB velik prostor, samo ne vem kako bi nastavil. Programska oprema za kamero, mi omogoča nalaganje na ftp, port mam drugi nastavljen za ftp ne kaj je default, tako da ne vem kako bi nastavil da mi letijo slike tja?

Pa še dodatno pomoč rabim pri neki skripti.
preko schedulerja sem nastavil, da mi za 2 dni nazaj briše slike in mape, ki jih naredi kamera. Skripta deluje, samo če jo ročno zaženem, saj zahteva potrditev, kar pa pri schedulerju ne znam nastavit(oziroma v sami skripti).

Tukaj skripta:
REM najprej brišem datoteke 2 dni nazaj
forfiles -p "E:\Record\CAM" -s -d -2 -c "cmd /c del @path"
REM nato še izbrišem prazne mape
forfiles -p "E:\Record\CAM" -d -2 -c "cmd /c IF @isdir == TRUE rd /S /Q @path"

knesz ::

mk766321 je izjavil:

Hvala za predloge.
Glede hostinga sem že sam razmišljal, saj imam v zakupu, pa bi to lahko naredil. Imam pa yandex disk 220 GB velik prostor, samo ne vem kako bi nastavil. Programska oprema za kamero, mi omogoča nalaganje na ftp, port mam drugi nastavljen za ftp ne kaj je default, tako da ne vem kako bi nastavil da mi letijo slike tja?

Pa še dodatno pomoč rabim pri neki skripti.
preko schedulerja sem nastavil, da mi za 2 dni nazaj briše slike in mape, ki jih naredi kamera. Skripta deluje, samo če jo ročno zaženem, saj zahteva potrditev, kar pa pri schedulerju ne znam nastavit(oziroma v sami skripti).

Tukaj skripta:

REM najprej brišem datoteke 2 dni nazaj
forfiles -p "E:\Record\CAM" -s -d -2 -c "cmd /c del @path"
REM nato še izbrišem prazne mape
forfiles -p "E:\Record\CAM" -d -2 -c "cmd /c IF @isdir == TRUE rd /S /Q @path"

Za to lahko uporaiš kar brezplačni Cobian, dela vse našteto in še kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
242468 (1590) Blisk
»

Zahtevnejše gostovanje, kje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1069697 (6781) Mati
»

cmd batch rename datoteke v datum,čas

Oddelek: Programiranje
121603 (1421) Good Guy
»

Problem s strežnikom

Oddelek: Izdelava spletišč
71031 (877) vorantz
»

FTP Program

Oddelek: Programska oprema
91034 (850) coaster

Več podobnih tem